Yapılan araştırmalar gösteriyor ki insanların dış görünüm olarak en çok yüz ve saç bakımına önem verilmektedir. Bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak maalesef her zaman mümkün olmayabilir. Bilinçsiz kullanılan saç ürünleri ve farkında olmadığımız saç hastalıkları nedenlerin başında gelmektedir. Saç dökülmesinden sonra en çok can sıkan sorun saçta elektriklenme ve şekil almama öne çıkmaktadır.

Kabarık Saçlar

Saçta Elektriklenme Neden Olur?
Bazı insanlar genelde saçlarının yağlı olduğundan şikayet ederler, sürekli nemli ve ıslak görünüm olan yağlı saç problemi aslında yağlı saç diye birşey olmayıp, saç derisinde bulunan yağ bezlerinin düzensiz ve hızlı çalışmasından kaynaklanır. Bazı insanlarda ise bunun tam tersi olup, yağ bezleri çalışmaması yada kepek ve seboreik dermatit gibi sorunların yağ bezlerini tıkaması nedeniyle saç derisi hiç yağlanmaz ve sürekli kuru kalır. Bunun dışında çok sıcak su ile saç yıkamak, saç kurutma makinesi kullanmak ve sıcak saç şekillendirici kullanmak saçların nem oranını yok etmesi nedeniyle saçlarda elektriklenme ve kuruluk görülür.

Saçta Elektriklenme Nasıl Önlenir?
Öncelikle saçlarımızı ılık su ile yıkayıp, sonrasında saç kurutma makinesi ile kurutmak yerine yumuşak bir havlu ile hafifçe ıslaklığını alarak nemli bırakmalıyız. Özellikle kadınların sıkça kullandığı saç düzleştirici cihazlardan uzak durmak gerekir.

Argan Yağı Kullanın!
Şekil almayan ve elektriklenen saçların çözümü için iki yöntem olup, bunlar badem yağı ve argan yağı kullanmaktır. Özellikle son yıllarda kullanımı sürekli artan argan yağı hafif nemli saça uygulanabiliyor olması ve durulama gerektirmemesi nedeniyle sabah evden çıkarken sadece bir dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Argan Yağı Nedir?
Afrika kıtası ülkelerinden Fas argan yağının ana vatanı olarak bilinmektedir. Sadece bu ülkede yetişen Argan ağacı 150-200 yıl çöl ikliminde yaşayabilmektedir. Zeytin ağacına benzer bir yapısı olan ağacın meyvesi (Argan) yine aynı şekilde yeşil zeytine benzer bir yapısı bulunmaktadır. Toplanan bu meyveler bir dizi işlemlemden geçirilerek yağ haline getirilmektedir. Sadece bir ülkede ve kısıtlı olması nedeniyle oldukça değerli bir yağdır.

Saçta Elektriklenmeyi Önler, Parlaklık Kazandırır
Argan saç ve saç derisinin ihtiyacı olan nemi geri kazandırır. İlk kullanımdan itibaren saçlarınızda şekil almama sorunu ortadan kaldırarak saçlarınızda gözle görülür parlaklık kazandırır.

Kırılarak Dökülmeyi Durdurur
Saç dökülmesi sorunu iki grupta ele alınmaktadır. En tehlikelisi olan saç kökünden kaynaklı dökülmeler olup, bunun dışında birde saçta kuruluk, aşırı kepek ve seboreik dermatit sonucu kırılarak dökülme problemidir. Kalıcı bir kelliğe neden olmayıp, argan yağı saç diplerini nemlendirmesi nedeniyle kırılarak dökülmeyi önler.

Fas Argan Yağı

Avon Argan Yağı İçeren Durulanmayan Saç Serumu 30ml
Sadece bir ülkede yetişmesi ve kısıtlı olması nedeniyle %100 argan yağı bulma imkanınız yoktur. Bulsanız bile bir şişesine binlerce TL ödemeniz gerekir. Daha çok argan yağı içeren ürünler satılmaktadır. O ürünlerden biride dünyanın en büyük kozmetik markası Avon olup, Fas Argan Yağı İçeren Durulanmayan Saç Serumu saçlarınızın ihtiyacı olan kaliteyi geri kazandırır. İlk kullanımdan itibaren saçlarınızı yumuşatır, nemlendirir, güçlendirir ve parlaklık kazandırır. Avon argan yağı kullanan tüm müşteriler mutlu ve önermektedir.

E Vitamini İçerir (Cildiniz İçin Kullanabilirsiniz)
Cilt bakım ürünlerinin en önemli maddesi E vitamini olup, argan yağı içerisinde bol miktar doğal E vitamini bulunmaktadır. Cilt kuruluğu ve kırışıklığın onarılmasında önerilmektedir.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?
Avon Argan Yağı durulamaya gerek olmayan bir ürün olup, hafif ıslatılmış ve nemli saça öncelikle avucunuza birazcık sıkarak onu avucunuza dağıtarak daha sonra saçlarınıza uygulayın ve saçınıza dilediğiniz şekli verin. Saçınız anında şekil alacak ve oluşan parlaklığa siz bile inanamayacaksınız.

Argan Yağı Fiyatı Ne Kadar?
Ülkemizde bir çok argan yağı markası olup, genellikle 30ml – 100ml paketlerde satılmaktadır. Avon Argan yağı 30ml boyutunda olup, normal satış fiyatı 16 TL olarak belirlenmiştir. Tabiki kampanyaları düzenli takip eden biriyseniz 6,95 TL’ye alma imkanı bulabilirsiniz. Diğer markalar ise 100ml boyutunda olup, fiyatları 24 ile 70 TL arasında değişmektedir.

Argan Yağı Kullananlar ve Düşünceleri
Ürünün resmi satış sitesinde (avon.com.tr) kullanıcıların yaptığı yorumlarda hiç olumsuz yorum bulunmamakta olup, bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerde bu ürünle ilgili yorumunuzu bu sayfaya ekleyebilirsiniz.

Özgün Diyor ki: Artik saclarim eskisi gibi dökülmüyor, çok daha iyi bir durumda.

Didem Diyor ki: Ben bu ürünü bir kaç yıldır kullanıyorum. Çok memnunum hem saçlarım kırılmıyor, hemde çabuk uzadığını hissediyorum. Şekillendirirken de işime yarıyor çatallaşmayan saç uçlarına sahip oldum.

Eglog Diyor ki: Mükemmelliğe nereden başlasam bilemiyorum. Fiyatına göre göstermiş olduğu performansı mı, kokusu mu? saçlarıma nasıl iyi geldiği mi, taranmasını nasıl kolaylaştırıp uçların kırıklığını düzelttiğini mi hangisini anlatayım. Avon argan yağı kesinlikle mükemmel bir olup, bittikçe alıyorum. Kesinlikle de tavsiye ederim.

Saç Hastalıkları Hakkında Bilgi Sahibi Olun
Saçta elektriklenme sorunların en basiti olup, saç dökülmesi, kepek, seboreik dermatit, yağlı egzama, kafada mantar, saçkıran (Alopecia Areata) hastalığına karşı bilgi sahibi olup, sağlıklı ile kendinizi koruma altına almalısınız. Bunun için size Op. Dr. Atilla KAYA’nın bilgilerini bulabileceğiniz http://www.sachastaliklari.com sitesini öneriyoruz.

Yorum yapılmamış

*