Hızla geçen zaman bazı uygulamaların zamanla daha az ilgi görmesini sağlamaktadır. Onlardan biride Avon Club Temsilcisi olup, ilk uygulamaya konduğunda adeta temsilciler arasında en çok merak konusu olmuş ve herkes Avon Club üyesi olmak için çırpınıyordu. Bu sürece gelmeden önce Yıldızlar Kulübü uygulaması bulunmakta olup, şuan hiç bir şekilde adı anılmamaktadır. Avon Club Üyeliğide aynı şekilde zamanla değişime uğramış eski popülerliği kalmamıştır. Çünkü Avon Elite Club üyeliği getirilmiş olup, şimdi en başarılılar Elite Club üyesi olmaktadır.

Avon Club Temsilcisi

Avon Club Nedir?
İlk olarak 2013 yılında hayatımıza girmiş olan Avon Club üyeliği ile aynı zamanda sanal mağaza uygulaması başlamıştır. Avon’da bir ilk olarak puan toplama imkanı getirilmiş ve bu puanları Avon Sanal Mağaza sayfasında yüzlerce hediyeden puanlarınızın yettiğini alma imkanı getirilmiştir. (Artık yok detayları aktaracağım)

Avon Club Üyesi Nasıl Olunur?
2014 Yılında yapılan yeni düzenleme ile Avon Elite Club üyeliği eklenmiş olup, Avon Club bir nebze ikinci plana düşmüştür. Avon’da şuan 3 farklı temsilci grubu olup, daha önce tanıma imkanı bulduğumuz İnci ve Classic temsilcilerin bir üstü olan Avon Club üyesi olmak için yıllık satışımız 1300 TL ve üzeri olmalıdır. Yıllık satışı 1300 – 5000 TL arasında olan temsilcilerimiz Avon Club üyesi olurlar. İnci ve Classic temcilsilere göre tek farkı daha önce puan olup, şimdi Avon Para olarak değişen uygulamadan yararlanmasıdır.

Avantajları Nelerdir?
İnci ve Classic temsilciler yaptıkları satışlar üzerinden panoramada belirlenen hediyeleri kazanırken Avon Club ve Elite Cub üyeleri ise belirlenen hediyeler ile sınırlı kalmayıp dilerse hediyeyi alır, dilerse yeni uygulamaya konan Avon Para uygulamasından yararlanabilir.

Kargo Ücreti Ödeyecek miyim
Yukarıda da belirttiği gibi eski işlevselliği kalmayan Avon Club üyeliği sizlere kargo konusunda bir avantaj sağladığı söylenemez. Normal temsilciler gibi sizde 95 TL altında kalan siparişlerinizde 9,50 TL kargo ücreti ödersiniz. 95 TL ve üzeri siparişlerde ise 1,50 TL kargo ücreti alınır. Tamamen ücretsiz kargo fırsatı için 300 TL ve üzeri aynı anda sipariş vermeniz gerekir. Bu rakamlar temsilci fiyatıdır.

Avon Club Hediyeleri Nelerdir?
Eski uygulama geri getirilmiş olup, eskiden panorama dergisinde yer alan iki hediye yine geçerlidir. Belirlenen satış limitine ulaşan Avon Club hediyeleri ister hediye isterse belirlenen Avon Para hediyesinden yararlanır. Avon Para seçmek isteyenler siparişlerini mutlaka Avon.com.tr üzerinden vermeleri gerekir. Çünkü her kampanya ilk siparişinizde Hediye yada Avon Para şeklinde seçim yapılmaktadır. Seçim yapmayan yada siparişlerini Avon.com.tr üzerinden vermeyenler için hediye seçilmiş sayılmaktadır.

Daha Fazla İmkan İçin Avon Elite Club Üyeliği
Daha fazla imkana kavuşmak için mutlaka Elite Club Üyesi olmalısınız. Bunun için yıllık satışınız minimum 5000 TL olup bu aşamada Elite Club üyesi oluyorsunuz. 95 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo imkanınız başlamakta olup, ayrıca bu üyeliğe adım attığınızda hoşgeldin puanı yada Avon parası verilmektedir. Kendi içerisinde 4 grubu bulunmakta olup, en alt grup Bronz için 10,500 TL yıllık satışa ulaşmanız gerekir. Asıl imkanlar bu noktadan sonra başlamaktadır. Aslında zor değil her kampanya 800 – 1000 TL satış yapmanız halinde mümkündür.

Tanıtım Videosunu İzleyin
Tanıtım çekimleri bizzat Avon Türkiye eski satış direktörü Gülay başaran tarafından yapılmış olup, (Gülay Başaran emekli olup Avon’dan ayrıldı) yeni uygulamayı ve çalışma yöntemini anlatmaktadır. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim emin olun sizde en az benim kadar heyecanlanacaksınız.

Gelen yorumlara bakılırsa arkadaşlarımız yeni uygulamadan pek memnun görünmüyorlar. Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz. Eskiden 2 seviye hediye belirlenir her kampanya belirlenen 2 ürün hediye edilirdi. Sizce eski uygulamamı yoksa Avon Club uygulamasımı daha güzeldir?

Yeni uygulama ile Avon Para toplama fırsatı getirildi bu konuda düşünceleriniz nedir?

Avon Club Temsilcisi için 101 yorum yapılmış


Yönetici

Zeynep: Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsin.

zeynep

K11 Çekilişinden ipad mini tablet kazandım ürün elime ulaşmadı nasıl nerden alıcam bilgi verirseniz sevinirim tşk.

Yönetici

Kübra: Sitemizde AvonPara konusunda detaylı bilgi verilmektedir. Lütfen inceleyiniz.

kubra

benım sitemde bırıken parayla ben urun alabılıyormuyum alabılıyorsam nasılalabılırım yardımcı olursanız sevınırım

Yönetici

Kübranur: İade edip, paranızı geri alabilirsiniz.

kübranur

sürekli soru soruyorum fakat ben kampanya 8 de skeleton saat almıştım su geçiriyor bunu göndersem yine aynı saat gelecek bunun için ne yapılacak …. o kadar para veriyoruz 10 liraya pazardan da alırız

Yönetici

Kübranur: Temsilci hediyeleri için size geliş fiyatı (temsilci fiyatı) geçerlidir.

kübranur

iyi günler avondan telefonumuza belirli bir fiyat gönderiliyor herhangi bir hediye kazanmmız için fakat bu fiyat geliş fiyatından mı yoksa müşteri fiyatından mı olmak zorunda ?

Yönetici

Kübranur: Faturalanmış satışlarınız temsilci fiyatı ile 1300 TL ve üzeri olduğunda Avon Club olursunuz.

kübranur

iyi günler ben 2015 yılı toplam satışım 1640 fakat ben hala avon classic grubundayım avon clup drubuna geçmem gerekmiyor mu acaba siparişlerim elime ulaşmadı o yüzden mi hala classic olarak görüküyor
ilginiz için teşekkürler….

*