Aşağıda yer alacak bilgiler temsilci, takım öncüsü ve aynı zamanda Avon kullanıcılarını yakından ilgilendirmekte olup bununla birlikte kişinin hak ve sorumluluklarını hatırlatmaktadır. Sayfanın genel içeriği Avon iade konuları olup, dikkat edilmesi ve uyulması gerekenleri detaylıca aktarmaktadır.

Avon İade 2015

Aldığım Ürünleri İade Edebilir miyim?
Bir tüketici olarak bu en doğal hakkınız olup, Avon diğer firmalara göre daha esnek davrandığı söylenebilir. Diğer kozmetik firmaları ürünlerin açılmamış, kullanılmamış olmasını şart koşarken Avon iade koşullarında böyle bir durum yoktur. Örnek bir parfüm aldınız açtınız, denediniz fakat memnun kalmadınız. Sorun değil iade edebilirsiniz. Bu sadece parfüm için değil tüm ürünlerde geçerlidir. Beğenmemeniz, memnun kalmamanız halinde sorunsuz bir şekilde iade edebilirsiniz. Gerek ödemenizi geri alabilir, gerekse değişim isteyebilirsiniz.

40 Gün İçinde İade Edebilirsiniz
Daha önceleri bu süre 3 kampanya olarak uygulanıyordu. 2013 Yılında alınan kararla Avon iade süresi biraz kısaltılmış oldu ve 40 gün olarak uygulanmaya başlandı. Tabi ki bu 40 günlük süre kargoda geçecek sürecide dikkate almalısınız. Aksi halde 40 günü aşan iadeler kabul edilmeyecektir. O nedenle 35-36 gün içinde mutlaka iade işlemini yapınız. Peki Avon iade işlemi nasıl yapılır, nelere dikkat etmeli onlarıda görelim.

Temsilci ve Takım Öncüleri İçin
Avon’un satış ve temsilci kaydı yetkisi verdiği bu kişiler aldıkları ürünleri yine aynı şekilde beğenmeme, memnun kalmama yada ürünlerde tespit ettikleri eksiklik, taşıma esnasında zarar görme, hatalı ürün gönderilmesi gibi durumlarda da iade edebilirler. Yine aynı şekilde yukarıda belirtilen 40 gün süresine uymak koşuluyla işlem yapılır.

İade Formu Doldurmalısınız (1. Adım)
Siparişlerinizle birlikte koli içerisinde gelen faturayı mutlaka saklamalısınız. Çünkü sadece fatura olmamakla birlikte aynı zamanda iade formu olarakta kullanılmaktadır. 2013 yılında yeni fatura sistemine geçen avon her yaprakta 2 nüsha bulunmaktadır. Ortada bulunan cırt cırtlardan keserek iade etmek istediğiniz ürünlerin isimleri yanında yer alan iade kutucuğunu işaretlemeli hemen yanında bulunan adet, fiyat, ve neden iade edildiği formun alt kısmında belirtilen başlıklardan size uygun olanı yazmalısınız.

İmza Atmayı Unutmayın (2. Adım)
Yukardaki işlemleri yapmanıza müteakip formun alt kısmında temsilci adının hemen altında imza bölümü bulunmaktadır. İade için kullanacağınız nüshayı mutlaka imzalamalısınız. Aksi halde geçersiz sayılıp, gönderdiğiniz ürünler size geri dönecektir. Bazen böyle basit hatalar yüzünden iade süreci kaçırılmaktadır.

İade Etmek Ücretli Hale Geldi (18 Eylül 2015 Sonrası)
Avon yaptığı yazılı açıklamada iadeler ile ilgili yeni bir uygulamaya gideceğini duyurdu. Buna göre K11 (18 Eylül 2015) İtibariyle iade edilen ürün yada ürünlerde temsilciye 2 TL ücret yansıtılacaktır. Bu ücret bir sonraki siparişinize eklenecek olup, şayet iadenizi kendiniz kargo şubesine götürüp, kargo ödemesini kendiniz yapmanız halinde bu ücretten muaf tutulacaksınız. (Gerçi kargo ücreti daha fazla olacaktır.) Sadece beden ölçüsü ile ilgili iadelerde ücret yansıtılmayacak olup, faturanın iade kısmında Beden Ölçüsü şeklinde ibare konana kadar temsilciler iade nedeni kısmına el yazısı ile beden ölçüsü yazabilirler.

Tüm Koli İadelerinde 9,50 TL Kargo Ücreti Ödersiniz
Yine temsilci ve takım öncüsü arkadaşlarımızı yakından ilgilendiren bir uygulama hayata geçti, geçtiğimiz aylarda alınan bir kararla temsilciler gelen koliyi tamamen iade etmeniz halinde bir sonraki faturanıza 9,50 TL kargo ücreti eklenir. Tüm koli değilde içerisinden bir yada bir kaç ürün iade etmenizde herhangi bir sorun olmayacaktır. Yanlış koli, tamamı yanlış ürün olması halinde bu bir zoraki iade olacağı için Avon Müşteri Hizmetleri ile görüşüp o ücreti ödemezsiniz. Neden böyle birşeye gerek duyuldu? özellikle yeni temsilci olan bayan arkadaşlar eşlerinden habersiz oluyorlar. Eşi kızması nedeniyle gelen koliyi kabul etmeyerek iade etmiş sayılıyor. Bu durumda 9,50 TL kargo ücreti ile karşı karşıya kalınıyor.

Avon Kullanıcıları (Müşteriler) İçin İade
Yukarda yer alan bilgiler dtemsilci ve takım öncülerini ilgilendirirmektedir. Şimdi ise kullanıcılar yani müşterilerimizin bilmesi ve uyması gereken durumları aktaracağız. Almış olduğunuz ürünü kullanmak zorunda değilsiniz. Beğenmeme, beklentinizi karşılamama halinde koşulsuz şekilde iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Açmış, denemiş kullanmış olsanızda bu hak geçerlidir. Tabiki ürünü bitirmemek koşuluyla :) ürünleri satın almış olduğunuz temsilci ve takım öncüsüne iade etmek istediğinizi belirterek iade edebilirsiniz. Normal süreç 40 gün olup, en geç 30-35 gün içinde ürünü temsilcinizi teslim edin oda gerekli işlemi yapıp Avon’a gönderecektir.

İade İşlemlerinde Zorluk Çıkan Temsilci ve Takım Öncülerini Avon’a Bildirin
Kullanıcılardan maalesef iade etmek istediklerinde zorluk çıkarıldığına dair şikayetler gelmektedir. Bu kesinlikle hukuksuz bir davranış olup, kullanıcı nasıl ki bir ürünü satın alıyorsa iade işleminide kolayca yapabilmelidir. İade işleminde sorun çıkaran temsilci ve takım öncülerini 0850 250 28 66 nolu telefona bildiriniz.

İade Edilen Ürünlerin Geri Ödemesi
Bu kısım herkesi ilgilendirmekte olup, iade edilen ürünlerin sonucu 3-5 içinde netleşmektedir. Gönderdiğiniz koli Avon’a ulaşıp teslim alınmaktadır. Alınan koli açılıp öncelikle iade formu ve imzanız kontrol edilmektedir. Bu kısımda eksik ve hata yoksa ürünler incelenmektedir. İade edilen ürünler hediye içeriyorsa hediyeninde iade edilmesi gerekmektedir. Bu kısımda tamamsa temsilci, takım öncüsünün bakiyesinde iade edilen miktar düşülmektedir. Ödenecek borcu, bakiyesi yok ise o arkadaşımıza + bakiye ekleniyor. O bakiyeyi bir sonraki siparişinde kullanabiliyor. Müşteriler içinse ister yeni bir ürün alabilir, isterse ödemiş olduğu miktarı temsilci yada takım öncüsü arkadaşımız yani alışveriş yaptığı kişiden iade işleminden sonra 5 gün içinde alabilir

Hediye, Garanti Belgesi Vs Eklemeyi Unutmayın
Örnek ben bir parfüm aldım, yanında birde deodorant hediyesi olsun, bu ürünü iade etmek istediğimde yanında gelen hediyeyide göndermeliyim. Yoksa geçersiz iade şeklinde geri gelecektir. Aynı şekilde Avon saat çeşitleri ile gönderilen garanti belgesi yine koli ile geri gönderilmelidir.

Temsilci Hediyesi Limitine Dikkat Edin
Örnek ben bu ay 400 TL sipariş vermiş olayım ve 350 TL limite ulaştığım için ilk seviye hediyeyi kazanmış olayım. Fakat ben bu ay 100 TL değerinde iade edersem benim bu ayki sipariş limitim 300 TL’ye düşecektir. Yani hediye limiti altında kalacaktır. Aldığım hediye ne ise onuda Avon’a iade etmeliyim. Aksi halde o hediyenin değeri neyse bir sonraki faturada o ücret eklenir. Yani iade ederken mutlaka bu hususlara dikkat etmelisiniz.

İade Edilen Ürünler Ne Oluyor?
Beğenilmeyen, memnun kalınmayan ürünler geri iade edildiğinde ürün türüne bakılmaksızın imha edildiği belirtilmektedir. Gelen ürünlerinizde kutusu zarar görmüş şekilde gelen ürünleri kesinlikle iade etmelisiniz.

   Paylaş

Avon İade Bilgileri (Güncellendi) için 250 yorum yapılmış


Yönetici

Mehmet bey: Aldığınız günden itibaren 40 gün içinde iade edebilirsiniz. Aldığınız temsilciye ürünü iade etmeniz yeterlidir.

mehmet necat

ben eşime bir saat aldım ve saatte komple solma renk değişikliği oldu ürünü iade etmek istiyorum ne yapabilirim. ben temsilci değilim alıcıyım.

Yönetici

Aslıhan: Bu durumu müşteri hizmetlerine bildirmeniz gerekir. Aynı şekilde kargo görevlisinin tutanak tutması gerekmektedir.

Aslıhan

Koliyi aldığımızda duş jelinin kapağı açılmış bulduk.Bütün ürünler duş jeli olmuştu ve takı kutuları zarar görmüştü.Bu nedenle ürün iadesi yaptık.Ama aynı siparişi tekrar istiyoruz herhangi bir işlem yapmamız gerekiyor mu?

Yönetici

Zeynep: Yapmanız gereken başka bir şey yoktur. İade alabilir, yada değişmesini isteyebilirsiniz.

Zeynep

21.AĞUSTOS/ 18 EYLÜL KATALOĞUNDAN BİR ERKEK BİLEKLİĞİ (Caine Project Adventurer Bileklik) SATIN ALDIK AMA KUTUSUNDAN ÇIKARDIĞIMIZDA DAHA BİLEĞİMİZE BİLE TAKMADAN İNCE OLAN KORDON YERİNDEN ÇIKTI AYRICA BİR ERKEĞİN BİLEĞİNE İKİ KERE DOLANAMAYACAK KADAR KISA İADESİ İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZE TESLİM ETTİK. YAPMAMIZ GEREKEN BAŞKA BİR PROSEDÜR VAR MI? YARDIMLARINIZ RİCA EDERİM.

Yönetici

Sultan: Evet 30 gün içinde temsilcinize koşulsuz iade edebilirsiniz.

Sultan

Merhaba ben avondan iki ürün aldım ama memnun kalmadım alalı iki gün oluyor, ürünleri satın aldığım temsilcime iade edebilme şansım var mı

Yönetici

Meryem: 40 gün içinde iade edebilirsiniz.

meryem

iyi günler ben sipariş vermiştim ama ürünler yanlış olmuş benim internetimde bir problem vardı aynı ürünler 2 defa sipariş edilmiş ürün iadesi yapabilirmiyim ?

*