Merhaba arkadaşlar yine bir bilgilendirme yazısı ile karşınızdayım. Bir önceki konumuz Avon Temsilcileri için hayati öneme sahip olan temsilci numarası üzerine olmuştu, ne olduğu, nasıl alındığı ve hangi işlemlerde kullanıldığını gördük, henüz o konuyu inceleme imkanı olmayanlar sorun değil aşağıdaki bağlantıya tıklayarak görebilir. http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-numarasi Bu konumuzda ise numarası ulaşmayan, unutan yada kaybeden arkadaşlarımızın nasıl geri alacağını detayları ile ele alacağız. Peki hazırsanız hemen başlayalım.

Unutulan temsilci numarası

Temsilci Numaram Gelmedi
Avon ürünleri satışı yapmak yada kendi kullandığı ürünleri %25’e varan indirimlerle almak isteyenler için tek seçenek temsilci olmaktır. Bunun için iki farklı başvuru seçeneği olup, Avon.com.tr üzerinden online yada klasik ama avantajlı olan takım öncüsü ile başvuru yapmaktır. Başvuru esnasında sizden istenen cep telefonu numarası hatalı, eksik yada geçersiz olması halinde üzgünüm ama başvurunuz onaylansa bile numaranız size ulaşmayacaktır.

Avon Temsilci Numaramı Unuttum
Bir çok arkadaşımız genelde bu işe ilk etapta hobi ve deneme amaçlı girmektedir. Fakat gördüğü kazanç fırsatları ve hediyeler cazip gelince daha profesyonel düzeyde yapmayı istemektedir. Fakat ilk başta çok istekli olmadığı için telefonuna kısa mesaj ile gönderilen numarayı bir yere kayıt etme yada ezberleme gereği duymuyor. Fakat bir çok işlemde karşına çıkan temsilci numarası gereksinimi sıkıntıya girmesine neden oluyor.

Sıkıntı Yok Geri Alabilirsiniz
Her ne sebeple olursa olsun unutulan yada gelmeyen temsilci numaramızı geri alabiliriz. Yapmamız gereken sadece 2 dakikalık bir işlem olup, öncelikle şu soruyu kendinize sormalısınız. Başvurunuz onaylandıktan sonra 3 kampanya içerisinde (2,5-3 Ay gibi) bir süre yapmaktadır. Bu süre içinde herhangi bir sipariş vermediyseniz boşuna hatırlamaya çalışmayın. Çünkü 3 kampanya herhangi bir sipariş vermeyen satış temsilcileri ve numaraları sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir. Dilerseniz hemen unutulan numarayı nasıl geri alacağımızı görelim.

Avon Müşteri Hizmetlerini Arıyoruz (0850 250 28 66)
Daha önce kullandığımız ve bizimde sizlere sürekli verdiğimiz 0212 473 11 11 nolu telefon değişmiş olup, yeni sistemde satış yapanlar ve müşteriler için 2 farklı ücretsiz hat uygulamasına geçilmiştir. Unutulan numarayı geri almanın tek çözüm yolu Avon müşteri hizmetleri ile görüşmek ve soracakları güvenlik sorularına yanıt vermekle mümkün olmaktadır. Bunun için aramanız gereken numara 0850 250 28 66’dır.

Hafta içi 08:00 – 20:00 Saatleri Arayın
Bir çok arkadaşımız yukarıda verilen numarayı aradığında yardımcı olacak kimse bulamadığını ve telesekreter çıktığından şikayetçi olmaktadır. Öncelikle müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermediğini bilmelisiniz. Bu nedenle sadece hafta içi ve 08:00 ile 20:00 saatleri aramalısınız. Bir çok çalışan arkadaşımız akşam evde ararım düşüncesi ile aynı hataya düşmektedir. Akşam 20:00’dan sonra ve hafta sonları ile resmi tatillerde aramanız halinde muhatap olacak bir yetkili bulamazsınız.

Aradığınızda 1’i Tuşlamayın!!!
Aradığınız hat otomatik olarak telesekretere bağlanmakta ve sizden işlem yapmanızı istemektedir. Satış görevlileri ve takım öncüler için tuşlaması gereken tuş 1 olup, bunu tuşlamanız halinde sizden temsilci numarası istenir. Fakat sizde bu numarayı bilmediğiniz için canınızı sıkacaktır. Fakat bizim yapmamız gereken işlem temsilci olmak ister gibi davranmak ve yetkiliye ulaşarak aslında bir temsilci olduğunuzu fakat numaranızı hatırlamadığınız için buraya bağlandığını belirtin. Görevli bir iki sorudan sonra size numaranızı söyleyecektir.

İnternet Siteleri ve Facebook Sayfalarından İstemeyin
İnsanların panik ile hareket etmesine neden olan bu durum maalesef bir çok hata yapmamıza neden olmaktadır. Onlardan biride alakasız yerlerden numara öğrenme hatasıdır. Özellikle Avon içerikli İnternet siteleri ve facebook sayfaları örnek gösterilebilir. Bunlardan biride bizim sitemizin facebook sayfası olan https://www.facebook.com/avontemsilcisi34 Arkadaşlarımız buraya mesaj atarak numaralarını öğrenmeye çalışmaktadır. Bizler olması gerekeni cevap olarak aktarıyoruz. Fakat kötü niyetli insanlara denk gelmeniz halinde zararlı çıkabilirsiniz. O nedenle yapmanız gereken tek şey müşteri hizmetleri merkezini aramak ve yardım istemektir.