Avon Argan Yağı İçeren Ürünleri

Her insanın ortak arzusu güzel ve bakımlı görünmektir. Bunun için ilk olarak yüz ve saç bakımı ön plana çıkmaktadır. Fakat günümüzde saç sağlığına gereken ilgiyi göstermediğimiz için maalesef beklentimizin tam tersi olabilmektedir. Aynı şekilde mevsim geçişleri, soğuk ve aşırı sıcak havalar cildimizin ihtiyacı olan nemi yok ederek kuru görünüme sebep olmaktadır. Özellikle biz değerli hanımların tırnaklarında görülen soyulma, kırılma, yumuşama gibi sorunları tek bir ürünle çözüme kavuşturmak ister misiniz? tüm bu sorunların üstesinden gelmek için Argan Yağı mucizesinden yararlanabilirsiniz. Argania spinosa isimli ağacın meyveleri toplanarak çekirdeklerinden bu muhteşem yağ elde edilmektedir. İçerisinde bulunan E vitamini zeytinyağının bile 3 katı olup, sağlık alanında kullanımı artmaktadır.

Avon’un Argan Yağı İçeren Ürünleri
Dünya genelinde nadir bulunan bir ağaç olup, daha çok Afrika ülkelerinde yetişmektedir. Zahmetli bir iş olması nedeniyle aynı zamanda çok değerli ve pahalı bir yağ diyebiliriz. O nedenle %100 Argan Oil içeren ürün bulma imkanınız yoktur. Çünkü küçük bir şişesi bile binlerce TL’ye satılmaktadır. Daha çok saç sağlık ve cilt bakımı ürünleri içerisinde belli bir oranda bulunmaktadır. Bu mucizevi etkinin farkına varan firmalardan biride 130 yıllık saç ve cilt bakımı alanında deneyimli olan Avon diyebiliriz. Argan yağı içeren ürünlerine her geçen gün bir yenisini eklemektedir.

Durulanmayan Serum Argan Yağı Şampuanı Sağlıksız Saçlara Maske

Tüm Saç Tipleri için Fas Argan Yağı İçeren Durulanmayan Saç Serumu-30ml
Avon’un ilk çıkardığı ürünlerden biri olup, deneyen her insanın kolay kolay vazgeçemediği bir üründür. Tüm saç tiplerine uygun olması nedeniyle kadın, erkek herkes kullanabilir. Dışarı çıkarken saçlarınıza uygulayın, şekil verin ve ortaya çıkan muhteşem parlaklığa hayran kalacaksınız. Saçlarda kabarıklık (Elektriklenmeyi) önleyen özel yapısı ile jöle, Briyantin gibi ürünleri kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Argan Yağı İçeren Şampuan 700 ml
Günümüzde tüm insanlar saçlarını mutlaka şampuanlar ile yıkamaktadır. Ciddi anlamda araştırma yapılmadan alınan ve genelde süslü reklamların tercih konusunda etkili olduğu bilinmektedir. Size önerimiz Advance Techniques Fas Argan Yağı İçeren Bakım Yapan Şampuan olacaktır. 250 ve 700 ml boyutunda iki farklı çeşidi ile aylarca kullanabilirsiniz. Saçlarınızı her yıkadığınızda muhteşem değişime şahit olacaksınız. Yapmanız gereken tek şey her zaman olduğu gibi saçlarınızı yıkayıp, kuru bir havlu ile hafif okşamalar şeklinde kurulamanız önerilir. Size bir diğer önerimiz mümkün oldukça saç kurutma makinesi kullanmamanız yada çok hafif ısı uygulamanızdır.

Saçlara Bakım Yapan Maske
Özellikle zayıf ve güçsüz saçlara sahipsen bu maskeyi mutlaka denemelisin. Argan yağı ile zenginleştirilen ürün 1 haftalık kullanım sonunda saçlarda gözle görülür, düzeyde kalite artışı sağlamaktadır. Kullanımı genelde akşamları saça maske şeklinde uygulayıp, bir süre sonra yıkamanız yeterli olacaktır.

Argan Yağı Nedir?
Öncelikle tamamen doğal ve bitkisel bir ürün olduğunu bilmelisiniz. Çünkü Argania spinosa isimli ağacın meyveleri toplanarak içerisindeki çekirdeklerden yağ elde edilmektedir. Fundagillerden olan bu ağaç oldukça nadir olup, Kuzey Afrika ülkelerinden olan Fas’ta yetişmektedir. Büyük bir bölümü çöl ve kireçli topraklardan oluşan Sous Vadisi bu ağaçların en çok yetiştiği yer olarak bilinmektedir. Tekrar belirtmek gerekirse Argan ağacından elde edilen meyvelerin çekirdeklerinden elde edilmektedir. Çok değerli olup, genelde saf halde bulmanız imkansızdır. O nedenle kullandığınız ürünler içerisinde belli bir oranda içermektedir.

Yüksek Oranda E Vitamini İçerir
Saç ve cilt sağlığı için oldukça önemli olan E vitamini diğer tüm yağlardan daha fazla bulunmaktadır. Saç sağlık uzmanları zeytinyağı kullanımını önermektedir. Zeytinyağına göre 3 kat daha fazla E vitamini içermektedir. Özellikle cilt bakımı ürünlerine dikkat ederseniz E vitamini ön plana çıkmaktadır. Peki argan yağı ne işe yarar, ne amaçla kullanmak gerekir.

Saçlara Etkisi

Elektriklenmeyi Önler: Günümüzde saç sağlığı alanında sıkça tercih edilmektedir. Kuru saçlara sahip olan insanlar sabah ayna karşısına geçtiklerinde hiç görmek istemedikleri manzara ile karşılaşır. Çünkü saçlara her gün kabarır ve elektriklenmeye maruz kalır. Kötü bir görünüm ve şekil alması neredeyse imkansızdır. Bunun çözümü saç kremi yada şuan detaylarını görme imkanı bulduğumuz argan yağı olmaktadır. İlk kullanımdan itibaren ortaya çıkan değişime sizde çok şaşıracaksınız.
Saç Kalite Artışı Sağlar: Özellikle anne baba gibi birinci derece aile bireylerin saç dökülmesi gibi bir sorun varsa 17-18 yaşından sonra saçlarınızda kalite kaybı ve soluklaşma kaçınılmaz hale gelecektir. Buna önlem almak için Biotin yanı sıra bu ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Kırılarak Dökülmeleri Önler: Saç dökülmesi ikiye ayrılmaktadır. Kırılarak dökülme ve kökten dökülme şeklinde görülmektedir. Kökten dökülmelerin bir çok nedeni olup, genelde ailesel sorunlarla ortaya çıkmaktadır. Kırılarak dökülme ise kalite kaybına maruz saçlarda cilt seviyesinden kırılmasıdır. Saç kökünde herhangi bir zarar olmadığı için kelliğe neden olmaz. Fakat insanın korku ve endişe, stres altında yaşamasına neden olmaktadır. Badem, Zeytinyağı ve Arganyağı gibi bitkisel ürünler saçınızın kaybettiği kaliteyi geri kazandırmaya yardımcı olur.

Saçlara Parlaklık Verir: Özellikle erkekler parlak saçlara sahip olmak için genelde parlatıcı etkisi bulunan Briyantin kullanırlar. Bunun yerine bitkisel olan limon yada Argan Yağı kullanabilirsiniz. Saçlarınıza uyguladığınız ilk anda ortaya çıkan parlaklık ve değişim çevrenizde hemen dikkat çekecektir.

Cilde Etkisi

Cildi Nemlendirir: Tek etkili olduğu sağlık alanı saçlar ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda yüksek oranda E vitamini içermesi nedeniyle çok doğal bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Özellikle sonbahar ve kış mevsiminde ortaya çıkan cilt kuruluğu problemini anında düzeltir. Cilde doğal bir koruma kalkanı vazifesi görmektedir. Cildinizin elastikiyetini artırarak kırışıkları azaltma konusunda en önemli yardımcınızdır.

Güneşe Karşı Koruyucudur Tek sorun sadece soğuk havalar olmayıp, aynı zamanda sıcak yaz mevsiminde yine cildiniz güneşin zararlı etkilerine maruz kalabilir. Argan yağı içeriğindeki antioksidanlar ile doğal bir güneş koruyucu ürün olarak kullanılabilir.

Yaşlanma Karşıtı Etki Eder: Sadece cildin nemlendirilmesi ile sınırlı kalmadan aynı zamanda daha sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların azaltılmasını sağlar.

Tırnak Sağlığına Etkisi

Tırnaklarda Kırılmayı Önler: Sağlıklı bir hayat yaşamak için kimyasallara gerek kalmadan, tamamen bitkilerin gücünden yararlanabilirsiniz. Çok fazla dikkate almadığımız ve sürekli ihmal ettiğimiz tırnaklarımız yine bakıma ihtiyaç duymaktadır. Saça iyi gelen her şey tırnaklar içinde etkilidir. Çünkü saç ve tırnak aynı maddeden Keratin’den oluşmaktadır. Biotin eksikliği olan insanlarda tırnaklarda soyulma, kırılma en sık görülen sorunlardan biri olup, bu sorunu Biotin ve Argan yağı gibi doğal ürünlerle sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.

Op. Dr. Atilla KAYA’ya Teşekkür Ederiz
Sayfamızın hazırlanması konusunda bizlere destek olan Op. Dr. Atilla KAYA’ya saç sağlığı alanında verdiği bilgiler için teşekkür ederiz. Özellikle saç dökülmesi konusunda uzun yıllar araştırma yapan Doktor Atilla KAYA hakkında bilgiler ve paylaştığı saç sağlığı konularına https://www.sachastaliklari.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.