Ana Sayfa / Avon

Avon

AVON KOZMETİK

Dünya’nın en büyük ve en eski kozmetik markalarından biri AVON 1886 yılında kurulmuş olup, şuan Türkiye dâhil 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir. AVON’U rakiplerinden ayıran en büyük özelliği kurulduğu ilk günden beri ürünlerini sadece doğrudan satış yöntemi ile yapmasıdır.

Nerede Kuruldu?Kurucusu Kimdir?AVON İsmi Nereden Geliyor
1886 yılında ABD’nin New York kentinde kurulmuştur. İlk zamanlar şirketin ismi New York Perfume Company olarak başladı.
Şirketin kurucusu David H. McConnel, önceleri sadece kendi yazdığı kitapları satıyordu. Satışını yaptığı kitapları daha kolay satabilmek için yanında kendisinin hazırladığı güzel kokuları hediye etmeye başladı. Özellikle kadınlar kitaplardan çok kokuları beğenmesi ile birlikte başarı sürecinin ilk adımını attı.
Daha önce de belirttiğim gibi şirketin ismi olarak New York Perfume Company olarak başlamıştır. Sonrasında AVON olarak değiştirilmesinin nedeni ise şirket kurucusu David H. McConnel’in tam bir Shakespeare hayranı olması ile alakalıdır. Shakespeare’in doğduğu kasaba olan AVON adını almıştır.

Avon Kataloğu

Yukarıda da belirttiğim gibi şirket ürünlerini ilk günden itibaren katalog üzerinden satmaktadır. Günümüzde daha gelişmiş hale gelen kataloglar basılı, online ve hatta tıklanabilir WhatsApp kataloğu şeklinde alternatifleri bulunmaktadır. Türkiye’de her yıl 13 farklı kampanya ile sevenlerinin karşısına çıkmaktadır. Bu durumda her bir katalog (kampanya) 25-26 gün sürmektedir. Geçerli olduğu zaman aralığı kapak resminde belirtilmektedir. Şimdi dilerseniz bu ayın kataloğu ve öne çıkan fırsatlara kısaca göz atalım.

Avon ekim kataloğu

Avon Ekim Kataloğu 2018 (Kampanya 11)

Şuan güncel olarak inceleyebileceğiniz ve beğendiğiniz ürünleri satın alabileceğiz katalog K11 olduğunu görüyoruz. Avon Ekim kataloğu olarak da nitelendirdiğimiz bu kampanya 28 Eylül - 25 Ekim tarihleri arasında geçerlidir. Dilerseniz kataloda öne çıkan fırsatlara kısaca göz atalım.

Avon Life Colour Parfüm

Bugünlerde televizyon reklamlarında mutlaka görmüşsünüzdür. Dünyaca ünlü modacı ve parfüm tasarımcısı Kenzo Takada Avon’a özel parfüm tasarladı. Kadın ve erkekler için özel aromaların yer aldığı koku içinizdeki enerjiyi ortaya çıkaracaktır. Tanıtım fiyatı ve hediyeli olarak sahip olmak için hemen sipariş verebilirsiniz.

Parfüm Alana Deodorant, Vücut Losyonu Hediye

Kataloğun ilk sayfasında başlayan parfüm fırsatları yaklaşık 30 sayfa boyunca devam etmektedir. İlk 20 sayfada yer alan ürünler deodorant ya da vücut losyonu hediyeli olarak satılmaktadır.

AVON TEMSİLCİSİ

ABD dışında AVON ürünleri sadece doğrudan satış yöntemi ile bağımsız temsilciler vasıtası ile yapılmaktır. Bu kapsamda dünya genelinde yaklaşık 6 milyon Avon temsilcisi bulunmaktadır. İnsanlar kazanç sağlamak, hediyelerin sahibi olmak ya da kendi kullandığı ürünleri katalog fiyatından ekstra %33’e varan indirimle almak içinde temsilci olmayı tercih etmektedir.

AVON temsilcisi olmak şimdi çok kolay ve ücretsiz
Evet, arkadaşlar sizde bu muhteşem çalışma yöntemini denemek isterseniz şimdi ücretsiz ve çok kolay olduğunu belirtmek istiyorum. Yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan Avon temsilci başvurusu formunu doldurmaktır.

AVON satış lideri arkadaşlarımız size ulaşarak başvurunuzu teyit edecek ve sisteme bilgilerinizi girecektir.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*
  1
 • Doğum Tarihi*Gün. Ay. Yıl
  2
 • Email*
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
  İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
  6
 • 7
Temsilci Olmanın Avantajları Nelerdir? Detaylara geçmeden önce her açıdan avantajlı olduğunu belirtmek istiyorum. Daha önce hiç böyle keyifli bir çalışma yapmadığınızı fark edeceksiniz. 1 %33'e Varan Kazanç
Bu işi yapmanın en önemli yönü tabii ki gelir elde etmektir. Bunun için AVON size %33 gibi yüksek bir gelir imkanı sunmaktadır. (Gelir oranı ürün gruplarına göre değişiklik göstermektedir.) Kabaca bir hesap yapacak olursak katalog üzerinden 1000 TL'lik sipariş bulduğunuzda yaklaşık 300 TL'nin üzerinde gelir elde edersiniz.

2 Temsilci Hediyeleri
Bir yandan gelir elde ederken bir yandan da muhteşem hediyelerin sahibi olabilirsin. Evet, arkadaşlar temsilci olduğunuzda aynı zamanda bir birinden özel hediyelerinde sahibi olursunuz. Hem de her kampanya farklı hediyeler şeklinde kazanacaksınız.

Bu kampanyanın temsilci hediyelerini görmek için tıkla

AVON SATIŞ LİDERİ

AVON’DAN gelir elde etmek isteyenlerin tercih edebileceği bir diğer yöntem ise satış liderliği olmaktadır. Daha önceleri takım öncüsü olarak geçiyordu. Asıl amacı Türkiye’nin her yerinde yerli, yabancı insanların temsilci kaydını yaparak kendine bir satış ekibi oluşturmasıdır. Yani kaydını yaptığı her temsilci onun ekibi haline geliyor. Bu kişiler sipariş vermeye başladıkça satış lideri %10’a varan gelir elde ediyor.

Temsilci olabilmek için yaş sınırı var mı?
Evet, arkadaşlar 18 yaş ve üzeri olmanız gerekir. Henüz yaşınız tutmuyor, fakat yine de bu işi denemek istiyorsanız aile bireylerinden birinin adına kayıt olarak yapabilirsiniz.
Başvuru esnasında hangi bilgiler isteniyor?
Temsilci olmak isteyen arkadaşlardan ad, soyad, telefon, e-posta, ve T.C. kimlik numarası bilgileri talep edilmektedir. Bunun dışında herhangi bir bilgi istenmez.
Sipariş verme zorunluluğu var mı?
AVON temsilcisi olmak sizi herhangi bir zorunluluk altına sokmaz. O nedenle hiç bir şekilde sipariş verme zorunluluğu yoktur. Fakat 3 kampanya boyunca hiç sipariş vermeyen temsilcilerin kaydı sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tabii ki yeniden başvuru yapabilirsiniz.
Dilediğim zaman iptal edebilir miyim??
Elbete, gönüllü olarak yapılan bu iş yine istediğiniz anda sadece 2 saat gibi kısa bir sürede herhangi bir koşul aranmaksızın iptal edilmektedir.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*
  1
 • Doğum Tarihi*Gün. Ay. Yıl
  2
 • Email*
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
  İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
  6
 • 7