Avon Kataloğu Nasıl Alınır?

Dünya’nın en eski kozmetik markası Avon 1886 yılında kuruluşundan beri ürünlerini sadece doğrudan satış yöntemi ile yapmaktadır. Bunun için gönüllü temsilciler ve katalog en önemli satış aracı haline gelmektedir. Yani Avon ürünleri almak ve satmak için güncel kataloğa ihtiyaç duyulmaktadır. bu kapsamda her yıl 14  farklı kampanya (kataloğu) yayınlanmakta olup, bunların bir kısmı 4 hafta sürerken bir kısmı ise 3 hafta sürmektedir. Ne zaman başlayıp, ne zamana kadar geçerli olduğu kapak sayfasında yazmaktadır.

Avon Kataloğu

Öncelikle hangi amaçla Avon kataloğuna ihtiyacımız olduğunu bilmeliyiz. Durumumuz temsilci yada müşteri olması bunu belirlemek için yeterlidir. Konunun devamında müşteri ve temsilciler için detaylara yer vereceğiz.

Temsilciler İçin Katalog Temini Nasıl Yapılır?
Avon ürünlerinin satışından kazanç elde etmek isteyenler için ilk seçenek temsilcilik olup, bu kapsamda iki farklı başvuru yöntemi bulunmaktadır. 2 Yıl öncesine kadar tek başvuru yöntemi takım öncüsü vasıtası ile olurken geçtiğimiz yıllarda yeni bir uygulamayı başlatan Avon resmi İnternet sitesi avon.com.tr üzerinden bir tıkla temsilci başvurusu almaktadır. Fakat her iki başvuru sistemi arasında ciddi farklar bulunmaktadır.

Takım Öncünüz Başvuru Esnasında Kataloğu Getirir: Bizim önerimiz Avon Temsilcisi olmak için mutlaka takım öncüsü yada yeni adı ile takım liderleri ile kağıt form doldurarak üye olmanızdır. Size en yakın takım lideri ile irtibata geçebilir bir yerde buluşarak başvuru formu doldurabilirsiniz. Bu esnada takım lideri size kataloğu, panorama ve hatta numune ürünler ile örnek hediye ürünler getirebilir. Burada alacağınız ilk katalog ile sipariş toplamaya hemen başlayabilirsiniz.

Online Başvurularda Katalog Gönderimi Yapılmaz (Sipariş Vermelisiniz): Temsilci başvurusunu İnternet üzerinden onine yapanlar ise kısıtlı avantajlar ile işe başlamaktadır. O kısıtlamalardan biride katalog gönderimi olup, İnternet üzerinden başvuru yaptığınızda üyeliğiniz aktif edilir, fakat size herhangi bir kataloğu yada panorama dergisi gönderilmez. Son aylarda en çok şikayet aldığımız konulardan biri olup, maalesef yeteri kadar araştırmadan bu şekilde temsilci olanlar pişmanlık duymaktadır. Online temsilci olanlar sipariş vermeleri yada katalog sipariş etmeleri gerekir. Ancak bu şekilde kataloğa ulaşabilir, yada normal temsilci statüsüne geçmek için takım lideri vasıtası ile başvuru formu doldurması gerekir.

Katalog Siparişi Nasıl Verilir?
Başarılı bir satıcı olabilmek, daha fazla kazanç elde edebilmek için daha fazla katalog ve numune ürüne ihtiyacınız olacaktır. Gerektiğinde onlarca kişiye kataloğu dağıtabilmek gerekir. Bu insanlar kataloğu inceleyip, size siparişini iletecektir. Çok katalog olmasının bir diğer avantajı ile müşterilere diğer temsilcilerden önce ulaşmanızı, güncel kampanyayı inceletmek için önemlidir. Peki daha fazla Avon kataloğuna nasıl sahip olacaksınız. Bunun için siparişleriniz ile birlikte yada tek başına kataloğu siparişi verebilirsiniz. Temsilci paneline girdiğinizde siparişlerim alt kısmında yer alan linke tıklıyoruz. Açılan sayfada ürün kodlarını girdiğiniz kısmın altında katalog sipariş seçenekleri bulunmaktadır. Güncel ve bir sonraki kampanyanın kataloğunu alabilirsiniz. Bir sonraki kampanyayı mutlaka almalısınız, çünkü satış planları yapmalısınız.

Katalog Ücretleri 1.90 TL’den Başlayan Fiyatlarla
Temsilcilerin en önemli satış aracı olan kataloglar ücretli olup, 2016 yılı içerisinde tek 1,90 TL olup, 5’li 7,50 TL 10’lu paket ise 14,90 TL şeklinde ücretlendiriliyor. Set sayısı arttıkça fiyat düşmekte olup, daha fazla alın, daha az ödeyin.

Katalog İadesi Artık Mümkün Değil
Eskiden temsilciler 50-100’lü set halinde alır kullanmadıklarını geri iade ederdi. Bu uygulamanın suistimal edildiğini düşünen Avon 2015 yılında kataloğu iade işleminin kaldırıldığını duyurdu. Bu nedenle ihtiyacınız dışında kataloğu almamaya özen gösterin. Aksi halde kazançlarınız düşecektir.

Avon Müşterileri İçin Katalog Temini Nasıl Olur?
Kişisel bakım ihtiyaçlarını Avon’un dünyaca ünlü markaları ile karşılayan müşteriler güncel kataloğa ulaşmak için iki farklı seçeneği bulunmakta olup, ilki size en yakın temsilci yada takım öncüsü ile görüşerek ondan kataloğu istemektir. Bir diğer seçenek ise Avon Müşteri Hizmetleri Merkezini arayarak kataloğu istemektir. Katalog istekleri, ürün danışma ve temsilcilik hakkında detaylar için 0850 221 10 10 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Online Kataloğu Kullanabilirsiniz.
Müşteriler için geliştirilen bir diğer alternatif ise Online katalog uygulaması olup, sitemiz ve facebook sayfamızda her kampanya günler öncesinden kampanya online olarak yayınlanmaktadır. Ürünleri, fiyatları ve ürün kodlarını görmek sizin için yeterliyse yan menü üst kısmında yer alan resme tıklayarak güncel kampanyayı bilgisayarınız ve mobil cihazlardan inceleyebilirsiniz.

Poşet Almayı Unutmayın 🙂
Örnek vermek gerekirse 6 müşterinizden çeşitli oranlarda sipariş aldınız ve ilettiniz, kolide en fazla 2 yada 3 tane Avon poşeti gelecektir. Tasarruf kapsamında böyle bir uygulamaya gidilmiş olup, diğer müşterilerinize ürünleri market poşeti ile vermemek için küçük yada büyük boy poşet satın almalısınız. Kataloğu sipariş verdiğiniz yerde poşet alma imkanınız bulunmaktadır. Daha değerli müşterileriniz için karton çanta almanızı öneririm.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 29 Ocak 2019 — 08:02
110 Yorum Yorum yap
  1. Dün online temsilci başvurusu yaptım .Şuan temsilciyim.Evime yakın bir takım öncüsü oturuyormuş dün bana msj attı.Kataloğu onun mu vcermesi gerekiyor?benim mi sipariş vermem gerekiyor?
    ve son olarak
    Kendime alt üye nasıl ekleyebirim?

    1. Rukiye: Katalog elden de verilebilir. Avon üzerinden kargo ile de gönderilebilir. İlk katalog için herhangi bir sipariş ya da ücret gerekmez. Kendinize üye ekleyebilmek için satış lideri olmanız gerekir. Bunun için ek olarak satış lideri başvurusu yapmanız gerekir. Sitemizden satış liderliği ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

  2. Merhaba iyi akşamlar bende kataloga uyeyim bana da bi katalog gönderirseeniz sevinirim çok iyi satış yapacağından emin olsabilirsiniz

  3. Yeni üyeyim katalog istiyorum ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir