Avon Ödemesi

Milyonlarca insanın kazanç kaynağı haline gelen Avon sürekli yeni değişikliklere imza atılmaktadır. Geçtiğimiz yıl uygulamaya giren Online başvuru ile birlikte ödeme konusunda da yeni değişiklikler yapılmıştır. Bu sayfada Avon Temsilcilerinin satın aldığı ürünlerin ödemelerini nasıl ve ne zaman, hangi kanallarla yapılacağı bilgisine yer verilecektir.

Ödeme İşlemleri

Taksit Uygulaması Son Buldu
Yapılan yasal düzenleme ile kozmetik ürünlerinde taksit uygulaması kaldırılmış olup, bundan böyle ödemeler kredi kartından tek çekim şeklinde yapılmaktadır. Avon’un bu konuda yaptığı yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır. Sayfamızda yer alan bilgiler kısa bir süre içinde yeni uygulamaya göre düzenlenecektir.

Değerli Temsilcimiz,27.09.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 29840 sayılı yönetmelik ile kozmetik harcamalarında taksit uygulamasına son verilmiştir.

Yönetmelik 27.09.2016 itibariyle yürürlüğe girmiş olup, sistemsel olarak geliştirmelerin tamamlanmasının ardından taksit seçeneği kaldırılacaktır.

Sistemsel değişiklik yapılana kadar taksitli ödeme seçen Temsilcilerimizin ödemeleri taksitsiz olarak 30 gün sonra kredi kartından çekilecektir.

Ödemeyi Ne Zaman Yapacağım?
Özellikle temsilci olmak isteyen arkadaşların en çok merak ettiği husus ödemelerin nasıl yapılacağıdır. Burada dikkat edilmesi gereken husus nasıl temsilci olduğunuzdur. Geçtiğimiz yıl uygulamaya konan Online Başvuru ile isteyen İnternet üzerinden 2 dakika içinde başvuru yapmaktadır. İmza vs gerekmeyen bu başvuru tipinde imkanlarınız biraz kısıtlı olmaktadır. Kısıtlamaların başında ödeme gelmekte olup, aldığınız ürünlerin ödemesini sadece kredi kartı ile ve siparişinizi tamamladığınız anda yapmanız gerekir. Yani ücret alınmadan siparişleriniz gönderilmez. Temsilci başvurusunu takım öncüsü ile form doldurarak yapan formda ıslak imzası bulunan temsilciler ise Kredi Kartı, Banka ve PTT şubelerinden sipariş miktarına göre 15 ile 30 gün içerisinde ödemeleri gerekir.

Ödeme Kanalları Nelerdir?

 • Kredi Kartı (Tek Çekim & Taksit)
 • Banka Havalesi (Şube& ATM)
 • PTT Şubeleri

KREDİ KARTI İLE ÖDEME (TEK ÇEKİM & TAKSİT)
Özellikle kart kullanan temsilciler için en avantajlı ve kolay yöntem Kredi Kartı ile olmaktadır. Zaten online temsilci olanlar için zorunlu olan kredi kartı ile tek çekim yada taksit ile yapabilirsiniz. Taksitlendirme işlemi için 150 TL ve üzeri sipariş vermeniz gerekir. 150 TL altındaki siparişleri taksitlendirmek isterseniz belirli bir vade farkı eklenerek taksitlendirme yapılmaktadır. Kart ile ödeme işlemi oldukça kolay olup, ister kart bilgilerinizi ekleyin otomatik çekilsin, isterseniz kendiniz hafta içi temsilci paneline giriş yaparak ödeyin. Kredi kartı ile ödemenin nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Diğer ödeme yöntemlerinde 1,5 ile 3,50 TL masraf aındığını bilmelisiniz. Herhangi bir masraf yapmadan ödeme için kredi kartı kullanmalısınız.https://www.satistemsilcileri.com/avon-kredi-karti-ile-odeme

HAVALE, EFT, BANKA ŞUBELERİ, ATM
Kartı olmayan yada ben ücreti bankadan, şubede, ATM’den yapmak istiyorum diyenler içinde özellikle Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası önerilmekte olup, ödeme yapılması gereken IBAN numarası ise TR88 0006 4000 0011 0082 3199 00’lu hesaba yapılmaktadır. İş Bankası dışında ise Akbank ve Yapı Kredi ve Garanti Bankaları kullanılmaktadır.

Akbank ATM’lerinden kartlı yada kartsız yapacağınız ödemelerden işlem bedeli olarak 1,75 TL alınacak olup, ödeme işlemini şubede yapmanız halinde ise 2,5 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Garanti Bankası ATM’lerinden yapılan avon ödemeleri yine ücretli olup, bunun için her ödeme başına 2 TL masraf alınmaktadır.

Yapı Kredi Bankası vasıtası ile ödeme yapmak istediğinizde ise sadece şubelerden yararlanabilirsiniz. Bunun için 3,5 TL gibi bir masraf alınmaktadır.

Enpara İle Masrafsız Ödeyin
Son yıllarda kullanıcısı hızla artan Finansbank Enpara fırsatları şimdi Avon’da olup, ödemelerinizi Enpara ile EFT ve Havale şeklinde yapmanız halinde masraf ödemezsiniz. Hesap işletim ücreti gibi masraflarında olmadığı bu sistemden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey kayıt olmaktır. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. http://www.finansbank.enpara.com/basvuru/yeni-basvuru-1-1.aspx Daha fazla bilgi için bankanız yada Avon müşteri hizmetlerini aramalısınız.

PTT ŞUBELERİ
Ben ödememi elden yapmak istiyorum diyorsanız bu sefer karşımıza PTT şubeleri çıkmaktadır. Size en yakın PTT şubesine giderek temsilci numaranız ile birlikte ücretinizi yatırabilirsiniz. PTT şubelerinden yapılan Avon ödemeleri için sizden 3 TL gibi bir masraf alınmaktadır.

KAPIDA ÖDEME ŞUAN YOKTUR!
Son yıllarda kargo firmalarının geliştirdiği kapıda ürün tesliminde ödeme sistemi şuan için Avon’da yoktur. O nedenle ürün teslimi yapan kargo görevlisine hiç bir ücret vermemelisiniz. Avon kargo ücreti yansıması halinde bile onuda faturaya dahil etmektedir.

Geciken Ödemeler İçin Faiz Uygulanır!
Aldığınız ürünler faturanlanması ile birlikte ücreti 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Yukarıdaki kanallardan size uygun olanı tercih ederek işlem yapmalısınız. Yapılmayan ödemelerde ise vade tarihinden sonra 2,90 TL’den az olmamak üzere aylık %5,50 oranında faiz uygulanmaktadır.

Avon Borcumu Ödemezsem Ne Olur?
İlk etapta faiz işletilmekte olup, aynı zamanda borcunuz olması nedeniyle size ürün gönderimi yapılmayacaktır. Belirli bir süre faiz işletilen borcunuzdan dolayı maalesef Avon’un avukatları hakkınızda yasal işlem başlatacak olup, icra davası vs açılmaktadır. Aman değerli arkadaşlar bu durumlara düşmeyin.

Faturalarınız E-mail Adresinize Gönderiliyor
2016 Yılı ilk kampanyası ile bir çok değişikliğe imza atan kurum özellikle fatura hususunda radikal bir karar almıştır. Alınan yeni karar ile faturalar artık koli içerisinde gönderilmek yerine e-mail adresine e-fatura olarak gönderilmektedir. Koli içerisinde temsilci mektubu yer almakta olup, orada ödemeniz gereken rakım ve son ödeme tarihi bilgilerine yer verilmektedir.

Destek Almak İçin Arayın
Fatura ve ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız zaman kaybetmeden hafta içi ve mesai saatlerinde olacak şekilde 0850 250 28 66 numaralı telefonu arayarak Avon Müşteri Hizmetleri yetkilisine soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Sorularınız varsa bu sayfadan da sorabilirsiniz.

545 Yorum Bulunuyor

Soru Sor, Yorum Yap
 1. temsilci olunca odemeleri urun geldikten kac gun sonra yapiyoruz

  1. Deniz: Siparişiniz fatura işleminden sonra 15 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekir.

 2. Meraba ben internet üzerinden yeni üye oldum. Temsilci numaramı aldım siparsi verdim diyelim. Ödemeyi nasıl yapacağım. Siparişler geldiğinde ödemeyi yapmammi gerekiyor daha sonra yapamaz miyim.

  1. Fatoş: Ürünlerinizi teslim alır, ödemeyi 15 gün içerisinde yaparsınız. K4 sonrası ödemeleri kapıda ürün tesliminde de yapabileceksiniz.

 3. Avon ödemesini ptt atmsinden yapabilir miyim

  1. Elif: Evet PTT ATM ya da şubelerinden yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017