Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

Avon ödemesi yapmak o kadar kolay ve pratik ki, seçeceğiniz yönteme göre 2 dakika gibi kısa bir sürede yapabilirsiniz. Ödemenin en güzel yönü ürünleri aldıktan 15 gün sonra yapılıyor olmasıdır. Satış yapan temsilciler bu 15 günlük süreçte ürünleri müşterilerine teslim ediyor, ücretini alıyor ve kendi kazancını o ücretten düşerek ödemesini dilediği bir yöntemle yapıyor.

AVON Temsilcisi Değil misin?
Tıkla Ücretsiz Üye Ol…

Avon ödeme yöntemleri olarak birden fazla seçenek bulunmaktadır. Kredi kartı, banka kartı, havale, EFT banka şubeleri, ATM’ler ya da PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz. Tabii ki bunların dışında Faturamatik şubeleri de Avon ödemesi kabul etmektedir. Yazının devamında bu ödeme yöntemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi öğreneceksiniz.

Avon Ödeme
Avon ödeme kanalları

Dilerseniz bunların hiç biri ile uğraşmayın. Siparişinizi kapıda ürün tesliminde ödeme şeklinde de yapabilirsiniz. Böylece ödemenizi koliyi teslim aldığınız anda kargo görevlisine yaparsınız. Avon kapıda ödeme uygulaması ile ilgili detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Avon Ödemesi

En pratik yöntemlerden biri olan kredi kartı ile Avon temsilci ödemesi 2 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır. 7 Gün 24 saat dilediğiniz an, dilediğiniz yerden ödeme yapma imkanı sağlamaktadır. İşlem Avon resmi İnternet sitesi avon.com.tr üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle Avon temsilci numarası ve şifreniz olması gerekir. Ödeme işleminde kredi kartı yanı sıra banka kartı (hesap kartı, maaş kartı da) kullanılmaktadır. Yani ille de kredi kartınız olması gerekmez.

Avon.com.tr adresinden temsilci girişi yaparak menüden Ödeme Yap butonuna tıklamanız gerekir. Açılan sayfada ücretsiz ödeme yöntemlerini gösteren bir görsel ile karşılaşacaksınız. O noktadan sonra ödenmesi gereken faturaları görebilir ve ödeme yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız.

Kredi Kartı İle Avon Ödeme İşleminin Nasıl Yapılacağını Öğrenin

Avon Kapıda Ödeme Yöntemi

Bu ödeme yönteminde temsilcinin kredi kartı ya da banka ile uğraşmasına gerek yoktur. Çünkü ödemesini ürün teslimi esnasında PTT kargo görevlisine yapmaktadır. Bu yöntemle ödeme yapmak isteyenler sipariş girişinin son aşamasında kapıda ödemeyi seçmeleri gerekir. 500 TL’ye kadar olan siparişler için geçerlidir. İşlem ücreti olarak 2,50 TL alınmaktadır. Sadece kendi kullandığı ürünleri satın almak isteyen temsilciler için çok güzel bir yöntemdir. Satış yapan temsilciler için biraz dezavantajları olabilir.

PTT Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

PTT şubelerinden yapılan Avon ödemesi yine banka ya da kredi kartı gerektirmeyen yöntemlerden biridir. Şirket geçtiğimiz yıllarda PTT kargo ile çalışmaya başlaması ile birlikte işbirliğini artırdı ve Avon fatura tahsilatı da yapmaya başladı. Ödemesini PTT şubelerinden yapmak isteyen temsilciler dilediği PTT şubesine faturalarını göstererek ya da temsilci numaralarını belirterek ödeme yapabilirler. PTT bu işlem için sizden 1,70 TL ücret alacaktır.

Havale, EFT İle Avon Ödemesi (Tüm Bankalardan)

Yine en pratik yöntemlerden biri olmasına karşın toplumda havale, EFT (para transferi) yeteri kadar kullanılmamaktadır. Oysa ki tüm insanların mutlaka banka hesabı vardır. Bunun İnternet şubesini açtırarak bilgisayar ya da akıllı telefonlarınızdan 7 gün 24 saat Avon ödemesi yapılabilir. Bunun için alt paragrafta belirtilen IBAN numarasını kullanmalısınız.

AVON’un IBAN Numarası Değişti

Ödemelerini havale, EFT ile yapmak isteyen temsilciler için çok önemli bir duyuru yapmak istiyorum. Eskiden kullanılan TR88 0006 4000 0011 0082 3199 00 IBAN numarası İş Bankası Beşiktaş şubesinin yabancı sermayeli şubesi olmasından dolayı değişmiş olup, bundan böyle aşağıda kırmızı ve kalın olarak belirttiğimiz IBAN numarası kullanılması gerekir.

Avon’un Yeni IBAN Numarası: TR53 0006 4000 0011 4440 0130 35

Avon IBAN Numarası
Avon’un IBAN değişimi ile ilgili yaptığı yazılı açıklama

Avon’a Havale, EFT Nasıl Yapılır?

Ödemesini havale, EFT ile yapacaklar için kullandıkları bankanın İnternet şubesini kullanmasını öneririm. Çünkü bilgisayar ya da akıllı telefonları ile İnternet bağlantısı olan her yerden kolayca havale, EFT yapabilirler. İş Bankası hesabı olanlar havale diğer banka müşterileri ise EFT şeklinde para transferi gerçekleştirmesi gerekir. IBAN Numarası kısmında aşağıda yer alan TR53 0006 4000 0011 4440 0130 35 numarayı girmeleri gerekir. Alıcı adı kısmına ise Avon Kozmetik yazmanız gerekir. Aşağıda yer alan görselde QNB Finansbank İnternet şubesinden yapılan işlemin görüntüsü yer almaktadır.

QNB Finansbank hesap sahipleri için EFT ekranı

Açıklama Kısmına Temsilci Adı ve Temsilci Numarası Bilgisini Girmeyi Unutmayın: Havala, EFT ile yapılan ödemelerde açıklama satırı bulunmaktadır. Bu kısımda ödemesi yapılan temsilcinin adı ve temsilci numarası yazılması gerekmektedir. Çünkü ödeme yapılan hesap temsilciye ait olmayabilir. Bu durumda yapılan ödeme kime yapıldığı anlaşılmayabilir. Buna ek olarak ödeme sonrası oluşan dekontu saklamanız gerekir. Aksilik olması halinde dekontu Avon’a göndererek ödeme yaptığınızı kanıtlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden Ücretsiz Ödeyebilirsiniz

ATM'den Masrafsız Ödeme Yapı Kredi'de

Avon ödemesi için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise Yapı Kredi bankası ATM’leri olmaktadır. Türkiye’nin her yerinde bulunan Yapı Kredi ATM’lerinden kartsız ödeme yapabilirsiniz. Yani banka hesabınız olmasa bile ödemenizi kolayca ve ücretsiz yapabilirsiniz. Bunun için size en yakın Yapı Kredi ATM’sine giderek kartsız işlemler tuşuna basarak işleme başlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapacağınız gösterilmektedir.

Aynı işlemi İş Bankası ATM’sinden de yapabilirsiniz. Tabii ki Yapı Kredi Bankası gibi işlem ücretsiz olmayacaktır. İş Bankası ATM’lerinden yapılan ödemelerden 1 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı Ücretsiz

Özellikle fatura ödemelerinde sıkça kullanılan bir yöntem otomatik ödeme talimatı elektrik, su, doğalgaz gibi düzenli yapılan ödemelerde büyük kolaylık yanı sıra bankanıza göre maddi kazançta sağlamaktadır. Avon fatura ödemelerinizi de otomatik ödeme talimatı vererek kolayca yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için QNB Finansbank, Akbank, İş Bankası ya da Ziraat Bankasında hesabınız olması gerekir. Şimdilik bu bankalar ile işlem yapılabilmektedir. Tabii ki otomatik ödeme emrinin gerçekleşebilmesi için hesabınızda yeterli bakiye olması gerekir. Bu işlem ile yapılan ödemelerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Faturamatik Şubelerinden Avon Ödemesi

AVON ödeme işlemi için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise tahsilat kurumu olan Faturamatik şubeleridir. Türkiye genelinde 500’den fazla noktada hizmet veren Faturamatik şubeleri Avon faturaları da kabul etmektedir. Bu işlem karşılığında sizden 1,50 TL ücret talep ederler.

Yaptığım Avon Ödemesi Ne Zaman İşleme Alınır?

En çok karşılaştığım şikâyetlerden biri ödeme yaptım ama halen borçlu görünüyorum. Değerli arkadaşlar tercih ettiğiniz ödeme yöntemi ve işlem saatine göre ödemenizin işleme alınması 24 saat sürebilir. Bunu dikkate alarak ödeme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Kredi Kartı İle Yapılan Ödemeler Anında İşleme Alınır: Evet, arkadaşlar banka ya da kredi kartı ile 7 gün 24 saat İnternet bağlantısı olan her yerden ödeme yapabilirsiniz. Bu yöntemi tercih ettiğinizde ödemeniz 10-15 dakika içerisinde işleme geçmekte, faturanız sistemden düşmektedir.

PTT Şubelerinden Ödemenizi 14:00’a Kadar Yapmaya Çalışın: Özellikle PTT şubelerini tercih edenler dikkatli olması gerekir. AVON’UN da belirttiği gibi 14:00’a kadar yapılan ödemeler aynı gün işleme alınır. 14:00’dan sonra yapılan ödemeler ise bir sonraki iş günü işleme alınır. Cuma günü 14:00 sonrası yapılan ödemenin işleme alınması Pazartesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle bilmeden faturanız son ödeme tarihini geçebilir. Bu hususu özellikle dikkate almalısınız.

Havale / EFT Saati Geçmeden Ödeme Yapmalısınız: Ödemeyi para transferi şeklinde yapacaklarda yine dikkat etmeleri gerekir. 16:00’a kadar yapılan ödemeler aynı gün işleme alınırken 16:00 sonrası yapılan para transferleri bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır.

Faturamatik Şubelerinden de 16:00’a Kadar Ödeme Yapınız: Son eklenen ödeme yöntemi faturamatik şubeleri de yine havale EFT’de olduğu gibi 16:00’a kadar yapılan işlemlerde aynı gün 16:00 sonrası yapılan ödemelerde işleme alınması bir sonraki gün mümkün olmaktadır.

Ödemem Gecikir Ya da Hiç Yapmazsam Ne Olur?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi şirket talep etmiş olduğunuz ürünleri sizden hiçbir ücret almadan göndermektedir. Ödemeyi ise 15 ile 45 gün arasında (sipariş miktarına göre değişir) içerisinde yapmanızı istemektedir. Gelen faturada son ödeme tarihi yazmaktadır. Son ödeme tarihi geçen faturalara gecikme faizi işletilmektedir. Ayrıca 15 TL ve üzeri ödenmemiş borcunuz olması halinde yeni sipariş veremezsiniz.

Son ödeme tarihi geçen faturalarda yaklaşık 3,5 aylık bekleme süresi bulunmaktadır. Bu zaman dilimi içerisinde de yapılmayan ödemeler haliyle yasal takibe devredilmektedir. Birçok insan unuttum, haberim yoktu gibi cümleler kullanıyor. Oysaki geciken ödemelerde her gün SMS, E-Posta ve temsilci paneline girdiğinizde geciken faturanız olduğu hatırlatılmaktadır. Lütfen kendinizi zor duruma düşürmeyin.

Evet, arkadaşlar Avon temsilci ödemelerine dair aktaracaklarım şimdilik bu kadar, yenilik ve gelişmeler oldukça bu sayfada yer vermeye devam ederim. Sormak istediğiniz farklı hususlar varsa sayfanın alt kısmında yer alan formu kullanarak sorabilirsiniz. En kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım. Bu arada ben AVON kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN sizde ekibimde yer almak, daha fazla kazanmak isterseniz bu siteden temsilci başvurusu yapabilirsiniz.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 19 Mayıs 2019 — 11:54
587 Yorum Yorum yap
 1. Ben temsilci olarak değil musteri olarak siparis verdim peki ödeme nasıl olacak kapıda ödeme yoksa

  1. Recep: Online mağazadan yapılan alışverişlerin ödemesini 2 şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yaparsanız ürün sizin adresinize gönderilir. Size yakın noktadan temsilci seçerek sipariş verdiğinizde ise ürünler temsilciye gönderilir. O size teslim ederken ödemeyi temsilciye yaparsınız.

 2. Siparis verdim kapıda ödeme var mi

  1. Recep: Temsilciler için henüz başlamadı ama kısa bir süre içerisinde başlayacağı duyuruldu.

 3. Ben önceden avona üyeydim bayadır satış yapmayınca üyeliğim iptal oldu ama 3.5 tl borcum var görünüyor nasıl ödeyebilirim ?

  1. Mehtap: En son ne zaman sipariş verdiniz?

 4. Avon siparişlerini girince kredi kartı istiyor ama ben PTT den yatrman istiyorum nasıl degistircem yaprdimci olurmusunz

  1. Hira: Başvurunuzu E-Posta onaylı yaptıysanız tek ödeme yöntemi kredi kartı olmaktadır. Genelde kayıt olurken T.C. kimlik numarası vermek istemeyenlere uygulanan bir yöntemdir. Normal statüye geçmek için form doldurmanız gerekir. Müşteri hizmetlerini arayın.

 5. Merhaba ben daha öncede sormuştum ptt nin kapıda ödeme sistemi var mı diye.. Bazı sitelerde ptt den kapıda ödemeli ürün göndermek için fatura kesmem gerektiğini söylüyor.. Eğer öyleyse kapıda ödeme konusunda ptt ile nasıl anlaşmalıyım? Sonuçta benim iş yerim yok dolayısıyla vergi levham da yok arada sırada kapıda ödemeyle karşı tarafa ürün göndermek için fatura kesmem mümkün değil. Bu durumda ne yapmalıyım? Ve kargo ücretleri neye göre hesaplanıyor?

  1. Melek: Ben 3-4 yıl öncesine kadar PTT’Den vergi mensubu olmadan kapıda ödemeli olarak gönderiyordum. Fakat şuan aynı uygulama devam ediyor mu bilmiyorum.

 6. Ürünler geldikten sonra ödememi ptt den ne adına ödicem

  1. Yasemin: Size gelen fatura ya da temsilci numaranızı görevliye belirterek ödemenizi yapabilirsiniz. Görevliler bu konuda tecrübelidir.

 7. Ben de avon temsilcisiyim. Diyelim ki instagram üzerinden bir profil oluşturup avon satışı yaptım ve ürünleri karşı tarafa kapıda ödeme sistemiyle göndermek istiyorum. Ptt nin böyle bir sistemi var mı? Yani ben bana sipariş veren kişinin ürünlerini ptt ile gönderip ödemeyi teslim alan kişi yapacak dediğimde ptt bunu kabul ediyor mu? Ediyor ise paramı ptt den nasıl alıyorum? İnstagram da kapıda ödeme ile avon satışı yapan bir sürü profil var.

  1. Melek: Evet PTT kapıda ödeme imkanı sağlamaktadır. Öncelikle posta çeki yani hesap açtırman gerekir. Tahsil edilen ödemeler bu hesaba yatırılır. Sizde PTT şubeleri ya da PTT ATM’lerinden ödemenizi çekebilirsiniz. Başarılar

   1. Teşekkürler

    1. Melek: Ben teşekkür ederim. Başarılar

 8. temsilci olunca odemeleri urun geldikten kac gun sonra yapiyoruz

  1. Deniz: Siparişiniz fatura işleminden sonra 15 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekir.

 9. Meraba ben internet üzerinden yeni üye oldum. Temsilci numaramı aldım siparsi verdim diyelim. Ödemeyi nasıl yapacağım. Siparişler geldiğinde ödemeyi yapmammi gerekiyor daha sonra yapamaz miyim.

  1. Fatoş: Ürünlerinizi teslim alır, ödemeyi 15 gün içerisinde yaparsınız. K4 sonrası ödemeleri kapıda ürün tesliminde de yapabileceksiniz.

 10. Avon ödemesini ptt atmsinden yapabilir miyim

  1. Elif: Evet PTT ATM ya da şubelerinden yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir