Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

Avon ödemesi yapmak o kadar kolay ve pratik ki, seçeceğiniz yönteme göre 2 dakika gibi kısa bir sürede yapabilirsiniz. Ödemenin en güzel yönü ürünleri aldıktan 15 gün sonra yapılıyor olmasıdır. Satış yapan temsilciler bu 15 günlük süreçte ürünleri müşterilerine teslim ediyor, ücretini alıyor ve kendi kazancını o ücretten düşerek ödemesini dilediği bir yöntemle yapıyor.

AVON Temsilcisi Değil misin?
Tıkla Ücretsiz Üye Ol…

Avon ödeme yöntemleri olarak birden fazla seçenek bulunmaktadır. Kredi kartı, banka kartı, havale, EFT banka şubeleri, ATM’ler ya da PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz. Tabii ki bunların dışında Faturamatik şubeleri de Avon ödemesi kabul etmektedir. Yazının devamında bu ödeme yöntemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi öğreneceksiniz.

Avon Ödeme
Avon ödeme kanalları

Dilerseniz bunların hiç biri ile uğraşmayın. Siparişinizi kapıda ürün tesliminde ödeme şeklinde de yapabilirsiniz. Böylece ödemenizi koliyi teslim aldığınız anda kargo görevlisine yaparsınız. Avon kapıda ödeme uygulaması ile ilgili detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Avon Ödemesi

En pratik yöntemlerden biri olan kredi kartı ile Avon temsilci ödemesi 2 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır. 7 Gün 24 saat dilediğiniz an, dilediğiniz yerden ödeme yapma imkanı sağlamaktadır. İşlem Avon resmi İnternet sitesi avon.com.tr üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle Avon temsilci numarası ve şifreniz olması gerekir. Ödeme işleminde kredi kartı yanı sıra banka kartı (hesap kartı, maaş kartı da) kullanılmaktadır. Yani ille de kredi kartınız olması gerekmez.

Avon.com.tr adresinden temsilci girişi yaparak menüden Ödeme Yap butonuna tıklamanız gerekir. Açılan sayfada ücretsiz ödeme yöntemlerini gösteren bir görsel ile karşılaşacaksınız. O noktadan sonra ödenmesi gereken faturaları görebilir ve ödeme yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız.

Kredi Kartı İle Avon Ödeme İşleminin Nasıl Yapılacağını Öğrenin

Avon Kapıda Ödeme Yöntemi

Bu ödeme yönteminde temsilcinin kredi kartı ya da banka ile uğraşmasına gerek yoktur. Çünkü ödemesini ürün teslimi esnasında PTT kargo görevlisine yapmaktadır. Bu yöntemle ödeme yapmak isteyenler sipariş girişinin son aşamasında kapıda ödemeyi seçmeleri gerekir. 500 TL’ye kadar olan siparişler için geçerlidir. İşlem ücreti olarak 2,50 TL alınmaktadır. Sadece kendi kullandığı ürünleri satın almak isteyen temsilciler için çok güzel bir yöntemdir. Satış yapan temsilciler için biraz dezavantajları olabilir.

PTT Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

PTT şubelerinden yapılan Avon ödemesi yine banka ya da kredi kartı gerektirmeyen yöntemlerden biridir. Şirket geçtiğimiz yıllarda PTT kargo ile çalışmaya başlaması ile birlikte işbirliğini artırdı ve Avon fatura tahsilatı da yapmaya başladı. Ödemesini PTT şubelerinden yapmak isteyen temsilciler dilediği PTT şubesine faturalarını göstererek ya da temsilci numaralarını belirterek ödeme yapabilirler. PTT bu işlem için sizden 1,70 TL ücret alacaktır.

Havale, EFT İle Avon Ödemesi (Tüm Bankalardan)

Yine en pratik yöntemlerden biri olmasına karşın toplumda havale, EFT (para transferi) yeteri kadar kullanılmamaktadır. Oysa ki tüm insanların mutlaka banka hesabı vardır. Bunun İnternet şubesini açtırarak bilgisayar ya da akıllı telefonlarınızdan 7 gün 24 saat Avon ödemesi yapılabilir. Bunun için alt paragrafta belirtilen IBAN numarasını kullanmalısınız.

AVON’un IBAN Numarası Değişti

Ödemelerini havale, EFT ile yapmak isteyen temsilciler için çok önemli bir duyuru yapmak istiyorum. Eskiden kullanılan TR88 0006 4000 0011 0082 3199 00 IBAN numarası İş Bankası Beşiktaş şubesinin yabancı sermayeli şubesi olmasından dolayı değişmiş olup, bundan böyle aşağıda kırmızı ve kalın olarak belirttiğimiz IBAN numarası kullanılması gerekir.

Avon’un Yeni IBAN Numarası: TR53 0006 4000 0011 4440 0130 35

Avon IBAN Numarası
Avon’un IBAN değişimi ile ilgili yaptığı yazılı açıklama

Avon’a Havale, EFT Nasıl Yapılır?

Ödemesini havale, EFT ile yapacaklar için kullandıkları bankanın İnternet şubesini kullanmasını öneririm. Çünkü bilgisayar ya da akıllı telefonları ile İnternet bağlantısı olan her yerden kolayca havale, EFT yapabilirler. İş Bankası hesabı olanlar havale diğer banka müşterileri ise EFT şeklinde para transferi gerçekleştirmesi gerekir. IBAN Numarası kısmında aşağıda yer alan TR53 0006 4000 0011 4440 0130 35 numarayı girmeleri gerekir. Alıcı adı kısmına ise Avon Kozmetik yazmanız gerekir. Aşağıda yer alan görselde QNB Finansbank İnternet şubesinden yapılan işlemin görüntüsü yer almaktadır.

QNB Finansbank hesap sahipleri için EFT ekranı

Açıklama Kısmına Temsilci Adı ve Temsilci Numarası Bilgisini Girmeyi Unutmayın: Havala, EFT ile yapılan ödemelerde açıklama satırı bulunmaktadır. Bu kısımda ödemesi yapılan temsilcinin adı ve temsilci numarası yazılması gerekmektedir. Çünkü ödeme yapılan hesap temsilciye ait olmayabilir. Bu durumda yapılan ödeme kime yapıldığı anlaşılmayabilir. Buna ek olarak ödeme sonrası oluşan dekontu saklamanız gerekir. Aksilik olması halinde dekontu Avon’a göndererek ödeme yaptığınızı kanıtlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden Ücretsiz Ödeyebilirsiniz

ATM'den Masrafsız Ödeme Yapı Kredi'de

Avon ödemesi için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise Yapı Kredi bankası ATM’leri olmaktadır. Türkiye’nin her yerinde bulunan Yapı Kredi ATM’lerinden kartsız ödeme yapabilirsiniz. Yani banka hesabınız olmasa bile ödemenizi kolayca ve ücretsiz yapabilirsiniz. Bunun için size en yakın Yapı Kredi ATM’sine giderek kartsız işlemler tuşuna basarak işleme başlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapacağınız gösterilmektedir.

Aynı işlemi İş Bankası ATM’sinden de yapabilirsiniz. Tabii ki Yapı Kredi Bankası gibi işlem ücretsiz olmayacaktır. İş Bankası ATM’lerinden yapılan ödemelerden 1 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı Ücretsiz

Özellikle fatura ödemelerinde sıkça kullanılan bir yöntem otomatik ödeme talimatı elektrik, su, doğalgaz gibi düzenli yapılan ödemelerde büyük kolaylık yanı sıra bankanıza göre maddi kazançta sağlamaktadır. Avon fatura ödemelerinizi de otomatik ödeme talimatı vererek kolayca yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için QNB Finansbank, Akbank, İş Bankası ya da Ziraat Bankasında hesabınız olması gerekir. Şimdilik bu bankalar ile işlem yapılabilmektedir. Tabii ki otomatik ödeme emrinin gerçekleşebilmesi için hesabınızda yeterli bakiye olması gerekir. Bu işlem ile yapılan ödemelerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Faturamatik Şubelerinden Avon Ödemesi

AVON ödeme işlemi için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise tahsilat kurumu olan Faturamatik şubeleridir. Türkiye genelinde 500’den fazla noktada hizmet veren Faturamatik şubeleri Avon faturaları da kabul etmektedir. Bu işlem karşılığında sizden 1,50 TL ücret talep ederler.

Yaptığım Avon Ödemesi Ne Zaman İşleme Alınır?

En çok karşılaştığım şikâyetlerden biri ödeme yaptım ama halen borçlu görünüyorum. Değerli arkadaşlar tercih ettiğiniz ödeme yöntemi ve işlem saatine göre ödemenizin işleme alınması 24 saat sürebilir. Bunu dikkate alarak ödeme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Kredi Kartı İle Yapılan Ödemeler Anında İşleme Alınır: Evet, arkadaşlar banka ya da kredi kartı ile 7 gün 24 saat İnternet bağlantısı olan her yerden ödeme yapabilirsiniz. Bu yöntemi tercih ettiğinizde ödemeniz 10-15 dakika içerisinde işleme geçmekte, faturanız sistemden düşmektedir.

PTT Şubelerinden Ödemenizi 14:00’a Kadar Yapmaya Çalışın: Özellikle PTT şubelerini tercih edenler dikkatli olması gerekir. AVON’UN da belirttiği gibi 14:00’a kadar yapılan ödemeler aynı gün işleme alınır. 14:00’dan sonra yapılan ödemeler ise bir sonraki iş günü işleme alınır. Cuma günü 14:00 sonrası yapılan ödemenin işleme alınması Pazartesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle bilmeden faturanız son ödeme tarihini geçebilir. Bu hususu özellikle dikkate almalısınız.

Havale / EFT Saati Geçmeden Ödeme Yapmalısınız: Ödemeyi para transferi şeklinde yapacaklarda yine dikkat etmeleri gerekir. 16:00’a kadar yapılan ödemeler aynı gün işleme alınırken 16:00 sonrası yapılan para transferleri bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır.

Faturamatik Şubelerinden de 16:00’a Kadar Ödeme Yapınız: Son eklenen ödeme yöntemi faturamatik şubeleri de yine havale EFT’de olduğu gibi 16:00’a kadar yapılan işlemlerde aynı gün 16:00 sonrası yapılan ödemelerde işleme alınması bir sonraki gün mümkün olmaktadır.

Ödemem Gecikir Ya da Hiç Yapmazsam Ne Olur?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi şirket talep etmiş olduğunuz ürünleri sizden hiçbir ücret almadan göndermektedir. Ödemeyi ise 15 ile 45 gün arasında (sipariş miktarına göre değişir) içerisinde yapmanızı istemektedir. Gelen faturada son ödeme tarihi yazmaktadır. Son ödeme tarihi geçen faturalara gecikme faizi işletilmektedir. Ayrıca 15 TL ve üzeri ödenmemiş borcunuz olması halinde yeni sipariş veremezsiniz.

Son ödeme tarihi geçen faturalarda yaklaşık 3,5 aylık bekleme süresi bulunmaktadır. Bu zaman dilimi içerisinde de yapılmayan ödemeler haliyle yasal takibe devredilmektedir. Birçok insan unuttum, haberim yoktu gibi cümleler kullanıyor. Oysaki geciken ödemelerde her gün SMS, E-Posta ve temsilci paneline girdiğinizde geciken faturanız olduğu hatırlatılmaktadır. Lütfen kendinizi zor duruma düşürmeyin.

Evet, arkadaşlar Avon temsilci ödemelerine dair aktaracaklarım şimdilik bu kadar, yenilik ve gelişmeler oldukça bu sayfada yer vermeye devam ederim. Sormak istediğiniz farklı hususlar varsa sayfanın alt kısmında yer alan formu kullanarak sorabilirsiniz. En kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım. Bu arada ben AVON kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN sizde ekibimde yer almak, daha fazla kazanmak isterseniz bu siteden temsilci başvurusu yapabilirsiniz.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 19 Mayıs 2019 — 11:54
587 Yorum Yorum yap
 1. Mrb ben yeni üye oldum kuaför dükkanım var şu ödeme şekli kartsız olmuyor mu ben fazladan ürün alıp dukkanimda da satmak istiyorum siparisimi teslim alıp ödemesini bankamatige yatırıyoruz diye biliyordum ama kart istiyor

  1. Burak: Aldığınız ürünlerin ödemesini kredi kartına gerek kalmadan kapıda ödeme ya da PTT şubelerinden ödeme şeklinde yapabilirsiniz.

 2. İlk siparişimi verdim kapıda ödeme var mı

  1. Erva: Evet, kapıda ödeme uygulaması başladı. Siparişin son aşamasında kapıda ödeme seçebilirsiniz.

 3. Temsilcim üyeliğim iptal olmasın diye benim hesabımdan sipariş vermiş borçlu gözüküyorum kendisine sorduğumda ödedim sistemde sorun vardır diyor. Ben ödeme yaptığımda hemen sistemde görünürdü 4 5 gündür bu şekilde borçlu görünüyorum. Ne yapabilirim?

  1. Liderinizin yaptığı suçtur. Sizden izin almadan sipariş vermesi etik olmadığı gibi yasalara aykırıdır. Ödemesini yaparak bir daha böyle bir hataya fırsat vermemesi gerekir. Bu tür insanlar Avon’un karalanmasına neden olmaktadır.

 4. Ptt kart ile odeme yapabilirmiyim

  1. Nimet: Bakiye olması halinde evet ödemenizi avon.com.tr sitesinin ödeme yap kısmından gerçekleştirebilirsiniz.

 5. İş bankası atmsinden kartsız işlem yapacaktım yanı avona hesabına para yatıracaktım temsilci numarası yerine fatura no istiyor fatura numarasını bulamadım sayın yünetici yardımcı olurmusunuz rica etsem

  1. Yunus: Size gelen fatura üzerinde yazdığı gibi E-posta ile online olarak da gönderilmektedir. Buna ek olarak Avon sitesine girdiğinizde siparişler kısmında yine görebilirsiniz. Biz sizin faturanızı buradan göremeyiz.

 6. askerde olan nişanlımın tc kimlik numarasını kullanıp üzerine üyelik açılmış.borç bırakılmış e yapmalıyız.

  1. Gül: O şekilde bir şey olmaz. Temsilci başvurusu sadece T.C. Kimlik numarası ile yapılmıyor. Kişinin telefon numarasına onay mesajı giderek onaylaması isteniyor. Yine de söylediğiniz gibi olduğunu düşünüyorsanız tüketici hakem heyetleri ya da savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 7. Ben yeni üyeyim. Sipariş verdim ve 2 adet iadem vardı ptt şubesine giderek iademi ve diğer ürünlerinde ödemesini yaptım aynı gün içerisinde.. işlem tarihim 10.05.2018.. 21.05.2018 de avona iadem ulaşmış ve geri gönderilmiş. ödenmemiş 50 liraya yakın bir borcum görünüyor iade kabul edilseydi bu borç silenecekti. İade neden kabul edilmedi. Siparişlerim geldikten 1 gün sonra iade etmiştim herhangi bi hasarıda yoktu.. Ptt subesinde iade kısımlı faturayıda almadılar benden. Hiçbir şey anlamadım. Şu işlemleri açık açık nasıl yapabileceğimizi anlatsanız.

  1. Gül: İade işlemlerinde faturanın iade kısmı doldurulmalı, sebep kodu belirtilmeli + imzalamanız gerekir. Bunlardan biri ya da bir kaçı eksik olması halinde kabul edilmeyerek geri gönderilir. Eksikleri tamamlayarak tekrar iade edebilirsiniz.

 8. Ben ilk defa siparis veriyorum.hesabima girdiğimde siparişlerini göremiyorum siparis vermedin mi aceba temsilcilerden yardım alabilirmiyim.

  1. Recep: Sen direkt olarak Avon’a sipariş verdin ya da vermeye çalıştın. Senin sipariş durumunu ancak müşteri hizmetleri yetkileri görebilir. 0850 221 10 10 numaralı telefondan bilgi alabilirsin. Türkiye genelinde sayıları 400 Bine yaklaşan temsilcilerden birine siparişini iletmiş olsan bu kadar uğraşmak zorunda kalmazdın.

 9. Ptt üzerinden sorgulamada temsilci no istiyor giriş yapamiyorum ?

  1. Recep: Siparişiniz kargoya verildiğinde size gönderi kodu iletilmektedir.

 10. Kargo takip nerden bakıyoruz?

  1. Recep: Avon kargoları PTT kargo ile gönderilmektedir. PTT kargo İnternet sitesinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir