Fatura Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Satın almış olduğunuz AVON ürünlerinin ödemesi 15 gün sonra yapıldığını biliyor muydunuz? Evet, arkadaşlar yanlış okumadınız. Temsilci olarak sipariş verdiğinizde ürünler adresinize herhangi bir ücret almadan gönderilir. Ürünlerin ödemesini ise 15 gün içerisinde size uygun ödeme yöntemi ile kolayca yaparsınız. Bu yazımızda en avantajlı ödeme yöntemleri ve nasıl yapıldıklarını sizlerle birlikte inceleyeceğiz. Bu fırsatlardan yararlanabilmek için temsilci olmayı unutmayın. Sitemizden Online başvuru yapabilirsiniz.

Henüz Temsilci Değil misin?
Buraya Tıkla Kayıt Ol…

Tercih Edebileceğiniz Birçok Ödeme Yöntemi Bulunuyor

Almış olduğunuz ürünlerin ödemesini kolayca yapabilmeniz için size birçok yöntem sunulmaktadır. Bu yöntemlere bakmak gerekirse kapıda ürün tesliminde, banka ve kredi kartı kullanımı, ATM’den kartlı, kartsız, havale/EFT, PTT şubeleri ve son eklenen ödeme yöntemi olan faturamatik tercih edebileceğiniz ödeme şekillerinden biridir. Benim önerim imkânı olanların ödemesini kredi kartı ile yapması yönündedir. Şimdi dilerseniz hangi ödeme nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir? Bu hususları ele alalım. Çünkü önemli detaylar yer almaktadır. Yazı biraz uzun olması nedeniyle geçiş sistemi oluşturdum. Aşağıda yer alan listede size en uygun başlığa tıklayınız. Böylece yazının tümünü okumak yerine sadece sizi ilgilendiren kısmını okur ve zamandan tasarruf edersiniz. Peki, hazırsanız başlayalım

Kredi Kartı, Banka Kartı İle Online Ödeme

Kapıda Ürün Tesliminde (Yakında)

Havale / EFT ile Para Transferi

ATM’lerden Ödeme

Faturamatikler

PTT Şubeleri

Yaptığım Ödeme Ne Zaman İşleme Alınır?

Banka ve Kredi Kartı Kullanın Masraf Ödemeyin

KREDİ KARTI, BANKA KARTI (Tek Çekim)

Yukarıda da belirttiğim gibi kullandığım ve önerdiğim yöntem banka ya da kredi kartı ile Online ödeme yapmaktır. 24 Saat boyunca AVON resmi İnternet sitesi avon.com.tr’den ödemenizi kolayca ve güvenle yapabilirsiniz. Dilerseniz kart bilgilerinizi kayıt ederek otomatik çekim yapılması sağlanabilir.

 

Kredi Kartı ile Avon Ödemesi Nasıl Yapılır? Evet, arkadaşlar yukarıda da belirttiğim gibi ödemeler Avon resmi İnternet sitesi avon.com.tr üzerinden yapılmaktadır. Bu siteyi herhangi bir tarayıcıda açarak temsilci girişi yapmanız gerekir. Temsilci paneline girdiğinizde menüde Ödeme Yap şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Oraya tıklayarak devam ediyoruz. Değerli arkadaşlar kredi kartı ile ödeme önerdiğim bir yöntem olduğu için daha detaylı olarak farklı bir sayfada resimlerle anlatımı yapıldı. Sayfaya ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız.

KAPIDA ÖDEME (Çok Yakında)

Banka ya da kredi kartı ile ödeme yapmak istemiyorsanız bundan sonraki yöntemleri incelemeye devam edebilirsiniz. En çok merak edilen, beklenen ödeme yöntemlerinden biri kapıda ödeme hayata geçtiğini belirtmek istiyorum. AVON geçtiğimiz yıl PTT kargo ile anlaşması ile birlikte birçok yeniliğe imza attı, onlardan biride 2018 yılında uygulanmaya başlanan kapıda ürün tesliminde ödemedir. Bundan sonra ürünlerinizi teslim alırken ödemenizi kargo görevlisine yapabilirsiniz.

Kapıda Ödemenin Avantajları, Dezavantajları Nelerdir? Güzel bir uygulama olmasına karşın küçük bir dezavantajı bulunuyor. Özellikle satış yapanları yakından ilgilendiriyor. Sipariş verdiniz kargonuz 2 gün içinde geldi. Görevliye ödeme yapmanız gerekiyor. İyi de müşteriden ürünlerin parasını almadan o ödemeye yapabilecek misiniz? Ürünler teslim edilmeden müşteriden para istemekte biraz kabalık olur. O nedenle ya ürünlerin parasını cebinizden vereceksiniz. Ya da diğer ödeme yöntemlerini kullanmaya devam edeceksiniz.

Kendi Kullandığı Ürünleri Alanlar İçin Mükemmel Bir Yöntem: Kapıda ödeme en çokta kendi kullandığı ürünleri indirimli almak için temsilci olan arkadaşları ilgilendirmektedir. Türkiye’de yaklaşık 300 bin temsilci bulunuyor. Bunun on binlercesi kendi kullandığı ürünleri indirimli almak için temsilci olmaktadır. Bu arkadaşlar ürünleri kendine aldıkları için ödemeyi de kendileri yapacaktır. Yani ürünler gelir, ödemesini yapar. Sonrasında ödeme için ayrıca uğraşmaz.

HAVALE / EFT (Para Transferi)

Evet, arkadaşlar kapıda ödemeyi de iyi ve kötü yönleri ile aktardıktan sonra şimdi birazda banka aracılığı ile yapılan ödeme yöntemlerine bakalım. İlk olarak havale / EFT uygulamasını ele alalım. Özellikle İnternet bankacılığını kullanan biriyseniz bu yöntemde işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Tüm banka hesaplarından belirtilen IBAN numarasına kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz. Peki, nasıl ve hangi IBAN numarasına yapılacak?

Aşağıda Yer Alan IBAN Numarasını Kullanınız: Öncelikle her bankaya özel IBAN numarasını olmadığını belirterek başlamalıyım. Tek IBAN numarası belirlenmiş olup İş Bankası ile çalışılmaktadır. İş Bankasında hesabı olanlar havala diğer banka hesaplarından ise EFT şeklinde yapmanız gerekir. Hesabınızın bulunduğu banka ne olursa olsun mutlaka aşağıda yer alan IBAN numarasını kullanmanız gerekir. Aynı zamanda burada belirtilen IBAN numarası size gelen faturalar üzerinde de yer almaktadır. TR88 0006 4000 0011 0082 3199 00

Açıklama Kısmına Gerekli Bilgileri Girmeyi Unutmayın: Havale ya da EFT yapacağınızda ilk olarak IBAN bilgisini giriniz. Sistem alıcının AVON Kozmetik olduğunu tanıyacaktır. Sizin yapmanız gereken ödenecek tutar ve açıklama kısmında adınız, soyadınız ile ödemesini yaptığınız kişinin temsilci numarasını mutlaka belirtmeniz gerekir. Ayrıca ödeme sonrası hazırlanan hesap belgesini (dekontu) saklayarak bir sıkıntı çıkması halinde Avon’a gönderebilirsiniz.

ATM'den Masrafsız Ödeme Yapı Kredi'de

ATM’den (Yapı Kredi Bankası Ücretsiz)

Bir diğer seçenek ise bankacılık işlemlerinde en sık kullanılan ATM’ler olmaktadır. Burada size önerimiz Yapı Kredi bankasına ait ATM’lerin kullanılması olacaktır. Hesabı olan ya da olmayan herkesin ücretsiz bir şekilde ödeme yapabileceği bu yöntem yine 24 saat boyunca ödeme yapabileceğiniz uygulamalardan biridir. Kartı olanlar ödemeler bölümü, olmayanlar kartsız işlemler menüsünden ödemelerini kolayca yapabilir. Dilerseniz İş Bankası ATM’lerini de kullanabilirsiniz. Fakat İş Bankası ATM’lerinden yapılan işlemlerde 1 TL masraf alınmaktadır.

OTOMATİK ÖDEME TALİMATI (Belirli Bankalarda Geçerli)

Özellikle fatura ödemelerinde sıkça kullanılan bir yöntem otomatik ödeme talimatı elektrik, su, doğalgaz gibi düzenli yapılan ödemelerde büyük kolaylık yanı sıra bankanıza göre maddi kazançta sağlamaktadır. Avon fatura ödemelerinizi de otomatik ödeme talimatı vererek kolayca halledebilirsiniz. Bunu yapabilmek için QNB Finansbank, Akbank, İş Bankası ya da Ziraat Bankası’nda hesabınız olması gerekir. Şimdilik bu bankalar ile işlem yapılabilmektedir. Tabii ki otomatik ödeme emrinin gerçekleşebilmesi için hesabınızda yeterli bakiye olması gerekir.

TELEFON BANKACILIĞI (Belirli Bankalar İçin Geçerlidir)

Evet, arkadaşlar bankalar üzerinden yapabileceğiniz bir diğer ödeme ise telefon bankacılığını kullanarak ödeme yapmaktır. Başlıkta da belirtildiği gibi yine belirli bankalar için geçerlidir. Anlaşmalı bankalar şuan için QNB Finansbank ve Ziraat Bankası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu iki bankanın birinde hesabınız ve ödeme için yeterli bakiyeniz varsa yapmanız gereken bankanızın müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Telefonda ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

PTT Şubelerinden kolayca ödeyin

PTT ŞUBELERİNDEN (Türkiye’nin Her Yerinde)

Kredi kartı, banka kartı ya da hesaplarla uğraşmak istemezseniz en basit seçenek PTT şubelerinden ödeme yapmak olacaktır. Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz PTT şubeleri elektrik, su faturaları gibi Avon faturalarının da tahsilatını yapmaktadır.

Fatura Ya da Temsilci Numarası İle Şubeye Gidiniz: Ödeme yapabilmek için gerekli olan fatura ya da temsilci numaranızdır. Size en yakın PTT şubesine giderek 1,70 TL işlem masrafı karşılığında ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Öemelerinizi Faturamatik şubelerinde yapabilirsiniz

FATURAMATİK ŞUBELERİNDEN (Türkiye’nin Her Yerinde)

AVON sizlere kolaylık sağlamaya devam ediyor. Son eklenen ödeme yöntemi ise Türkiye’nin her yerinde 5000’den fazla noktada hızla yaygınlaşan ödeme kurumu Faturamatik şubeleridir. Birçok fatura tahsilatı gibi Avon faturalarının ödemesini kabul etmektedir. Fatura başına 1,50 TL işlem ücreti almaktadır. Yazının devamında işlem saatlerine dair bilgilendirme yer almaktadır.

Yaptığım Ödeme Ne Zaman İşleme Alınır?

En çok karşılaştığım şikâyetlerden biri ödeme yaptım ama halen borçlu görünüyorum. Değerli arkadaşlar tercih ettiğiniz ödeme yöntemi ve işlem saatine göre ödemenizin işleme alınması 24 saat sürebilir. Bunu dikkate alarak ödeme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Kredi Kartı ve Banka Kartlarından (Anında İşleme Alınır) Evet, arkadaşlar banka ya da kredi kartınızla Online ödeme yaptığınızda en geç 10-15 dakika içerisinde ödemeniz işleme alınır. Ücretsiz ve en hızlı yöntemlerden biridir.

PTT Şubelerinden Ödemenizi 14:00’a Kadar Yapmaya Çalışın: Özellikle PTT şubelerini tercih edenler dikkatli olması gerekir. AVON’UN da belirttiği gibi 14:00’a kadar yapılan ödemeler aynı gün işleme alınır. 14:00’dan sonra yapılan ödemeler ise bir sonraki iş günü işleme alınır. Cuma günü 14:00 sonrası yapılan ödemenin işleme alınması Pazartesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle bilmeden faturanız son ödeme tarihini geçebilir. Bu hususu özellikle dikkate almalısınız.

Havale / EFT Saati Geçmeden Ödeme Yapmalısınız: Ödemeyi para transferi şeklinde yapacaklarda yine dikkat etmeleri gerekir. 16:00’a kadar yapılan ödemeler aynı gün işleme alınırken 16:00 sonrası yapılan para transferleri bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır.

Faturamatik Şubelerinden de 16:00’a Kadar Ödeme Yapınız: Son eklenen ödeme yöntemi faturamatik şubeleri de yine havale EFT’de olduğu gibi 16:00’a kadar yapılan işlemlerde aynı gün 16:00 sonrası yapılan ödemelerde işleme alınması bir sonraki gün mümkün olmaktadır.

Ödemem Gecikir Ya da Hiç Yapmazsam Ne Olur?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi şirket talep etmiş olduğunuz ürünleri sizden hiçbir ücret almadan göndermektedir. Ödemeyi ise 15 gün içerisinde yapmanızı istemektedir. Gelen faturada son ödeme tarihi yazmaktadır. Son ödeme tarihi geçen faturalara gecikme faizi işletilmektedir. Ayrıca 15 TL ve üzeri ödenmemiş borcunuz olması halinde yeni sipariş veremezsiniz.

Son ödeme tarihi geçen faturalarda yaklaşık 3,5 aylık bekleme süresi bulunmaktadır. Bu zaman dilimi içerisinde de yapılmayan ödemeler haliyle yasal takibe devredilmektedir. Birçok insan unuttum, haberim yoktu gibi cümleler kullanıyor. Oysaki geciken ödemelerde her gün SMS, E-Posta ve temsilci paneline girdiğinizde geciken faturanız olduğu hatırlatılmaktadır. Lütfen kendinizi zor duruma düşürmeyin.

Evet, arkadaşlar Avon temsilci ödemelerine dair aktaracaklarım şimdilik bu kadar, yenilik ve gelişmeler oldukça bu sayfada yer vermeye devam ederim. Sormak istediğiniz farklı hususlar varsa sayfanın alt kısmında yer alan formu kullanarak sorabilirsiniz. En kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım. Bu arada ben AVON kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN sizde ekibimde yer almak, daha fazla kazanmak isterseniz bu siteden temsilci başvurusu yapabilirsiniz.

583 Yorum Yorum yap
  1. Mustafa bey 4 Ocak ta Avon faturam var yalnız ben bunu 9 Ocak’ta ödeyeceğim bana faiz in dısında başka sıkıntısı olur mu?

    1. Elif: Sadece birkaç günlük faiz dışında herhangi bir sorun olmaz. Tabii ki bu süreçte yeni sipariş girmeniz mümkün olmayacaktır. Faiz bir sonraki siparişe eklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir