Avon Online Mağaza Yenilendi

Temsilcilere daha fazla kazanç sağlayacak bir duyuruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk çıktığında Güzellik Vitrini olarak bilinen Avon Online Mağaza uygulamasına bir çok yenilik eklendi. Böylece hem siz hemde müşterileriniz için daha işlevsel hale getirildi. Bundan böyle işlerinizin önemli bir kısmını Avon sizin yerinize yapıyor. Örnek müşteriniz siparişlerini kendi adresine isterse Avon bunu sizin yerinize gönderiyor. Sizin tek yapmanız gereken Avon Online Mağazanızı açıp kullanmaya başlamaktır.

Yeni uygulama

Avon Online Mağaza Nedir?
Öncelikle kısa bir tanıtım ile başlamak istiyorum. Yaklaşık 2-3 yıldır çeşitli isimlerle faaliyette olan Avon Online Mağaza sizlere İnternet üzerinden satış imkanı sunmaktadır. Bunun için İnternet siteniz olması gerekmez. Avon size özel hazırladığı sayfa ile sizleri daha fazla müşteri ile buluşturuyor.

Temsilcinin Yapması Gerekenler Nelerdir?
Şimdi dilerseniz siz değerli temsilci ve satış lideri arkadaşlarımızın yapması gerekenlere bakalım.

1. Online Mağazanı Aç
İlk olarak bu hizmeti kullanabilmek için Online Mağazanı açman gerekir. Bunun için daha temsilci numarası ve şifren olması gerekir. Online mağaza açma ve ayarları konusunda detaylar için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-online-magaza-nasil-acilir

2. Mağaza Linkini Paylaş
Oluşturduğun sayfanın linkini (bağlantısını) özellikle facebook, twitter gibi sosyal medya ortamlarında paylaşarak müşterilerin mağazaya girmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için her kampanya öne çıkan fırsatları paylaşarak yapabilirsin. Aşağıda örnek ve mağaza linki yer almaktadır. https://kozmetik.avon.com.tr/magaza/siparisgirisi

3. Para ve Hediyeleri Kazanmaya Başla
Senin mağaza linkine tıklayarak Avon’a girenler sipariş verdiklerinde temsilci olarak seni seçmiş olacaktır. Siparişlerini ister kendi adreslerine isterlerse senden teslim almak üzere tercih edecektir. Kendi adresine istemesi halinde ödemeyi Avon’a yapması gerekir.

Nasıl ve Ne Kadar Kazanacağım?
Yeni uygulamada müşterilere 2 farklı seçenek sunulmaktadır. Daha önce ürünler sadece temsilci tarafından teslim edilirken yeni sistemde müşteri dilerse ürünleri kendi adresine isteyebiliyor. Bu durumda temsilci hiç uğraşmadan Avon tarafından ürünler müşterinin adresine gönderilmektedir. Müşteri ürünleri sizden teslim almak isterse yine eskisi gibi kazanmaya devam edeceksiniz. Fakat kendi adresine Avon Teslimat özelliğini seçerse siz burada sadece AvonPara kazanacaksınız.

AvonPara Nedir, Ne İşe Yarar?
Evet arkadaşlar müşteriniz ürünleri adresine gönderilmesini isterse bu durumda ödemeyi size değilde Avon’a yapması gerekmektedir. Sizin bu durumda kazancınız yukarıda da belirtildiği gibi AvonPara olacaktır. Geçtiğimiz yıl uygulamaya başlanan AvonPara Türkiye’nin en büyük E-Ticaret mağazası hepsiburada.com’da kullanılmaktadır. Müşteri temsilci fiyatı ile 100 TL’lik sipariş verdiğinde %6 oranında işlem ücreti kesilmektedir. Bu ücret en yüksek 6 TL olmaktadır. 100-6=94 TL AvonPara kazanmış olursunuz. AvonPara ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-para-uygulamasi

Daha Fazla Hediye Kazanacaksınız
Yeni uygulamada sadece kazanç sağlamakla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda hediye ve seviye atlama fırsatı bulacaksınız. Mağazanızdan gelen siparişler sizin net satış rakamlarınıza eklenir. Yani bu kampanya mağazadan 500 TL satış yaptığınızda siz 500 TL sipariş vermiş gibi fırsatlardan yararlanırsınız. Siz herhangi bir sipariş vermeseniz bile o kampanya 500 TL sipariş vermiş olarak kabul edilirsiniz. Bu şekilde siz hiç bir şey yapmadan hediye kazanmaya ve yıllık satış oranlarını artırarak seviye atlayabilirsiniz.

Satış Liderlerine Aktiflik ve Komisyon Kazandırır
Eski adı takım öncüsü olan satış liderleri her kampanya minimum 150 TL sipariş vermesi gerekiyor. Bir çoğu satış yapmadığında kendisi için 150 TL’lik sipariş vermektedir. Yeni uygulama buna da güzellik getirdi ve mağazadan gelen siparişler 150 TL ve üzeri olduğunda sizin sipariş vermeniz gerekmez. Aynı zamanda mağazadan gelen siparişlerden de hediye ve komisyon kazanacaksınız.

Yenilikleri Temsilcilerden Dinleyin
Avon hazırladığı kısa video ile yeni sistemi sizlere tanıtmaya devam ediyor. Aşağıda yer alan Video’da temsilci arkadaşlarımız oyuncu olarak görev almıştır. İzleyin daha fazla bilginiz olsun.

Sorularınızı Bize Yazın
Yeni ve kazançlı uygulama hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım. Ama muhtemelen cevabını bulamadığınız sorular olacaktır. Aşağıda yer alan soru ve yorum formundan soru, öneri ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz. Sorularınıza 24 saat içinde yine bu sayfada yanıt vereceğiniz.

40 Yorum Bulunuyor

Soru Sor, Yorum Yap
 1. Meraba eğer Online mağazada müşteri bnim adrese istese bn onaylamadan sipariş göderiliyor mu

  1. Zeynep: Online mağaza da temsilci teslimat seçildiğinde sizin onay vermeniz gerekir. Fakat kredi kartı ile ödeme yapıp, kendi adresine istediğinde ise sizden onay istenmez. Sizin kazancınız AvonPara olmaktadır.

 2. merhaba müşteri ürünü kendi adresine istediğinde kargo ücreti ödeyecek mi ve belirli bir sipariş limitini geçmek zorunda mıyız mesela 75 tl üzeri kargo 1 tl onun gibi bişey söz konusu mu

  1. Elif: Müşteri ürünü kendi adresine istediğinde ödemeyi kredi kartı ile Avon’a yapması gerekir. 60 TL ve üzeri sipariş verdiğinde herhangi bir kargo ücreti ödemez.

 3. Linki paylaşacak bir sosyal medya hesabımız yoksa kimse sipariş vermez mi bana?

  1. Nuur: Bir şekilde linki insanlara ulaştırmanız gerekir. Bu sosyal medya olur, E-posta olur. İnsanlar sizin Online mağazanızdan diledikleri Avon ürününü temin edebileceklerini bilmesi gerekir. Sosyal medya sayfası açmak zor değildir.

 4. Online mağaza açtığımızda aylık olarak yada satış başına herhangi bir ücret ödeyecek miyiz? Tekefonumuza sms geldiğinde sms ucreti ödüyor muyuz? Yada açtık diyelim nasıl kapatacağız. Ben açmayı düşündüm sonra vaz geçtim yani son aşamada onaylamadim yalnız açılmış gibi bana uyarı geldi.

  1. Perihan: Öncelikle korku ve endişelerinizi yenmelisiniz. Online mağaza açmak size herhangi bir masraf getirmez. 0850 250 28 66 numaralı Avon müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

 5. Kolay gelsin online mağaza açıldığında telefon numaramız gozukecekmi

  1. Çisem: Görünmesi sizin kararınıza bağlıdır.

 6. Merhaba online magaza açtım bi arkadaşıma da benim linkimi gonderip alışveriş yapmasını sağladım fakat bu benim Sayfam a yansımadı ne müşteri olarak ne de siparis olarak neden olabilir

  1. Sema: Arkadaşınız siparişi tamamladı ise yansıması gerekir.

   1. Tamamladı ödeme de yaptı yine yansımadı

    1. Sema: Müşteri hizmetleri ile görüşerek daha detaylı bilgi almalısınız.

 7. Sattıgımız urun bize avonpara olarak yansırken müşteri kapıda ödememi yapacak?

  1. Adsız: Müşteri ürünü kendi adresine isterse ödemesini kredi kartı ile Avon sayfasında yapması gerekir.

 8. Online mağazadan müşteri sipariş verdiğinde kargo ücreti ödeyecek mi?

  1. Adsiz: Müşteriniz 60 TL ve üzeri sipariş verdiğinde kargo ücreti ödemeyecektir.

 9. Satis lideri online magaza actiginda kendi adina temsilci kayit etme hakki varmi online magazada satistan cok yeni uye yapmak daha karli gibi gorunuyor

  1. Adsız: Online mağaza sadece satışa yöneliktir. Kayıt yapma işlemi için kullanılmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017