Avon Şikayet / Şikayetleri Nereye Yapılır?

Dünya’nın en köklü kozmetik markası ürünlerini doğrudan satış yöntemi ile yapması nedeniyle şikayet ve memnuniyetler iki kategoride ele alınmaktadır. Birincisi temsilci ve takım öncüleri (satış liderleri) olurken, bir diğeri ise Avon ürünlerini severek kullanan müşteriler olmaktadır. Şimdi sizden ricamız 30 saniyenizi ayırarak memnuniyet anketine katılmak olacaktır. Aşağıda yer alan ankette 2 seçenek hakkınız bulunmaktadır. Birincisi memnuniyet yada memnuniyetsizliğinizi belirtip, sonrasında temsilci yada Avon kullanıcısı (müşterisi) olduğunuzu seçmelisiniz.

[poll id=”2″]

Beğenmeyenlerin Oranı Neden Yüksek?
Sayfa Avon şikayetleri üzerine tasarlandığı için bu sayfaya giren ziyaretçilerin büyük bir bölümü şikayetini dile getirmek için girmektedir. O nedenle beğenmeyenlerin oranı yüksek olması çok normaldir. Tabii ki beğenenler kadar beğenilmemesi de gayet normaldir. Peki Avon ile ilgili yaşadığımız sorun ve sıkıntıları nereye iletmeliyiz? hemen bu detayları ele alalım.

Avon Şikayeti Nasıl ve Nerreye Yapılmalı?
Hayatın her alanında şikayetlerimizi mutlaka birinci elden ve muhatabımıza yapılmalıdır. Burada sorunlu Avon ise direkt olarak kuruma ulaşmalısınız. Bunun için geniş kapsamlı seçenekler olup, İnternet ve telefonlar ile şikayetimizi iletebilirsiniz. 3. Kişilere ait siteler, forumlar yada sosyal medya sayfalarında dile getirdiğiniz şikayetler maalesef kuruma ulaşamadı için çözümsüz kalabilir. Bunun için birinci elden şikayetimizi ulaştırmalıyız. Bunun için ilk olarak firmaya telefonla ulaşmayı deneyelim.

Temsilciler İçin 0850 250 28 66
Avon temsilcisi yada satış lideri iseniz yaşadığınız sorun ve sıkıntıyı aktarmak için hafta içi her gün 08:00 ile 20:00 saatleri arasında 0850 250 28 66 numaralı telefonu arayarak yapabilirsiniz. Belirtilen saatlerde aramanız halinde sizi dinleyecek, sorunlarınıza çözüm bulacak görevlilere ulaşabilirsiniz. Akşam 20:00’dan sonra ve hafta sonları aramanız halinde muhatap bulamayacağınız için bu bile şikayet konusu olabilmektedir.

Müşteriler İçin 0850 221 10 10
Avon ürünlerini kullanan bir müşteri iseniz ürünler yanı sıra ürün temini yaptığınız temsilci yada takım öncüsü gibi arkadaşlardan şikayetçi iseniz varsa sizde sıkıntınızı 0850 221 10 10 numaralı telefonu arayarak yapabilirsiniz. Yaşadığınız olumsuzlukları lütfen kuruma iletiniz ki daha fazla insan mağdur olmasın. Bunun öncesinde sizlere sağlanan hak ve imkanları mutlaka öğrenmelisiniz.

Şikayet Formunu Kullanın!
Yukarıda yer alan iletişim araçlarına ek olarak şikayet, öneri ve görüşlerinizi yazılı olarak aktarmak isterseniz Avon’a sor sayfasını kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya ulaşarak şikayetinizi yazılı olarak iletebilirsiniz. https://kozmetik.avon.com.tr/avona-sor Açılan sayfada ayrıca telefon numaranızı belirtmeniz halinde yetkili arkadaşlar size ulaşarak bilgi vereceklerdir. Özellikle temsilci iptal işlemi yapmak isteyen arkadaşlar bu formu kullanarak iptal isteğini belirtmesi gerekir.

En Çok Şikayet Edilen Konulara Bakalım mı?
Destek verdiğimiz siteler ve şikayet sitelerine ulaşan şikayetleri genel anlamda incelediğimizde temsilcilerin ürün teslimatı ve ödemeler hakkında şikayetçi olduğunu görüyoruz. Müşteriler içinde stok problemi ve satıştan kalkan ürünler en çok şikayet edilen konuların başında gelmektedir. Bazı şikayet edilen hususlar ise temsilci yada müşterinin kendi hatasından kaynaklı olabilmektedir. Aşağıda en sık karşılaşılan şikayetleri ve çözüm önerilerini ele alacağız.

Temsilci Oldum Katalog Gönderilmedi (Başvuru Yönteminiz Yanlış Olabilir)
Son aylarda ortaya çıkan şikayetlerden birisini Avon.com.tr üzerinden online temsilci başvurusu yapanlar oluşturmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan uygulama İnternet üzerinden 1 dakika gibi kısa bir sürede temsilci olma imkanı sunmaktadır. Fakat satış lideri ile yapılan başvuruya göre imkanları daha kısıtlıdır. Onlardan biride katalog temini olup, temsilci olduğunuzda size katalog gönderilmesi için sipariş vermeniz yada katalog satın almanız gerekir. Satış lideri vasıtası ile temsilci olmanız halinde ilk katalog + sürpriz hediye gönderilmektedir. Bu nedenle satış lideri vasıtası ile kayıt olmanızı öneriyoruz. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayıp, formu doldurmanız yeterli olacaktır. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

Kredi Kartım Yok, Ödeme Yapamıyorum (Seçim Hatanız Olabilir)
Avon resmi İnternet sitesi (Avon.com.tr) üzerinden temsilci olanların bir diğer şikayeti ise ödeme hususunda olup, almak istediği ürünlerin kodlarını girip siparişinizi onaylamak istediğinizde sistem sizden ödemeyi o an ve sadece kredi kartı ile yapmanızı istemektedir. Bir çok insanı hayal kırıklığına uğratan bu durum Online temsilci olanlar için geçerlidir. Satış lideri aracılığı ile kayıt olduğunuzda ödemenizi 15 gün içinde ödeme yapar, aynı zamanda sadece kredi kartına mecbur olmadan Banka Havalesi, Kredi Kartı, yada PTT şubelerinden kolayca ödeme yapabilirsiniz. Bu imkanlardan yararlanabilmek için takım öncüsü vasıtası ile başvuru yapmak gerekir. Sizde hatalı olarak Online başvuru yaptıysanız sorun değil yukarıda verdiğimiz müşteri hizmetleri numarasını arayarak normal temsilci statüsüne geçmek istediğinizi belirtin. Size bir görevli yönlendirilecek ve başvuru formu dolduracaktır. Bu şekilde sizde sunulan tüm imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Ürünler Eksik ve Hatalı Geldi
En çok şikayetlerden biride ürünler ile olduğu görülmektedir. Eksik, hatalı, kırık, kusurlu gelen ürünler sizi panikletmeden hemen çözüm yöntemini aktaralım. Sonuçta insan faktörü olup, hata ve kusur olması normaldir. Koliyi açıp, sipariş listeniz ile karşılaştırın. Hatalı yada eksik ürün gelmesi halinde yukarıda verdiğim numarayı arayarak sorunu belirtin inceleme yapılmasını isteyin. Ürünler hatalı, kırık vs gelmesi halinde kargonun ihmali olup, sorun değil değişim için o ürünleri Avon’a geri gönderebilirsiniz.

Kargo Geç Geliyor / Gelmiyor
Çok sık yaşanan sıkıntılardan biride taşıma alanında olup, Avon siparişlerinin teslimi Yurtiçi kargo tarafından yapılmaktadır. Normal şartlarda 2-3 gün içerisinde teslim edilmesi gereken kargo insan faktörüne bağlı olarak gecikmeler yaşanıyor. Bu durumda sorunu çözmek için ilk olarak size dağıtım şube ile görüşmelisiniz. Sorun çözülmemesi halinde Yurtiçi müşteri hizmetleri merkezini arayarak şube hakkında şikayetinizi iletiniz. Yine çözüm olmaması halinde Avon müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek Avon ile Yurtiçi kargo üst düzeyde iletişim kurmanısı sağlayabilirsiniz.

Borç / Avukat / İcra Durumları
Özellikle temsilcilerin şikayet ettiği durumlardan biri ödeme ile alakalı olup, bazen bilinçsiz bazen ihmalkarlık durumu maalesef daha zor sonuçlara neden olmaktadır. Avon’a ödemeniz gereken 1 TL bile olsa bunun sakın silinmesini beklemeyin, aksine faiz ile artmakta ve sonrası yasal işleme girmektedir.

Borcunuz Olup, Olmadığını Öğrenin
Denemek için temsilci olup, yapmak istemiyorsanız yada bir noktadan sonra artık devam etmeyecekseniz mutlaka temsilci iptali yaptırınız. Avon temsilci iptali nasıl yapılacağını görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilcilik-iptali Temsilci iptali için aradığınız görevliye mutlaka ödemeniz gereken ücret olup, olmadığını sormalısınız. Aksi halde kalacak 5 TL ücret sürekli faiz ile birlikte aylar, yıllar sonraki 50-60 kat şeklinde karşınıza çıkabilmektedir. Bir çok insan borcunu bile bile ödemiyor, sonrasında yasal işlem başlatılmaktadır.

Koli İade İşlemi 10 TL Borcunuz Olmasını Sağlar
Avon geçtiğimiz aylarda açıkladığı uygulama ile tamamı iade edilen siparişler ile kabul edilmeyen kargolarda temsilciye 10 TL kargo ücreti eklemektedir. Bir çok temsilci eşinin bilgisi dışında başlamakta ve eşi öğrenince izin vermemesi nedeniyle kargoyu kabul etmeyip geri göndermektedir. Bu durum maalesef bilginiz dışında size 10 TL kargo ücreti eklenebilir. Bu işi yapmak istemiyorsanız bile bu ücreti ödeyerek temsilci iptal işlemi yapmalısınız.

Temsilcim Ürün İade İşleminde Zorluk Çıkarıyor
Müşteriler özellikle son aylarda müşterilerine iade konusunda zorluk çıkardığı görülmektedir. Aslında Avon 40 gün içerisinde koşulsuz iade imkanı sunmaktadır. Temsilciniz hiç bir şekilde zorluk çıkarmadan beğenmediğiniz memnun kalmadığınız ürünü iade etmeli yada değiştirmelidir. Avon iade uygulamasında yeni bir yapılandırma yaparak bundan böyle iade işlemleri için 2 TL ücret almaktadır. Temsilciniz bu ücreti sizden talep edebilir.

Avon Kozmetik Şikayet

Sizin Şikayetiniz Nedir?
En çok şikayet alan hususları sayfada toplamaya ve çözüm yöntemleri sunmaya çalıştık, fakat sizin şikayetiniz farklı bir hususta olabilir. Bu nedenle sizin şikayetinizi dinlemek ve çözüm yöntemi sunmak için sizleri dinliyoruz. Aşağıda yer alan formu doldurarak yaşadığınız sıkıntıyı iletebilirsiniz.

520 Yorum

 1. benm 4aydan fazla dır cantayı iade ettik ama canta gelmedi eve fethiye hanımla konustum beni geçiştiriyor ben paramı weya çanta mı istiyorumm

 2. HEDİYE AYNA GÖNDERİYORSUNUZ KUTUDAN KIRIK VE PAKETİ AÇILMIŞ ŞEKİLDE ÇIKIYOR
  HEDİYE ÇEKİLİŞ KARTI GÖNDERİYORSUNUZ KAZIYIN DİYORSUNUZ KAZINMIYOR KAZINDIĞINDA ŞİFRELERDE SİLİNİYOR BİRDE PARASINI ALIYORSUNUZ SİPARİŞLE ALLIK GÖNDERİYORSUNUZ EKSİK GELİYOR

 3. ben yeni yil katogundan indirimli allik takimi vardi siparis verdim urunler elime geldiginde allik yoktu ama faturama yansitilmisti hemen musteri hizmetlerini arayip soyledim boyle aksilikler oluyo demisti bidaki ay gonderilecegini soyledi bidahada gelmedi siparislerde musterim benim aldigimi dusunuyo olabilir cok madur durumda kaldimm lutfen yardimci olun

 4. Avondan gelen kargom ben evde olmadigim icin geri gitti. Kargo subesine gidip almadigim icin kargom avona geri gonderildi urunlerimi tekrardan nasil alabilirim.

  • Ebru: Avon müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Aksi halde 10 TL kargo ücreti ödersiniz.

 5. ben avon temsilcisiyim. yeniyim. ilk başladığımda herşey güzeldi. bir sürü siparişler aldım. siparişleri gireyim dedim ürünlerin yarısı kod yanlış diyerek girmedi ve bende mecburen müşteriye yok dedim. yaşadığım diğer sorun katalogta 71 tl olup 35,50 düşmüş parfümden sipariş verdim faturada parfüme 71 tl yazılmış. daha sonra sipariş vermediğim ürünler geliyor. ekstra başka şeylerde ödüyorum. müşterilerin siparişleri toplam 100 tl tutuyor faturada 200 tl yazıyor 100 tl ben zarara giriyorum. mecbur kendi cebimden vermek zorunda kaldım.

  • Emine: Siz geçmiş katalog siparişlerinden veriyorsunuz. Çünkü fiyatlar hep kampanya değişmektedir.

 6. uzun suredır temsılcıyım. baslandıgım zamanlar temslcısıle bırlıkte kazanc saglamayı dusunen avonun suan temsılcısının kazancını azaltmak ıcın cabalar oldugunu gormekteyım.sureklı artan kargo bedellerı,hizmet bedelleri,dusen kar payları,ıadelerde alınan ucretler artık yeterınce zorlamaya basladı.gonderılen avon torbaları bıle artık ucretlı. kazanctan cok zarar eder durumdayız.bu duruma bır cozum getırılmesını ıstıyorum aksı takdırde daha fazla devam edebılecegımı sanmıyorum

 7. Ben satış lideriyim bu yeni Ocak ayından itibaren hizmet bedeli tutarı 2.50 olmuş. Temsilci ye 100 tl üzeri kargo ücreti yok diyoruz 1.50 bile zor geliyordu şimdi nasıl açıklama yapacak. Örnegin 1 temsilci 100 tl sipariş verdi bunun 2.50 hizmet bedeli 1 katalog 2 bide yatırma parası 3 lira 7.50 zaten 100 lirada 25 lira kazanıyor bunun da 7.50 gitti geriye ne kalıyor. Lütfen bu konuyla ilgilenin

 8. Stoktan kaldirilan bir urun neden hala katalogumuzda.3.kez musteri magduruyum siparis veremiyorum fatura tutarim yuksek tutamiyorum ve musterilerimize yok demekten magdur oluyorum.cozumun saglanmasini istiyorum bir avon ailesi olarak magdur olmayalim.ve satislarimizin yuksek olmasi icin urunler stokta yeterli sayida olmasini rica ediyorum

 9. Sürekli olan bir problem, katalog teslim edilmediği halde mesaj geliyor katalog teslim edildi diye.
  2. Bölge temsilcim tarafından sipariş veremediğim yaz
  Aylarında sürekli telefonla sipariş vermem için taciz
  ediliyorum. Bunun iyiniyeti geçtiğini düşünüyorum
  Çünkü üstüste 2 ay sipariş veremeyrn bir sürü avon
  temsilcisi tanıdığım bu telefonlara ve üyeliğiniz iptal
  olacak tehdidine maruz kalmıyormuş. avon 10 yıllık
  üyesini 2-3 ay siparişsiz idare edemiyorsa hastalık yaz
  dönemi demiyorsa üyelikleri hemen silsin insanları
  Rahatsız ettirmesin.

 10. katalog teslim edilmediği halde mesaj geliyor katalog teslim edildi diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir