Avon Şikayet / Şikayetleri Nereye Yapılır?

Dünya’nın en köklü kozmetik markası ürünlerini doğrudan satış yöntemi ile yapması nedeniyle şikayet ve memnuniyetler iki kategoride ele alınmaktadır. Birincisi temsilci ve takım öncüleri (satış liderleri) olurken, bir diğeri ise Avon ürünlerini severek kullanan müşteriler olmaktadır. Şimdi sizden ricamız 30 saniyenizi ayırarak memnuniyet anketine katılmak olacaktır. Aşağıda yer alan ankette 2 seçenek hakkınız bulunmaktadır. Birincisi memnuniyet yada memnuniyetsizliğinizi belirtip, sonrasında temsilci yada Avon kullanıcısı (müşterisi) olduğunuzu seçmelisiniz.

[poll id=”2″]

Beğenmeyenlerin Oranı Neden Yüksek?
Sayfa Avon şikayetleri üzerine tasarlandığı için bu sayfaya giren ziyaretçilerin büyük bir bölümü şikayetini dile getirmek için girmektedir. O nedenle beğenmeyenlerin oranı yüksek olması çok normaldir. Tabii ki beğenenler kadar beğenilmemesi de gayet normaldir. Peki Avon ile ilgili yaşadığımız sorun ve sıkıntıları nereye iletmeliyiz? hemen bu detayları ele alalım.

Avon Şikayeti Nasıl ve Nerreye Yapılmalı?
Hayatın her alanında şikayetlerimizi mutlaka birinci elden ve muhatabımıza yapılmalıdır. Burada sorunlu Avon ise direkt olarak kuruma ulaşmalısınız. Bunun için geniş kapsamlı seçenekler olup, İnternet ve telefonlar ile şikayetimizi iletebilirsiniz. 3. Kişilere ait siteler, forumlar yada sosyal medya sayfalarında dile getirdiğiniz şikayetler maalesef kuruma ulaşamadı için çözümsüz kalabilir. Bunun için birinci elden şikayetimizi ulaştırmalıyız. Bunun için ilk olarak firmaya telefonla ulaşmayı deneyelim.

Temsilciler İçin 0850 250 28 66
Avon temsilcisi yada satış lideri iseniz yaşadığınız sorun ve sıkıntıyı aktarmak için hafta içi her gün 08:00 ile 20:00 saatleri arasında 0850 250 28 66 numaralı telefonu arayarak yapabilirsiniz. Belirtilen saatlerde aramanız halinde sizi dinleyecek, sorunlarınıza çözüm bulacak görevlilere ulaşabilirsiniz. Akşam 20:00’dan sonra ve hafta sonları aramanız halinde muhatap bulamayacağınız için bu bile şikayet konusu olabilmektedir.

Müşteriler İçin 0850 221 10 10
Avon ürünlerini kullanan bir müşteri iseniz ürünler yanı sıra ürün temini yaptığınız temsilci yada takım öncüsü gibi arkadaşlardan şikayetçi iseniz varsa sizde sıkıntınızı 0850 221 10 10 numaralı telefonu arayarak yapabilirsiniz. Yaşadığınız olumsuzlukları lütfen kuruma iletiniz ki daha fazla insan mağdur olmasın. Bunun öncesinde sizlere sağlanan hak ve imkanları mutlaka öğrenmelisiniz.

Şikayet Formunu Kullanın!
Yukarıda yer alan iletişim araçlarına ek olarak şikayet, öneri ve görüşlerinizi yazılı olarak aktarmak isterseniz Avon’a sor sayfasını kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya ulaşarak şikayetinizi yazılı olarak iletebilirsiniz. https://kozmetik.avon.com.tr/avona-sor Açılan sayfada ayrıca telefon numaranızı belirtmeniz halinde yetkili arkadaşlar size ulaşarak bilgi vereceklerdir. Özellikle temsilci iptal işlemi yapmak isteyen arkadaşlar bu formu kullanarak iptal isteğini belirtmesi gerekir.

En Çok Şikayet Edilen Konulara Bakalım mı?
Destek verdiğimiz siteler ve şikayet sitelerine ulaşan şikayetleri genel anlamda incelediğimizde temsilcilerin ürün teslimatı ve ödemeler hakkında şikayetçi olduğunu görüyoruz. Müşteriler içinde stok problemi ve satıştan kalkan ürünler en çok şikayet edilen konuların başında gelmektedir. Bazı şikayet edilen hususlar ise temsilci yada müşterinin kendi hatasından kaynaklı olabilmektedir. Aşağıda en sık karşılaşılan şikayetleri ve çözüm önerilerini ele alacağız.

Temsilci Oldum Katalog Gönderilmedi (Başvuru Yönteminiz Yanlış Olabilir)
Son aylarda ortaya çıkan şikayetlerden birisini Avon.com.tr üzerinden online temsilci başvurusu yapanlar oluşturmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan uygulama İnternet üzerinden 1 dakika gibi kısa bir sürede temsilci olma imkanı sunmaktadır. Fakat satış lideri ile yapılan başvuruya göre imkanları daha kısıtlıdır. Onlardan biride katalog temini olup, temsilci olduğunuzda size katalog gönderilmesi için sipariş vermeniz yada katalog satın almanız gerekir. Satış lideri vasıtası ile temsilci olmanız halinde ilk katalog + sürpriz hediye gönderilmektedir. Bu nedenle satış lideri vasıtası ile kayıt olmanızı öneriyoruz. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayıp, formu doldurmanız yeterli olacaktır. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

Kredi Kartım Yok, Ödeme Yapamıyorum (Seçim Hatanız Olabilir)
Avon resmi İnternet sitesi (Avon.com.tr) üzerinden temsilci olanların bir diğer şikayeti ise ödeme hususunda olup, almak istediği ürünlerin kodlarını girip siparişinizi onaylamak istediğinizde sistem sizden ödemeyi o an ve sadece kredi kartı ile yapmanızı istemektedir. Bir çok insanı hayal kırıklığına uğratan bu durum Online temsilci olanlar için geçerlidir. Satış lideri aracılığı ile kayıt olduğunuzda ödemenizi 15 gün içinde ödeme yapar, aynı zamanda sadece kredi kartına mecbur olmadan Banka Havalesi, Kredi Kartı, yada PTT şubelerinden kolayca ödeme yapabilirsiniz. Bu imkanlardan yararlanabilmek için takım öncüsü vasıtası ile başvuru yapmak gerekir. Sizde hatalı olarak Online başvuru yaptıysanız sorun değil yukarıda verdiğimiz müşteri hizmetleri numarasını arayarak normal temsilci statüsüne geçmek istediğinizi belirtin. Size bir görevli yönlendirilecek ve başvuru formu dolduracaktır. Bu şekilde sizde sunulan tüm imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Ürünler Eksik ve Hatalı Geldi
En çok şikayetlerden biride ürünler ile olduğu görülmektedir. Eksik, hatalı, kırık, kusurlu gelen ürünler sizi panikletmeden hemen çözüm yöntemini aktaralım. Sonuçta insan faktörü olup, hata ve kusur olması normaldir. Koliyi açıp, sipariş listeniz ile karşılaştırın. Hatalı yada eksik ürün gelmesi halinde yukarıda verdiğim numarayı arayarak sorunu belirtin inceleme yapılmasını isteyin. Ürünler hatalı, kırık vs gelmesi halinde kargonun ihmali olup, sorun değil değişim için o ürünleri Avon’a geri gönderebilirsiniz.

Kargo Geç Geliyor / Gelmiyor
Çok sık yaşanan sıkıntılardan biride taşıma alanında olup, Avon siparişlerinin teslimi Yurtiçi kargo tarafından yapılmaktadır. Normal şartlarda 2-3 gün içerisinde teslim edilmesi gereken kargo insan faktörüne bağlı olarak gecikmeler yaşanıyor. Bu durumda sorunu çözmek için ilk olarak size dağıtım şube ile görüşmelisiniz. Sorun çözülmemesi halinde Yurtiçi müşteri hizmetleri merkezini arayarak şube hakkında şikayetinizi iletiniz. Yine çözüm olmaması halinde Avon müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek Avon ile Yurtiçi kargo üst düzeyde iletişim kurmanısı sağlayabilirsiniz.

Borç / Avukat / İcra Durumları
Özellikle temsilcilerin şikayet ettiği durumlardan biri ödeme ile alakalı olup, bazen bilinçsiz bazen ihmalkarlık durumu maalesef daha zor sonuçlara neden olmaktadır. Avon’a ödemeniz gereken 1 TL bile olsa bunun sakın silinmesini beklemeyin, aksine faiz ile artmakta ve sonrası yasal işleme girmektedir.

Borcunuz Olup, Olmadığını Öğrenin
Denemek için temsilci olup, yapmak istemiyorsanız yada bir noktadan sonra artık devam etmeyecekseniz mutlaka temsilci iptali yaptırınız. Avon temsilci iptali nasıl yapılacağını görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilcilik-iptali Temsilci iptali için aradığınız görevliye mutlaka ödemeniz gereken ücret olup, olmadığını sormalısınız. Aksi halde kalacak 5 TL ücret sürekli faiz ile birlikte aylar, yıllar sonraki 50-60 kat şeklinde karşınıza çıkabilmektedir. Bir çok insan borcunu bile bile ödemiyor, sonrasında yasal işlem başlatılmaktadır.

Koli İade İşlemi 10 TL Borcunuz Olmasını Sağlar
Avon geçtiğimiz aylarda açıkladığı uygulama ile tamamı iade edilen siparişler ile kabul edilmeyen kargolarda temsilciye 10 TL kargo ücreti eklemektedir. Bir çok temsilci eşinin bilgisi dışında başlamakta ve eşi öğrenince izin vermemesi nedeniyle kargoyu kabul etmeyip geri göndermektedir. Bu durum maalesef bilginiz dışında size 10 TL kargo ücreti eklenebilir. Bu işi yapmak istemiyorsanız bile bu ücreti ödeyerek temsilci iptal işlemi yapmalısınız.

Temsilcim Ürün İade İşleminde Zorluk Çıkarıyor
Müşteriler özellikle son aylarda müşterilerine iade konusunda zorluk çıkardığı görülmektedir. Aslında Avon 40 gün içerisinde koşulsuz iade imkanı sunmaktadır. Temsilciniz hiç bir şekilde zorluk çıkarmadan beğenmediğiniz memnun kalmadığınız ürünü iade etmeli yada değiştirmelidir. Avon iade uygulamasında yeni bir yapılandırma yaparak bundan böyle iade işlemleri için 2 TL ücret almaktadır. Temsilciniz bu ücreti sizden talep edebilir.

Avon Kozmetik Şikayet

Sizin Şikayetiniz Nedir?
En çok şikayet alan hususları sayfada toplamaya ve çözüm yöntemleri sunmaya çalıştık, fakat sizin şikayetiniz farklı bir hususta olabilir. Bu nedenle sizin şikayetinizi dinlemek ve çözüm yöntemi sunmak için sizleri dinliyoruz. Aşağıda yer alan formu doldurarak yaşadığınız sıkıntıyı iletebilirsiniz.

520 Yorum

 1. Merhaba kovid nedeniyle ptt ler kapandı bende eft ile avon a ödeme yaptm ödemelerim avin da gözükmüyo ve borç lu gözüküyorum lütfen borcları silermisininz

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Ayşe: Para transferi yaptığınıza göre dekont mutlaka vardır. Onu satış lideriniz ya da bölge satış sorumlusuna iletin lütfen

 2. Merhaba bir temsilcimiz aracılığıyla Avon Musk marine parfüm sipariş etmiştim ama bı dikkatsizlikten kaynaklı olarak Avon Musk freeze parfüm gelmiş ürünler hiç kullanılmamış şekilde elimde temsilciyi değişim ya da iade yapmasını söylediğimde değişim yapamadığını söyledi. İadesini talep ettiğimde de faturasını attığı için iade edemeyeceğini iddia ediyor. 6 tane parfüm elimde kaldı bu konuda yardımcı olur musunuz

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Fatma: Size satış yapan kişi kesinlikle yalan söylemektedir. 40 gün içerisinde ürünleri açmış, denemiş bile olsanız ki siz hiç açmadığınızı beyaz ettiniz. İade edilebilir. Değişimde yine aynı ürün gönderilir. Lütfen iade konusunda ısrar edin. Gerekirse Avon’a şikayet edeceğinizi belirtin. Fatura kaybolsa bile email adresine gelen E-faturayı yazdırarak iade için kullanabilir.

 3. merhabalar ben 06,06,2020 tarıhınde şipariş olusturmustum fakat bugun daha işlenmiş kredi kartı ile ödeme yapamıyorum napmam lazm yardımcı olurmusnuz

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Elmas: Ödeme sayfasında çalışma yapılmaktadır. Daha sonra tekrar deneyiniz.

 4. Merhabalar ben 3 yila yakin bir zamandir avon satisi yapmiyorum fakat bu aramalardan bıktım bir haftada 4 kisi tarafindan arandigim oldu her defasinda redetmeme rağmen farkli kisiler tarafindan araniyorum.Artik ben avon tarafindan kimsenin aramasini istemiyorum.Ayrica gecenlerde Dilek tekin isminde bir bayanin beni arayip uyeliginin gerceklesmeyecek ucretsiz katalog gonderimi saglayacagim kabul ederseniz demesi uzerine ne hikmetse telefonlardan bikmis olmamdan kaynakli tamam dedim uzerine basa basa uyeligim gerceklesmeyecekse eger katalogu gonderin dememe ragmen beni guya kendi uyesine uye destegi saglamak amacliymis rabia diye bir uyesine uye yapmış.Sizce bu ne kadar dogru ben birisine uye yapiliyorum bilgim dışında ve bu kisiyide tanimiyorum benim uye oldugumdan bile haberim yok ben bu konu hakkinda sikayetimin dikkate alinmasini talep ediyorum.Artik avondan beni kimse aramasiiiiiin

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   July: Efendim izin aramak da, bilginiz dışında kayıt yapılmanız da doğru ve yasal değildir. Lütfen 0850 250 28 66 numaralı telefondan Avon’a bu kişileri bildiriniz.

 5. Merhaba, geçen hafta içerisinde avondan sipariş verdim ve hediye yani 0 tl olan ürünler karşıma çıktı onları da sepetime ekledim. Bazı arkadaşlarıma bu ürünler gelirken bana gelmedi. Avon sevdiğim prestijli bir marka. Bu mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Eda Nur: Siparişinizi Avon.com.tr üzerinden verdiğiniz için Avon ürün danışma hattı 0850 221 10 10 numaralı hattı arayarak bilgi almalısınız.

 6. merabaler limon kolanyasi aldim çok kötü 2adet bide hic kullanilmiyo

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Pervin: Memnun kalmadığınız ürünleri açmış, denemiş bile olsanız iade edebilirsiniz.

 7. FATMA SAHAVET BİCAN

  Satış temsilcisiyim. K6 kataloğundan kendi ihtiyaçlarım için sipariş verecektim. Avon Fırsat Broşürü K6 dan ne kadar sipariş verdimse ürün stokta yok deniyor. Gönderilen katoloğda ürün stoğu yoksa katoloğ neden yayınlanıyor?Ürün varsa nerede? Saygılar…

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Fatma: Fırsat broşüründe yer alan ürünler %70’e varan indirimlerle ve kısıtlı stok ile satışa çıkıyor. Kampanya başladığı anda sipariş girmek gerekir. Temsilci ve müşteriler ürünler birden fazla aldığı için maalesef stoklar kısa sürede tükeniyor.

 8. Ben avon satış danışmanıyım.17 nisan cuma günü benim telefonumu arayan bir şahıs kendisinin şanlıurfadan aradığını, online işlemden evde kayıt aldığını söyledi. Benim isim, soyad, tc mi istedi. Ben kişisel bilgilerimi payşamam dememe rağmen ısrarcı bir şekilde devam etti. Ben bu kişiyi tanımıyorum. Ve ben hatice hanım denilen kişiden şikayətçiyim. Avon temsilcisi olarak gereğinin yapılmasını arz ediyorum. Lütfen.

  • Leyla:Avon’da iki kayıt seçeneği vardır. Online başvuru formunu doldurup başvuru yaptığınızda T.C kimlik numarası, adres gibi bilgilerin istenmesi ve verilmesi zorunludur. TC no’nuz olmadığı takdirde başvurunuzun tamamlanması mümkün olmaz. Diğer seçenek ise size en yakın satış liderini bulmanızdır. Bu ise biraz daha zaman alıcı ve zahmetli bir durum olacaktır. Yine aynı şekilde T.C numarası vermeniz gerekecektir. Çünkü sipariş verdiğinizde faturanızın oluşması için gerekecektir. Ayrıca; T.C numarası olmadan başvuru yapmak istiyorsanız belirli kısıtlamalar olacaktır. 15 günlük vade uygulanmadan, peşin olarak ödeme istenecektir. Ya kredi kartı ile peşin ödeme yöntemini seçersiniz ya da kapıda ödeme seçeneğini tercih edersiniz. Ancak kapıda ödeme için 2.5 TL ücret de ödemeniz gerekmektedir. İyi günler.

 9. Merhaba avon temsilcisiyim müşterilerim ari sutu iceren bal mumu ozlu kremi ve parfumlerin rolonlari soruyorlar surekli birkac katalog oldu yok satista lutfen yine eski ml 100 ml ile yogun kivami ile satisa sunulsun rolonlarda da eskisi gibi 3lu paket kampanyası olmasını istiyorum umarım mayıs haziran kataloğunda bunlar olur

 10. Ben firma sorumlusuyum aksamin yedisine kadar firmada oldugum halde ptt gelmedi ilk attiklari msj kargo dagitima cikmadi daha sonra aksam saat sekiz adres yanlis siz o saatte dagitim bile yapmiyisunuz kargom nerde allah bilir bu ptt kargo ile calismaktansa avonu birakiyorum urunlerim ortada yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir