Ana Sayfa / Avon Temsilci İşlemleri / Avon Surrender Parfüm Satıştan Kaldırıldı – Tekrar Geri Gelir mi?

Avon Surrender Parfüm Satıştan Kaldırıldı – Tekrar Geri Gelir mi?

Avon parfüm çeşitleri arasında en çok beğenilen kokulardan biri Surrender bay ve bayan parfüm çeşitleri 2015 yılından beri maalesef Avon kataloğunda yer almamaktadır. O günden beri müdavimleri tekrardan satışa sunulmasını sabırsızlıkla beklemektedir. Bu ürünü elinde bulunduran temsilci ve satış liderleri ise bu fırsattan istifade ürünü 4-5 katı fazla fahiş fiyatla satmaya çalışmaktadır. Örnek vermek gerekirse en uygun fiyat olarak 195₺’ye bulabilirsiniz.

Avon Surrender Parfüm
Avon surrender aşkın ve sevginin kokusu

Surrender Nedir?

Konuya ilk defa girenler için kısa bir bilgi vermek istiyorum. Surrender Avon’un sevilen parfüm markalarından biridir. Hem kadın hem de erkekler için üretilmiştir.

Surrender Bayan Parfüm

kadın formu yapı olarak oryantal bir kokudur. Kokunun üst notalarında Sicilya bergamot, İtalyan mandalina ve Çin çayı bulunmaktadır. Orta notalarında ise egzotik çiçekler, şam gülü ve kaşmir ağacının muhteşem kokusu yer almaktadır. Alt notaları ise paçuli, amber ve misk ile tamamlanmaktadır.

Surrender Erkek Parfüm

Erkekler için üretilen formu daha çok baharatlı kokulardan hoşlananlara hitap etmektedir. Üst notalarında zencefil, kakule ve karabiber, orta notalarında ise yeşil bitkiler, alt notalarında ise kalıcılığı sağlayan misk ve amber yine vazgeçilmezlerden olmuştur.

Satışına İlk Olarak 2004 Yılında Başlandı

2015 yılında satıştan kaldırılmasına karşın kokunun üretilmeye başlanması çok eskilere dayanmaktadır. Fragrantica.com sitesinde yer alan bilgilere göre ilk olarak 2004 yılında üretilmeye başlandığını görüyoruz. Bu süreçte birçok defa satıştan kaldırılarak yeniden satışına başlanmıştır.

Avon Surrender Parfüm Nasıl Bulabilirim?

Değerli arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi ürünün satışı 2015 yılında son bulmuştur. Bu süre içerisinde ne Türkiye ne de şirketin merkezi olan ABD’DE satışı yapılmamaktadır. Bu nedenle resmi anlamda satan kurum ya da kuruluş yoktur.

Yine yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi satışı sonlanacak ürünler Avon panorama dergisinde duyurulmaktadır. Bunu fırsat bilen bazı temsilci ve satış liderleri o üründen bolca satın alarak ürün satıştan kalkmasını beklemektedir. Ürün satışı sonlanması ile birlikte ürün fiyatını 4-5 katına çıkararak Hepsiburada, Gittigidiyor, N11, Sahibinden vb sitelerde satmaktadır. Halende bu sitelerde satış ilanları görebilirsiniz. Yani almak istiyorsanız bu sitelerden alabilirsiniz.

Fakat unutmamanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ürün en az 3-4 yıllık bir bekleme süreci yaşadı bu sürede kokuda bozulma olabilir. Bunu göze alarak satın almalısınız. Ayrıca satışını yapan insanların elinde olan parfüm sayısı 1-2 en fazla 5-10 tane bunlarda bitince ne yapacaksınız?

Bu nedenle benim önerim parfüm içeriklerini iyice kafanızda not ederek bu tür içeriği olan parfümlerin 1 ya da 2 tanesini aynı anda kullanmaktır. Çünkü Surrender’i özel kılan markası değil kokuda kullanılan içerikleridir.

Avon Surrender Yeniden Satışa Çıkar mı?

Evet, arkadaşlar ürün ilk olarak 2004 yılında satışa sunulduğunu gördük, 2004 yılından günümüze kadar birçok defa satıştan kalkarak tekrardan satılmaya başlanmıştır. Örnek vermek gerekirse 2013 yılında tekrar satılmaya başlanmış olup, 2 yıllık aradan sonra tekrar kaldırılmıştır. Tekrar satışa çıkar mı? Sorusuna net bir yanıt veremem. Fakat bazı öngörülerim geleceği yönündedir. Ama dediğim gibi kesin gelecek diyemem.

Treselle Bayan Parfüm’de Geri Döndü

Aynı zaman aralığında satıştan kaldırılan bir diğer bayan parfüm markası Treselle 2019 yılında tekrardan satışa sunulduğunu belirtmek istiyorum. Buna benzer birçok örnek bulunmaktadır.

Satıştan kaldırılma sadece Surrender için geçerli değildir. Fragrantica.com sitesinde Avon parfümlere baktığınızda yüzlerce marka olduğunu görürsünüz. Her kampanya yeni ürünler çıkarken bazıları geçici ya da kalıcı olarak satıştan kaldırılmaktadır. Son zamanlarda ise farklı bir strateji izlenmeye başladı. Kullandığınız parfüm bazı kampanyalar olmayabiliyor. Bir sonraki kampanya tekrardan katalogda yer alıyor.

Beklentinizi Avon’a İletin, Dikkate Alınacaktır

Tekrardan satışa çıkması için bunu talep etmelisiniz. Bunun için Avon resmi İnternet sitesi avon.com.tr ve sitemizin alt kısmında yer alan soru ve yorum kısmından tekrar satışa çıkması için talebinizi iletmelisiniz. Şirket yönetimi bu talepleri görerek buna göre değerlendirme yapacaktır. İnşallah en kısa sürede tekrar satışa çıkar ve bizde buradan mutlu bir şekilde duyurumuzu yaparız.

About Satış Lideri Mustafa Gövercin

Merhaba, ben AVON kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN, sizlerinde temsilci ve satış lideri olarak başarmasını ve kazanmasını hedefliyorum. Tek sorum şu: Sen bunu istiyor musun? HEMEN BAŞVUR

45 Yorum

  1. Kesinlikle gelmeli😭😭🤩🤩

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir