Takım Öncüsü Ol (Daha Fazla Kazan)

Bir çok insanın Avon ile tanışması genelde bir ürününü kullanmakla başlar. Sonrasında tutkunu olduğu bu markanın aslında insanlar için çok güzel bir kazanç kaynağı olduğunu öğrenir ve denemeye karar verir. 3 Ay gibi kısa bir süre içerisinde gördüğü benzersiz kazanç ve hediye fırsatları ile işini sım sıkı sarılır ve hayata bakış açısı değişir. İlk etapta amatörce başladığı işini geliştirme planları yaparken aynı zamanda daha fazla kazanmanın yollarını aramaktır. Bu arayış insanları genelde takım öncüsü olmaya yönlendirmektedir. Avon takım öncüsü olduğunda yeni kazanç yolları açılmaktadır.

Avon Takım Lideri

Avon Takım Öncüsü Nedir?
Geçtiğimiz yıl adı takım lideri olarak değiştirilen uygulama ile daha fazla kazanç sağlamak isteyen girişimcilere yöneliktir. Kendi içine kapanık olmak yerine gelişmek, geliştirmek ve yönetme arzusu olan 18 yaş ve üzeri herkese yöneliktir. İçerinizde başarmak ve takım kurma hayali varsa bu iş tam size göredir. Serbest çalışarak dilediğiniz plan üzerinde gelişirsiniz.

Kimler Takım Öncüsü Olabilir?
18 Yaş ve üzeri herkes bu deneyimi yaşayabilir. Yani takım öncüsü olabilmek için ille de Avon temsilcisi olma zorunluluğu yoktur. Fakat daha önce öyle bir görevde bulunmanız sizin daha donanımlı, sistemi iyi bilen, ürünler ile haşır neşir olmanızı sağlayacaktır. Benim önerim takın öncüsü olmadan önce en az 6 ay temsilcilik yaparak deneyim kazanmanızdır. Yoksa sıfır bilgi ile başlayacağınız takım liderliği istediğiniz şekilde gitmeyebilir.

Avantajları / Dezavantajları Nedir?
Tüm dünyada 6 milyondan fazla insan Avon’un serbest çalışma yöntemi ile kazanç sağlamaktadır. Bunun için 2 yöntem olup, birisi hepimizin yakından tanıdığı temsilci olup, diğeri ise satış yanı sıra kayıt yapma imkanı bulunan takım lideri uygulamasıdır. Avantajlarını anlayabilmek için kıyaslamak gerekir. Temsilci olduğunuzda tek kazanç yöntemi satış olup, satış yapamadığınızda herhangi bir kazanç sağlayamazsınız. Takım öncüsü olduğunuzda ise hem satışlardan hemde temsilci kaydı yaparak kazanırsınız. Kayıt yaptığınız temsilciler satış yaptıkça siz yine kazanmaya devam edersiniz. Takım lideri temsilcilere göre %90 daha avantajlıdır.

Avon Takım Öncüsü Nasıl Olunur?
Temsilci olan yada olmayan herkese açık olan bu uygulama için ilk yapmanız gereken başvuru formu doldurmaktır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda açılan formu doldurun ve Avon’dn size ulaşmalarını bekleyin. Genelde Avon Bölge Satış Sorumlusu size ulaşarak uygun bir zamanda belli bir yerde görüşmeyi teklif edecektir. Temsilci olanlar için bu durum yabancı gelmeyecektir. Yaklaşık 1 saat sürecek olan bu görüşmede sizlere takım öncülüğü hakkında bilgi verilecek olup, temsilci olmak isteyenerin nasıl kayıt yapılacağı, başvuru formunun nasıl doldurulacağı gibi önemli konular anlatılmaktadır. Aynı zamanda size kayıt formu, katalog ve panorama dergisi ve ürün numuneleri bırakacak olup, bunları kayıt yaptığınız temsilci adaylarına vermeniz gerekecektir.

Şartlar / Kurallar Nelerdir?
Genel anlamda bakacak olursak her hangi bir şartı olmadığını görürsünüz.Herkes bu uygulamaya giriş yapabilir, fakat size sunulan 3 kampanya süreci içerisinde bir kaç aktif temsilci yapmanız gerekir. Bunu yaptığınızda takım öncüsü ünvanı alırsınız. Bu aşamadan sonra artık temsilci sayısını artırarak kazanç oranınızı artırmak gerekiyor.

150 TL Sipariş Vermek Gerekir
Sürekli takım öncüsü olarak kalmak için sizinde her kampanya minimum 150 TL sipariş vermeniz gerekir. İster satış yapın, ister kendiniz kullanın ama aylık 150 TL sipariş vererek aktif olmak gerekir.

Takım Öncüsü Ne Kadar Kazanır?
Öncelikle kazanç sınırı olmadığını bilmelisiniz. Sergileyeceğiniz başarı sizlerin kazanç oranını belirleyecektir. Avon takım öncüsü ücretlelri ile ilgili bilgi yayınlamadığı için burada rakam açıklamam yasal olmayacaktır. Fakat şunu bilmelisiniz ki başarılı bir takım öncüsü 1 yıl gibi kısa bir sürede orta ölçekli bir firma yöneticisinin aldığı maaşı her ay alabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey kayıt yapmak, insanları motive etmek, fırsat buldukça Avon’un en çok satılan ürünlerini satmaktır.

Girişimci / Yönetici / Direktör
Avon takım öncüsü olduğunuzda ilk seviyeniz Girişimci olacaktır. Bulduğunuz temsilci sayısı arttıkça sırayla Yönetici ve Direktör olacak kazancınız hayal edilmeyecek düzeyde artacaktır. Yukarıda belirtilen seviyeler ve gerekli olan aktif üye sayısı hakkında bilgiye Avon Müşteri Hizmetleri merkezinden ulaşabilirsiniz.

Avon’a Temsilci Bulmak Oldukça Kolaydır
Avon’u ve kazanç fırsatlarını bilen, bu işi yapmak için hevesli insanlara ulaşmalısınız. Bunun için en kolay yol İnternet olacaktır. İlk etapta sosyal medya araçları ile başlayabilirsiniz. Avon üzerine kuracağınız bir facebook sayfası bu iş ile ilgilenen insanları sayfanıza çekmenizi sağlayacaktır. Yani siz kimsenin ayağına gitmeden onlar size gelecektir. Örnek aşağıda yer alan facebook sayfasında çok güzel tanıtımlar yapılıyor, bu sayfa temsilci kaydı yapmıyor. Temsilci başvurusu alsa emin olun günde en az 50 kişiden başvuru alır. https://www.facebook.com/avontemsilcisi34 Aynı şekilde sizde Avon kampanyaları, duyuruları ve ürünleri hakkında yayın yaparak bu konuya ilgi duyan insanları sayfanıza çekerek başvuru alabilirsiniz. Daha ilerisini yapmak içinde imkanınız doğrultusunda bir İnternet sitesi yaparak başvuru alabilirsiniz. www.satistemsilcileri.com sitemiz kayıt yapsa yine günde en az 50 kişi başvuru yapacaktır. Ama bizim vaktimiz olmadığı için sadece temsilcilere destek vermekle yetiniyoruz. Fakat ilerleyen süreçte belki bu işi yaparız.

Takım Öncüsü Tanıtım Filmi
Yukarıd yer alan video’da takım lideri uygulaması anlatılmaktadır. Çok fazla bilgilendirici olmasa bile izlemeye değer. Sorularınız, iletmek istediklerinizi aşağıdan iletiniz.

72 Comments

Add a Comment
 1. ben satış lideri olmak istiyorum nasıl olabilirim ve olduktan sonra üye nasıl kaydedebilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim?

  1. Gül: SL (satış lideri) olabilmek için ilk olarak temsilci olmanız gerekir? Şuan temsilci misiniz?

   1. Evet temsilciyim

    1. Gül: Temsilci paneline girdiğinizde artık Online satış lideri başvurusu yapılabilmektedir. Kimseye gerek duymadan kendiniz başvuru yapabilirsiniz.

 2. Ben avon üyesiyim satış temsilcisiyim fakat ben alt üye eklemek istiyorum kendime kendi temsilcim alt üye ekleyemezmişim dedi bana yardımcı olurmusunuz acilll

  1. Haliş: Kendine temsilci yapabilmek için öncelikle senin satış lideri olman gerekir. Bunu temsilci panelinden online olarak yapabilirsin. Bu aşamadan sonra kayıt yapmaya ve ek gelir elde etmeye başlayabilirsin.

 3. Satis lideri temsilci olarak kayit ettigi kisilere katalog veya hediye vermesi gerekir mi ?
  Ben temsilci oldugum zaman hic birsey almadim da ayrica satis liderligi hakkinda bilgi almak istiyorum kendi satis liderim haricinde bu bilgiyi nerden alabirim

  1. Kumral: satış lideri kayıt yaptığı temsilcilere katalog + eğitim vermek zorundadır. Fakat hediye vermek kişinin kendi vereceği karardır. Durumu iyi olan insanlar hediye dağıtabilir. Satış liderliği hakkında bilgi almak isterseniz 0533 1 376 376 numaralı WhatsApp hattına yazabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken kendi adınıza başvurmanız halinde satış lideriniz ile yola devam edersiniz.

 4. Yeni satis lideri oldum bir temsilci kayit ettim baska temsilci kayit edemezsem ne olur
  Birde satis lideri oldugum zaman benim ust seviyemdeki satis lideri herhangi birsey kaybediyor mu

  1. Kumral: Temsilci kayıt etmekten öte temsilcinizin de sipariş vermesi gerekir. Bu şekilde 4 temsilci ile birlikte 1000 TL satış yapmanız halinde SL olursun. Toplam satışınız 2250 TL’ye ulaştığında ise uzman satış lideri olursun. Bu şekilde seviyeler artarak devam etmektedir. Siz satış lideri olduğunuzda sizin satış lideriniz bir şey kaybetmez. Aksine daha fazla gelir elde eder.

 5. Satış lideri satış temsilcisine gelen kampanyalardan ödüllerden yararlanabiliyor mu

  1. Nilgül: Satış liderleri de temsilciler gibi hediyeleri kazanır. Ekstra olarak satış liderlerine özel hediye programları bulunmaktadır.

 6. Avon satış lideriyim fakat hiçbir üyem yok ve temsilci olarak devam etmek istiyorum. Bu nasıl olcak yani lider olmak istemiyorum

  1. Nilgül: 3 Kampanya içerisinde zaten SL olamamanız halinde temsilci olarak devam edersiniz.

 7. merhaba ben 5aydir avon temsilcisiyim takim lideri olmak istiyorum formu dolduruyorum fakat temsilci kaydim oldugum icin kabul edilmiyor ne yapmaliyim

  1. Merhaba bu durumda üst lideriniz ile görüşmeniz gerekir.

 8. Bende temsilcym simdide takim oncüsü olmak istiorm kendi
  Altimda Kayit nasil yapabilrm

  1. Sevda: Satış lideri olduğunuzda merak ettiğiniz bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017