Bir çok insanın Avon ile tanışması genelde bir ürününü kullanmakla başlar. Sonrasında tutkunu olduğu bu markanın aslında insanlar için çok güzel bir kazanç kaynağı olduğunu öğrenir ve denemeye karar verir. 3 Ay gibi kısa bir süre içerisinde gördüğü benzersiz kazanç ve hediye fırsatları ile işini sım sıkı sarılır ve hayata bakış açısı değişir. İlk etapta amatörce başladığı işini geliştirme planları yaparken aynı zamanda daha fazla kazanmanın yollarını aramaktır. Bu arayış insanları genelde takım öncüsü olmaya yönlendirmektedir. Avon takım öncüsü olduğunda yeni kazanç yolları açılmaktadır.

Avon Takım Lideri

Avon Takım Öncüsü Nedir?
Geçtiğimiz yıl adı takım lideri olarak değiştirilen uygulama ile daha fazla kazanç sağlamak isteyen girişimcilere yöneliktir. Kendi içine kapanık olmak yerine gelişmek, geliştirmek ve yönetme arzusu olan 18 yaş ve üzeri herkese yöneliktir. İçerinizde başarmak ve takım kurma hayali varsa bu iş tam size göredir. Serbest çalışarak dilediğiniz plan üzerinde gelişirsiniz.

Kimler Takım Öncüsü Olabilir?
18 Yaş ve üzeri herkes bu deneyimi yaşayabilir. Yani takım öncüsü olabilmek için ille de Avon temsilcisi olma zorunluluğu yoktur. Fakat daha önce öyle bir görevde bulunmanız sizin daha donanımlı, sistemi iyi bilen, ürünler ile haşır neşir olmanızı sağlayacaktır. Benim önerim takın öncüsü olmadan önce en az 6 ay temsilcilik yaparak deneyim kazanmanızdır. Yoksa sıfır bilgi ile başlayacağınız takım liderliği istediğiniz şekilde gitmeyebilir.

Avantajları / Dezavantajları Nedir?
Tüm dünyada 6 milyondan fazla insan Avon’un serbest çalışma yöntemi ile kazanç sağlamaktadır. Bunun için 2 yöntem olup, birisi hepimizin yakından tanıdığı temsilci olup, diğeri ise satış yanı sıra kayıt yapma imkanı bulunan takım lideri uygulamasıdır. Avantajlarını anlayabilmek için kıyaslamak gerekir. Temsilci olduğunuzda tek kazanç yöntemi satış olup, satış yapamadığınızda herhangi bir kazanç sağlayamazsınız. Takım öncüsü olduğunuzda ise hem satışlardan hemde temsilci kaydı yaparak kazanırsınız. Kayıt yaptığınız temsilciler satış yaptıkça siz yine kazanmaya devam edersiniz. Takım lideri temsilcilere göre %90 daha avantajlıdır.

Avon Takım Öncüsü Nasıl Olunur?
Temsilci olan yada olmayan herkese açık olan bu uygulama için ilk yapmanız gereken başvuru formu doldurmaktır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda açılan formu doldurun ve Avon’dn size ulaşmalarını bekleyin. Genelde Avon Bölge Satış Sorumlusu size ulaşarak uygun bir zamanda belli bir yerde görüşmeyi teklif edecektir. Temsilci olanlar için bu durum yabancı gelmeyecektir. Yaklaşık 1 saat sürecek olan bu görüşmede sizlere takım öncülüğü hakkında bilgi verilecek olup, temsilci olmak isteyenerin nasıl kayıt yapılacağı, başvuru formunun nasıl doldurulacağı gibi önemli konular anlatılmaktadır. Aynı zamanda size kayıt formu, katalog ve panorama dergisi ve ürün numuneleri bırakacak olup, bunları kayıt yaptığınız temsilci adaylarına vermeniz gerekecektir.

Şartlar / Kurallar Nelerdir?
Genel anlamda bakacak olursak her hangi bir şartı olmadığını görürsünüz.Herkes bu uygulamaya giriş yapabilir, fakat size sunulan 3 kampanya süreci içerisinde bir kaç aktif temsilci yapmanız gerekir. Bunu yaptığınızda takım öncüsü ünvanı alırsınız. Bu aşamadan sonra artık temsilci sayısını artırarak kazanç oranınızı artırmak gerekiyor.

150 TL Sipariş Vermek Gerekir
Sürekli takım öncüsü olarak kalmak için sizinde her kampanya minimum 150 TL sipariş vermeniz gerekir. İster satış yapın, ister kendiniz kullanın ama aylık 150 TL sipariş vererek aktif olmak gerekir.

Takım Öncüsü Ne Kadar Kazanır?
Öncelikle kazanç sınırı olmadığını bilmelisiniz. Sergileyeceğiniz başarı sizlerin kazanç oranını belirleyecektir. Avon takım öncüsü ücretlelri ile ilgili bilgi yayınlamadığı için burada rakam açıklamam yasal olmayacaktır. Fakat şunu bilmelisiniz ki başarılı bir takım öncüsü 1 yıl gibi kısa bir sürede orta ölçekli bir firma yöneticisinin aldığı maaşı her ay alabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey kayıt yapmak, insanları motive etmek, fırsat buldukça Avon’un en çok satılan ürünlerini satmaktır.

Girişimci / Yönetici / Direktör
Avon takım öncüsü olduğunuzda ilk seviyeniz Girişimci olacaktır. Bulduğunuz temsilci sayısı arttıkça sırayla Yönetici ve Direktör olacak kazancınız hayal edilmeyecek düzeyde artacaktır. Yukarıda belirtilen seviyeler ve gerekli olan aktif üye sayısı hakkında bilgiye Avon Müşteri Hizmetleri merkezinden ulaşabilirsiniz.

Avon’a Temsilci Bulmak Oldukça Kolaydır
Avon’u ve kazanç fırsatlarını bilen, bu işi yapmak için hevesli insanlara ulaşmalısınız. Bunun için en kolay yol İnternet olacaktır. İlk etapta sosyal medya araçları ile başlayabilirsiniz. Avon üzerine kuracağınız bir facebook sayfası bu iş ile ilgilenen insanları sayfanıza çekmenizi sağlayacaktır. Yani siz kimsenin ayağına gitmeden onlar size gelecektir. Örnek aşağıda yer alan facebook sayfasında çok güzel tanıtımlar yapılıyor, bu sayfa temsilci kaydı yapmıyor. Temsilci başvurusu alsa emin olun günde en az 50 kişiden başvuru alır. https://www.facebook.com/avontemsilcisi34 Aynı şekilde sizde Avon kampanyaları, duyuruları ve ürünleri hakkında yayın yaparak bu konuya ilgi duyan insanları sayfanıza çekerek başvuru alabilirsiniz. Daha ilerisini yapmak içinde imkanınız doğrultusunda bir İnternet sitesi yaparak başvuru alabilirsiniz. www.satistemsilcileri.com sitemiz kayıt yapsa yine günde en az 50 kişi başvuru yapacaktır. Ama bizim vaktimiz olmadığı için sadece temsilcilere destek vermekle yetiniyoruz. Fakat ilerleyen süreçte belki bu işi yaparız.

Takım Öncüsü Tanıtım Filmi
Yukarıd yer alan video’da takım lideri uygulaması anlatılmaktadır. Çok fazla bilgilendirici olmasa bile izlemeye değer. Sorularınız, iletmek istediklerinizi aşağıdan iletiniz.

104 Yorum Bulunuyor

Soru Sor, Yorum Yap
 1. merhaba bn temsilciyim ama satış ilderi olmak ıstiyorum nasil olucak yardimci olurmusunuz benlw bi arkadaş var

  1. Dilan: Temsilci paneline girdiğinizde kolayca başvuru yapabilirsiniz. Ya da satış liderinize belirterek onun yapmasını sağlayabilirsin. Başarılar dilerim.

 2. slm ben alt ekibi nasıl görebilirim bulamıyorum yardımcı olun lutfen

  1. Şermin: Temsilci paneline girdiğinde aktivite raporu kısmına tıkla, orada temsilci listesi ve satışlarını görebilirsin.

 3. Mrblar benim şuan tek aktif üyem var… 5 tane üyem olması halinde k3 kapsamında 1250tl lik sipariş vermemiz şartmı?
  5 üyem olsa 1250 altında sipariş olsa kazanç olurmu? Birde üyenin yaptığı satıştan % kaç kâr elde ediliyor?

  1. Tılsım: Merhaba satış lideri olmak için başvuru yaptığında hemen SL olmuyorsun. Aday olarak işe başlıyorsun. SL olabilmek için en 5 aktif temsilcin olması gerekir. Aktif temsilci 100 TL ve üzeri sipariş veren anlamına gelmektedir. 5 Arkadaş ve senin satış toplamın 1250 TL ve üzeri olması gerekir. Bu koşulu karşıladığında SL olup, kazanmaya başlarsın. Ama koşul satış ya da temsilci sayısında eksik olması halinde 3 kampanya aday olarak devam edersin.

 4. Merhaba ben avon temsilcisiyim bu ay k3 katoluğundan 300 liralık bir satış yapt kazancım ne olur ? Sistem tahmini olarak 34-35 lira gösteriyor ama daha %25-%33 kazanç oranınan göre çok düşük değil mi ?

  1. Şeyma: Kazanç oranı ürün gruplarına göre %15 ile %33 arasında değişmektedir. Bir diğer önemli husus ise süper teklif ürününün sadece 3 TL kazandırdığıdır. Bunu da dikkate alarak hesaplama yapmak gerekir. Temsilci fiyatı ile 300 TL sipariş verdiğinizi kabul edersek kazancınız 45 ile 99 TL aralığında olması gerekir. Ayrıca 225 TL’yi geçtiğiniz içinde 89 TL değerinde Cherish bayan parfüm hediyesini kazandınız.

   1. Yani girmiş olduğum 4 adet celebre paketinden sadece 12 lira kazanmış oluyorum dimi ? Ama buna rağmen kazancım düşük değil mi ? Daha önceleri 200 liralık siparişlerimde paket olduğunda dahi 40-50 lira kazanıyordum.

    1. Şeyma: Geçtiğimiz yıllarda süper teklif gelirini tamamen kaldırdılar. Sonra geri getirerek temsilcinin 3 TL kazanması sağlandı. Hesaplamalarda buna dikkat etmelisiniz. Tabii ki süper teklif ürününden yararlanmak isteyen müşteriniz 30 TL ve üzeri alışveriş yapması gerekir. Temsilci buradan kazanç sağlıyor.

 5. Merhaba ben avon kullanicisi ve temsilcisiyim bu ayda kendi kadromu olusturdum aktif 5 kisi ile toplam 2 bin 3bin tl satis yaptık bu ay benim alcam nedr.bilgilendirirseniz sevinirim teşekürler.

  1. Melek: Bu ay derken hangi kampanya için geçerli bu belirttiğiniz?

   1. 16 şubat ve 16 mart katalogunda

    1. Yani: Şuan devam eden K3 kataloğunda henüz 15 gün daha zaman var biliyorsunuz. Temsilci yaptığınız kişilerden kaç tanesi 100 TL ve üzeri sipariş verir. Siz ve temsilcilerin toplam satışı ne kadar olur diye düşünüyorsunuz? Bunları belirtin size tahmini kazanç bilgisi aktarayım.

     1. Ben 300 tl satış yaptim.bi temsilcim 130 tl diyeri de 130 tl yle giris yapildi kisacasi ama şuan ki toplam sipariş limitimiz 3000 bin i buldu tesekur ederim ilginiz icin yani butun arkadaşlarım aktifler

     2. Melek: İlk defa satış lideri olacaksın yanlış anlamadıysam. 7 Temsilcin 100 TL ve üzeri sipariş verdiğini kabul edelim. Sen ve bu 7 arkadaşın birlikte yaptığı toplam satış 2500 TL olması halinde uzman satış lideri olacaksın. Bu durumda uzman olduğun için 200 TL, HBP (Hızlı Başlangıç Pirimi) 200 TL ve 1 gr altın 160 TL yani sen bu şekilde 560 TL kazanırsın. Tabii ki belirttiğim rakamlar yükseldikçe daha fazla kazanman mümkündür. Başarılar dilerim.

 6. ben 7 aydir temsilciydim.bu ay satis lideri oldum 2 tane altimda uye var ne kadar nasil kazanicam bilmiyorum.ustumdeki liderimde aciklama alamiyorum.bilgi verirmisiniz?

  1. Ozi ozz: Henüz satış lideri olmadınız. Adaysınız, SL olabilmek için 5 temsilciniz + sizin 150 TL’lik sipariş ile birlikte 1250 TL’ye ulaşmanız gerekir. Bunu sağladığınızda seviye atlama ödülü + hızlı başlangıç pirimi + 1 gr altın kazanırsınız.

 7. Ben yeni lider oldum 6 uye ekledim ben ne kazanıyorum satis yapiyorlar hepimizki 1250 bul du benim kazancim nekadar

  1. Emin: Toplam satış rakamınız ne kadar? Ona bakmak gerekir.

 8. ben yeni satış lideri oldum ama nnasıl üye yapıcamı nerden yapıcamı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

  1. Uğurcan: SL olmak için sanki biraz acele etmiş gibisin. Öncelikle nasıl yapacağına dair planlama yapman iyi olurdu. Temsilci bulmak için 2 farklı kanal bulunmaktadır. Sokakta saha çalışması yapabilir (stand açarak) ya da bizim gibi İnternet siteleri ve sosyal medya sayfalarından insanlara ulaşarak kayıt olmalarını sağlayabilirsin. Başarılar dilerim

 9. Merhaba
  Ben eşimin adı üzerine kayıtlıyim satış lideri oldum hesap acmami istiyorlar kendi adıma acabilirmiyim eşimin adına mi olmasi gerekli

  1. Serap: Banka hesap numarası da eşinizin adına olması gerekir. QNB Finansbank şubelerinde hesap açabilirsiniz.

 10. Satış liderini nasıl değiştirebilirim. Başka biriyle çalışmak istiyorum

  1. Menan: Maalesef satış lideri değiştirme imkanı olmuyor. SL ile sorun yaşayan temsilciler aile bireylerinden birinin adına temsilci başvurusu yaparak yoluna bu şekilde devam etmektedir.

  2. Farmasi ailenize katılmak isterseniz bekleriz 😊

   1. Gülsüm: Teşekkür eder, size başarılar dileriz. Biz AVON ile daha mutluyuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017