Avon Temsilci Girişi Nasıl Yapılır?

Avon üyesi (temsilci) olduğunuzda sipariş girişi, takibi, kargo, ödeme gibi ihtiyacımız olan birçok işlemi Avon resmi İnternet sitesi avon.com.tr üzerinden çevrimiçi gerçekleştireceğiz. Avon temsilci girişi kullandığınız cihaza göre (bilgisayar ya da telefon) farklılık gösterebilir. Yazının devamında bilgisayar, telefon ve facebook ile Avon temsilci girişi detaylarını bulacaksınız. Aşağıda yer alan listeden size en uygun seçeneğe tıklayabilirsiniz.

Giriş Yapabilmek İçin Gerekenler

Merhaba arkadaşlar ben Avon satış lideri (kıdemli direktör) Mustafa GÖVERCİN, Avon temsilci girişinin nasıl yapılacağını aktaracağım. İlk olarak temsilci girişi yapabilmek için gerekenleri görelim. Temsilci girişi yapabilmek için öncelikle temsilci numarası ve temsilci şifresi gibi bize özel bilgilere ihtiyacımız olacaktır. Avon temsilci numarası temsilci başvurunuz onaylandığında telefonunuza kısa mesajla gönderilir. 8 Haneli rakamdan oluşan bu numara geldikten sonra Avon temsilci şifresi ise kişinin kendisi tarafından oluşturulur. Şimdi bu iki bilginin de hazır olduğunu düşünerek anlatıma devam ediyorum.

Telefondan Avon Temsilci Girişi

Akıllı telefonlar günümüzde sadece konuşma ve mesajlaşma ile sınırlı kalmadan İnternet ile ilgili işlerimizi de kolaylaştırıyor. Avon temsilci girişi yapmak için İnternet bağlantısı bulunan telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bu nedenle ilk olarak telefonla Avon temsilci girişinin nasıl yapılacağını aktaracağım.

1 – Avon Temsilci Sitesine Gidiyoruz

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirttiğimiz gibi temsilci işlemlerini yalnızca Avon resmi İnternet sitesinden yapacağız. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://kozmetik.avon.com.tr/

Telefon ile avon temsilci girişi
Telefonu dikey kullananlarda görüntü

2 – Giriş Yap Butonuna Tıklayınız

Evet, arkadaşlar yukarıdaki bağlantıya akıllı telefon kullanarak tıkladığınızda yukarıdaki görüntüye benzer bir ekran ile karşılaşırsınız. Ben görselin gereksiz kısımlarını kestiğim için sadece üst kısmını görüyorsunuz. Burada yapmamız gereken Giriş Yap butonuna tıklamak olacaktır.

Telefonu Yatay Kullanırsanız Görüntü Farklı Olabilir! Yukarıda yer alan görüntü telefonu dikey kullanan kullanıcılar içindir. Siz daha geniş ekran olması için telefonu yatay konumda kullanıyor olabilirsiniz. Bu durumda sizde ortaya çıkacak site görüntüsü farklı olabilir. Ekranı yatay olarak kullananlar sağ üst köşede yer alan TEMSİLCİ GİRİŞİ butonuna tıklamanık gerekir.

Telefonu yatay kullanma
Telefonu yatay kullanıcılarda ortaya çıkacak ekran

3 – Müşteri Veya Temsilci Girişi

Ekranı dik kullanmaya devam ederseniz Giriş Yap tıkladığınızda böyle bir seçim ile karşılaşırsınız. Burada size ne tür bir giriş yapmak istediğinizi soruyoruz. Biz temsilci olduğumuz için Temsilci butonuna tıklamak gerekir.

Müşteri ve Temsilciler için giriş
Temsilci butona tıkla (kendi ekranınızda)

Ekranı yatay olarak kullanıyorsanız yukarıdaki gibi seçenek olmadan direkt olarak temsilci giriş sayfası açılacaktır.

4 – Temsilci Numarası ve Şifreni Gir

Evet, arkadaşlar şimdi giriş ekranına ulaşmış bulunuyoruz. Burada bizden 8 haneli temsilci numaramız + temsilci şifremizi istemektedir. Gerekli bilgileri girerek DEVAM butonuna tıklayın.

Avon temsilci girişi
Size özel bilgileri giriniz.

5 – Son Olarak İşini Yönet Butonuna Tıklıyoruz

Temsilci numarası ve şifremiz hatalı olmaması halinde aşağıdaki ekranla karşılaşırsınız. Burada size hangi panele gitmek istediğinizi soruyor. İlk defa giren biriyseniz İşini Yönet tıklamanız gerekir. Diğer iki seçenek Avon Online mağaza ve Avon ofisim ile ilgili sitemizde bilgiler bulabilirsiniz. Avon ofisim kısmı sizde çıkmayabilir. Çünkü bu seçenek sadece Avon satış liderleri için bulunmaktadır. Siz temsilci iseniz sadece ilk 2 seçeneği görebilirsiniz.

Avon yönetim seçimi
İstediğiniz işlem için seçim yapınız.

Bilgisayardan Avon Temsilci Girişi

Akıllı telefonların yayılması ile birlikte kullanımı hızla azalan bilgisayarlar ile Avon temsilci girişi yapmak içinde benzer yöntemleri uygulayacağız. İlk olarak yine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak Avon Türkiye resmi İnternet sitesine gidiyoruz. Bu bağlantıya tıkladığınızda direkt olarak giriş sayfasına yönlenmiş olacaksınız. Temsilci Girişi vs butona tıklamanız gerekmez. https://kozmetik.avon.com.tr/yonetici/temsilci/

Bilgisayardan Avon temsilci girişi
Bilgisayardan Avon temsilci girişi

Evet, arkadaşlar yukarıdaki işlemleri tekrarlamaya gerek yoktur. Telefonda olduğu gibi aynı aşamaları takip ederek giriş yapabilirsiniz.

Facebook İle Avon Temsilci Girişi

Geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan Facebook ile girişte yine tercih edebileceğiniz yöntemlerdendir. Bunun içinde yine akıllı telefon ya da bilgisayarları kullanabilirsiniz. Facebook ile Avon temsilci girişi yapmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklamak gerekir. https://www.avon.com.tr/REPSuite/loginMain.page

1 – Facebook İle Giriş Yap Butona Tıkla

Bu yöntemde temsilci numarası ya da şifre girmek yerine aşağıda yer alan Facebook ile giriş yap butonuna tıklıyoruz.

Facebook ile giriş yap

2 – Facebook İzin Sayfası Açılacak

Facebook ile giriş butona tıkladığınızda sistem sizi yeni sekmede Facebook sitesine yönlendirecektir. Burada Avon’a giriş izni vereceğiz. Aşağıdaki gibi benzer bir ekranla karşılaşacaksınız.

Facebook Avon temsilci girişi
Mavi renkli butona tıklıyoruz.

Siyah zemin ile gizlenen yerlerde benim Facebook adım yazıyor. Kafanızı karıştırmamak için gizledim. Sizin ekranınızda sizin Facebook görünen adınız yazacaktır. Mavi butona tıklayarak açılan seçenek sayfasında İleri butonuna tıklayınız. Son aşamada Bitti butonuna tıklıyoruz.

Facebook bot
Bu şekilde işlem tamamlandı

Bu aşamadan sonra açılan yeni sekme kapanacak ve Avon sayfasına dönebilirsiniz. İstediğiniz zaman Facebook ile giriş iznini iptal edebilirsiniz.

Avon Mobil Uygulamasını Denediniz mi?

Avon mobil uygulaması

Bir diğer seçenek ise Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar için Avon mobil uygulamadır. Google Play market üzerinden indirebilirsiniz. Direkt link olarak aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.avon.mobile.AvonMobile

Avon Temsilci Girişine Giremiyorum Ne Yapmalıyım?

Birçok insan maalesef anlattığım şeyleri uyguladığı halde giriş yapamadığını, çeşitli hata mesajları ile karşılaştığını belirtmektedir. Bu hataların başında hatalı şifre ya da geçersiz temsilci numarası gelmektedir. Şimdi bunların neden olduğu ve çözümüne dair olası nedenleri görelim.

Üyeliğiniz İptal Olmuş Olabilir

Geçersiz temsilci numarası hatası ile karşı karşıya kalırsanız burada aklınıza gelmesi gereken ilk husus temsilciliğin iptal olmuş olabileceğidir. 3 Kampanya boyunca ki bu süre yaklaşık 3 aydır. Herhangi bir sipariş girmemeniz halinde temsilciliğiniz (üyeliğiniz) sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir. Bu durumda temsilci numarası ve şifreniz geçersiz hale gelir. Bu durumda sitemizden yeniden Avon temsilci başvurusu yapabilirsiniz.

Geçersiz Şifre Hatası Alıyorum

Şifre kaynaklı hatalarda ise 2 farklı neden ön plana çıkıyor. Birisi çok fazla hatalı giriş denemesi yaparak bloke etmektir. Diğeri ise gelen şifrenin eksik girilmesi ile alakalıdır. Gelen şifrenin başında büyük A harfi bulunmaktadır. Geri kalan kısımları ise rakamlardan oluşur. Birçok insan sadece rakamlara odaklanarak A harfini dikkate almayabiliyor. Bu durumda şifre eksik olacağı için hata olur. Buna dikkat ettiğiniz halde hata mesajı alıyorsanız aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak yeni şifre isteyebilirsiniz. https://www.avon.com.tr/REPSuite/passwordReset.page

Evet, arkadaşlar Avon temsilci girişi nasıl yapılır? Konulu yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. İnşallah işinize yarar bilgiler verebildim diye ümit ediyorum. Aradığınız sorunun cevabını henüz bulamadıysanız sizden ricam aşağıda yer alan soru ve yorum formundan sorunuzu iletmektir. En kısa sürede sorunuza içtenlikle yanıt vereceğimi unutmayın.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 07 Nisan 2019 — 12:29
69 Yorum Yorum yap
 1. sipariş verirken yanında gelen hediyenin kodunu yazacakmıyız yoksa sistem otomatik kendimi gönderiyor

  1. Pıno: hediye için herhangi bir kod girmenize gerek yoktur. Sistem otomatik olarak hediyeyi siparişe ekler.

 2. Merhaba uye olmak istiyorum çok satış yaparım

  1. Pelin: Sitemizden online başvuru yapabilirsin. 2 Saat içinde satış yapmaya başlayabilirsin.

 3. yeni üye oldum numarada şifrede geldi ancak hata veriyor giremiyorum.katolog süresi doluyor bayağı siparişimde var ne yapmalıyım

  1. Filiz: Ne tür bir hata alıyorsunuz. Sorun devam ederse müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek alınız.

 4. Üye olmak için telefonuma bir mesaj gönderilmedi ne yapmalıyım?

  1. Zehra: Avon müşteri hizmetlerini arayarak yeniden mesaj göndermelerini sağlayabilirsiniz.

 5. Meraba temsilci girisi yapamiyorum javascript bulunmuyor diyor ne yapmam gerekiyor daha once giris oluyordu nerden çıktı bu

  1. Zeynep: Farklı bir tarayıcı ile giriş yapmayı deneyin. Javascript güncel ve aktif olmalıdır.

 6. Avona üye olunca katologum ne Zaman gelir ve katologu sipariş etmemiz gerekir mi ?

  1. Tuğba: Üye olduğunuzda ilk katalog size tarafımızdan ücretsiz kargo ile gönderilmektedir. Başvuru yapmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayıp, formu doldurabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

 7. Ben yeni üye oldum fakat temsilci girişi yapıyorum ama hata veriyor . Şifre veya temsilci no yanlış diyor ama doğru yazıyorum .

  1. Tuğba: Avon müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek alabilirsiniz.

 8. Temsilci olmak icin basvuru yapti ne zaman mesaj gelir

  1. Gülbahar: 2 Saat içinde onay mesajı gelmesi gerekir.

 9. merhaba,

  sitenize reklam vermek istemekteyiz. İlgilenirseniz detaylar için iletişime geçerseniz sevinirim.

  iyi günler,

  1. Taner: Merhaba reklam yöneticimize mguvercin@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 10. Şifremi de temsilci numaramida doğru yazıyorum ama sayfam açılmıyor hata diyo

  Mehtap: Mehtap: Bu durumda müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir