Temsilci Seviyeleri ve Avantajları

Geçtiğimiz yıl adı Avon Ailemiz olarak değiştirilen (Yıldızlar Kulübü) daha fazla kazanmak ve hediyenin sahibi olmak isteyenler için gruplandırma yapmaktadır. İlk 3 kampanya sonrası yıllık satışınıza göre Classic, Classic Plus, Avon Club ve Elite Club gibi gruplardan birinde yer alırsınız. 2016 Yılında geçerli olan yeni uygulama ile Classic Plus grubu eklenmiş olup, aynı zamanda tüm seviyelerde limit düzenlemesi yapılmıştır.

Üye Grupları

İnci
Aramıza yeni katılan arkadaşların ilk 3 kampanya boyunca kalacağı seviye olup, avantajları 125 TL gibi düşük bir satış oranına bile bir birinden özel hoşgeldin hediyelerinden yararlanabilmeleridir. Kendilerini test ettikleri bu grup sonrası devam edenler için fırsatlar katlanarak devam etmektedir.

Classic
Yeni yapılan uygulama ile yıllık satışı 1000 TL ve üzeri olan temsilciler Classic olacaktır. Avantajları belirli kampanyalarda size özel hediyelerin olmasıdır.

Classic Plus (Yeni Eklendi)
İlk defa 2016 yılında uygulanmaya başlanacak gruplardan biri Classic Plus olup, bu grupta yer alabilmek için yıllık satışınız 1000 ile 2500 TL arasında olmalıdır. Avantajları yine aynı şekilde sadece belirli kampanyalarda size özel hediyelerin yer almasıdır. Panorama sayfalarında yer alan duyuruları incelemelisiniz.

Avon Club
Geçtiğimiz yıllarda en önemli gruplardan biri olan Avon Club 2015 yılında değeri ve özelliğini büyük ölçüde kaybetmiştir. 2016 Yılında geçerli olmak üzere limiti 2500 TL olarak belirlenmiştir. Avantajları ise her kampanya yenilenen hediyeler yada AvonPara kazanma fırsatıdır. Bunun için siparişinizi İnternet üzerinden girmeli ilk siparişiniz esnasında AvonPara yada Hediye şeklinde seçim yapmalısınız. Siparişini İnternet üzerinden girmeyenler için tek seçenek Hediye olarak belirlenmektedir.

Elite Club
İşte bu işin en muhteşem noktasına gelmiş bulunuyoruz. Daha fazla kazanç, imkan ve hediyeye erişmek için mutlaka Elite Club üyesi olmalısınız. Gerçi yeni yapılan uygulama ile EC Üyesi olmak biraz daha zorlaştırıldı. Daha önce 5000 TL olan limit 7000 TL’ye yükseltilmiştir. Bir çok insan için bu rakama ulaşmaz zor olabilir. Asıl önemli olan Elit Club içerisinde yer alan gruplardan birine girebilmektir. Bunun ilk basamağı Bronz olup, yeni yapılandırma kapsamında bunlarında limitleri yükseltilmiş olup, 12500 TL olmuştur. En üst seviye Platin içinde yıllık 50000 TL ve üzeri satışa ulaşmanız gerekir. Grupları ve yeni limitleri aşağıda görelim.

Ulaşmanız Gereken Limitler

 • Bronz (12,500)
 • Gümüş (18.000)
 • Altın (25.000)
 • Platin (50.000)

Ücretsiz Kargo
Evet arkadaşlar Elite Club üyesi olmanız için gerekli limitleri gördük şimdi ise bu gruplarda yer aldığınızda size özel avantajların neler olduğunu görelim. İlk karşımıza çıkan ücretsiz kargo avantajıdır. Fakat bu 100 TL ve üzeri siparişlerde geçerli olup, diğer temsilciler için ücretsiz kargo limiti 300 TL’dir.

Örnek Ürün, Numune, Katalog Hediye
Bulunduğunuz seviyeye göre her kampanya yeni satışa çıkacak örnek ürünler, satışınızı artırmaya yönelik numune ürünler ve temsilcinin en önemli satış aracı olan katalog ücretsiz gönderilir. Normal temsilcilere her kampanya 1 katalog gönderilir, daha fazla ihtiyaç duymaları halinde tanesi 1,90 TL olarak almaları gerekir.

2000 TL’ye Varan AvonPara
Yıl sonunda üyelik seviyenize göre 2000 TL’ye varan AvonPara kazanırsınız. Yıllık satışı 50000 TL ve üzeri olan Platin üyeler için yıllık 2000 TL değerinde AvonPara kazanırsınız. En alt grup Bronz ise 200 TL değerinde AvonPara kazanmaktadır. Kazandığınız AvonParaları Türkiye’nin en büyük online satış sitesi hepsiburada.com sitesinde alışveriş yaparak harcarsınız.

Tatil, Araba Daha Fazlası
Başarılı insan sürekli kazanır. Avon en başarılı temsilcileri için ayrıca her yıl tatil ve 1 yıllık araba kullanım imkanı sağlamaktadır. Siz başardıkça sizi destekleyen, teşvik eden bir markanız olacaktır. Bu imkanlardan yararlanabilmek için en başarılı 15 temsilci arasına girmelisiniz.

EC üyeliği ve sağladığı imkanları yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. Temennim tüm temsilci arkadaşların bu grupta yer almasıdır. https://www.satistemsilcileri.com/avon-elite-club


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 29 Ocak 2019 — 08:02
67 Yorum Yorum yap
 1. Surekli Ayni benzer urunleri Her ay kataloga koyup yayinlanmasi satis fazla yapmamiza engel mani oluyor degisik urunler katalokda yayinlanilip verilirse Avon ve satis temsilcisi karli cikar bu isden insanlar ayni urunleri gorunce her ay katalogu inceleyip bakmak daha istemiyor ayrica seviye yukselebilme oranlarini dusurmenizi istiyorum panoramada her ay baybayan hediye urunlerinin siraylan yayinlanmasi ve hep ayni urunlerin hediye olarak kisiye verilmesine karsiyim odeme gunleri kisa tutuluyor En az 20 gun Ile 1 ay arasi sure musade verilmesinden yanayim

 2. merhaba ben elit culup e ükseldim ama benım bundannegibi seylerle faydalanabilirim acaba bana bilgi verirmisiniz

  1. Gülhan: Birçok avantaj bulunmaktadır. Ücretsiz kargo, ödüller, müşteri hizmetlerinde özel destek gibi birçok avantaja sahipsiniz.

 3. Iyi akşamlar ben 3 aydır avon temsilcisiyim şuan da avon inci grubundayim bir sonraki grup avon club yazıyor avon classic olmadan avon club mi olacağım

  1. Gülperi: Avon Clasic ve Clasic Plus geçtiğiniz için Avon club olmak üzeresiniz.

 4. Merhaba 4 aydır satış yapmaktayım ama bingürlü yükselemiyorum ve yaklaşık 5000 ₺ yaptım fakat hala inci klüpteyim ??

  1. Adem: Şuan Avon Club seviyede olmanız gerekir. 5000 TL’ye ulaştığınızda ise Elite Club üyesi olacaksınız. Böylece daha fazla fırsattan yararlanmaya başlarsınız.

   1. Ama halamavon ünci klüpte olduğum gözüküyornonu anlamadım

    1. Adem: 3 Kampanya Avon inci seviyede görünürsünüz. 3 Kampanyayı geçtiğinizde ise satış rakamına göre olmanız gereken seviyeye gelirsiniz. Avon ailemiz kısmından ya da faturadan seviyenizi görebilirsiniz.

 5. Ben 3 aylık üyeyim yıllık satış tutarımız yüksek olursa prim alır mıyız?

  1. Kader: temsilciler yani senin tabirinle üyeler sadece satışlardan kazanırlar. Ayrıca yıllık satışın 12.500 TL olursa Elite Club üyesi olursun. Bu şekilde daha değerli hediyelerde kazanırsın. Fakat satış lideri olman halinde ise her kampanya hızlı başlangıç pirimi, seviye atlama ücreti, gram altın vs kazanırsın.

 6. Mrb ben avon a yeni temsilci oldum avonun whatsapp grubu var mı ve temsilcilere özel paket indirimleri oluyor onlardan nasıl haberdar olurum?

  1. Hayriye: Avon’un kurumsal WhatsApp hesabı yoktur. Daha doğrusu yüksek seviyeli satış liderlerine özel bir grubu bulunuyor. Fakat satış lideriniz sizleri bilgilendirmek adına mutlaka bir grup kurmuştur.

 7. Merhaba. 550 tl satısımda hediyeleri kazanmak icin aynı katalogdan 5 katalog mu almak gerekiyor yoksa farkli farkli 5 katalog mu almam gerekiyor.

  1. Tuğba: 500 TL ve üzeri siparişlerde Fırsat 2 hediyesini de kazanırsınız. Bunun için 5 değil de 10 katalog almalısınız. Kataloğu istediğiniz kampanyadan alabilirsiniz. Önemli olan belirtilen sayıda katalog satın almanızdır.

 8. Merhaba. Ben satıs yaptım ama bana hediyeler gelmiyor. Panoroma kitapcigında ki liralari tamamladm ama 10 katalog icern 550 tl fln dio sadece 1 katalogdan 550 tl lik satıs yapsak hediyeler gelmiyormu

  1. Ayşe: Öncelikle hediye limitleri kadar katalog satın alınması da önemlidir. 550 TL satış yaptığında ek olarak 10 tane katalog satın alman gerekir. Katalog alamaman halinde hediye hakkını kaybedersin. Elde ettiğin hediye bir sonraki kampanya vereceğin ilk sipariş ile gönderilir.

   1. Çok tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin😊😂

    1. Ayşe: Biz teşekkür ederiz.

 9. gurubumu nasıl öğrenebilirim ?

  1. Hatice: Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Sanırım temsilci seviyenizi öğrenmek istiyorsunuz. Avon ailem kısmından ya da sipariş ile gelen faturada görebilirsiniz.

 10. merhaba 7700 tl satış limit ini aştım lakin hala elit clup üyesi görünmüyorum ve hoşgeldin hediyeside alamadıkneden acaba?

  1. Merve: 7700 TL temsilci fiyatı ile değil mi? Katalog fiyatlarını dikkate almayın.

   1. temsilci fiyatı tabikide

    1. Merve: O halde Elit Club üyeliğiniz başlaması gerekir. Avon ailemiz sayfasından ekran görüntüsü paylaşırsanız, daha net değerlendirebiliriz.

     1. malesef avon ailemiz menüsünde tüm temsilciler için yazıyor yani bir çalışma var sanırım o sayfa hiçbir şekilde grubumuzu belirtmiyor. faturalardada 7700 net satışım yıl içi olarak gözüküyor sonraki grubum elip clup bronz yazıyor 4400 kaldı bir üst gruba yazıyor.

     2. Merve: Elit club üyeliğine girmişsiniz. Sonraki grubunuz elite club bronz yazdığına göre ilk aşamayı geçtiğiniz görülüyor. Tabii ki daha fazla avantaj için bronz dahil daha üst seviyelere yükselmek gerekir. Başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir