Satıştan Kalkan / Kalkacak Ürünler

Her yıl 13 farklı kampanya ile müşterilerinin karşısına çıkan AVON kataloglarında yeni ürünler yanı sıra bazı ürünlerin artık satışına son verildiğini görürsünüz. Özellikle parfüm çeşitleri belirli aralıklarda satışlarına kısmen ya da tamamen ara verilmektedir. Satıştan kalkacak ürünlerin duyurusu panorama dergisinde ve bu sayfada yer almaktadır.

Avon satıştan kalkan ürünler
Erkeklerin gözde parfüm markasına veda ediyoruz.

Kampanya 13 Sonrası Satıştan Kalkacak Parfümler

Bir süredir panorama dergisinde satıştan kalkacak ürünlerin duyurusu yapılmıyordu. Kampanya 12 ile bu sayfaların geri geldiğini görüyoruz. Yapılan duyuruda kampanya 13 sonrası 2 parfümün artık olmayacağını (ilerleyen zamanlarda geri gelebilir) üzülerek belirtmeliyim. Peki, bu parfümler hangileri? birlikte görelim.

Elite Gentleman Untailored EDT

2014 Yılında ilk çıktığında Engin Altan Düzyatan tarafından duyurusu yapılan Elite Gentleman serisine birçok üye eklendi. Onlardan biri de Elite Gentleman Untailored EDT, serinin en beğenilen kokusu olduğunu belirtmeliyim. Yapılan duyuruda kampanya 13 sonrası artık bu parfümün katalogda yer almayacağı duyuruldu.

TTA Amour EDP

Bundan 2 yıl önce gelin adaylarına yönelik bir parfü olarak satışa çılan TTA Amour EDP yine satıştan kalkmasına karar verilen ürünler arasında yer alıp, alternatif bir koku belirtilmemiştir.

True Life Kadın / Erkek Parfüm

Özellikle ekonomik kokulardan biride True Life EDT olup, kadın ve erkekler için ferahlatıcı kokusu ile yaklaşık 1 yıl satışta kalmıştır. Yerine benzeri olan Simply markası önerilmektedir.

Only Imagine EDP

Geçtiğimiz yıllarda satışa çıkan ve bir birinden eşsiz çiçek kokuları ile kadınların kendine hayran bırakan koku Only Imagine bayan parfüm Avon 2016 kataloglarında artık olmayacaktır. Benzerliği ile bilinen Far Away Bella tercih edebileceğiniz benzer kokulardandır.

Winscape Kadın / Erkek Parfüm

Uzun yıllar en ekonomik parfümler arasında yer alan Windscape Kadın ve Windscape Erkek EDT artık göremeyeceğimiz ürünler arasında yer alacaktır.

Signature
Özellikle olgun erkeklerin kullandığı kokular arasında yer alan Signature Erkek Parfüm markası 2016 yılında katalogda olmayacak ürünler arasında yer almaktadır. Yerine yine olgun erkeklerin sıkça tercih ettiği bir koku olan Black Suede önerilmektedir.

Urban Edge
Yine ileri yaş erkeklerin tercihi olan bir marka Urban Edge Erkek Parfüm 5 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak satışı devam ediyordu.

Perceive Soleil EDP
Hem kadın, hemde erkeklere yönelik kokular üreten Perceive geçtiğiğimiz yıl yoğun çiçek aromaları ile satışa sunduğu Perceive Soleil markası bundan böyle kataloglarda olmayacaktır.

Instinct Kadın / Erkek Parfüm
2 Yıl önce çok iddialı bir şekilde hayatımıza giren Instinct Kadın EDP ve Instinct Erkek EDT son zamanlarda düşen satış performansı nedeniyle çok fazla ilgi görmüyordu. Bunun yerine kadınlar için Avon Femme EDP erkekler içinde Luck EDT önerilmektedir.

Just Move
Genç ve hareketli, sportmen erkeklerin enerji veren kokusu Just Move Erkek Parfüm yine bize veda edecek kokular arasında yer almaktadır. Bundan sonra genç müşteriler için 015 EDT önerilmektedir.

Aqua Kadın / Erkek Parfüm
Yaz aylarında satışa çıkmış Aqua markası özellikle ferahlatıcı özelliği ile çok beğeni topladı, fakat kış mevsimind yeterli ilgiyi görmemesi nedeniyle gözden düşen ürünler arasında yer almıştır. Aqua Kadın ve Aqua Erkek EDT seven biriyseniz mutlaka fazla fazla alın.

Our Story Kadın / Erkek Parfüm
Yine ekonomik parfüm çeşitleri arasında yer alan Our Story sevenlerini üzecek gibi görünüyor.

Viva By Fergie EDP
Dünyaca ünlü model adına üretilen ve yaklaşık 4 yıldır satışı yapılan Viva by Fergie Bayan Parfüm 2016 kataloglarında göremeyeceğiniz ürünler içinde yer almaktadır. Onun yerine ise yine aynı markadan olan Outspoken by Fergie önerilmektedir. Her iki kokuda premium kategoride bulunuyor

Christian Lacroix Nuit Kadın / Erkek Parfümler
Avon’da her bütçeye göre ürünler bulunmaktadır. Dünyaca ünlü isimlere ait markalardan biride Christian Lacroix olup, 100 TL’ye yaklaşan fiyatı ile dikkat çekmektedir. O ürünlerden biri olan Christian Lacroix Nuit EDT kalkacak olup, yerine bu kampanya satışa çıkan Christian Lacroix Bijou önerilmektedir.

Maskara Çeşitleri
Makyaj malzemelerinin vazgeçilmezi haline gelen maskara çeşitlerinde de satıştan kalkma görülüyor. İnfinite Maskara, Uzun Gösteren Maskara, Winget Out, Aerovolume ve Big & Daring maskara satıştan kalkacak Avon ürünleri olarak görülüyor

Göz Kalemi
Chopstix göz kalemi ve çift taraflı sürme göz kalemi çeşidi satışına son verilecektir.

Deodorant
Avon Care Fresh, Dry ve Invisible isimli roll-on deodorant çeşitleri artık olmayacaktır.

Satıştan Kalkan Ürünleri Satın Alabilir miyim?
Yukarıda belirtilen ürünler resmi olarak Avon kataloglarında satışı son bulmuş olup, temsilciler arasında devam edebilir. Örnek satıştan kalkmadan önce 50-100 tane alıp stok yapmış olabilir. Bunu elden yada İnternet ortamında satışına devam edebilir. Fakat dikkatli olmalısınız sahte olma olasılığı bulunuyor.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 07 Kasım 2019 — 10:20
91 Yorum Yorum yap
 1. AVON TRUE FORCE nasıl kaldırılır akıl karı değil dört gözle tekrar satışa sunulmasını bekliyorum. Yetkililere duyurulur..

 2. true force gibi bir koku vardı. bu kokunun piyasadan kaldırılması kadar garip bir şey yok. son derece iyi satıyordu. bir el atsanız da tekrar piyasaya çıksa…

 3. Cidden True force nasıl satıştan kalkabilir anlamıyorum. Bakıyorum tekrar satışa konulur umuduyla ama hala yok. Internette bir kaç yerde satılıyor fiyatı 350 tl gibi . Tekrar satışa çıkmayacak mi ??

  1. Seda: Birçok parfüm satıştan kalkmasına rağmen tekrar satışa çıktıkları görüldü. Tabii ki ben üst düzey Avon personeli olmadığım için hangi ürünün satışa çıkacağını bilemem. Ama umutla beklemek ya da benzer içeriğe sahip diğer parfümleri denemek gerekir.

 4. Insitinct kadin parfum tekrar gelir mi. Cok guzeldi neden hemen kalkti ki😭

  1. Büşra: Bazı parfümler yeniden satışa sunulabiliyor.

 5. Merhaba stokta biten bir ürünün stoga girmesini bekliyorum ayın 19 u katolog için son gün. Acaba stok yenilenir mi yenilenirse ne zaman yenilenir 1 haftadır bekliyorum. Temsilciyim.?

  1. Büşra: Ürün satıştan kalkmadığı sürece yenilenir. Gerekirse bir sonraki sipariş ile gönderilir.

 6. AVON TRUE FORCE satıştan kaldırılmış sanırım.Tekrar satışa sunmanızı talep ediyorum.Bu ürünü satıştan kaldırmak akıl alır gibi değil..

  1. Ersin: Satıştan kalkalı 2-3 yıl oldu, bekliyoruz bakalım.

 7. Christian Lacroix parfümlerinin satıştan kaldırılmamasını talep ediyorum. Fiyatına rağmen sürekli kullananların olduğunu bilmenizi isterim. Satış Temsilcisiyim. Bununla ilgili bir düzenleme yapılırsa çok yerinde olacaktır.

 8. ctiy rush kaldırmak ne demek ya.. istiyoruz tekrardan

  1. Fatma: Bu şekilde istenmez.

 9. SİGNATURE NEDEN KALKTI ULAN SAÇMA SAPAN İŞ YAPIYORSUNUZ 300 TL DEN SATIYOR KARABORSACI ŞEREFSİZLER.

  1. Bende sizin gibi bu konuda sıkıntk yaşıyorum, en pahalı parfümüde alsam signature gibi olmuyor ve nereden nasıl uygun fiyata alacam bilmiyorum, sizin varsa bildiğiniz paylaşırmısınız

 10. dediğiniz bu ürünler fırsat broşürlerinde bulunabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir