Op. Dr. Can İşler

Sitemizin genel amacı Avon kozmetik ürünleri ve temsilcilik üzerine olmasına karşın, özellikle kadın sağlığı gibi konularda da yanınızda olmaya devam ediyoruz. Kadın genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Seher Şirin‘den sonra şimdi de estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Can İşler güzellik ve estetik konularında sizlerin sorularını yanıtlıyor. Dilerseniz ilk olarak uzmanımızı yakından tanıyarak başlayalım.

Op. Dr. Can İşler

Doktor Can İşler Kimdir?

Ünlü estetik uzmanlarından biri olan Can İşler 1964 yılında İstanbul’un Beyazıt semtinde hayata merhaba demiştir. Estetik uzmanlığı yanı sıra genel cerrahi uzmanı da olan İşler Türkiye ve Dünyada denkliği olan bir hekimdir. İstanbul Nişantaşı’nda bulunan muayenehanesine ek olarak Avusturya’nın Viyana kentinde yine muayenehanesi bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz birazda eğitim kariyerine göz atalım.

Bilimsel Kariyerine Göz Atalım mı?
1982 Yılında İstanbul erkek lisesinden mezun olduktan sonra 1982-1988 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde doktorluk eğitimini tamamlamıştır. Hemen akabinde eski adı Samatya SSK olan (Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde) genel cerrahi uzmanlık eğitimine katılmıştır.

İlk Görev Yeri Bursa Orhangazi Devlet Hastanesi: Genel cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra ilk görev yeri olarak Bursa’nın önemli sağlık merkezi olan Orhangazi devlet hastanesinde görev yapmıştır. Bir süre sonra genel cerrahi ihtisas eğitimini aldığı Samatya SSK hastanesinde görev yapmıştır.

El Cerrahisi Alanında Uzmanlık Eğitimi Aldı: Genel cerrahi uzmanlığına ek olarak sürekli kendini geliştirmek isteyen Can İşler 1996 yılında Zürich Üniversitesi Tıp Fakültesinde el cerrahisi eğitimi almıştır. Aynı şekilde bu eğitimi 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tekrar alarak Türkiye’de denkliğini sağlamıştır.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi İhtisasına Başladı: Estetik uzmanı olma yönünde karar alan Can İşler bu kapsamda 1998 yılında Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitime başlamıştır. Buna ek olarak 2000-2002 yıllarında yine Viyana Üniversitesinde Maksillofasyal cerrahi eğitimi alarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olmuştur. Doktorluğunun Avusturya’da kabul olması için gerekli sınavları tamamladıktan sonra bu sefer periferik sinir cerrahisi eğitimi almıştır. Yurtdışında almış olduğu eğitimlerin geçerli olması için Türkiye’de denklik eğitimlerini tamamlamıştır. Katıldığı başarılı eğitimler ve başarılı çalışmalar sonucunda Avusturya vatandaşlık vermiştir.

Burun Estetiği Alanında Eğitim Gördü: Estetik konularda öne çıkan burun cerrahisi eğitimlerini de 2006 yılında Stuttgart Marienhospital’de gerçekleştirmiştir.

Verdiği Hizmetlere Bakalım mı?
Kısa ve özet şekilde Op. Dr. Can İşler’i tanıdıktan sonra şimdi de verdiği hizmetlere genel bir şekilde bakmak istiyorum. Kendisi genel cerrahi uzmanı olmasına karşın daha çok estetik ve plastik cerrahi işlemlerine önem vermektedir. Estetik anlamda hemen hemen tüm hizmetleri bulabilirsiniz. Yazının devamında neler yaptığını, nasıl ve hangi yöntemlerle yaptığını göreceğiz.

Yüz Estetiği

İnsan vücudunda en önemli yerlerden biri yüzümüzde ortaya çıkan en küçük sorun ciddi anlamda kötü görünüm ve dikkat çekici hale gelmektedir. Yüz estetiği denince ilk akla gelen uygulamalar alın bölgesi ve kaş estetiği ile kulak ve göz kapağı üzerine yapılan işlemler öne çıkmaktadır. Bu kapsamda botoks uygulaması son yıllarda hayli yaygın olup, aynı şekilde askı ile kaş aldırma ve çeşitli ameliyatlar yapılmaktadır.

Yüz Estetiği

Estetik Burun Ameliyatları
Aynı şekilde güzel görünmeyi sağlayan bir diğer etken ise burun kısmı olup, büyük ve sağa, sola yatık olan burunlar çok dikkat çekici hale gelmektedir. Aynı şekilde sağlık açısından da sorun teşkil eden burun eğriliği nefes almayı zorlaştırmaktadır. Op. Dr. Can İşler burun estetiği konusunda Rinoplasti, Deviasyon ve Konka tedavilerine ek olarak burun revizyonu ve burun ucu estetiği gibi işlemleri gerçekleştirmektedir.

Vücut Estetiği
Vücudumuzun her yerinde ilerleyen yaşa bağlı olarak birçok sorun ve estetik açıdan kusurlar ortaya çıkabilmektedir. Bunların çözümü ancak bir estetik cerrahi uzmanının yağacağı müdahale ile önlenmektedir. Vücut estetiği uygulamalarına baktığımızda yağ aldırma (Liposuntion) ile karın germe ve kol germe ameliyatları yapılmaktadır. Bu şekilde daha sıkı bir cilde sahip olurken sarkmalardan kurtulmuş olursunuz.

Ameliyatsız Yöntemlerle Yapılan Estetik Uygulamalar
Günümüzde teknoloji ve sağlık alanında ki yenilikler birlikte ilerlemektedir. Özellikle geçmişte ameliyat ile yapılan uygulamalar yerini daha çok ameliyatsız uygulamalara bırakmaktadır. Teknoloji ve uzman tecrübesinin bir araya geldiği ameliyatsız estetik uygulamalarda karşımıza botoks, dolgu ve mezoterapi uygulamaları çıkmaktadır. Özellikle botoks son yıllarda sadece kozmetik alanda değil birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Onarım Cerrahisi
Op. Dr. Can İşlerin verdiği hizmetlerden biride onarım cerrahisi üzerine olmaktadır. Özellikle meme kanseri sonucu göğsü alınan kadınlara yeni göğüs oluşturulması bu alana girmektedir. Bunun dışında damak ve dudaklarda görülen yarıkların tedavisi yapılmaktadır. Bir diğer önemli sorun ise erkek çocuklarında doğuştan meydana gelen hipospadias tedavisi yapılmaktadır.

Göğüs Estetiği
Hem kadın hem de erkekleri ilgilendiren bir konu göğüs sağlığı ve estetiği plastik cerrahların en önemli çalışma alanlarından birini oluşturmaktadır. Kadınlarda göğüs büyütme, küçültme yanı sıra sarkık göğüslerin dikleştirilmesi ile erkeklerde görülen göğüs büyümesi (jinekomasti) probleminin çözümüne yönelik hizmetler sunulmaktadır. Bu işlemler her ne kadar estetik işlem gibi görünse de aslında her biri insan sağlığı ve psikolojisine yöneliktir.

Saç Ekimi

Erkeklerde ciddi bir sorun haline gelen saç dökülmesi maalesef önlem alınmadığında 5-10 yıl içinde alopecia dediğimiz kellik ile sonuçlanmaktadır. Kıl köklerinin ölmesine bağlı olarak ortaya çıkan kellik çözümü olarak sadece saç nakli yapılmaktadır. 2000’li Yıllardan biri hayli yaygınlaşan saç ekimi estetiği uzman bir isim tarafından yapılmadığında pişmanlıkla sonuçlanabilir. Çünkü günümüzde bu işlemi yapan uzmanların büyük bir bölümü ameliyat olan FUT ile yapmaktadır. Oysaki ameliyatsız yöntem olan FUE ile yapılması gerekir. Türkiye ve Avrupa’da saç ekimi işlemi için Op. Dr. Can İşler’i tercih edebilirsiniz.

Saç Ekimi

Muayenehane Bilgileri
Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi Türkiye ve Avusturya’da bulunan muayenehaneleri ile hizmet vermektedir. Belirli zaman aralıklarında Yurt dışındaki kliniğine giderek teşhis ve tedaviler yapmaktadır. Aşağıda muayenehanelerin adres ve iletişim bilgilerine yer verilecektir.

İstanbul – Nişantaşı
Şakayık Sokak No:69 Kat:2 Gül Apartmanı Şişli
0212 240 22 15

Avusturya – Viyana
Piaristengasse 2-4/4 1080 Wien Osterreich
+ 43 699 13 14 15 30

Doktorunuz Sorularınızı Yanıtlıyor
Konu hakkında bizim aktaracaklarımız bu kadar olup, bundan sonra sizden gelen sorulara yanıt verilecektir. Aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak Op. Dr. Can İşler’e sorularınızı iletebilirsiniz. Hastalardan geri kalan zamanlarını burada sizlerden gelen sorulara yanıt verecektir. Aynı şekilde sorularınızı uzmanın kendi kişisel sitesi olan https://www.canisler.com üzerinden sorabilir ve yaptığı işlemlerle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir