Satış Liderleri Ne Kadar Kazanır?

Merhaba arkadaşlar daha önce de belirttiğim gibi AVON satış liderliği temsilciliğe oranla daha kazançlı ve sağladığı imkânlarla daha da avantajlıdır. Bir önceki yazımızda satış liderliği modelinin ne olduğu, başvurunun nasıl yapıldığı ve liderlik seviyelerine dair önemli bilgiler aktardık, şimdi ise lider olduğumuzda ne kadar kazanacağımıza bakalım.

Öncelikle Nasıl Kazanacağımızı Görelim

Satış temsilcileri biliyorsunuz ki sadece ürün satışı yaparak %33’e varan oranda gelir elde ederler. Satış liderleri ise Türkiye’nin her yerinden temsilci kaydı yaparak kendilerine bir ekip oluştururlar. Kaydını yaptıkları temsilcilerin satışlarından kazanç sağlarlar. Öncelikle sadece kayıt yapmanın kazanç için yeterli olmayacağını bir kez daha belirtmek istiyorum. Çünkü temsilci kaydını yaptığınız arkadaşımız en az 100 TL ve üzeri sipariş, satış yaparak aktif temsilci halini alması gerekir. Yoksa sipariş vermemesi halinde size bir fayda sağlamaz.

Liderlik seviyenize göre kazanç oranları

AVON İLK YILINIZDA SİZİ DESTEKLİYOR

Normalde satış liderlerinin geliri kendilerine bağlı temsilci ve satış liderleri + onların temsilcilerinin yaptıkları satışlardan %3,5 ile %10,5 pirim alarak sağlanmaktadır. Yani temsilciniz satış yaptıkça onun satışından seviyenize göre değişen oranda pirim alırsınız. Tabii ki bu ödemeyi Avon sizin banka hesabınıza yapmaktadır. Fakat liderliğin ilk yılında yani ilk 13 kampanya boyunca pirim yerine daha kolay gelir elde etmenizi sağlayan kısa adı HBP olan Hızlı Başlangıç Pirimi alırsınız. Tabii ki buna ek olarak seviye atlama ve seviyenizi koruma ücreti de bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz ilk olarak HBP ile başlayalım.

400 TL’ye Varan Hızlı Başlangıç Pirimi

Evet, arkadaşlar liderliğin ilk yılında yani ilk 13 kampanyasında olanlar için hızlı başlangıç pirimi olduğundan bahsettik, 100 ile 400 TL arasında değişen bu pirimi elde etmek için 2 önemli koşul bulunmaktadır. Dilerseniz öncelikle HBP listesine aşağıda yer alan görselden göz atın. Sonra ben listede yer alan verileri sadeleştirerek anlatayım.

İlk Yılınızda Sizi Destekliyoruz

LKS (Liderlik Kampanya Sayısı) Görselin ilk sütununda yer alan LKS başlıkta da belirtildiği gibi Liderlik Kampanya Sayısı anlamına gelmektedir. LKS ne zaman başlar derseniz? Kaydınızı yaptığınız temsilcilerden biri ya da birden fazlası sipariş vermesi halinde o kampanya sizin için LKS 1 kabul edilir. Bundan sonra her kampanya LKS sayınız +1 şeklinde artacaktır. Zaten sistemde LKS sayınızı görebilirsiniz.

1. Nesil Aktif: Aktif denince aklımıza gelmesi gereken kaydını yaptığımız temsilcilerden sipariş verenleri olduğunu unutmayın. Sipariş vermeyenler ise P olarak görülmektedir. Peki, 1. Nesil deyince neyi anlayacağız? Ben satış lideri Mustafa bu işe başladığımda hiçbir temsilcim ya da liderim yoktu, haliyle öyle olması gerekir. Sonra temsilci buldum, temsilcimin adı da Hicran olsun. Hicran direkt bana bağlı temsilci yani 1. Nesil temsilcim oluyor. Sonra Hicran’da daha fazla kazanmak için lider olmaya karar verdi ve başvurusunu yaparak işe başladı. Hicran’da bir temsilci buldu Özlem isminde bir arkadaş, Özlem benim 2. Neslim oluyor. Çünkü direkt bana bağlı değil, kime bağlı? Direkt Hicran’a bağlıdır. Özlem’de lider olur temsilci bulursa Özlem’in temsilcisi benim 3. Neslim olur. Sonraki nesiller lidere fayda sağlamadığı için çok fazla ileri gitmeye gerek yoktur. Hızlı başlangıç pirimi kazanabilmek için burada 1. Nesil aktif temsilci sayısına dikkat etmelisiniz.

Grup Ödül Satış: Bir diğer önemli husus ise biz ve ekibimizin yapacağı satış tutarıdır. Kişisel ödül satış sizin siparişlerinizi gösterirken, grup ödül satış ise 3 neslinizde ki temsilcilerin yaptığı toplam satış tutarıdır. Yani siz, sizin direkt bağlı temsilcileriniz, liderleriniz ve onların yaptığı satışlar grup ödül satış oranına dâhil edilmektedir. Bu rakamları Aktivite Raporu kısmından görebilirsiniz.

Ödül: Görselin en sağında ise ödül şeklinde kazanacağınız para yer almaktadır. Şimdi dilerseniz vereceğim örnekle hızlı başlangıç primini daha anlaşılır hale getirelim.

5 Aktif Temsilci + Ekibinle Birlikte 1250 TL Satış Yap 100 TL Kazan

İlk satırda da görüldüğü gibi 5 tane aktif temsilciniz olması halinde + ekibinizle birlikte toplamda (grup ödül satış) 1250 TL yapmanız halinde 100 TL hızlı başlangıç pirimi kazanırsınız. 7 Aktif temsilci 2500 TL satışa 200 TL ödül alırken 9 aktif temsilci + 3500 TL satışa ise 300 TL ödül alırsınız.

10 Aktif Temsilci + Ekibinle Birlikte 5000 TL Satış Yap 400 TL Kazan

Evet, arkadaşlar isterseniz 13 kampanya boyunca her ay 400 TL hızlı başlangıç pirimi alabilirsiniz. Bunun için başlıkta da belirtildiği gibi en az 10 aktif temsilciniz + 3 nesilde tüm ekibinizle birlikte 5000 TL ve üzeri grup ödül satış rakamına ulaşmanız gerekir. Listede LKS1,2,3 vs yazıyor, onu çok dikkate almayın. Siz aktif temsilci sayınız + grup ödül satışı ne ona bakın ve ne kadar ödül alacağınızı görürsünüz.

SEVİYE ATLAMA VE KORUMA ÖDÜLÜ

Elde edeceğiniz gelir sadece hızlı başlangıç pirimi ile sınırlı değildir. Aynı zamanda liderlik seviyenizi artırdıkça ve o seviyede kaldıkça yine kazanç elde edeceksiniz. Bir önceki yazımızda seviyeler ve gerekli koşullarını geniş kapsamlı bir şekilde ele almıştık, dilerseniz aşağıda yer alan bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Liderlik seviyenizi yükselterek kazanın

Satış Lideri Ol 100 TL Grup Koordinatörü Ol 3000 TL Kazan

Değerli arkadaşlar liderler girişimci, yönetici, direktör ve koordinatör şeklinde 4 ana grup ve 12 seviyeden oluşmaktadır. Her seviyede farklı kazançlar ve fırsatlarla karşılaşırsınız. Şimdi dilerseniz hangi seviyeye ulaştığınızda ne kadar seviye atlama parası alacağını görelim.

GİRİŞİMCİ

Lider 100 TL: Bu işin ilk basamağı olan liderlik için 5 aktif temsilci + 1250 TL satış yapmanız yeterlidir. Bunu sağladığınızda size 100 TL seviye atlama parası veriyoruz. Tabii ki hızlı başlangıç pirimi de alacaksınız.

Uzman 200 TL: Liderliğin bir üstü olan uzmanlık ise 200 TL kazandırmaktadır. 100 TL’si uzman olduğunuzda 100 TL’si ise bir sonraki kampanya uzman olarak kaldığınızda ödenir.

Bronz 300 TL: Girişimcilik grubunun son seviyesi bronz olup, bu seviyeye ulaştığınızda 150 TL sonraki kampanya seviyenizi korumanız halinde tekrar bir 150 TL daha kazanırsınız. Bronz olmak için 5000 TL ve üzeri satış yapmanız gerekir. Buna ek olarak 10 aktif temsilci yapmanız halinde 400 TL’de hızlı başlangıç pirimi kazanırsınız.

YÖNETİCİ

Gümüş 400 TL: Seviye atladıkça kazanacağınız rakamlar artmaya devam etmektedir. Yöneticiliğin ilk aşaması olan gümüş seviyeye ulaşmanız halinde 400 TL seviye atlama ve koruma parası alırsınız.

Altın 500 TL: Yöneticilik kademesinde yükselmeye devam ettiğiniz sürece daha fazla kazanırsınız. Altın seviyeye ulaşmanız halinde 500 TL alacaksınız.

Platin 600 TL: Yöneticiliğin son seviyesi olan platin olduğunuzda ise size 600 TL seviye atlama ve koruma ücreti verilecektir.

DİREKTÖR

Direktör 800 TL: İşte en kazançlı seviyelere giriş yapıyoruz. Sadece kazanç değil, aynı zamanda yılsonunda çok değerli hediyelerde direktör ve üzeri seviyelere geldiğinizde bulacaksınız. Aynı şekilde sinerji ve enerji toplantılarına katılma hakkı elde ediyorsunuz. Direkt seviyesine ulaştığınızda size seviye atlama ve koruma ödülü olarak 800 TL verilmektedir.

Kıdemli Direktör 1000 TL: Bu seviye de yükseldiğinizde yine aynı şekilde kazanç ve hediyeleriniz katlanarak devam edecektir. Kıdemli direktör olduğunuzda seviye atlama ödülü olarak size 1000 TL vereceğiz. Aynı zamanda iş geliştirme, Vodafone paketi, sağlık sigortası gibi yılsonu büyük hediyeleri de kazanacaksınız. Hediyelerle ilgili detayları farklı bir sayfada ele alacağız.

Grup Direktörü 1200 TL: Bu grubun son seviyesi de grup direktörü olup, bu seviyeye ulaştığınızda size 1200 TL başarı ödülü vereceğiz. Aynı şekilde 2000 TL eğitim bursu ve diğer direktör hediyelerinin de sahibi olacaksınız.

KOORDİNATÖR:

Koordinatör 1500 TL: Evet, arkadaşlar son grubumuz koordinatör bu grup içerisinde de yine 3 seviye bulunuyor. İlk seviyemiz koordinatör olup, bu seviyeye ulaştığınızda 1500 TL seviye atlama ödülüne ek olarak yılın yorgunluğunu 5 yıldızlı otellerde atın diye 6000 TL değerinde tatil hediye ediliyor. Tabii ki diğer hediyelerinde yine sahibi olursunuz.

Kıdemli Koordinatör 2000 TL: İşte şimdi araba kazandıran seviyelere geldik, kıdemli koordinatör olduğunuzda 2000 TL seviye atlama ödülüne ek olarak hem tatil hem de son model AUDI kullanım hakkı elde edersiniz.

Grup Koordinatörü 3000 TL: Liderliğin son aşaması başlıkta da gördüğünüz gibi grup koordinatörü olup, bu aşamaya geldiğinizde 3000 TL seviye atlama ödülüne ek olarak tatil ve son model Mercedes 1 yıllık kullanım hakkı yanı sıra sizin olmasını sağlayabilirsiniz.

Seviye Ödülleri 1 Defaya Mahsustur: Önemli bir hususu belirtmek istiyorum. Seviye atlama ve koruma ödülleri lidere sadece 1 defa verilmektedir. Örnek direktör oldunuz 400 TL seviye atlama ödülü alırsınız. Sonraki kampanya yine direktör seviyenizi koruma haline tekrar 400 TL daha alırsınız. Sonraki kampanyalarda artık seviye ödülü almazsınız. Ancak üst seviyeye çıkarsanız yine o seviyenin yükselme ve koruma ödülünü alırsınız.

SINIRSIZ GRAM ALTIN KAZANABİLİRSİNİZ

Seviye atlama parası, hızlı başlangıç pirimi derken bir de gram altın kazanma şansınız bulunuyor. AVON diyor ki 5 tane aktif temsilci yap yeni kayıtlardan, ilk defa sipariş vereceklerden sana 1 gr altın 10 tane yap 2 gram yani her 5 aktif temsilciye 1 gram altın parası vermektedir.

Liderlere Özel Teşvik Hediyeleri

Gram altına ek olarak birçok kampanya liderler için teşvik hediyeleri bulunmaktadır. Bunun için hedef konmaktadır. Temsilci sayınıza oranla diyor ki 20 temsilcin sipariş versin hediyeyi kazan. 20 Rakamını örnek olması için verdim. Hedef rakamlar SMS ile sizlere gönderilmektedir. Oldukça değerli hediyeler olduğunu belirtmeliyim. Hediyeyi kazanmak için verdiğiniz mücadele seviye atlama ve korumak için çok etkili oluyor.

Yıl Sonu Büyük Hediyelerde Sizi Bekliyor

Evet, arkadaşlar birde yıl sonu seviyenize göre otomobilinde içerisinde yer aldığı büyük hediyeler bulunuyor. Bunlar daha çok direktör ve üzeri seviyesindeki arkadaşlar içindir. İş geliştirme paketi, Vodafone konuşma ve İnternet paketi, sağlık sigortası, eğitim bursu, tatil son model otomobilin 1 yıllık kullanım hakkı bulunuyor. Satış lideri hediyelerini yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

 

Ne Kadar Kazanacağım? Hesaplamaya Yardım Eder misiniz?

İlk başlarda sistem size karışı gelebilir. Dilerseniz ne kadar kazanacağınız ile ilgili bizden yardım alabilirsiniz. Aşağıda yer alan soru ve yorum kullanarak LKS sayınız, aktif temsilci sayınız + grup ödül satış tutarınızı belirtmeniz halinde size bu kampanya ne kadar kazanacağınızı söyleriz.

Satış lideri kazançlarına dair aktaracağım detaylar bu kadar olup, dilerseniz yine aşağıda yer alan soru ve yorum formundan sorularınızı bize iletebilirsiniz. En kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım.

 


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 21 Mart 2019 — 16:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir