Mağaza ve Bayilik Bilgileri

Uzun yıllar sadece doğrudan satış yöntemi ile (katalog üzerinden) satışa izin veren AVON Türkiye’de 2019 itibari ile mağaza açmak isteyenlere onay vermeye başladı.

Kendi işini kurmak ve daha fazla kazanmak isteyen girişimciler küçük bir yatırımla Avon mağaza sahibi olabilirler.

Avon Mağazası Açmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Öncelikle İki farklı mağaza türü olduğunu (A ve B tipi) ve her ikisinin şartlarının farklı olduğunu belirtmek istiyorum. İlk koşul Avon mağazası açmak isteyen herkesin 18 yaş üzeri ve mutlaka Avon temsilcisi olması gerektiğidir.

Avon Temsilci Başvurusu Yapmalısınız

Satış mağazası açabilmek için öncelikle yapılması gereken işlem Avon temsilci başvurusu olacaktır. Çünkü ilk andan itibaren ve her seferinde ürünleri temsilci paneli üzerinden alacaksınız.

Mevcut temsilcimiz değilseniz aşağıda yer alan formu doldurarak Avon temsilcisi olabilirsiniz. Bu formu doldurduğunuzda sadece temsilci başvurusu yapmış olursunuz. Mağaza açılışı ile ilgili ayrıca görüşmeler yapılacaktır.

FORM EKLE

Mağaza Tiplerini Yakından Tanıyın, Seçiminizi Yapın

Evet, arkadaşlar yukarıda da belirttiğim gibi Avon mağazası açmak isteyenlere A ve B tipi olmak üzere 2 seçenek sunulmaktadır. Peki, bu A ve B tipi ne anlama geliyor? İkisi arasında farklılıklar neler? Hemen bu konuda sizlerin merak ettiği bilgilere geçelim.

A Tipi Mağaza: Sadece Avon Ürünleri Satışı Yapabilirsiniz!

Yaşadığınız il ve ilçede belkide görmüş olabilirsiniz. Pembe renk tasarımı ve dekoru ile sadece Avon ürünlerinin satıldığı yere A tipi mağaza diyoruz. Dışarıdan bakıldığında görülen belirgin bir Avon tabelası ve içeriye girdiğinizde görenleri kendine hayran bırakan raf tasarımları ile dikkat çekmektedir. İki mağaza tipi arasında tabii ki en avantajlısı, en kazançlı mağaza tipi budur.

Dükkan İç Genişliği Minimum 25² Olması Gerekiyor

A tipi mağaza açmak isteyenlerde aranan şart dükkanın büyüklüğü önemlidir. Burada önemli olan husus dükkan iç genişliği minimum 25² (metrekare) olmasıdır. Dilerseniz daha büyük bir yerde seçebilirsiniz. Fakat belirtilen ölçüden küçük olmaması gerekir.

Mağaza İçi Dekorlar Avon Tarafından Belirleniyor

A tipi mağazalarda kullanılacak olan dekorlar Avon’un anlaşmalı kurumları tarafından dükkan ölçünüze göre tasarlanmaktadır. Raflar ürün gruplarına göre özel dizayn edilmektedir. Bunun için ücretlendirme dükkanın genişliğine göre metrekare düzeyinde ücretlendirme şeklindedir.

Mağaza Açılışında Minimum 12,500 TL’lik Ürün Alımı Yapmalısınız

Her iki mağaza türünde de ilk ürünler Avon’un belirlediği ürün grupları arasından seçilmiştir. Bu kapsamda ürünler için

Avon Online Satış Mağazasını Denediniz mi?
Temsilci ile uğraşmak istemiyorum derseniz şimdi online mağaza uygulaması hayata geçirildi. Türkiye’nin her yerinden bir tıkla sipariş verme imkanı sunuluyor. Hemde kargonuzu Avon direkt olarak sizin belirttiğiniz adrese gönderiyor. Bunun için yapmanız gereken aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyerek siparişinizi tamamlamak olacaktır. https://kozmetik.avon.com.tr/magaza/siparisgirisi/

İnternet Sitelerinde Satış Yapılabilir mi?
Bir diğer satış kanalı ise İnternet siteleri olup, Avon bunun için online satış mağazası uygulamasını hayata geçirdi. Yukarıda örneği bulunan online mağaza yanı sıra kendinize ait site ve sosyal medya sayfalarında sipariş alabilirsiniz. Hatta E-Ticaret sitesi olarak hizmet veren Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com, N11.com gibi sitelerde ürün satışı yapabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor.

Site Kuracaklar Dikkatli Olmalısınız
Bir çok arkadaşımız işini İnternet ortamına taşımaktadır. Bu kapsamda İnternet sitesi ve Facebook sayfaları kurmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken URL adresinizde Avon kelimesi olmaması gerekir. Firma 2015 Yılında yaptığı yazılı açıklama ile böyle bir kural getiren firma bizimde sitemizin adresinin değişmesini istemiştir. Daha önceki site adresimiz avontemsilci.gen.tr olarak hizmet vermiştir. Facebook sayfası açmak isteyenler ise avontemsilcisi…… şeklinde olup, nokta koyduğum yere isim, rakam olabilir. Fakat avontemsilcisi kısmı zorunludur. Örnek bizim sayfamız https://www.facebook.com/avontemsilcisi34 Bu standart dışında olan site ve sayfalar kapatılmakta olup, emekleriniz boşa gidebilir.

Dilediğiniz Yerde Stand Açın (İzin Alarak)
Bir diğer satış yöntemi ve müşteriye ulaşma yöntemi ise stand açmak olacaktır. Örnek insanların yoğun olduğu yerlerde bir stand açarak sipariş alabilir, hatta temsilci kaydı yapabilirsiniz. Avon bunun için size gerekli olan malzemeyi küçük bir ücret karşılığında vermektedir. Size kalan bir kaç katalog ve insanların ürünleri deneyerek sipariş vermesi için tester olacaktır. Yine bunları da Avon’da çok küçük bir ücret karşılığında temin edebilirsiniz.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 06 Temmuz 2020 — 07:56
50 Yorum Yorum yap
 1. Ben avon temsilcisiyim. Bursa bölgesine avon bayilğini alıp dükkan açmak istiyorum. Açma maliyeti nekadar açabilirmiyiz

  1. Ümit: Yaşadığınız yerde A ya da B tipi Avon ürünleri mağazası açabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0534 468 17 43 numaralı WhatsApp hattından bize yazınız.

 2. Ağrıda avon mağazası açmak istiyorum . Bu mümkün mü ve şartları nelerdir öğrenebilirmiyim?

  1. Seda: Tabii ki efendim A ya da B tipi mağaza açabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0534 468 17 43 numaralı WhatsApp hattından bize yazınız.

 3. İyi günler Avon adında magaza açmak istiyorum tabela ismi Avon olsa ve sadece Avon ürünleri satsam bir sıkıntı olur mu ürünleri nasıl temin edebilirim?

  1. Recep: Avon mağazası açmak için temsilci olmanız gerekir. Başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için 0534 468 17 43 numaralı WhatsApp hattına yazınız.

 4. Merhaba. Avon ürünlerini Yurtdışında e ticaret sitelerinde satmak için invoice verebiliyor musunuz?
  ….. Satıcı Avon ürünlerimizi……e ticaret sitesinde satabilir. Diye?

  1. Merhaba Avon ürünlerinin satışı sadece Türkiye’de yapılabilmektedir. Türkiye dışında bir ülkede yaşıyorsanız o ülkenin Avon şirketi ile çalışmanız gerekmektedir.

 5. Merhaba bir bayan avon satmak için dukkan açabilirmi acaba bilgi almak istiyorm

  1. Ayşe: Evet, Avon mağaza açma imkanı sağlamaya başladı. Dilediğiniz yerde Avon mağazası açabilirsiniz.

 6. Merhaba. Azerbaycanda avon sitesi yok. Yurtdisina gonderiyormusunuz?

  1. Ferhad: Maalesef sadece Türkiye’de satış yapılmaktadır. Ama bazı üyeler size ulaştırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir