Avon Bayiisi Olmak İster misiniz?

AVON mağaza sahibi olmak ister misiniz? Avon, Türkiye’nin her yerinde mağaza açma fırsatı sunuyor. Bu muhteşem fırsattan 18 yaş ve üzeri herkes yararlanabilir.

Avon mağaza
Görsel sadece örnek amaçlıdır. Her mağazada farklılık gösterebilir.

Avon Mağazası Nasıl Açılır?

İlk olarak şu soruya yanıt vererek başlamalısınız. Mağaza açmayı düşünen kişi şuan Avon temsilciği ya da satış liderliği yapıyor mu?

Cevabınız evet ise işlemlere satış lideriniz ya da BSS (bölge satış sorumlunuz) ile görüşerek devam etmeniz gerekir.

Cevabınız hayır ise ilk olarak Avon temsilci kaydı yapılması gerekir. Bunun için aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.

Formda yer alan bilgiler ön kayıt amaçlıdır. Kesin kayıt için size ulaşacağız ve başvurunun size ait olup, olmadığını teyit edeceğiz.

Aynı zamanda formda, güvenlik amaçlı istemediğimiz T.C. kimlik numarası bilginizi isteyerek kaydınızı yapacağız.

Neden Temsilci Olmak Gerekiyor?

Ben, mağaza açmak istiyorum. Temsilci olmak istemiyorum gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Mağaza açmak isteyenler için de temsilci başvurusu gereklidir. Mağaza açmanız halinde sipariş girişi, takibi, ödeme gibi işlemleri size özel temsilci numarası ve şifre ile gerçekleştireceksiniz.

Temsilci başvurusu yapmak size herhangi bir zorunluluk getirmez. 3 Ay içerisinde işlem yapılmaması (mağaza başvurusu yapılmaması) halinde otomatik olarak iptal edilmektedir.

Temsilci kaydınızın yapılması ve KAYITEVET yazarak 3850’ye kısa mesaj atmanız ile birlikte bilgilendirme süreci başlayacaktır. Avon mağaza bilgilendirme işlemleri bölge satış sorumlusu (BSS) başta olmak üzere Avon mağaza birimden yöneticiler tarafından gerçekleşmektedir. Öncelikle arama ve sonrasında gerekli durumlarda sizi ziyaret ederek yüz yüze bilgi verilmektedir.

Avon Bayilik Sistemi Nasıl?

Uzun yıllar, sadece doğrudan satış yöntemi ile müşterilerine ulaşan Avon; şimdi konsept mağazaları ile müşterilerine daha da yakın olmayı hedefliyor. Kendisi, zincir mağaza yöntemi ile yapmak yerine temsilcilerin daha fazla gelir elde etmelerini sağlayacak olan konsept mağaza yöntemi ile gerçekleştiriyor.

Avon bayilik

Ayrıcalıkları Nelerdir?

Avantajlarına baktığımız da diğer şirketlerde olmayan imtiyazlar olduğunu göreceksiniz.

  • Herhangi bir Franchise ya da bayilik bedeli ödemezsiniz.
  • Tabela ve Avon logo kullanımı için ücret alınmaz.
  • Açılışa özel destekler ile hep yanınızda olur.
  • İlk 3 ay vade ve limit esnekliği sağlanır.
  • Açılışa özel promosyon, hediye ve tester ürünler
  • Açılışa özel süsleme ve ikram bütçesi sağlanır.

Ne Kadar Kazanırım?

Daha fazla bilgiye, bir tıkla ulaşmak istediğinizi biliyorum; fakat burada verebileceğimiz detaylar maalesef sınırlıdır. Mali konularda bilgilendirmeyi Avon mağaza birimi yöneticileri yapmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Avon mağazası açmak isteyenlerin merak ettiği bazı sorulara yanıtlar vermek istiyorum.

Dükkan iç genişliği ne kadar olmalı?

Evet, Avon mağazası için gerekli olan dükkanın iç genişliği minimum 25 m² olmalıdır. 25 Metrekareden büyük olabilir, küçük olamaz.

Mağaza Dizaynını (Dekoru) Avon’mu Belirliyor?

Evet, Avon sizin dükkan genişliğinize göre planlama yaparak dizaynını anlaşmalı olduğu organizasyon şirketine yaptırmaktadır.

Benim Dükkanım Var, Benim İçin Ne Önerirsiniz?

Birçok insanın hali hazırsa satış yaptığı bir mağazası olabilir. Bu durumda yeni bir mağaza açmak yerine mağazanızda Avon vitrinine (standına) yer verebilirsiniz.