Avon Mağaza ve Bayilik Fırsatlarını Gördünüz mü?

Uzun yıllar sadece doğrudan satış yöntemi dediğimiz (katalog üzerinden) ürün satışına izin veren Avon, şimdi Türkiye’nin her yerinde mağaza açmak isteyen girişimciler için de fırsat vermeye başladı.

Mağaza açmayı düşünenler nasıl bir yol izlemeli? Yazının devamında hemen bu sorulara yanıt vermek istiyorum.

Avon mağaza

Merhabalar, ben Avon kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN, mağaza açmak isteyenlerden istenen en önemli koşul 18 yaş üzeri olmalarıdır.

Avon temsilcisi, satış lideri ya da şuana kadar Avon ile herhangi bir ilişkisi olmamış herkes bu fırsattan yararlanabileceğini belirtmek istiyorum.

İlk olarak şu soruya yanıt vererek başlamanızı rica ediyorum. Mağaza açmayı düşünen siz ya da evli iseniz eşiniz şuan Avon temsilciği ya da satış liderliği yapıyor mu?

Cevabınız evet ise sizlerin işlemlerini gerçekleştirmek için yetkili kişiler Avon satış lideriniz, bölge satış sorumlunuz ve bölge müdürünüz şeklindedir. Mevcut temsilciler mağaza işlemlerini belirtmiş olduğum yöneticileri ile başlatabilir. Bilgi sahibi olmak için yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ederim.

Henüz temsilci değilim. Cevabınız hayır ise sizler için yapılması gereken işlemleri aktarmaya devam ediyorum.

İlk Olarak Avon Temsilci Başvurusu Yapmanız Gerekir

Henüz temsilci değilseniz Mağaza işlemlerine başlayabilmek için temsilci kaydınız yapılması gerekir. Bu husus karşısında bazı arkadaşlarımız şöyle bir yanıt vermektedir. “Ama ben katalog üzerinden satmayacağım ki, mağaza açacağım” Katalog üzerinden satsanız da, lider olup ekip yönetseniz de, ya da mağaza açacak olsanız da hepsi için temsilci olmak zorunludur.

Çünkü sipariş girişi, takibi, ödemesi vb. işlemleri için Avon temsilci numarası ve şifreye ihtiyacınız olacaktır.

Temsilci Olmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Henüz temsilci olmayanlar aşağıda yer alan formu doldurarak ön kayıt işlemini başlatabilir. Formda eksik olan doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası bilgisi size ulaştığımızda bilgilendirme ve kaydınızı Avon kayıt sistemine girerken istenmektedir. Bilgi güvenliği açısından formda istemiyoruz.

İsterseniz formu yerine 0552 707 65 73 numaralı WhatsApp hattımızdan bilgilerinizi ileterek de temsilci başvurusu yapabilirsiniz.

Temsilci olmak size herhangi bir sorumluluk getirmez. Sadece işlemlerinizin başlatılabilmesi için gereklidir. 3 Ay içerisinde herhangi bir işlem başlatılmaması ya da ürün alınmaması halinde sistem tarafından otomatik silinmektedir. İsterseniz daha öncesinde de kaydınızın iptal edilmesini talep edebilirsiniz. Bunun için Avon müşteri hizmetleri merkezini arayabilirsiniz.

1 Step 1
AVON Mağaza İçin Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Formu sadece kayıt olma isteğinizi belirtmektedir. Temsilci başvurusu ya da mağaza başvurusu yerine geçmez. Bu form ile birlikte size ulaşarak eksik olan doğum tarihi + T.C. kimlik numaranızı isteyerek kayıt işleminizi yapacağız.

Kaydınızı yaptığımızda başvurunun size ait olduğunu ve telefon numaranızın güncel olduğunu onaylamak için kısa mesajla KAYITEVET yazarak 3850’ye mesaj atmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra başvurunuz onaylanır ve temsilci numaranız kısa mesajla size iletilir.

Findeks Risk Raporunuz Çıkarılmaktadır

Avon mağazası açmak isteyenler kayıt işlemi sonrası adayın findeks risk raporuna bakılmaktadır. Burada amaç mağaza açacak kişinin bankalara olan kredi, kredi kartı gibi ödemelerinde risk olup olmadığına bakılmaktadır. Findeks risk raporu nedir, ne işe yarar? (1). Gibi soruların cevabına aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.findeks.com/urunler/risk-raporu

Mağaza İçin Yer Araştırmaya Başlayabilirsiniz

Findeks risk raporunuz sorunsuz olması halinde artık mağaza için yer aramaya başlayabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli husus kiralama işlemi yapmadan önce yer ile ilgili AVON’dan onay almanız gerektiğidir.

Neden onay almak gerekir? Diye merak ediyor olabilirsiniz. Burada amaç mağaza sahibini korumak diyebiliriz. Açmak istediğiniz yerde satış başarısı nasıl olur? Bunun analizi Avon tarafından yapılmakta ve onay verilmektedir. Aynı şekilde açmak istediğiniz yerde ya da yakınlarda başka bir mağaza varsa buna göre değerlendirme gerekir. Tabii ki dükkanın iç genişliği yine onay gerektiren hususlar arasında yer alıyor.

Avon Mağaza Türlerini Yakından Tanıyalım mı?

Baya bir yol kat ettiğimize göre artık mağaza tiplerini incelemeye başlayabiliriz. Öncelikle bilmeniz gereken A, B ve C dediğimiz sadece stant olan mağaza türü bulunmaktadır. Peki, bunların arasındaki farklar nelerdir? Hemen bu yönde açıklamaya geçiyorum.

A Tipi Mağaza Minimum 25² Olması Gerekir

Yer ararken dikkat etmeniz gereken en önemli husus dükkan iç genişliğidir. Minimum 25² olmak zorundadır. A tipi bir mağaza için 25²‘den az olamaz. Büyük olabilir ama az olamaz. Bu nedenle onay sistemi bulunmaktadır.

A Tipi Avon Mağazası

B Tipi Mağaza Minimum 50² Olması Gerekir

Daha büyük bir yer için B tipi tercih edebilirsiniz. Bu durumda dükkan iç genişliğiniz minimum 50² olması gerekir. Daha büyük olabilir fakat küçük olamaz. Küçük olması halinde A tipi olacaktır.

Mağaza İçi Dekorlar Avon Tarafından Belirleniyor ve Yapılıyor

Yer buldunuz ve AVON’dan da onay aldınız. Bu durumda artık mağaza içi dekorasyon işlemlerine geçilmektedir. Tüm bu işlemleri Avon ve anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlar yapmaktadır. Dekorasyon, raflar, tabela vs tüm seçim Avon tarafından belirlenmektedir.

B Tipi Avon mağazası

İstanbul’da Örnek Bir Mağaza Yapıldı. Ziyaret Etmek İster misiniz?

Mağaza açmayı düşünenler için Avon, İstanbul’da örnek bir mağaza açtı. İsteyen girişimciler bu örnek mağazayı randevu alarak gezip, görme ve yakından inceleme fırsatı bulabilirler. Demo mağaza İstanbul Pendik’te yer almaktadır.

Avon Mağaza Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Cevabı en çok merak edilen sorulardan biri: Avon mağaza açmak için ne kadar ödeyeceğim ya da ne kadar sermayem olması gerekir? Öncelikle buradan size bir rakam vermem maalesef doğru olmayacaktır.

Çünkü her adayın mağaza boyutu + açılışta mağazada yer vereceği ürün çeşitliliği farklılık gösterebilir. Bu nedenle mali konuları temsilci kaydınız yapılması ile birlikte mağaza yönetim birimi görevlileri belirtecektir. Örnek Ahmet bey 30² bir mağaza açabilir. Ayşe hanım ise 40² bu ikisinin ücretleri aynı olmaz.

Burada rakam veremememin bir diğer nedeni ise burada yazmış olduğum tahmini rakamı baz alarak hareket edilmesidir. Ben 25² bir yer için tahmini bir rakam belirttiğimde kişi daha geniş bir yer içinde aynı rakamı baz almaktadır. Bu nedenle rakamları kaldırmak zorunda kaldık.

C Tipi Mağaza: Stant Alarak Dükkanınızda Avon’a Yer Açın

Çoğu girişimcinin hali hazırda bir şeyler sattığı dükkanı olabilir. Örnek bir tuhafiye, kuaför ya da farklı markaların parfümlerini satan bir parfümeri örnek verebiliriz.

Bu tür işletmeler için C tipi mağaza sistemini öneriyoruz. Sadece ürün masrafları ile yaklaşık 12,500 TL gibi bir masrafla sizde dükkanınızda Avon ürünleri satışı yapabilirsiniz.

Avon Stant

C tipi mağaza için dekor, raf vs zorunluluğu yoktur. Ama isterseniz siz yapabilir ya da farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

C tipi mağaza da daha çok stant öne çıkmaktadır. Büyük ve küçük dediğimiz 2 farklı stant seçeneği bulunuyor. Bu stantlardan birini satın alarak hali hazırda dükkanınızın uygun bir yerine koyabilirsiniz.

Büyük Stant 483 Ürün İçeriyor

Görselde de gördüğünüz gibi büyük stant tümü makyaj ürünleri olmak üzere 483 ürün içermektedir.

Avon Mağaza İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Şimdi dilerseniz genel anlamda en çok karşılaştığımız sorulara yanıt vererek devam etmek istiyorum.

Türkiye’nin Her Yerinde Avon Mağazası Açılabilir mi?

Tabii ki istediğiniz il ve ilçede açabilirsiniz. Fakat, herhangi bir yer kiralamadan önce Avon yönetiminden uygunluğu ile ilgili onay almanız gerekir.

Vergi Mükellefi Olmak Gerekir mi?

Tüm dükkan ve mağazalarda olduğu gibi sizinde fiş, fatura kesmeniz gerekir. Bunun için mevcut ya da mağaza açmaya karar verdiğiniz esnada vergi mükellefi olmak için başvuru yapmalısınız.

Mağazadan Ne Kadar Kazanacağım?

Bu sizin mağazayı açacağız il, ilçe yani konumu ile ilgilidir. Yaşadığınız yerin nüfusu, ürün tercih potansiyeline göre kazanç oranları değişiklik göstermektedir.

AVM’de Mağaza Açabilir miyim?

Birçok kozmetik markasının mağazaları AVM’lerde yer alıyor. Onlar genelde şirketin kendi mağazası ve çalışanlarından oluşuyor. Avon şuan için AVM’lerde mağaza açılmasına izin vermemektedir.

WhatsApp Destek Hattımıza Yazabilirsiniz

Avon mağaza ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. İlk olarak satış lideri Mustafa Gövercin sizlere özet bir bilgi vererek sonrasında Avon mağaza yöneticileri ile iletişiminizi sağlayacaktır. Bize WhatsApp’dan ulaşmak için 0552 707 65 73 numaralı hattı kullanabilirsiniz. Numara üzerine tıklayarak hemen yazmaya başlayabilirsiniz.

FERAGATNAME

Bu sayfada yer alan yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesin, net, tam anlamı ile doğru kabul edilemez. Yazıda yer alan bilgileri sürekli güncel tutmaya çalışıyoruz. Fakat bazen verdiğimiz bilgilerde haberimiz olmadan değişiklik yapılmış olabilir.

Bu nedenle en doğru bilgiye her zaman Avon yöneticilerinden ulaşabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Burada yer alan bilgilerden dolayı oluşacak zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu sayfayı ziyaret eden herkes bunu kabul etmiş sayılır.

REFERANSLAR

1. ERTAŞ, F. C. (2016). Bireysel kredi kullanan finansal tüketicilerce üstlenilecek masraflar; BDDK düzenlemesi çerçevesinde karşılaştırmalı bir değerlendirme.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin

Güncelleme tarihi: 18 Eylül 2020 — 14:53
33 Yorum Yorum yap
 1. Merhaba mağaza açmak için teminat gerekli mi?

  1. Übeyit: Herhangi bir teminat istenmemektedir. Daha fazla bilgi için 0552 707 65 73 numaralı WhatsApp hattından bilgi alabilirsiniz.

 2. Ağrıda avon mağazası açmak istiyorum . Bu mümkün mü ve şartları nelerdir öğrenebilirmiyim?

  1. Seda: Tabii ki efendim A ya da B tipi mağaza açabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0552 707 65 73 numaralı WhatsApp hattından bize yazınız.

 3. İyi günler Avon adında magaza açmak istiyorum tabela ismi Avon olsa ve sadece Avon ürünleri satsam bir sıkıntı olur mu ürünleri nasıl temin edebilirim?

  1. Recep: Avon mağazası açmak için temsilci olmanız gerekir. Başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için 0552 707 65 73 numaralı WhatsApp hattına yazınız. Sorunuza gelecek olursak A ve B tipi mağazalarda sadece Avon ürünleri satılabilir. Sizin istediğiniz Avon stant ile mümkün olur.

 4. Merhaba. Avon ürünlerini Yurtdışında e ticaret sitelerinde satmak için invoice verebiliyor musunuz?
  ….. Satıcı Avon ürünlerimizi……e ticaret sitesinde satabilir. Diye?

  1. Merhaba Avon ürünlerinin satışı sadece Türkiye’de yapılabilmektedir. Türkiye dışında bir ülkede yaşıyorsanız o ülkenin Avon şirketi ile çalışmanız gerekmektedir.

 5. Merhaba bir bayan avon satmak için dukkan açabilirmi acaba bilgi almak istiyorm

  1. Ayşe: Evet, Avon mağaza açma imkanı sağlamaya başladı. Dilediğiniz yerde Avon mağazası açabilirsiniz.

 6. Merhaba. Azerbaycanda avon sitesi yok. Yurtdisina gonderiyormusunuz?

  1. Ferhad: Maalesef sadece Türkiye’de satış yapılmaktadır. Ama bazı üyeler size ulaştırabilir.

 7. Selamaleyküm.Ben dükkan açmak istiyorum.Dükkanımda avon ürünlerinin yanı sıra farmasi ve oflime ürünleride satmak istiyorum.Ama dükkanımın ismini avon kader kozmatik koymak istiyorum bir sakıncası var mı

  1. Kader: Ve aleyküm selam Avon mağaza açma imkanı sunmaya başladı. A ve B tipi mağazalarda sadece Avon ürünleri yer alabiliyor. Sizin yapmak istediğiniz Avon stant ile mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir