Mağaza ve Bayilik Bilgileri

Kozmetik sektörünün lideri Avon dünya genelinde 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir. O ülkelerden biride Türkiye olup, 1993 yılından beri hayatımıza bir çok yenilik kattığı söylenebilir. Güzel ve bakımlı görünmek isteyenler yanı sıra her ay binlerce TL gelir elde etmek isteyenlerinde ilgisini çekmektedir. Peki satış mağaza ve bayilik uygulaması hakkınızda bilginiz var mı? Bu yazıda merak edilen hususlara ayrıntılı şekilde cevap vereceğiz.

Avon Bayilik
Türkiye’de Avon Mağazaları Bulunmuyor!
Sizlere belirtmek istediğim ilk husus Türkiye’nin hiç bir yerinde Avon Mağazası olmadığıdır. Yani hiç bir yerde böyle bir arayış içine girmemelisiniz. Çünkü 1839 yılında başladığı faaliyetlerine ilk günkü gibi doğrudan satış yöntemi ile devam etmektedir. Bu nedenle İstanbul’da dahil ülkemizin hiç bir yerinde Avon ürünleri satan mağaza bulunmamaktadır. Mağaza adresi ile ilgili detaylara bakmak için geldiyseniz maalesef umutlarınızı yıkmış olabilirim.

Bayilik Uygulaması Yoktur!
Şirket kendisi satış mağazası açmadığı gibi hiç bir birey ve kuruma böyle bir izin vermemektedir. Yani ben çıkıp yaşadığım yerde Avon mağazası açamam. Bayilik vs gibi uygulama düşünen arkadaşlarında maalesef umutlarını yıkmış olabilirim, ama doğrudan satış sisteminde gelir elde eden dünya genelinde yaklaşık 7 milyon insan bulunuyor.

Olsaydı Nasıl Olurdu?
Şuan ülkemizde 50 Bin ve üzeri temsilci ve satış lideri şeklinde insan Avon’dan gelir elde etmektedir. Avon’un kendi mağazaları ve bayilik sistemi olsaydı bu insanlar maalesef işsizler ordusuna dahil olmak zorunda kalacaktı, özellikle sabit bir şekilde çalışma imkanı olmayan ev hanımları etkileneceği aşikardır. Türkiye’de hizmet veren köklü firmalardan biri 2010 sonrası doğrudan satış uygulamasına da başladı. Fakat işin kötü yönü hem doğrudan satış hemde ürünlerini satan bayilere satışını yaptırmaktadır. Bayilere baktığımızda hemen hemen her yerde bulunan BiM, A101, Hakmar gibi zincir marketler bulunuyor. İşin kötü asla başarılı olamıyor. Temsilcilere %40-%50 oranında kazanç fırsatı sunmasına rağmen başarıya ulaşamıyor. Bu nedenle Avon’un mağaza ve bayilik uygulamasına geçmemesi
her açıdan iyi diyebiliriz.

Avon Ürünleri Satışı Yapan Mağaza ve Dükkanlar Nasıl Çalışıyor?
Elbette var bunu sizde yapabilirsiniz. Örnek girişimci bir bayan tuhafiye yada parfümeri gibi bir yer açarak burada aynı zamanda Avon ürünleri satabilmektedir. Satışları daha çok müşterilerin katalogdan istediği ürünleri temin etme şeklinde olmaktadır. Yani müşteri size gelerek katalogdan yada bildiği ürün kodları ile sipariş verebilmektedir. Bunun herhangi sıkıntı teşkil eden yönü yoktur. Dükkanın camına Avon siparişleri alınız yazmanız yeterlidir. Gerekirse bu işi bakkal yada marketinizde bile yapabilirsiniz.

Avon Ürünleri Satmak İçin Temsilci Olmak Gerekir!
Evet arkadaşlar bu işten gelir elde etmek için ilk yapılması gereken ücretsiz başvuru ile temsilci olmaktır. Bunun için 2 dakikanızı ayırarak aşağıda yer alan temsilci başvuru formunu doldurmaktadır. Kısa bir süre içinde Avon Bölge Satış Sorumlusu (BSL) sizi arayarak başvurunuzu onaylayacaktır. Bu noktadan sonra size uygun çalışma modeli ile kazanç sağlamaya başlarsınız.

[]
1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Kullandığınız Ürünleri Temsilcilerden Temin Edebilirsiniz!
Evet arkadaşlar yukarıda da belirtildiği gibi Avon satış mağazası yada ürünlerini bulabileceğiniz mağaza yada AVM bulunmuyor. Bu nedenle severek kullandığınız ürünleri temin etmek için temsilcilerden yararlanmalısınız. Yada sürekli ürün alan biriyseniz kendiniz temsilci olarak kullandığınız ürünleri %33’e varan indirimler yanı sıra hediyeli olarak alabilirsiniz.

Avon Online Satış Mağazasını Denediniz mi?
Temsilci ile uğraşmak istemiyorum derseniz şimdi online mağaza uygulaması hayata geçirildi. Türkiye’nin her yerinden bir tıkla sipariş verme imkanı sunuluyor. Hemde kargonuzu Avon direkt olarak sizin belirttiğiniz adrese gönderiyor. Bunun için yapmanız gereken aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyerek siparişinizi tamamlamak olacaktır. https://kozmetik.avon.com.tr/magaza/siparisgirisi/

İnternet Sitelerinde Satış Yapılabilir mi?
Bir diğer satış kanalı ise İnternet siteleri olup, Avon bunun için online satış mağazası uygulamasını hayata geçirdi. Yukarıda örneği bulunan online mağaza yanı sıra kendinize ait site ve sosyal medya sayfalarında sipariş alabilirsiniz. Hatta E-Ticaret sitesi olarak hizmet veren Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com, N11.com gibi sitelerde ürün satışı yapabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sıkıntı bulunmuyor.

Site Kuracaklar Dikkatli Olmalısınız
Bir çok arkadaşımız işini İnternet ortamına taşımaktadır. Bu kapsamda İnternet sitesi ve Facebook sayfaları kurmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken URL adresinizde Avon kelimesi olmaması gerekir. Firma 2015 Yılında yaptığı yazılı açıklama ile böyle bir kural getiren firma bizimde sitemizin adresinin değişmesini istemiştir. Daha önceki site adresimiz avontemsilci.gen.tr olarak hizmet vermiştir. Facebook sayfası açmak isteyenler ise avontemsilcisi…… şeklinde olup, nokta koyduğum yere isim, rakam olabilir. Fakat avontemsilcisi kısmı zorunludur. Örnek bizim sayfamız https://www.facebook.com/avontemsilcisi34 Bu standart dışında olan site ve sayfalar kapatılmakta olup, emekleriniz boşa gidebilir.

Dilediğiniz Yerde Stand Açın (İzin Alarak)
Bir diğer satış yöntemi ve müşteriye ulaşma yöntemi ise stand açmak olacaktır. Örnek insanların yoğun olduğu yerlerde bir stand açarak sipariş alabilir, hatta temsilci kaydı yapabilirsiniz. Avon bunun için size gerekli olan malzemeyi küçük bir ücret karşılığında vermektedir. Size kalan bir kaç katalog ve insanların ürünleri deneyerek sipariş vermesi için tester olacaktır. Yine bunları da Avon’da çok küçük bir ücret karşılığında temin edebilirsiniz.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 19 Şubat 2019 — 15:51
40 Yorum Yorum yap
  1. Merhaba bir bayan avon satmak için dukkan açabilirmi acaba bilgi almak istiyorm

    1. Ayşe: Evet, Avon mağaza açma imkanı sağlamaya başladı. Dilediğiniz yerde Avon mağazası açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir