Avon Müşteri Hizmetleri Merkezi

Avon Müşteri Hizmetleri Merkezi

Dünya’nın en büyük kozmetik markası AVON’a ulaşmak bir alo kadar yakın olup, müşteriler ve satış temsilcileri için 2 ayrı ücretsiz hat bulunmaktadır.

Avon Telefon Numaraları

Telefon Numaraları Değişti!
Özellikle temsilcilerin kullanmış olduğu 0212 473 11 11 numaralı telefon yerine ücretsiz hat olan 0850 250 28 66 kullanılmaya başlamış olup, temsilciler, satış liderleri, bölge satış sorumluları bundan sonraki aramalarında bu numarayı kullanması gerekir.

Müşteri Hizmetlerini Ne İçin Arayacaksınız?

Bazı işlemler için müşteri hizmetlerini aramaya gerek kalmadan AVON İnternet sitesinden de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine akşam 20:00’dan sonra ve hafta sonları ulaşma imkânınız olmayacağı için bunu değerlendirmelisiniz.

AVON Temsilci, Satış Lideri Başvurusu Yapmak İstiyorum.

Serbest çalışma yöntemi ile gelir elde etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği iş türü AVON temsilciliği, Türkiye’de yaklaşık 250 bin dünya genelinde ise yaklaşık 7 milyon insanın kazanç kaynağı haline geldiği görülüyor. Siz de bu işi denemek ve gelir elde etmeye başlamak için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmez Aşağıda yer alan temsilci başvuru formunu doldurduğunuzda AVON satış liderleri en kısa sürede size ulaşacak ve bilgilendirecektir.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*lütfen Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*
  1
 • Doğum Tarihi*Gün. Ay. Yıl
  2
 • Email*
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
  İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
  6
 • 7

 

Temsilci İptal İşlemi Yapmak İstiyorum
Kolayca başvuru yapıp, AVON ailesine katıldığınız gibi, yine kolayca dilediğiniz zaman temsilci ya da satış liderliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Bunun için yazılı başvurunuz olması gerekiyor. 0212 473 12 12FAX numarasına Adınız, Soyadınız ve Temsilci Numaranızı yazdıktan sonra 1-2 satıra temsilcilik iptal isteğinizi belirtin. Dilerseniz ayrılma nedenini de belirtin. Belki yaşadığınız sorun temsilcilik iptaline gerek kalmadan çözüme kavuşur. FAX imkanı olmayan arkadaşlar BSS (Bölge Satış Sorumlusuna) ulaşarak iptal konusunda yardım alabilirler.

Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri (Hafta içi) 08:00 – 20:00 Arası
Birçok insan müşteri hizmetleri yetkilisine ulaşamamaktan şikâyetçidir. Evet, kısmen haklı olabilirsiniz. Fakat AVON müşteri hizmetleri personeli 7 gün 24 saat esasına göre çalışmıyor. Sadece hafta içi ve belirli saatlerde sabah 08:00’dan akşam 20:00’a kadar hizmet vermektedir. Hafta sonu ve resmi tatillerde müşteri hizmetleri personeli görev yapmadığı için ulaşmanız mümkün değildir. Tabii ki bazı işlemler tele sekreter ile de yapılabilmektedir.

Müşteri Hizmetleri Yetkilisine Bağlanmak İçin (0) Tuşlayın
Arayanların çoğu genelde bir muhatap bulmak ve sorununu ona konuşarak aktarmak ister, yukarıda da belirttiğim gibi mesai saatleri içerisinde aradığınızda bu mümkün olmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri tele sekreter konuşmaya başladığı anda hemen 0 tuşuna basmayın. Çünkü bu şekilde yaptığınızda hatalı tuş uyarısı ile karşı karşıya kalırsınız. Bu hatayı almamak için tele sekreterin söylediği tüm seçenekleri dinleyin ve en sonunda 0 tuşlayın. Bu şekilde Avon Müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanırsınız. Şimdi dilerseniz hangi tuş ile hangi işlem yapılır, yazının devamında birlikte görelim.

Sipariş Girişi ve Stok Bilgisi İçin (1)
Evet, arkadaşlar temsilcilerin AVON sipariş girişi için birçok alternatifi bulunmaktadır. Onlardan biride müşteri hizmetlerini arayarak sipariş girmektir. Bunu yapmak için bağlandığınızda 1’i tuşlamanız yeterli olacaktır. Sipariş girişinde benim size asıl önerim temsilci panelinden yapmanız yönünde olacaktır. İnternet bağlantısı olan her yerden gerek bilgisayar, gerekse mobil cihazlardan (telefon, tablet vs) ile kolayca sipariş girebilirsiniz. Stok bilgisi yanı sıra size geliş fiyatı, size özel fırsatlar ve o sipariş ile kazandığınız, kazanmaya yaklaştığınız hediyeleri de görebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-siparis-girisi

Fatura, Ödeme, Bakiye ve İade Bilgisi (2)
Temsilci ve satış liderleri için bir diğer önemli husus aldıkları ürünlerin fatura, ödeme ve iade işlemleridir. Fatura ödemesi yapmak için yine birçok seçenek sunulmaktadır. Kredi kartı,  banka kartı, havale, eft, ATM’den kartsız ödeme yanı sıra PTT şubelerinden ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz ödemenizi kredi kartı ya da banka kartınız ile müşteri hizmetlerini arayarak da yapabilirsiniz. Bunun için 2’yi tuşlamanız gerekir. Ödenmesi gereken faturalar, borç ve limit bilgisi ile iade ettiğiniz ürünlerin durumunu öğrenmek içinde 2’yi tuşlayın ve alt seçeneklerden size uygun tuşu dinleyin.

Kredi Kartı İşlemleri ve Diğer Ödeme Yöntemleri (3)
3 Numaralı tuş ise daha çok ödeme işlemleri ile alakalıdır. Ödemenizi kredi kartı ile yapmak için İnternet sitesi + müşteri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 3’ü Tuşladığınız da ilk seçenek sistemde tanımlı kredi kartınız ile ödeme yapabilir, kredi kartınızla düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz. Aynı şekilde ödeme talimatı iptali, kredi kartı bilgilerinin güncellenmesi, ya da kredi kartını ödemeye kapatmak için ilgili menüler mevcuttur. Aynı şekilde banka hesabından ödeme ve diğer ödemeler ile ilgili bilgiler yanı sıra Avon banka hesap numaralarını öğrenebilirsiniz.

Sipariş Takibi – Sevkiyat Bilgisi (4)
Sipariş girdiğinizde onun işleme alınması, faturalanması muhtemelen birkaç saat içerisinde gerçekleşecektir. Tabii ki bunun için siparişinizi hafta içi ve 16:00’dan önce girmiş olmanız gerekir. Çünkü hafta içi 16:00’dan sonra verilen siparişler bir sonraki güne Cuma günü 16:00’dan sonra ve hafta sonu verilen siparişlerin işleme alınıp, faturalanması ise Pazartesi gününe kalacaktır. Bu detayları mutlaka aklınızda bulundurmalı ve müşterinizle paylaşmalısınız. Girmiş olduğunuz siparişin durumunu takip etmek, kargoya verilip, verilmediğini öğrenmek içinde 4’ü tuşlamanız gerekir. Ya da temsilci panelinden sipariş takibi linkine tıklayarak 30 saniye içinde gelişmeleri anlık olarak görebilirsiniz.

Avon Ailemiz Programları Bilgisi (5)

AVON’da başarı her zaman ödüllendirilir ve başarılı temsilci ve satış liderleri teşvik edilir. Bunun için AVON ailemiz uygulaması hayata geçirilmiştir. Daha önce de yıldızlar kulübü olarak uygulanıyordu. Fakat yeni sistemde avantajlar artırıldı. AVON ailemiz uygulamasında temsilci ya da satış liderinin yıllık satış oranına göre temsilci seviyesi alıyor. İlk başladığınızda ve yıllık 1000 TL’ye kadar olan satışlarınızda AVON İnce olarak anılıyorsunuz. Satışlar arttıkça, belirlenen limitlere ulaştıkça Clasic, Clasic Plus, AVON Club ve Elite Club gibi seviyelere ulaşıyorsunuz. Ulaştığınız her seviyede sizi bir birinden özel fırsatlar bekliyor. Bu nedenle daha fazla satış demek daha fazla kazanç, daha fazla hediye ve 2000 TL’ye varan AVONPara demektir. Seviyenizi öğrenmek için temsilci paneli yanı sıra müşteri hizmetlerini de arayarak öğrenebilirsiniz. Bunun içinde 5’i tuşlayın.

Ürün Danışma Hattı (6)
AVON’da binlerce ürün mevcut olup, her kampanya onlarca yeni ürün satışa çıkıyor. 6’yı tuşladığınızda ise AVON ürünleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Neden, ne için ve nasıl kullanılır. Merak ettiğiniz soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Temsilci Şifre İşlemleri (7)
En çok kullanılan alanlardan biride 7 numaralı tuş olup, buradan şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifre değiştirmek için 1, şifrenizi unuttuysanız şifrenizi hatırlatması için 2’yi tuşlayınız. İlk defa şifre alacaksanız bunu Avon resmi İnternet sitesi üzerinden yapmanız gerekir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda şifre oluşturma aşamasını anlatan yazımıza ulaşabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi-alma

Avon Danışma Hattı (Müşteriler İçin) 0850 221 10 10
Yukarıda da belirttiğimiz gibi temsilci, satış liderleri, bölge satış sorumluları yanı sıra birde sadece AVON müşterilerine özel bir hat bulunmaktadır. Bunun için 0850 221 10 10 numarayı aramak gerekir. AVON ürünleri, kampanyalar ve merak ettiğiniz diğer detayları bulabilirsiniz.

Avon Fax Numarası 0212 473 12 12
Bu bölümde ise Avon’a evrak göndermek için kullanacağınız belge geçer numarası bulunmaktadır. Genelde bu işlemi temsilci ve takım öncüleri kullanmaktadır. Aynı şekilde temsilcilik iptali yapmak istediğinizde sizden bu numaraya iptal dilekçesi göndermeniz istenir.

 

247 Comments

Add a Comment
 1. ben ödemeyi unuttuğum para için icralık oldum ve bana bir numara verildi avukatın numarası diye. internetten baktığımda avukat hakkında birçok şikayet gördüm. Ben borcumun ne kadar olduğunu bile bilmiyorum.

  1. Ö.K: Aylarca kısa mesaj ve e-posta ile borcunuz olduğuna dair uyarılar yapılıyor. Bu şekilde unutmak biraz garip gelebilir. Neyse Avon 3,5 ay gibi bir süre bekliyor ve ödemenin tahsilini avukata devrediyor. Sizin avukat ile görüşerek ödeme yapmanız gerekir. Avukat hakkında yaşadığınız sıkıntı olursa suç duyurusunda bulunursunuz. Bu durum sizin ödeme yapmanıza engel değildir.

 2. Ben avondan çıkmak istiyorum ama fax atmayı bilmiyorum

  1. Yeter: Size en yakın kırtasiye vs gibi yerlerden FAX çekebilirsiniz.

 3. MÜŞTERİ HİZMETLERINE BAGLANAMIYORUM. ACIL DÖNÜŞ SAGLAR MISINIZ

  1. Meltem: 0850 250 28 66 numaralı telefonu sadece hafta içi 08:00 ile 20:00 saatleri arasında aradığınızda müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

 4. Bana bu hediye little dres parfüm hediye gelecekti ama siparişlerin içinden çıkmadı k10 siparişinin hediyesiydi k11 siparişleri ile beraber gelecekti ama gelmedi

  1. Gamze: Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almalısınız. Bazen hata yapılabiliyor.

 5. YILLARDAN BERİ AVON MÜŞTERİSİYİM. VE HİÇ ŞAŞMADAN ÖZELLİKLE FORAWAY PARFÜMÜNÜZÜ BEĞENEREK KULLANIYORUM.AYRICA FACEBOOKTA ANTALYA ANNELERİ DİYE BİR GRUBUN ÜYESİYİM. BU GRUPTA BUGÜN YAYIMLANAN BİR POSTTA BU VE DİĞER EŞ DEĞER PARFÜMLERİN VE DAHA BİR ÇOK ÜRÜNÜNÜZÜN 10- 15 TL’YE SATILDIĞINI GÖRDÜM. BUNUN AÇIKLAMASI NEDİR ACABA. BİZLERE ÇOK MU PAHALI SATILIYOR YOKSA O ARKADAŞ TARAFINDAN DOLANDIRILDINIZ DA UCUZA ÜRÜNLERİNİZİ Mİ SATIYOR ANLAMADIM. DİLERSENİZ BANA E-POSTA GÖNDERİN FOTOĞRAFLAYIP SİZE GÖNDEREYİM. LÜTFEN AÇIKLAMA BEKLİYORUM

  1. Şafak: Temsilciler ürünleri katalog fiyatı ya da daha düşük fiyata satabilir. Bunu şu şekilde yaparlar. Avon temsilcilere sürekli ürün hediye etmektedir. Örnek bana bir Far Away hediye geldiğini düşünün. Bunu 20 TL’ye satsam bana bir zararı olur mu? Hayır çünkü para vermeden sahip oldum. Bu şekilde ucuz satan temsilci bulursanız değerlendirin. Ama beğenmezsem iade ederim şeklinde anlaşın. Çünkü 40 gün içerisinde iade etme hakkınız bulunuyor.

 6. Ben gecen sene nisanda avona odemeyi unuttugum para yuzunden icralik oldum borcumu odedim avukatla gorustum dosyanin kapandigi soylendi ama e devlette hala dosya durumu açık görünüyor. Bu dosyanin kapanmasi icin ne yapmaliyim??

  1. Meltem: Dosyanın kapanması biraz zaman alabilir. Avukat dosya kapandı diyorsa şikayetinden vazgeçmiş demektir.

   1. bir sene oldu artık daha ne kadar sürebilir ki?

    1. Meltem: Evet zaman olarak oldukça uzun bir süreç, Avukat ile tekrar görüşmelisiniz.

 7. Merhaba ben avondan cikmak istiyorum

  1. Şeymanur: Temsilcilik iptali için 0212 473 12 12 numaralı hatta FAX çekmeniz gerekir.

 8. Avon temsilcisiyim.avon temsilcilerine ücretsiz memografi çekimi hala varmı? ?

  1. Pervin: Belirli tarihlerde meme kanseri taraması yapılıyor. Bunun için panorama dergisinde yer alan bilgileri takip etmelisin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017