Avon Temsilci Numarası Nedir, Nasıl Alınır?

Avon’a kayıt olan herkesin en çok ihtiyaç duyacağı bilgilerden biri hiç şüphesiz temsilci numarasıdır. Sipariş girişi, takibi, ödemesi ve hatta müşteri hizmetleri aramalarında bile sizi tanıyabilmek için istenir. Böylesine önemli olan bu bilgi bazen unutulabiliyor. İşte bu durumda ne yapmanız gerektiğini yazımızda detaylı bir şekilde bulacaksınız. Aşağıda yer alan içindekiler listesi ile aradığınız bilgiye daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Avon temsilci numarası
Temsilci numarası Avon ile ilgili tüm işlemlerde gerekli olacaktır.

Avon Temsilci Numarası Nedir?

En çok merak ettiğiniz hususa geçmeden önce Avon temsilci numarası nedir, nerede kullanılır? Gibi sorulara yanıt vermek istiyorum. 8 Haneli rakamdan oluşmaktadır. Daha eski üyelerde bu rakam 7 haneli olup, onlar başına 0 ekleyerek kullanmaktadır.

Temsilci Numarası Nasıl Alınır?

Öncelikle mevcut temsilciler ve aramıza yeni katılacak arkadaşlar için geçerli bir numara olduğunu belirtmek istiyorum. Henüz temsilci değilseniz aşağıda yer alan butona tıklayarak açılan sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Temsilci Başvurunuz Onaylanması İle Birlikte SMS İle Gönderilir

Temsilci başvurusu onaylanan tüm arkadaşlara numaraları SMS ile gönderilir. Kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarasına temsilci numaranız kısa mesaj ile gönderilir. Bu mesajı silmeden önce numarayı not etmeli ya da mümkünse ezberlemek gerekir.

Avon Temsilci Numaramı Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Avon temsilci numaramı unuttum
Temsilci numaranızı öğrenmek için sadece 2 dakikanızı ayırın.

Temsilci numaranızı geri alabilmek için birçok alternatif bulunuyor. Yazının devamında size en uygun yöntemi tespit ederek hemen geri alabilirsiniz. İşleme başlamadan önce kendimize sormamız ve yanıtlamamız gereken 1-2 soru bulunmaktadır. İlk soru ile başlayalım.

Ne Zaman Avon Temsilcisi Oldunuz? 3 Ayı Geçti mi?

3 Kampanya (yaklaşık 3 ay içerisinde) hiç bir sipariş vermeyen üyelerin temsilciliği iptal edilmektedir. Bu durumda unuttuğunuz numarayı aramak yerine yeniden temsilci başvurusu yapmanız gerekebilir.

Temsilci olduğunuzda hiç bir şekilde sipariş verme zorunluluğu yoktur. Fakat şirket hiç bir sipariş vermeyen üyeleri 3 kampanya sonunda sistemden silmektedir. Bu işlem otomatik olarak gerçekleşmektedir. Sizde 3 kampanya içerisinde hiç bir sipariş vermediyseniz aşağıda yer alan formu doldurarak yeniden temsilci olmalısınız.

1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

KİŞİSEL BİLGİLER

ADRES BİLGİLERİ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Avon Temsilciliğiniz Aktif Olarak Devam Ediyor mu?

Üyeliğiniz aktif bir şekilde devam ediyorsa, henüz silinmediğini düşünüyorsanız yazının devamında temsilci numaranızı geri almak için birçok alternatif sunulacaktır.

Avon Müşteri Hizmetlerini Arayın

Temsilci numarasını geri almak için yapabileceğiniz en basit işlemlerden biri Avon müşteri hizmetleri merkezini aramak olacaktır. Bunun için 0850 250 28 66 numaralı telefonu aramalısınız. Fakat aramadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacaktır.

Kayıt olduğunuz telefon numarasından arayın: Müşteri hizmetlerini ararken mutlaka kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarası ile arayınız. Çünkü sistem sizin numaranızdan kim olduğunuzu tanıyacaktır.

Hafta İçi 08:00 İle 20:00 Arasında Arayınız: Avon müşteri hizmetleri merkezi sadece hafta içi ve sabah 08:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonları ve akşam 20:00’dan sonra size yardımcı olacak müşteri hizmetleri yetkilisi bulunmamaktadır. Bu nedenle aradığınız gün, saat, resmi tatillere dikkat ediniz. Buradan 0’ı tuşlayın ve bağlanan görevliden temsilci numarasını öğrenmek istediğinizi belirtin.

Avon Satış Lideriniz İle İletişime Geçin

Bazen kayıt olduğunuz telefon numarası değişmiş olabilir. Bu durumda müşteri hizmetleri merkezini aramak çok işe yaramayabilir. Bu durumda size önerim sizi kayıt yapan satış lideri ile iletişim kurmak olacaktır. İletişim bilgisi varsa kendisine ulaşmak için çekinmeyin. Satış lideriniz sizin temsilci numaranızı görebilmektedir. Aynı şekilde iletişim bilgileri varsa BSS (Bölge Satış Sorumlusu da) size aynı şekilde yardımcı olabilir.

Sipariş Verdiniz mi? Fatura ve Koliye Bakın

Temsilci numarasını kaybetmeden önce sipariş verdiyseniz yukarıda yer alan 2 aşamaya da gerek kalmayabilir. Çünkü siparişiniz ile gelen koli, fatura gibi evraklarda sizin temsilci numaranız yer almaktadır. Aynı şekilde Avon E-Fatura uygulamasına geçtiği için faturanın bir örneğini E-posta adresinize göndermektedir. Avon’a kayıtlı E-posta adresinizi kontrol ederek buradan da temsilci numarası bilgisine ulaşabilirsiniz.

Avon Temsilci Numarası Neden Gerekli?

Avon ile ilgili tüm işlemlerde temsilci numarası mutlaka gerekmektedir. Çoğu zaman tek başına yeterli olmayıp temsilci şifreniz de gerekebilir. Dilerseniz temsilci numarasının gerektiği işlemlere göz atalım.

Avon Temsilci Girişi

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden temsilcilerimiz tüm işlemlerini İnternet üzerinden çevrimiçi olarak yapmaktadır. Daha pratik ve zaman kazandıran bu uygulama için bilgisayar ya da akıllı telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Bilgisayar kullanıcıları avon.com.tr’yi kullanırken akıllı telefon kullanıcıları ise Google Play marketten Avon mobil yüklemesini indirebilirler.

Gerek İnternet sitesi, gerekse Avon mobil ile yapacağınız işlemlerde sizden temsilci numarası ve şifre istemektedir. Bu nedenle temsilci numarası ile en sık karşılaşacağınız işlem temsilci girişleri olacaktır.

Sipariş Girişi, Sipariş Takibi

Katalogda yer alan ürünleri 1 dakika içinde satın alabilirsiniz. Hem de 24 saat ve nerede olursanız olun. Bunun için İnternet bağlantısı yeterlidir. Bilgisayar ya da akıllı telefondan temsilci girişi yaparak anında siparişinizi girebilirsiniz. Siparişi tamamladıktan sonraki aşamayı ise yine buradan an ben an takip edebilirsiniz.

Avon Kargo Takibi

Hafta içi vereceğiniz siparişler genelde aynı gün işleme alınır ve kargoya verilir. Avon kargo takibi için ister paneli kullanabilir, isterseniz PTT kargo takibi sayfasını kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak https://pttws.ptt.gov.tr/BarkodHareket/faces/home.xhtml?islem_tip=2&musteri_no=602200518 açılan sayfada Temsilci/Danışman No: kısmına temsilci numaranızı girmek kargonuzu takip etmek için yeterli olacaktır.

Avon Fatura Ödemelerinde

Ödeme işlemlerinde her zaman temsilci numarasına ihtiyacınız olacaktır. Kredi kartı, havale ya da PTT şubesinden yapacağınız ödemeler için görevli sizden ödeme yapmak istediğiniz temsilcinin numarasını isteyecektir.

Müşteri Hizmetleri Aramalarında

Öyle ki 0850 250 28 66 numaralı Avon müşteri hizmetlerini aramanız halinde bile temsilci numarası gerekebilir. Şirkete kayıtlı telefon numaranızdan aradığınızda belki sormayacaktır. Fakat başka bir numaradan aradığınızda sistem sizi tanıyabilmek için temsilci numaranızı girmenizi isteyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir