Avon Temsilci Numarası

Bu sene kuruluşunun 130. yılını kutlayacak olan Avon dünya genelinde 6 milyondan fazla satış görevlisi ile Dünyanın en büyük kozmetik markaları arasındadır. Tüm aile bireylerinin ihtiyacı olan ürünleri alma imkanı sunarken aynı zamanda tüm Dünyada olduğu gibi 1993 yılından beri Türkiye’de kazanç imkanı sunmaktadır. 18 Yaş ve üzeri herkesin yapabileceği bu işte serbest mantığı ile çalışmak yada ek gelir elde etmek mümkündür. Bu işe başlamadan önce bilmeniz gereken hususlardan biride temsilci numarası olup, 8 haneli rakamdan oluşmaktadır. Oldukça önemli olan bu numarayı mutlaka bir yerlere kayıt etmeli yada mümkünse ezberleyin. Çünkü sipariş girişi, fatura ödemeleri ve hatta müşteri hizmetlerini aradığınızda sizden istenmektedir.

Temsilci Bilgisi

Avon Temsilci Numarası Nedir?
Yukarıda da belirtildiği gibi olmazsa olmazlardan biri olup, bu numara olmadan yada unutmanız halinde sipariş verme ve ödeme yapma gibi imkanlardan mahrum kalırsınız. Tekrar belirtmek gerekirse şuan için 8 haneli bir rakam olup, Türkiye’de bu iş yapan arkadaşların artması ile birlikte 9 haneye çıkabilir.

Avon Temsilci Numarası Nasıl Alınır?

Öncelikle sadece aktif Avon Temsilcilerine ait bir numara olduğunu bilmelisiniz. Temsilcilik iptali halinde numaranızda iptal ve geçersiz hale gelmektedir. Nasıl alınacağı konusuna geçecek olursak ilk olarak Avon Temsilci başvurusu yapmak gerekir. Online yada takım öncüsü ile başvuru yaptığınızda başvurunuz yaklaşık 1 hafta sürecek olan incelemeye alınmaktadır.

Başvurunuz Onaylanır / Numaranız Gönderilir
Evet arkadaşlar temsilci başvurusu yaptığınızda öncelikle 3-7 gün arasında onaylanacağını bilmelisiniz. Başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarasına onay yada ret cevabı kısa mesajla gönderilmektedir. Başvurunuz onaylanması halinde telefonunuza kısa mesajla başvurunuzun onaylandığını belirten ve içerisinde size özel temsilci numarası bilgisinin yer aldığı kısa mesaj alınırsınız.

 

Avon Temsilci Numarası Gelmedi

 
Başvurunuz üzerinden 1 hafta 10 gün geçmesine karşın herhangi bir bilgi gelmemesi halinde bir terslik olduğu anlamına gelir. Bu durumda genelde başvuru formu doldurulurken hata ile yada bilerek telefon numarasında yanlışlık yapılmaktadır. Bu nedenle size gönderilen bilgi mesajı gelmeyebilir. Aynı şekilde GSM şebekesi ile alakalı olarak yine gelmeyebilir. Bu durumda yapılması gereken hafta içi 08:00 ile 20:00 saatleri arasında Avon Müşteri Hizmetlerini arayarak yaşadığınız sorunu ileterek teknik destek almalısınız. Avon müşteri numaralarını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-musteri-hizmetleri

Nerede Kullanılır?
Öncelikle belirtmem gereken husus o numara siz ile Avon arasında iletişim vazifesi görmekte olup, firma sizi numaranızdan takip etmektedir. Yani müşteri hizmetlerini arayıp, temsilci seçeneğini tuşladığınız da sizden ilk olarak temsilci numaranızı girmenizi isteyecektir. Aynı şekilde tüm sipariş girişleri ve ödeme yaparken bu numara olmazsa olmazlar arasındadır. Şimdi kullanım alanlarına detaylıca bakalım.

Avon Sipariş Girişi
Temsilci olduğunuzda en çok yapacağınız işlemlerden biri sipariş girişi olup, İnternet ve telefonla siparişlerinizi iletebilirsiniz. Her iki aşamada da sizden numaranız istenir. İnternet (avon.com.tr) üzerinden sipariş girişi yapmak istediğinizde sisteme numaranız ve şifre ile giriş yaparsınız.

Avon Temsilci Şifresi Nedir? Üst kısımda bahsi geçen şifre sadece İnternet üzerinden işlem yapmak isteyenlere yönelik olup, daha hızlı ve pratik sipariş girişi, takibi, ödeme, online katalog, panorama, vs incelemek için gereklidir. Şifre firma tarafından gönderilen bir bilgi olmayıp, sizin kendiniz oluşturmanız gerekir. Temsilci şifresi ile ilgili detaylara aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşırsınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi-alma

Fatura Ödemelerinde
Son yıllarda başvuru sistemi geliştirilmiş olup, Online ve eski sistem olan takım öncüsü şeklinde alternatif haline getirilmiştir. Online yöntemle başvuru yapanlarda tek ödeme sistemi kredi kartı olup, diğer yöntem olan takım öncüsü ile başvuru yaptığınızda ise yine kredi kartı tek çekim / taksit yanı sıra ödemelerinizi banka havalesi, EFT ve anlaşmalı banka ATM’lerinden yapabilirsiniz. Aynı şekilde PTT şubelerinden de yapabilirsiniz. Bu tür ortamları kullandığınızda ödeme yaparken sizden temsilci numarası istenmektedir.

Müşteri Hizmetleri Merkezi Aramalarında
İnsanlar genelde bu işi deneme amaçlı bazende hobi amaçlı yapmaktadır. Çok fazla bilgi ve deneyim olmadan başlanan bu işi biraz daha profesyonel olarak yapmak istediklerinde ise aklına takılan sorulara cevap bulabilmek için genelde müşteri hizmetlerine ulaşmak ilk tercih edilen yöntemdir. Avon müşteri hizmetlerini aradığınızda size temsilci olup, olmadığını soran konuşma kaydı açılır. Temsilci / Takım Öncüsü olduğunuz tuşa basmanız halinde devamında ise sizden 8 haneli temsilci numaranızı girmeniz istenmektedir.

Avon Temsilci Numaramı Unuttum & Gelmedi
Bir çok arkadaşımız bu numaranın tam olarak ne işe yaradığını bilmediği için ilk başlarda çok fazla önemsemiyor. Bir yere kayıt etme yada ezberleme gereği duymadığı için gerekli olan bu numarayı kayıp etmiş yani unutmuş oluyor. Yada başvuru esnasında hatalı yada bilerek telefon numaranızın yanlış olması size gönderilen numaranın ulaşmamasına neden olmaktadır. Numarasını bilmeyen, unutan arkadaşlarımızın ne yapmaları gerektiğine dair açıklama aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-numarami-unuttum

Avon Temsilci Numarası Geçersiz
Bu tür hatayı alan arkadaşlarımızın genelde temsilciliği iptal edilmiş olmaktadır. Tekrar belirtmek gerekirse 3 kampanya boyunca hiç sipariş vermeyen tüm arkadaşların temsilciliği sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir. O nedenle daha önce size gönderilmiş olan numara iptal edilmekte ve geçersiz hata almanıza neden olmaktadır.

71 Yorum ve Soru Bulunuyor

Soru Sor, Yorum Yap
 1. mehtap gokhan

  avon temsılcı numaram ve sıfrem var ama gırıs yapamıyorum sıfre veya temsılcı numarası hatalı dıyor ne yapmam gerek

  1. Yönetici

   Mehtap: Şifrenin ilk harfi büyük A harfi diğerleri rakamlardan oluşuyor. A harfini dikkate almıyor olabilir misiniz?

 2. Tuana

  Uye kaydi açtım ama üyelerin msj hakkı yok onay veremiyorlar ne yapmam lazım

  1. Yönetici

   Tuana: Üye yaptığın arkadaşlara TL ya da mesaj hakkı verme imkanımız yoktur. O nedenle yapılması gereken arkadaşların TL ya da mesaj paketi almaları gerektiğidir. Bunun başka bir çözümü olmaz.

 3. İlayda

  Temsilcilik başvurumu yaptım şimdi temsilci onayını ve temsilci numaramın gelmesini mi beklemeliyim ?

  1. Yönetici

   İlayda: Başvuru yaptıktan sonra 2 saat içinde onay ve temsilci numarası gelmektedir.

 4. Büşra

  Temsilci üyesi yim ama temsilci numarami bilmiyorum müşteri için sipariş vermek istiyorum

  1. Yönetici

   Büşra: Müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsin.

 5. Duygu

  Ben 1 hafta önce temsilci olmak için başvurdum. Bu sabah temsilci numaram gönderildi. Şifre oluşturmaya çalıştığımda geçersiz temsilci numarası diyor. Ne yapmalıyım.

  1. Yönetici

   Duygu: Müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek almalısınız.

 6. Gözde

  Şifremi değiştirdiğimde herhangi biri şifremi elde edebilir mi?
  Beni temsilci yapan diğer temsilci şifremi öğrenip üzerimden satış yapabilir mi?

  1. Yönetici

   Gözde: Şifrenizi sizden başka kimse bilmez. Fakat satış lideri (takım öncüsü) sizin adınızı sipariş verebilir. Fakat bu yasal olmayıp, izniniz dışında yapılan sipariş girişlerini Avon’a bildiriniz.

 7. Suzan

  Bir hafta önce üye oldum avona temsilci sifremi Ldim ama olmuyor su an diyor müşteri hizmetlerine baglanin sipariş ver cem yardımcı olur musunuz??

  1. Yönetici

   Suzan: Müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek almanız gerekir.

 8. Dinara

  Temsilci numaramı kaybettim tekrar nasıl ogrenebilirim

  1. Yönetici

   Dinara: Takım öncüne ulaşabilir yada Avon’u arayabilirsin.

 9. Gülay

  Temsilci numaram geldi fakat şifrem gelmedi. Yardımcı olur musunuz?

  1. Yönetici

   Gülay: Şifre gelmez onu kendiniz oluşturmanız gerekir. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığında şifrenin nasıl oluşturacağını görebilirsin.
   https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi-alma

 10. Sena

  Temsilci numarami unuttum faturalarimida atmışm bulamiyorm ne yapmam lazim

  1. Yönetici

   Sena: Müşteri hizmetlerini aramaktan başka çareniz bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017