Avon Temsilci Numarası

Bu sene kuruluşunun 130. yılını kutlayacak olan Avon dünya genelinde 6 milyondan fazla satış görevlisi ile Dünyanın en büyük kozmetik markaları arasındadır. Tüm aile bireylerinin ihtiyacı olan ürünleri alma imkanı sunarken aynı zamanda tüm Dünyada olduğu gibi 1993 yılından beri Türkiye’de kazanç imkanı sunmaktadır. 18 Yaş ve üzeri herkesin yapabileceği bu işte serbest mantığı ile çalışmak yada ek gelir elde etmek mümkündür. Bu işe başlamadan önce bilmeniz gereken hususlardan biride temsilci numarası olup, 8 haneli rakamdan oluşmaktadır. Oldukça önemli olan bu numarayı mutlaka bir yerlere kayıt etmeli yada mümkünse ezberleyin. Çünkü sipariş girişi, fatura ödemeleri ve hatta müşteri hizmetlerini aradığınızda sizden istenmektedir.

Temsilci Bilgisi

Avon Temsilci Numarası Nedir?
Yukarıda da belirtildiği gibi olmazsa olmazlardan biri olup, bu numara olmadan yada unutmanız halinde sipariş verme ve ödeme yapma gibi imkanlardan mahrum kalırsınız. Tekrar belirtmek gerekirse şuan için 8 haneli bir rakam olup, Türkiye’de bu iş yapan arkadaşların artması ile birlikte 9 haneye çıkabilir.

Avon Temsilci Numarası Nasıl Alınır?

Öncelikle sadece aktif Avon Temsilcilerine ait bir numara olduğunu bilmelisiniz. Temsilcilik iptali halinde numaranızda iptal ve geçersiz hale gelmektedir. Nasıl alınacağı konusuna geçecek olursak ilk olarak Avon Temsilci başvurusu yapmak gerekir. Online yada takım öncüsü ile başvuru yaptığınızda başvurunuz yaklaşık 1 hafta sürecek olan incelemeye alınmaktadır.

Başvurunuz Onaylanır / Numaranız Gönderilir
Evet arkadaşlar temsilci başvurusu yaptığınızda öncelikle 3-7 gün arasında onaylanacağını bilmelisiniz. Başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarasına onay yada ret cevabı kısa mesajla gönderilmektedir. Başvurunuz onaylanması halinde telefonunuza kısa mesajla başvurunuzun onaylandığını belirten ve içerisinde size özel temsilci numarası bilgisinin yer aldığı kısa mesaj alınırsınız.

 

Avon Temsilci Numarası Gelmedi

 
Başvurunuz üzerinden 1 hafta 10 gün geçmesine karşın herhangi bir bilgi gelmemesi halinde bir terslik olduğu anlamına gelir. Bu durumda genelde başvuru formu doldurulurken hata ile yada bilerek telefon numarasında yanlışlık yapılmaktadır. Bu nedenle size gönderilen bilgi mesajı gelmeyebilir. Aynı şekilde GSM şebekesi ile alakalı olarak yine gelmeyebilir. Bu durumda yapılması gereken hafta içi 08:00 ile 20:00 saatleri arasında Avon Müşteri Hizmetlerini arayarak yaşadığınız sorunu ileterek teknik destek almalısınız. Avon müşteri numaralarını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-musteri-hizmetleri

Nerede Kullanılır?
Öncelikle belirtmem gereken husus o numara siz ile Avon arasında iletişim vazifesi görmekte olup, firma sizi numaranızdan takip etmektedir. Yani müşteri hizmetlerini arayıp, temsilci seçeneğini tuşladığınız da sizden ilk olarak temsilci numaranızı girmenizi isteyecektir. Aynı şekilde tüm sipariş girişleri ve ödeme yaparken bu numara olmazsa olmazlar arasındadır. Şimdi kullanım alanlarına detaylıca bakalım.

Avon Sipariş Girişi
Temsilci olduğunuzda en çok yapacağınız işlemlerden biri sipariş girişi olup, İnternet ve telefonla siparişlerinizi iletebilirsiniz. Her iki aşamada da sizden numaranız istenir. İnternet (avon.com.tr) üzerinden sipariş girişi yapmak istediğinizde sisteme numaranız ve şifre ile giriş yaparsınız.

Avon Temsilci Şifresi Nedir? Üst kısımda bahsi geçen şifre sadece İnternet üzerinden işlem yapmak isteyenlere yönelik olup, daha hızlı ve pratik sipariş girişi, takibi, ödeme, online katalog, panorama, vs incelemek için gereklidir. Şifre firma tarafından gönderilen bir bilgi olmayıp, sizin kendiniz oluşturmanız gerekir. Temsilci şifresi ile ilgili detaylara aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşırsınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi-alma

Fatura Ödemelerinde
Son yıllarda başvuru sistemi geliştirilmiş olup, Online ve eski sistem olan takım öncüsü şeklinde alternatif haline getirilmiştir. Online yöntemle başvuru yapanlarda tek ödeme sistemi kredi kartı olup, diğer yöntem olan takım öncüsü ile başvuru yaptığınızda ise yine kredi kartı tek çekim / taksit yanı sıra ödemelerinizi banka havalesi, EFT ve anlaşmalı banka ATM’lerinden yapabilirsiniz. Aynı şekilde PTT şubelerinden de yapabilirsiniz. Bu tür ortamları kullandığınızda ödeme yaparken sizden temsilci numarası istenmektedir.

Müşteri Hizmetleri Merkezi Aramalarında
İnsanlar genelde bu işi deneme amaçlı bazende hobi amaçlı yapmaktadır. Çok fazla bilgi ve deneyim olmadan başlanan bu işi biraz daha profesyonel olarak yapmak istediklerinde ise aklına takılan sorulara cevap bulabilmek için genelde müşteri hizmetlerine ulaşmak ilk tercih edilen yöntemdir. Avon müşteri hizmetlerini aradığınızda size temsilci olup, olmadığını soran konuşma kaydı açılır. Temsilci / Takım Öncüsü olduğunuz tuşa basmanız halinde devamında ise sizden 8 haneli temsilci numaranızı girmeniz istenmektedir.

Avon Temsilci Numaramı Unuttum & Gelmedi
Bir çok arkadaşımız bu numaranın tam olarak ne işe yaradığını bilmediği için ilk başlarda çok fazla önemsemiyor. Bir yere kayıt etme yada ezberleme gereği duymadığı için gerekli olan bu numarayı kayıp etmiş yani unutmuş oluyor. Yada başvuru esnasında hatalı yada bilerek telefon numaranızın yanlış olması size gönderilen numaranın ulaşmamasına neden olmaktadır. Numarasını bilmeyen, unutan arkadaşlarımızın ne yapmaları gerektiğine dair açıklama aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-numarami-unuttum

Avon Temsilci Numarası Geçersiz
Bu tür hatayı alan arkadaşlarımızın genelde temsilciliği iptal edilmiş olmaktadır. Tekrar belirtmek gerekirse 3 kampanya boyunca hiç sipariş vermeyen tüm arkadaşların temsilciliği sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir. O nedenle daha önce size gönderilmiş olan numara iptal edilmekte ve geçersiz hata almanıza neden olmaktadır.

83 Comments

Add a Comment
 1. Ben müsteri numarami ve sifremi bilmiyorum acaba nasıl alabılırim daha önceden üyeydim ama yapmadım simdi yapmak istiyorum

  1. Esin: En son ne zaman sipariş verdiniz. 3 Ayı geçti ise temsilci numaranız ve şifreniz iptal olmuştur. Yeniden başvuru yapmanız gerekir. Sitemizden online kayıt olabilirsiniz.

  2. ziraat bankasi sifremi unutum

   1. Emrah: Bankanızı arayarak ihtiyacınız olan bilgilere yeniden erişebilirsiniz.

 2. Merhabalarben avona yeni üye oldum temsilci no geldi ama giriş yapamıyorum telefondan şifre geldi ama yinede geçersiz diyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Emel: Yeni şifre oluştur butonundan şifre almalısınız. Şifremi unuttum yaparak şifre almak hatalıdır.

 3. Avon a ilk siparişim temsilci fiyatı işe 132’78kuruş sipariş verdim ekstra numune SİPARİŞ ettim normal numune ve hediye alırmıyım

  1. Serap: Her kampanya temsilcilere 1-2 tane numune ürün gönderilir. Sizin sipariş etmeniz size gönderilmesine mani değildir.

 4. Avon a sipariş verdikten sonra tekrar siteye giriş te sipariş listemi nasıl görüntülerim

  1. Serap: Giriş yaptığınızda sipariş takibi ya da mobil cihazlardan siparişlerim kısmına göz atabilirsiniz.

 5. Ben neden avon para puam yok

  1. Handan: AvonPara kazanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu koşulları karşılamanız gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017