Avon Temsilci Başvurusu Hızlı ve Kolay

Avon Temsilci Başvurusu

Dünya genelinde 100’den fazla ülkede 6 milyon insanın yaptığı bir iş modeli Avon Temsilciliği, herhangi bir deneyim ve sermaye gerekmeksizin yapabileceğiniz bu çalışma modelini emin olun sizde çok seveceksiniz. Çalışma gün ve saatlerini tamamen kendiniz belirleyerek iş planını kendiniz yaparsınız. Satışını yaptığınız ürünlerden %33’e varan gelir imkanı yanı sıra her kampanya değişen temsilci hediyelerini kazanırsınız. Bunun için yapmanız gereken aşağıda yer alan formu doldurarak Avon temsilci başvurusu yapmaktır. Dilerseniz başvuru yapmadan önce aşağıda yer alan ve merak ettiğiniz hususları aydınlatacak olan bilgilere göz atmalısınız.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*lütfen Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*
  1
 • Doğum Tarihi*Gün. Ay. Yıl
  2
 • Email*
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
  İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
  6
 • 7

Avon Temsilcisi Nedir?
Avon 1886 yılında David H. McConnell tarafından ABD’de kurulmuş olup, geçtiğimiz aylarda 130. kuruluş yıldönümü büyük bir coşku ile kutlanmıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren ürünlerini temsilciler aracılığı ile müşterilerine ulaştırmış olup, halen aynı şekilde devam etmektedir. Doğrudan satış dediğimiz bu uygulamada gönüllü temsilciler görev almaktadır. Türkiye dahil 100 ülkede hizmet Avon temsilcilerinin sayısı 6 milyonu aşmış durumdadır. Türkiye pazarına 1993 yılında Eczacıbaşı ortaklığı ile girmiş olup, 20 yılı aşkın bir süredir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için güzellik yanı sıra gelir elde etme imkanı sunmaktadır.

Kimler Avon Temsilcisi Olabilir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaş üzerinde olmak bu muhteşem işi denemek için yeterlidir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, çalışanlar, okuyan öğrenciler, ev hanımları durumunuz ne olursa olsun bu fırsatı denemenizi öneririm. Hazırsanız yukarıda yer alan formu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Satış Lideri Sizi Arayarak Bilgi Verecektir
Yukarıda yer alan form sadece ön kayıt niteliğinde olup, size ulaşmamızı istediğiniz saat aralığında Avon’da görevli arkadaşlarımız belirtmiş olduğunuz telefon numarasından size ulaşarak kesin kayıt işlemi gerçekleştirecektir.

2 Saat İçerisinde Başvurunuz Aktif Edilir
Size ulaşan arkadaşlarımıza aktardığınız bilgiler sonrası başvurunuz işleme alınır ve 2 saat gibi kısa bir sürede temsilciliğiniz aktif hale gelmektedir. Bu noktadan sonra siparişlerinizi girmeye başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Katalog ve Panorama Gönderimi Yapılır
Arkadaşlarımız başvurunuzu aktif etmekle kalmayıp, aynı zamanda belirtmiş olduğunuz teslimat adresine ilk katalog ve panorama dergisini gönderecektir. Bunun için sizden herhangi bir ücret alınmaz.

Avon Sipariş Girişi Nasıl Yapılır?
Hepinizin bildiği gibi Avon ürünleri sadece katalog üzerinden satılmaktadır. 3 ile 4 Haftada bir yenilenen katalogda yer alan ürünlerin aynı zamanda 5 haneli ürün kodları bulunmaktadır. Sipariş esnasında almak istediğimiz ürün kısmına bu kodları girmek gerekir. Sipariş girişi için bir çok seçenek sunulmuş olup, size önerim temsilci panelinizi kullanarak İnternet üzerinden girmektir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda sipariş girişlerinin nasıl yapıldığı görseller eşliğinde görebilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-siparis-girisi

Temsilci Şifresi Nasıl Alınır?
Avon’un size sağladığı temsilci panelini kullanabilmek için temsilci numarası ve şifre almak gerekmektedir. Temsilci numarası başvurunuz aktif olduğu anda size gönderilmektedir. Şifrenizi ise sizin kendiniz yada size kayıt esnasında yardımcı olan arkadaşlarımız alabilir. Şifre almak oldukça kolay olup, sadece 2 dakika içinde yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıda bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi-alma

Siparişim Ne Zaman Gelir?
Avon’a ilettiğiniz siparişler 2 gün içerisinde teslim edilmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gerekmektedir. Siparişlerinizi mutlaka hafta içi ve 15:00’a kadar giriş yapmalısınız. Hafta sonu verilen siparişler Avon’un hafta sonu çalışmaması nedeniyle Pazartesi günü işleme alınıp, kargoya verilmektedir.

Ödemeyi Nasıl ve Nereye Yapacağım?
Avon burada çok güzel bir fırsat sunmakta ve 15 gün vade tanımaktadır. Yani siz ürünleri alıyor, ödemenizi 15 gün sonra yapıyorsunuz. Burada amaç siparişini verdiğiniz ürünleri müşterilerinize teslim etmeniz, onlardan ödemeyi alarak 15 gün içerisinde kendi kazancınızı ayırarak Avon’a ödemeniz gerekir. Ödemek için bir çok alternatif bulunuyor. Kredi kartı, Banka Havale, ATM ve Şubeleri ile size en yakın PTT şubesine giderek temsilci numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. Ödemelerinizi sadece belirttiğim şekilde yapacaksınız. Kargo yada herhangi biri sizden ücret talep ederse sakın ona itimat etmeyin.

Ne Kadar Kazanacağım?
Avon temsilci kazançları tamamen temsilcinin performansına bağlı olup, aylık binlerce TL ve daha fazlasını kazanmanız mümkündür. Ben burada size gelir oranlarını aktarmak istiyorum. Satışını yaptığınız ürünlerden %15 ile %33 arasında gelir elde edersiniz. Yani bir müşteriniz katalogdan 100 TL’lik ürün aldığında sizin geliriniz 33 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu şekilde hesaplama yapabilirsiniz.

Nasıl Kazanacağım?
Satış yapacağınız katalogda yer alan fiyatlar müşterilere yönelik olup, ürünleri alış esnasında size özel fiyatları görürsünüz. Örnek 100 TL’lik ürün aldığınızda bu size 67-75 TL arası bir fiyata gelecektir. Siz ise ürünleri teslim ederken müşterinizden 100 TL alacaksınız. Belirtilen temsilci fiyatı ile Avon’a 15 gün içinde ödeme yaparak geri kalan kısım sizin kazancınız olacaktır.

Her Kampanya Farklı Bir Hediye
Avon temsilcileri satış yaptıkları ürünlerden sadece kazanç elde etmiyor aynı zamanda hediye ve AvonPara kazanıyor. Temsilci hediyeleri her kampanya değişmekte olup, güncel hediye bilgisini Panorama dergisi yada aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. Hediye dışında temsilci seviyenize göre AvonPara toplayarak Türkiye’nin en büyük E-Ticaret sitesi Hepsiburada.com’da kullanabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Aldığım Ürünü İade Edebilir miyim?
Avon’un güzel yönlerinden biride iade konusunda olup, aldığınız ürünü siz yada müşteriniz beğenmemesi, memnun kalmaması halinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Ürünü açın, deneyin sizi memnun etmediyse iade edebilirsiniz. Bunun için 40 günlük uzun bir süreniz olduğunu unutmayın. İade ve değişim için faturanızda yer alan iade formunu doldurarak kargo firması yada görevlisini teslim etmeniz yeterlidir.

Satış Yapmazsam, Yapamazsam Ne Olur?
Avon ürünleri satışı en kolay kozmetik ürünler arasında yer almaktadır. Öyle ki Türkiye’de her 8 saniyede bir Avon ruj satışı yapılmaktadır. Kadın, erkek ve çocuklara yönelik yer alan ürünleri insanlar yakından tanımakta ve sizin özel bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Yeni çıkan ürünleri ise TV reklamları ile duyurmaktadır. Satış yapmamanız halinde herhangi bir borcunuz olmayacaktır. Fakat 3 kampanya boyunca bu 2,5-3 aylık bir sürece tekabül etmekte olup, bu süreçte hiç sipariş vermemeniz halinde sistem temsilci unvanınızı iptal etmektedir. Yeniden başvuru yapmanız gerekir.

Temsilcilik İptali Yapabilir miyim?
Gönüllü yapılan bu işe başvurmakta çıkmakta çok kolaydır. Dilediğiniz zaman müşteri hizmetlerini arayarak temsilcilik iptali yapabilirsiniz.

Başarılı Temsilci Olmanın Sırları Nelerdir?
Temsilci olmayı düşünen arkadaşların en çok merak ettiği hususlarda bilgi vermeye çalıştım. Şimdi ise bu işte nasıl başarılı olacağınıza dair bazı önemli ipuçları vereceğim. İlk önerim işe küçük bir mecra ile başlamanız olacaktır. Bunun dışında mutlaka güler yüzlü, diksiyonu düzgün, konuştuğumuzda tüm insanların sıkılmadan dinleyecek şekilde etkili ve ikna edici konuşma düzenine ulaşmanız gerekir. Gerek duyarsanız ücretsiz kurslarda 60 saat sürecek olan diksiyon kurslarına katılabilirsiniz.

İnternet ve Sosyal Medyada Aktif Olun
Günümüzde insanlara ulaşmanın, onlara mesajlarınızı iletmenin en kolay yolu İnternet ve sosyal medya kanalları olmaktadır. Facebook, Twitter, İnstagram vs için Webmaster olmak yada kodlama bilmek gerekmez. Örnek ben Konya’nın 5. büyük ilçesi olan Beyşehir’de yaşayan biri olarak kabul edin. Burada 70 bin insan yaşamaktadır. Bunlardan 20-30 bin civarı 18 yaş üzeri kız ve kadın olmaktadır. Yani başarılı bir çalışma ile bizim burada minimum 1500-2000 düzenli müşteri bulmamız mümkündür. Ama ilk etapta hedefimiz 100 müşteri olsun. Bizim buradaki kadınlara ulaşmamızı sağlayacak en kolay mecra İnternet ve sosyal medya olacaktır. İlk iş olarak Beyşehir’de Avon satışı, temsilci kaydı vs yaptığınızı gösteren bir Facebook sayfası ile başlayın. Buradan sürekli insanlara güncel kampanya bilgilerini bunalmayacak şekilde paylaşın. Örnek günde 3-4 paylaşımdan fazla olmasın.

Müşterilerin Katalog İsteğini Ücretsiz Karşılayın
Kullandığınız sosyal medya sayfalarında sürekli aktif olarak gelen sorulara kısa sürede cevap vererek, katalog isteyenlerin ihtiyacını karşılayın. Zaten küçük bir ilçe olması nedeniyle her yerine yürüyerek gidebilirim.

Müşterilerinizin Ne İstediğini Bilin, Profillerini Çıkarın
İlk sipariş müşteri devamlılığı için önemlidir. İlk siparişi veren müşteri sizin hizmetinizden memnun kalması halinde sürekli size sipariş verecektir. Müşterilerin ilgi alanları ve tercihlerine dair profil hazırlayın. Örnek Ahmet bey Perceive Erkek Parfüm’den hoşlanıyor ve sürekli onu alıyorsa bunu bir yere not edin. Ahmet bey bu ürünü en son ne zaman aldığını not ederek Ahmet beyin o ürünü bitme aşamasına doğru ilgilendiği parfümde kampanya varsa onu mutlaka bilgilendirerek ilgisini çekebilirsiniz. Parfümlerde çoğu zaman Deodorant 1 TL şeklinde satılır. Temsilciye geliş fiyatı ise 75 kuruş olmaktadır. Ahmet beye parfüm aldığında deodorant hediye ederseniz çok etkili olacaktır.

iade Konusunda Yardımcı Olun, Zorlaştırmayın
Bir çok insan yapısı gereği kararsız ve kolay kolay memnun olmayabilir. Aldıkları ürünü almak yada değiştirmek isteyebilir. Onlara bu konuda sakın zorluk çıkarmayın. Bu şekilde yapan temsilciler müşteri kaybetmektedir. Öyle ki sürekli müşteri şikayetleri geliyor. İade etmek isterse yine güler yüzle karşılayın ve iade ederek ücretinin geri verileceği yada farklı ürün alabileceğini kendisine iletin. Sizin bu iyi niyetli tavrınız karşısında memnun kalacak ve iyi niyetli adımlar atacaktır.

Üye Ol

Sorularınızı Cevaplıyoruz.
Avon temsilcisi olmak isteyen değerli arkadaşlar sizlere aktaracaklarım şimdilik bu kadar olup, hale aklınıza takılan soru yada sorular varsa aşağıda yer alan soru ve yorum formundan bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en geç 24 saat içerisinde yanıt verilecektir. Sizlere hayatınızın her alanında başarılar diliyorum.

60 Comments

Add a Comment
 1. Ben avon temsilcisiyim arkadaşımda temsilci olmak istiyor kendisi güzellik merkezinde çalışıyor ve çok fazla müşterisi olacak onu tavsiye etmem hediyeler dışında bana bşr faydası olurmu

  1. Öznur: Tavsiye ettiğinizde bir defaya mahsus hediye dışında herhangi bir faydası olmaz. Ama siz satış lideri olup, arkadaşınızı da ekibinize temsilci yaptığınızda her kampanya kazanç elde edersiniz.

   1. Merhaba benim de bir sorum olcakti
    Yurtdisinda kaliyorum avon ürünlerini yurtdisi icin siparis verelibiyormiyuz yada temsilci olabiliniyormu?

    1. Elif: Temsilci olmak için Türkiye’de yaşıyor olmanız gerekir. Ya da Türkiye’de bir isim üzerine temsilci olursunuz. O kişi aldığınız ürünleri size kargo ile gönderir. Ya da yaşadığınız ülkenin Avon firması ile çalışmanız gerekir.

 2. Merhaba bendé temsilci üyelik için başvurdum ama bir şey merak ediyorum her ay siparis vermek zorundamyz? O ay diyelimki satış yapamadik bizim için ne gbi bri sorun olur ?

  1. Sultan: Hiç bir şekilde sipariş vermek zorunda değilsiniz. Sizin ihtiyacınız ya da müşterilerinizin talep ettiği sipariş varsa girersiniz. Yoksa sipariş vermek zorunda değilsiniz. Fakat 3 kampanya boyunca (yaklaşık 3 aylık bir süre) sipariş verilmezse temsilcilik pasif hale gelir, yeniden kayıt olarak aktif etmek gerekir.

 3. Bende üye olmak istiyorum fakat internet uzerinden veya Avon temsilcisi aracılığıyla üyelik arasındaki fark nedir?

  1. Sinem: Bazı insanlar T.C. Kimlik numarasını vermek istemiyor. Bu durumda Avon resmi İnternet sitesinde E-Posta onaylı seçenek bulunmaktadır. Bu şekilde temsilci olduğunuzda ödemeyi sipariş girdiğiniz anda yapmanız gerekir. Ödeme yöntemi olarak ise sadece kredi kartı kullanılır. Fakat sitemizden başvuru yaptığınızda ise ödemenizi 15 gün sonra ve dilediğiniz yöntemle yapabilirsiniz.

 4. İyi günler ben Avon satişlideriyim üye bulmak için neler yapmaliyim ve link oluşturmak istiyorum onu nazil yapabilirim

  1. Burcu: Temsilci bulabilmek için saha çalışması ya da İnternet üzerinden daha aktif olmak gerekir. Hısım, akraba, arkadaşları kayıt yapmak çok fazla fayda sağlamaz.

   1. Peki böyle bir sayfa nazil olştura bilirim

    1. Burcu: İlk olarak İnternet sitesi yerine Avon üzerine yayın yapan Facebook ve Instegram gibi sayfalar açarak başlamalısın. Çünkü internet sitesine göre daha kolay ve masrafsızdır. Örnek bir Avon sayfası https://www.facebook.com/avontemsilcisi34/

 5. merhaba urunlerin iade isleminde kargo ucreti biz mi oduyoruz iade urun degisimi seklinde mi ucret olarak mi veriliyor acaba

  1. Serap: İade edeceğiniz ürünü Avon siparişi getiren kargo görevlisine teslim etmeniz halinde herhangi bir kargo ücreti ödemezsiniz. Ücretin geri ödenmesi ise iade seçimi ile mümkündür. Değişim seçmeniz halinde ise göndermiş olduğunuz ürünün yenisi gönderilir.

 6. Gülçin kılıç

  Mrb.. temsilci olunca bize gönderilen kataloglar ücretsiz mi oluyor yani kargo ücreti ödüor muyuz? Yada sipariş verdiğimiz ürünler için gelen kargoya ücret ödüor muyuz? Bir de her sattığım üründen kazancım ne kadar yani ne kadarını kendime ayırıp ne kadarını yatıracağım?

  1. Gülçin: Merhaba hemen sorularına yanıt vermek istiyorum. Temsilci olduğunuzda ilk kataloğu ücretsiz olarak biz gönderiyoruz. Sipariş verdiğiniz ürünler 100 TL ve üzeri olması halinde sadece 1 TL kargo ücreti ödersiniz. İkinci ve sonrası siparişlerde ücretsiz kargo limiti 40 TL’ye düşmektedir. Satışını yaptığınız ürünlerden ise %33’e varan oranda gelir elde edersiniz. Kazanç oranları ürün kategorilerine göre değişmektedir.

   1. Peki 2 ve daha sonraki kataloglar için ücret nedir? Bir de %33 e varan bir kazanç sağlarsınız demişsiniz onu nasıl hesaplayacağız? Net bir kazanç miktarı yok mudur bunun? Bu arada hmn dönüş yapmanız harika.. 🙂 teşekkürler..

    1. Gülçin: İlk katalog size verildi. Sipariş vermemeniz halinde Avon size bir sonraki kampanyanın kataloğunu da ücretsiz gönderir. 3 Kampanya boyunca bu şekilde ücretsiz katalog alırsınız. Fakat sipariş verdiğinizde hediye kazanmak için 5 adet katalog alınması gerekir. O zaman ücretsiz katalog gönderimine gerek kalmaz. Ürün gruplarına göre %15 ile %33 arasında değişir. Hangi ürünü aldığınız ne kadar kazanacağınızı gösterir. Sipariş girişi esnasında sistem size geliş fiyatı ve kazanç oranını göstermektedir. İlginiz için teşekkür ederiz. Ben direktör satış lideri Mustafa Gövercin sizi de ekibimde görmek isterim. Sayfa da yer alan formu doldurmanız yeterlidir. Görüşmek üzere

 7. Diyelim ki ailemizden birinin adına üyelik açtık ve ekip kurduk daha sonra kendi adımizla yer değişikliği yapılabiliyor mu

  1. Celil: Evet isim değişikliği 11 kampanya sonrasında yapabiliyorsunuz. Eşinin üstüne kayıt olup, sonradan kendi üstüne alan insanlar bulunmaktadır.

 8. Hangi kargo ile yolluyorsunuz

  1. Şeyma: Avon gönderileri şuan PTT kargo ile yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017