Avon Temsilci Şifresi Oluştur, Geri Al

Başarılı ve bol kazanç sağlayan temsilci olmanın ilk sırrı hızlı olmaktan geçiyor. Hızlı olabilmek için sipariş girişi dâhil tüm işlemleri İnternet üzerinden çevrimiçi yapmanız gerekir. Bu önerime uyarak hızlı be başarılı temsilciler arasında katılmak isterseniz hemen şimdi temsilci şifrenizi oluşturarak başlayın. Unuttuysanız sayfada yer alan yönlendirmelere uyarak şifrenizi tekrar alabilirsiniz.

Temsilci Şifresi Al

Şifreni Unuttuysan (Tıkla Öğren)

Şifreni Değiştir (Önerilir)

Temsilci Şifresi Nasıl Alınır?

Birçok arkadaşımız maalesef şifrenin kendilerine gönderilmesini beklemektedir. Böyle bir şeyin şuan için imkanı yoktur. Çünkü şifreyi temsilcinin kendisi oluşturması gerekir. Yazının devamında şifremizi nasıl oluşturacağımızı göreceğiz. Nasıl yapacağınızı anlatmadan önce bu işlemi hangi cihaz ile yapacağınızı seçmelisiniz. Çünkü şifre alacağınız cihaza göre işlemlerde farklılık olacaktır

Şifremi Bilgisayardan Oluşturmak İstiyorum

Şifremi  Akıllı Telefondan AVON Mobil Yazılımı Yükleyerek Oluşturmak İstiyorum

Hazırsanız Şifremizi Oluşturmaya Hemen Başlayalım

Evet, arkadaşlar ilk anlatım bilgisayarlardan temsilci şifresinin oluşturulması yönünde olacaktır. Yapılması gereken ilk işlem aşağıda yer alan bağlantıya tıklamaktır. http://www.avon.com.tr/REPSuite/registrationTerms.page Açılan sayfada Site Yönetmeliği şeklinde sayfa karşılamaktadır. Burada bilinmesi ve uyulması gereken kurallar yazmakta ve sizden bunu okuduğunuzu, anladığınızı onaylamanızı istemektedir. Sayfanın alt kısmında yer alan ONAYLIYORUM butonuna tıklamanız gerekir.

Site yönetmeliğini onaylamak gerekir.

Bizden İstenen Bilgileri (Doğum Tarihi ve Temsilci Numaramızı Giriyoruz)

Site yönetmeliğini onayladıktan sonra sistem sizi tanıyabilmek için kayıt esnasında kullandığınız doğum tarihi ve temsilci numarası girmeniz gerekir. Şuna dikkat etmelisiniz. Bazı insanlar kendi adları değil de eşi ya da annesinin adına kayıt olarak yapmaktadır. Sizde bu şekilde üyeliğiniz varsa doğum tarihi kısmına kayıt olunun kişinin bilgileri girilmelidir. Evet, arkadaşlar bizden istenen her iki bilgiyi de girdiğinizde sayfanın devamında 2 tane onaylamanız gereken kutucuk bulunmaktadır. *Site Yönetmeliği’ni okudum ve kabul ediyorum. Gizlilik & Güvenlik koşullarını okudum ve kabul ediyorum. Kutucuklarını işaretleyerek DEVAM butonuna tıklıyoruz.

İstenen Bilgileri Eksiksiz Dolduruyoruz

Şifrenizi Nasıl Almak İstersiniz (Telefon & E-Posta)

Evet, arkadaşlar sistem bizden istenen bilgileri aldı ve bizim bilgilerimize ulaştı, kayıt esnasında telefon yanı sıra E-posta adresinizi de belirttiyseniz şifre alımında alternatif olacaktır. Sistem size şifrenizi nasıl göndereyim şeklinde soracaktır. İster telefonunuza SMS isterseniz E-posta adresinize gönderilmesini seçebilirsiniz. Bu seçimi de yaptıktan sonra şifreniz 4-5 dakika içinde gelecektir.

Şifrenizin nereye geleceğini seçin

İşte Mutlu Son, Şifremiz Geldi

Ben size göstermek için şifremi telefonuma SMS olarak gelmesini istedim. Aşağıda yer alan görselde şifrenin nasıl olduğu görülmektedir.

Avon Temsilci Şifresi

Telefondan da Şifrenizi Kolayca Oluşturabilirsiniz

Yazının geri kalan kısmında bilgisayardan şifrenin nasıl alınacağını anlattım. Yukarıda yer alan işlemleri sadece bilgisayar değil, akıllı telefonlarınız ile de yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuz varsa ayrıca AVON Mobil yazılımını kullanarak da yapabilirsiniz. Yazının bundan sonraki kısmında AVON Mobil yazılımı ile nasıl yapılacağını görelim.

Google Play’den Avon Mobil Yazılımını Yükleyin

Evet, arkadaşlar ilk olarak akıllı telefonumuza AVON Mobil yazılımı yüklüyoruz. Bunun için Android işletim sistemi olan telefonlardan Google Play giriyoruz. Arama kısmına Avon yazdığınızda program karşınıza çıkacaktır. Yükle butonuna tıklayarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Android telefonlar için program Türkçe olarak kurulur Temsilciyim seçeneğini tıklayın

Avon Temsilcisiyim Seçeneğine Tıklayın

Evet, arkadaşlar kurulumdan sonra karşımıza Alışverişe Başla, Avon Temsilcisiyim ve Neden Sen Olmayasın şeklinde 3 seçenek çıkmaktadır. Biz temsilci olduğumuz için 2. Seçenek olan Avon Temsilcisiyim seçeneğine tıklıyoruz.

Koşullara göz atın

Gizlilik Beyanı Linkine Tıklıyoruz

Yukarıda belirtmiş olduğum işlemi yaptığınızda sistem sizi temsilci giriş ekranına yönlendirecektir. Burada sizden temsilci numarası ve şifre istenmektedir. Hemen altında ise Şifremi Unuttum şeklinde buton ile Gizlilik Beyanı şeklinde link bulunmaktadır. Şifre hatası ile karşı karşıya kalan temsilcilerin büyük bir bölümü yeni şifre almadan Şifremi Unuttum yaptıkları içindir. Bu nedenle biz Gizlilik Beyanı kısmına tıklamak gerekir.

Temsilci Girişi Linkine Tıklayın

Gizlilik beyanı linkine tıkladığınızda sistem sizi mobil yazılımdan AVON İnternet sitesine yönlendirmektedir. Karşınız bazı kuralların olduğu bir yazı çıkacaktır. Burada yapmanız gereken ekranın en üst ve en sağ kısmında yer alan Temsilci Girişi kısmına tıklamaktır.

Telefondan temsilci girişi yapma

Yeni Şifre Butonuna Tıklayın

Mobil yazılımdan siteye yönlendiğinizde biraz kullanım zorluğu yaşayabilirsiniz. Çünkü işlem yapacağınız sayfalar repsonsive yani mobil uyumlu olmadığı için ekranın dışına taşmaktadır. Aynı şekilde şuan detaylarını belirteceğim kısımda ekranın sağına taşmış durumdadır. Yeni Şifre butonunu görebilmek için ekranın sağında kalan kısımları kaydırarak görmelisiniz. Evet, arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Yeni Şifre butonuna tıklıyoruz.

Yeni Şifre Butonuna Tıklayın

Site Yönetmeliğini Kabul Etmelisiniz

Yeni şifre butonuna tıkladığınızda yine karşınıza bazı kurallar ve yönetmeliklerin yer aldığı site yönetmeliği kısmı gelecektir. Bu sayfanın en alt kısmında ONAYLIYORUM şeklinde bir buton göreceksiniz. Kuralları okuduğunuza, anladığınıza ve uyacağınıza dair onay butonuna tıklamanız gerekir.

Kuralları kabul etmelisiniz

Doğum Tarihi ve Temsilci Numaranızı Giriniz

Artık son aşamaya adım adım gelmiş bulunuyoruz. Sistem sizi tanımak ve bilgilerinize ulaşabilmek için sizden temsilci numaranız ve doğum tarihinizi gün, ay, yıl şeklinde girmenizi isteyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bulunuyor. Bazen temsilci adı ve bu işi yapan insan farklı olabilir. Örnek vermek gerekirse bazı arkadaşlarımız kendi adları ile değil de anneleri ya da eşleri adına açtıkları hesaplardan yürütmektedir. Bu durumda doğum tarihi bilgisini temsilciye ait olmalıdır. Yani eşiniz adına kayıt olduysanız girilen doğum tarihi bilgisi de eşinize ait olmalıdır. Bu bilgileri girdikten sonra hemen altında *Site Yönetmeliği’ni okudum ve kabul ediyorum. Gizlilik & Güvenlik koşullarını okudum ve kabul ediyorum. Şeklinde 2 farklı kutucuğu işaretlemeniz ve DEVAM butonuna tıklamanız gerekir.

Yeni Şifre Almak İçin Buton

Şifrenizi Nasıl Almak İstediğinizi Seçin

Ve işte son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Tüm işlemleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde yaptığınızda sistem sizden şifrenizi nasıl almak istediğinizi soracaktır. Tabii ki bunun için kayıt olurken hem telefon numarası hem de E-Posta girmiş olmanız gerekir. Bu iki bilgiyi girenlere şifreyi telefon mu (SMS) yoksa E-posta ile mi almak istersin diye soracaktır. Size tavsiyem telefonu seçmeniz yönünde olacaktır. Çünkü E-Posta adresiniz eksik, hatalı ya da giriş bilgilerini hatırlamıyor olabilirsiniz. Şifreniz 5 dakika içerisinde telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir. Aşağıda yer alan görselde şifrenin nasıl olduğu gösterilmektedir.

SMS ile Gelen Şifre

Avon Temsilci Şifremi Unuttum

Ben daha önce yeni şifre uygulamasını yaparak şifremi almıştım ama unuttum. Üzülmeyin bu aşamada sizin sorununuza çözüm bulacağız. Yine aynı şekilde bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden anlatım yapacağım. İlk olarak bilgisayar üzerinden nasıl yapacağımızı görelim.

TEMSİLCİ GİRİŞİ Linkine Tıklayınız

Bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcının adres satırına avon.com.tr yazabilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan TEMSİLCİ GİRİŞİ Kısmına tıklayınız. Burada sizden temsilci numarası ve şifresi isteyecektir. Asıl işimize yarayan kısım ise onun altında yer alan Şifremi Unuttum linkidir. Biz ona tıklıyoruz. Açılan sayfada kısa bir bilgilendirme yazısı ve altında DEVAM butonu göreceksiniz. DEVAM butonuna tıklıyoruz.

Şifremi Unuttum seçeneğine tıkka

Temsilci Numarası ve Doğum Tarihinizi Giriniz

Unuttuğunuz şifreyi geri alabilmek için sistem sizden temsilci numarası + doğum tarihi bilginizi girmenizi isteyecektir. Tekrar hatırlatmak gerekirse temsilci kaydı başka biri adına ise mutlaka onun doğum tarihi bilgisini girmelisiniz. Örnek bazen anneniz ya da eşiniz adına kayıt olmuş olabilirsiniz. Bu noktadan sonra sistem sizden şifrenin Telefona SMS olarak mı? Yoksa E-Posta olarak mı almak istersiniz diye soracak ve seçiminize göre 5 dakika içerisinde yeni şifrenizi gönderecektir.

Mobil Cihazlardan Şifre Hatırlatma

Yukarıda bilgisayardan şifre hatırlatma özelliğini gördük, şimdi ise mobil cihazlardan özellikle akıllı telefonlardan nasıl yapacağımızı görelim. Biliyorsunuz ki bilgisayar üzerinden yaptığımız işlemler akıllı telefonların İnternet tarayıcılarından da kolayca yapılabilmektedir. Bu nedenle yukarıda bilgisayarlar için anlattığımı aynı şekilde telefondan da yapabilirsiniz. Dilerseniz AVON Mobil yazılımı yükleyerek program üzerinden de yapabilirsiniz. Yazının bundan sonraki kısmı AVON mobil programı üzerinden devam edecektir.

Temsilciyim seçeneğini tıklayın

Avon Temsilcisiyim Seçeneğine Tıklayın

Program kurulumu bitince size 3 seçenek sunacaktır. Alışverişe Başla, Avon Temsilcisiyim ve Neden Sen Olmayasın biz burada 2. Seçenek olan Avon Temsilcisiyim seçeneğine tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra karşımıza giriş ekranı çıkacaktır. Onun alt kısmında yer alan Şifremi Unuttum kısmına tıklıyoruz. Yine aynı şekilde kısa bir bilgilendirme yazısı ve alt kısmında DEVAM butonu göreceksiniz. DEVAM butonuna tıklayarak bizden istenen temsilci numarası ve doğum tarihi bilgilerini giriyoruz. Sonrasında sistem bize şifremizi nasıl almak istediğimizi soracaktır. Telefon (SMS) ya da E-Posta’yı seçebilirsiniz. 5 Dakika içerisinde seçmiş olduğunuz yöntemle şifreniz ulaşacaktır.

Şifremi Unuttum Tıkla

Avon Temsilci Şifreni Değiştir

Biliyorsunuz standart şifreler başında büyük A harfi ve karışık rakamlar şeklinde size gönderilmektedir. Peki, onları daha kolay ve sizin unutmayacağınız bir kombinasyonla değiştirmek ister misiniz? Cevabınız evet ise şimdide sizlere şifre değiştirme işlemini anlatacağım.

Şifre Değiştirme Sadece Avon.com.tr Üzerinden Yapılıyor

Bu işlemi AVON Mobil üzerinden yapmanız maalesef mümkün değildir. O neden gerek bilgisayar gerekse akıllı telefonlarınız ile Avon.com.tr sitesine girerek sağ üst kısımdan TEMSİLCİ GİRİŞİ tıklıyoruz. Açılan sayfada temsilci numarası ve şifremizi girerek yine karşımıza çıkan sayfadan İşimi Yönet butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada yine üst sağ kısımda MENU göreceksiniz. Ona tıkladığınızda menüler açılacaktır. KULLANICI İŞLEMLERİ menüsünde Şifre Değiştir şeklinde seçenek bulacaksınız. Ona tıkladığınızda yeni şifrenizi gireceğiniz bölüm açılacaktır.

ŞİFRE HATASI ALIYORUM, NEDEN OLABİLİR?

En çok yaşanan sorunların başında şifrem olmasına karşın giriş yapamıyorum gelmektedir. Burada 2 farklı kullanıcı hatası karşımıza çıkmaktadır. İlki gelen şifrenin büyük bölümü rakamlardan oluşmasına karşın ilk başında büyük A harfi bulunmasıdır. Bazı arkadaşlar bu A harfini dikkate almadan rakamlarla başlamaktadır.

Temsilcilere özel menü

Bir diğer hata ise yeni şifre oluşturmadan şifremi unuttum özelliğinin kullanılmasıdır. Özellikle mobil cihaz kullanan arkadaşlar bunu sıkça yapıyor. Giriş yapmak için şifremi unuttum tıklıyorlar. Tabii sistem de şifre gönderiyor ama giriş yapılamıyor. İlk olarak şifremi unuttum değil de yeni şifre şeklinde almanız gerekir. Yeni şifre alımı ile ilgili bilgi sayfanın orta kısımlarında yer almaktadır.

Bir diğer sorun ise üst üste hatalı şifre girerek bloke olmasıdır. Bu durumda 0850 250 28 66 numaralı telefondan Avon müşteri hizmetleri merkezi aramanız gerekir. Evet, arkadaşlar temsilci şifresi ile ilgili de aktaracaklarımız bu kadar. Yazı biraz uzun oldu ama sizin için gerekli diye düşünüyorum. Sorularınız varsa yine bana iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir