Avon Temsilci Kazançları

Serbest çalışma yöntemi ile gelir elde etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği marka Avon’un kazanç sistemini yakından tanıyacağız. Temsilci olmak isteyenlerin her ay ne kadar ve nasıl gelir elde edeceklerini görelim. Öncelikle kazanç sistemlerine bakacağız.

Avon’da Nasıl Kazanç Sağlanır?
100’den fazla ülkede ürünleri beğenilerek kullanılan Avon ürünleri sadece doğrudan satış yöntemi ile satılmaktadır. Doğrudan satışın tanımı herhangi bir mağaza vs olmaksızın insanların katalog üzerinden tanıtım ve satış yapması anlamına gelmektedir. Bu nedenle ilk kazanç yöntemi ürün satışı yaparak olacaktır.

Avon Temsilcisi Olarak %33’e Varan Gelir Elde Edebilirsiniz
Bu işe ilk defa başlayanların denediği kazanç sistemi satış temsilciliği olmaktadır. Her ay yenilenen kataloglardan satışı kolay ürünlerden satarak kazanç elde edersiniz. Satışını yaptığınız ürünlerden %33’e varan oranlarda kazanç payınız olmaktadır. Tabii ki bazı ürünlerin kazanç oranı %25 düzeyinde olabilmektedir.

100 TL’lik Satışa 33 TL Kazanırsınız: Gelir hesaplama kısmına geçecek olursak bir müşteriden 100 TL sipariş aldığınızı kabul edersek bunun 25 ile 33 TL’si sizin kazancınız olacaktır. Bunun gibi onlarca müşteri bulabileceğiniz için her ay binlerce TL kazanmanız mümkündür.

Temsilci Hediyeleri Satış Başarınızı Artıracaktır: Avon ürünleri satışı yaptığınızda sadece gelir elde etmekle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda her kampanya bir birinden özel temsilci hediyelerinin de sahibi olacaksınız. Yeni başlayan arkadaşlarımız hediye kazanabilmek için 130 TL satış yapması yeterlidir. Tabii ki satış oranları arttıkça hediyeleriniz daha fazla olacaktır.

Temsilci Başvurusu Yap, Hemen Kazanmaya Başla
Henüz temsilci değilseniz üzülmeyin. Aşağıda yer alan temsilci başvuru formunu doldurmanız halinde 2 saat içerisinde başvurunuz onaylanır ve sipariş girişi yapmaya başlarsınız.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*lütfen Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*
  1
 • Doğum Tarihi*Gün. Ay. Yıl
  2
 • Email*
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
  İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
  6
 • 7

 

Avon Satış Lideri (Takım Öncüsü) Olun, Gelirinizi İkiye Katlayın
Gelir elde etmek için ille de ürün satışı yapmak zorunda değilsiniz. Bir diğer kazanç sistemi olan satış liderliği ile yönetici kabiliyetinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Bu uygulama da ise satış temsilcisi dediğimiz arkadaşların kayıtlarını yaparak yine aynı şekilde her ay binlerce TL sınırsız kazanç elde edebilirsiniz. Kayıt yaptığınız her temsilci sizin takımınız olup, onların yaptığı satışlardan %10’a varan gelir elde edersiniz.

Satış Lideri Olmak İçin Temsilci Olmak Gerekir: Biraz daha bilgi ve beceri gerektiren satış liderliği son yapılan düzenleme ile bazı şartların karşılanması gerekmektedir. Bunun için öncelikle temsilci başvurusu yapmış ve en az 1 sipariş vermiş olmanız gerekir. Bu koşulu karşılayan bir temsilci iseniz hemen satış lideri başvurusu yapabilirsiniz.

Başarılı Olmanın Sırlarını Görelim mi?
Evet, arkadaşlar yukarıda 2 farklı kazanç sistemi olduğunu gördük, size uygun yöntemle başlayabilir ya da her 2 yöntemi de aynı anda yürütebilirsiniz. Pe ki başarılı bir temsilci ya da satış lideri olmak için ne yapmalı, hangi hususlara dikkat etmeli yazının devamında size başarıyı getirecek basit ama etkili teknikleri göreceksiniz.

Avon Temsilcisi Olduğunuzu Herkese Duyurun
Bu işe yeni başlayan arkadaşların ilk yapması gereken işlem artık bu işi yaptığını, arzu eden herkese Avon kataloğu ve ürünlerini temin edebileceğini duyurması ile başlamalıdır. Bunu yapmak için aile bireyler, yakın tanıdıklar yanı sıra sosyal medya sayfalarından yazarak başlayın. İlerleyen zamanlarda bu işlemi yapacağımız sosyal medya sayfaları ve İnternet siteleri ile daha geniş kitlelere duyuracağız. Böylece insanlar bize ulaşarak ürün almak ya da kayıt olmak isteyecektir.

İsteyen Herkese Ücretsiz Avon Kataloğu Ulaştırın
Daha fazla satış yapabilmek için, daha fazla tanıtım yapmanız gerekir. Bunun için en önemli ve gerekli malzemeniz kataloğunuz olacaktır. Her ay mutlaka 15-20 tane alarak daha fazla insana ulaştırın. Onlar sayfaları baştan sona incelediklerinde asla hayır diyemeyeceği ürün ve fırsatlarla karşılaşacaklar. Katalog verdiğiniz her müşteriniz minimum 50-100 TL arasında sipariş alabilirsiniz. Bu nedenle daha çok insanla etkileşim kurmanız gerekir. Fırsatınız varsa kataloğu inceleyen insanlara önerilerde bulunarak onu yönlendirin.

İlk Zamanlar İndirim Yapın Ya da Geliş Fiyatına Verin
Bu işte başarılı olmak için başlangıç noktası önemlidir. Güzel bir başlangıç yapmak için sizden ürün alanlara ekstra indirimler yapmanızı öneririm. İmkânı olanların hatta geliş fiyatına vermesi daha etkili olacaktır. Bunu her zaman yapmak yerine sizden ürün alanlara ilk siparişlerinde geliş fiyatına uygulamasını yaptığınızı belirtin. Emin olun çok etkili ve memnuniyet verici olacaktır.

Hediyeli Satış Planları Yapın
Bir diğer önemli husus ise insanların alacağı hediyeler ile mutlu olduklarıdır. Bunun için satışlarımızı ekstra hediye imkânları ile artırabilir. Tabii ki vereceğimiz hediyeler çok pahalı olmayacak ve bize maddi yük getirmeyecektir. Örnek bazen deodorant çeşitleri 1 TL’ye kadar düşmektedir. Bu süreçte 20-30 tane aldığınızda 20-30 müşteriye ek hediye verme imkânınız olur. Özellikle parfüm alanlara yanında o parfümün deodorantını hediye etmek müşteri memnuniyeti yönünde çok etkili olacaktır.

Müşterileri İyi Tanıyın, Onları Analiz Edin ve İletişimde Kalın
Başarılı bir satış temsilcisi olmak isterseniz iş hayatınızda güler yüz ve etkili iletişime önem vermelisiniz. Günlük hayatta yaşadığımız sorun ve sıkıntılar kesinlikle iş hayatımıza yansımaması gerekir. Bu noktadan sonra müşterileri ve özelliklerini çok iyi tanımak ve kayıt etmek gerekir. Örnek Ayşe Hanım parfüm olarak Incandessence EDP kullanıyor, bunu bir yere not etmelisiniz. Tutacağınız bilgi sayfasında aynı zamanda Ayşe Hanımın bu parfümü en son ne zaman aldığınızda not etmelisiniz. Örnek 2 ay önce almış ise artık o parfüm bitmiş ya da bitmek üzeredir. Ayşe Hanıma sevdiği parfümün indirimde olduğunu hatırlatmak ekstra bir sipariş anlamına gelmektedir. Bu nedenle müşterilerinizle sürekli iletişim halinde kalmalısınız. Günümüz teknolojisi ile bu hiç zor olmayacaktır. Gerekirse WhatsApp grubu kürar müşterilerinizi bu gruba dâhil edersiniz. Buna benzer birçok yöntem bulunabilir.

Müşterilerinize Ödeme Kolaylığı Sağlayın
Avon temsilcilerine başarılı olması için gerekli tüm kolaylıkları sağlamaktadır. Onlardan biride aldığınız ürünlerin ödeme süreci olup, diğer markalarda olduğu gibi peşin almak yerine 15 gün sonra almaktadır. Yani istediğiniz ürünleri alıyorsunuz, müşterilerinize teslim ediyor ve ödemenizi 15 gün sonra yapıyorsunuz. Size sağlanan bu kolaylığı sizde müşterilerinize yansıtmalısınız. Özellikle çalışan insanlar ödemelerini genelde avans ya da maaşlarını aldıklarında yapmaktadır. Bu nedenle insanlara ödemelerinde zaman tanıyın. Özellikle param yok diye ürün almaktan vazgeçen insanları bu şekilde potansiyel müşteri haline getirmiş olursunuz.

İade ve Değişimde Kolaylık Sağlayın
Müşterilerinize sağlamanız gereken bir diğer kolaylık ise aldıkları ürün ya da ürünleri beğenmemeleri ya da memnun kalmamaları halinde iptal, iade ya da değişim yapabileceklerini onlara hatırlatmalısınız. Çünkü Avon size bu imkânları diğer firmalardan daha fazla olacak şekilde sağlamaktadır. Müşteriniz aldığı ürünü açmış ve denemiş olsa bile kolaylıkla iade edebilmektedir. Bu nedenle sizde müşterilerinize iade ve iptal konusunda kolaylık sağlayın. Zorluk çıkaran temsilciler inanın ki sürekli müşteri kaybetmektedir. Sizin insanlara kolaylık sağlamanız başarılı bir temsilci olduğunuzu gösterir. İade ve iptaller sizi asla zarara uğratmayacaktır.

İşinizi İnternet Ortamına Taşıyın
Günümüzde en etkili ulaşım aracı İnternet olmaktadır. Yeni ve potansiyel müşterilere ulaşmak için İnternet sitesi ve sosyal medya araçlarını kullanmalısınız. Avon belli şartlar altında bunlara izin vermektedir. İnternet sitesi ya da Facebook, Twitter, Google + ve Instagram gibi ortamlarda Avon tanıtım, satış ve temsilci kaydı yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kurallara kısaca bakalım.

Facebook Açacaklar: Temsilci arkadaşların en çok kullandığı sosyal medya araçlarından biri haline gelen Facebook sayfaları gerçekten etkili olmaktadır. Sadece Avon için açacağınız Facebook sayfalarında dikkat etmelisiniz. İsim (uzantı) seçerken rastgele davranmak yerine avontemsilcisi şeklinde başlamalı ve devamında isim ya da numara olmalıdır. Örnek bir adres aşağıdadır. Aksi halde firma tarafından sayfanız kapattırılır. https://www.facebook.com/avontemsilcisi34/

İnternet Sitesi Açabilirsiniz: Özellikle satış liderlerinin gerek duyduğu İnternet siteleri açarken dikkatli davranmalısınız. Domain dediğimiz (site adresinde) Avon kelimesi olmamasına dikkat ediniz. Örnek avonsiparisgirisi.com yerine siparisgirisi.com şeklinde yapmalısınız. Sitenizi yaptırmak ve geliştirmek için Avon konusunda deneyimli SEO uzmanları ile çalışmalısınız. Bu konuda size önerim Mustafa Gövercin olacaktır. Webmasteryolcu.com sitesinin sahibi ve aynı zamanda Avon satış uzmanı olan Mustafa Bey İnternet sitesi ve SEO konusunda sizlere destek olacaktır. Kendisine ulaşmak için 0531 032 65 66 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ek Gelir

Evet, arkadaşlar başarılı olmak ve daha fazla kazanç elde etmek için birçok ölçüt bulunmaktadır. Bunun için bol bol araştırma yapmalı ve başarılı olan insanların uyguladığı stratejileri yakından izlemeli ve sizde aynı teknikleri uygulamalısınız.

609 Yorum ve Soru Bulunuyor

Soru Sor, Yorum Yap
 1. Özge

  Bende üye olmak istiyorum ödemeyi nasıl yapabilirim

  1. Yönetici

   Özge: Ödemeyi 15 gün içerisinde kredi kartı, banka kartı, havale ya da EFT ile dilerseniz PTT şubelerinden ödeme yapabilirsiniz.

 2. Merve

  Ben 239 tllik sipariş topladım bana ne zaman hediye gelecek bide ben ne zaman kendi üyelerimi ne zaman oluştururum

  1. Yönetici

   Merve: Hediyeniz bir sonraki kampanya vereceğiniz sipariş ile gönderilir. Temsilci kaydı yapmak içinse satış lideri olmanız gerekir. Bunun için temsilci panelinden başvuru yapabilirsiniz.

 3. sibel

  Avon temsilcisi olmak istiyorum ama kataloğu nerden alcam ve satış yaptığım da banka kartı olmadan direkt PTT den avona ödeme yapabilirmiyim.

  1. Yönetici

   Sibel: Sitemizden başvuru yaptığınızda kataloğu ücretsiz olarak biz göndereceğiz. Ödemelerinizi PTT şubelerinden temsilci numaranızı belirterek ödeme yapabilirsiniz.

 4. hatice

  ben temsilciyim ama katalogtan verdiğim siparişte ve müşterinin bana ödeyeceği fiyat aynı ben nasıl kazanc sağlayacağım ?

  1. Yönetici

   Hatice: Siparişin son kısmında ürünlerin sana geliş fiyatı yani %30’a varan indirimli fiyatını görürsün. Süper teklif + meme kanserine destek amaçlı ürünler dışında temsilci fiyatı ile alırsın.

 5. nileceatak

  Merhaba ben avon temsilcisi oldum. Merak ettiğim şipariş girişi kısmında müşteri seç ekle butonu var ben buraya kişiler mi eklemek zorundayım yoksa ürünleri kendi adıma alıp müşterilere ben mi satacağım kendi adıma alıp satacaksak bu butonlar neden var sebebi nedir?

  1. Yönetici

   Nileceatak: Müşteri ekleme kısmı çok fazla müşterisi olan temsilciler için işe yaramaktadır. Ama kullanmak gibi bir zorunluğu yoktur. Ürünler sana gelir ve sün müşterilerine teslim edersin.

 6. MÜzeyyen

  Bende temsilci olmak istiyorum fakat parayı nasıl yatıracağımı bilmiyorum

  1. Yönetici

   Müzeyyen: Öncelikle ürünlerini alıyorsun. Müşterine teslim edip ondan ücretini alıyorsun. Kendi kazancını düşerek ödemen gereken ücreti ise 15 gün içerisinde kredi kartı, banka kartı ya da banka ve ATM’lerden kartsız olarak ödeyebilirsin. Ya da en kolayı sana en yakın PTT şubesine giderek temsilci numaran ile ödeme yapabilirsin.

 7. sibel

  ya bende kendime urun alabilmek icin kayit olsam sonra istedigim zaman cikabiliyormuyum ve odemeyi nasi yapiyoruz

  1. Yönetici

   Sibel: Kolayca temsilci olduğunuz gibi yine kolayca iptal ettirebilirsiniz. Ödemeyi 15 gün içerisinde kredi kartı, havale eft ya da size en yakın PTT şubesinden temsilci numaranızı belirterek yapabilirsiniz.

 8. Tarana

  Merhaba Ben avona Uye oldum ayda ortalama bin tl siparis veriyorum ama avon parapuanim her zaman sifir neden boyle neden hic parapuanim birikmiyor

  1. Yönetici

   Tarana: AvonPara toplayabilmek için belirli bir temsilci seviyesine ulaşmanız gerekir. 2-3 Kampanya daha devam ederseniz Hediye ya da AvonPara seçeneğiniz aktif hale gelir.

 9. Aslıhan Çeliker

  Avona yeni üye oldum bana hoşgeldin hediyesi gelmedi ve nasıl siparis veririm bilmiyorum arkadaşlarıma gösterdim kataloğu ve 300’e yakın sipariş geldi.

  1. Yönetici

   Aslıhan: Hoşgeldin hediyesi gelmesi için öncelikle ilk siparişini vermen gerekir. Sipariş girişi konusunda 0533 1 376 376 numaralı WhatsApp hattından yardım alabilirsin.

 10. yeşim

  temsilciyim ve instagram hesabıma bunu yazdım tanımadığım insanlardan sipariş alıyorum ama ödeme işlemini nasıl yapıcağımı bulamadım ne yapabilirim

  1. Yönetici

   Yeşim: İlk başlarda havale ile ödeme kabul etmelisiniz. Bir banka hesabı açarak müşterilerinize IBAN numaranızı verirsiniz. Ya da PTT kargonun kapıda ödeme uygulamasından yararlanarak ürünü gönderdiğinizde kargo görevlisi ücreti müşteriden tahsil eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017 Frontier Theme