Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?

Düzenli bir şekilde gelir elde edebileceğiniz çalışma yöntemlerinden biri de doğrudan satış yöntemi olmaktadır. Doğrudan satış nedir, bu yöntemle hizmet veren markalar hangileridir? Bu konuda merak ettiğiniz hususlara sitemizden ulaşabileceğinizi biliyorsunuz. Dünya’nın ilk doğrudan satış markası olan AVON, 130 yılı aşkın bir zaman zarfında tüm ürünlerini doğrudan satış yöntemi ile yani katalog üzerinden temsilciler vasıtası ile yapmaktadır. Peki AVON temsilcisi nasıl olunur, gerekli şartlar nelerdir? Dilerseniz bu detaylar ile devam edelim.

Avon temsilcisi olmak için aşağıdaki formu doldurmak yeterlidir. Satış lideri sizi arayarak bilgilerinizi teyit edecektir.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*
  1
 • Doğum Tarihi*Gün. Ay. Yıl
  2
 • Email*
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • Bu form sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin başvuru için Avon yetkilisi sizi telefonla arayarak teyit edecektir.
  İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...
  6
 • 7

 

AVON TEMSİLCİSİ NEDİR?

Dünya genelinde 6 milyondan fazla insanın gelir kaynağı olan bir iş AVON temsilciliği, 18 yaş ve üzeri kadın, erkek herkesin özgürce yapabileceği bir iş diyebiliriz. İşin özü katalogda yer alan bir birinden özel ürünlerin isteyenlere temin edilmesidir. Yaşadığınız çevre ya da Türkiye’nin her yerinden AVON ürünleri almak isteyen insanların ihtiyaçlarını karşılamaktır. Temin ettiğiniz ürünler için %33’e varan gelir yanı sıra her kampanya çok özel hediyelerin sahibi olursunuz.

Kimler Temsilci Olabilir? Yukarıda da belirtildiği gibi 18 yaş ve üzeri herkes bu muhteşem çalışma yöntemine adım atabilir. Türkiye’de yaşıyor olmak gerekir. Türkiye’de yaşayan yabancı ülke vatandaşları da başvuru yapabilir. 18 Yaşından küçük olanların ise anneleri kayıt olarak çözüm bulmaktadır.

TEMSİLCİ NASIL OLUNUR?

Öncelikle eskisi kadar zor ve karışık olmadığını belirtmek istiyorum. Online kayıt yönteminde sadece 2 saat içerisinde işlem tamamlanmakta ve sipariş vermeye başlayabilirsiniz. Şuan hali hazırda 3 farklı başvuru yöntemi bulunmaktadır. Bunların her biri farklı olduğu gibi bazıları kısıtlı imkân içermektedir. Bu nedenle kayıt olacağınız yöntemi çok iyi belirlemelisiniz. Bizim önerimiz yukarıda yer alan formu doldurarak (ONLINE) başvuru yapmaktır. Şimdi dilerseniz tüm yöntemleri, işleyişini ve avantajlarını, dezavantajlarını yakından tanıyalım.

ONLINE BAŞVURU (Önerilir)

Evet, arkadaşlar günümüzde en hızlı, en avantajlı başvuru Online olarak yapılandır. Sayfanın giriş kısmında yer alan formu 2 dakikanızı ayırarak doldurmanız yeterlidir. Peki formu doldurduktan sonra nasıl bir süreç yaşanacak? Şimdi de bu hususlara bakalım.

Satış Lideri Sizi Arayacak (Bilgileri Teyit Edecek)

Evet, arkadaşlar sayfada yer alan form sadece ön kayıt, yani temsilci olmak istediğinizi belirten bir başvurudur. Form bize ulaştığında satış liderlerimiz sizi arayacak ve bilgilerin teyidi ile sisteme girişini yapacaktır. Arama işlemi başvuru yaptığınız saate göre değişebilir. Akşam belli bir zamandan sonra yapılan başvuruların aranması rahatsızlık vermemek için sabaha bırakılmaktadır. Bu lütfen bu hususu dikkate almalısınız.

Başvurunuzu Kısa Mesajla Onaylamanız Gerekir

Satış lideri sizi arayacak ve bilgilerinizi teyit ederek, sisteme girecektir. Bu noktadan sonra telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecek ve başvurunuzu onaylamanız istenecektir. Yaptığınız başvuruyu tamamlamak için yapılması gereken telefonunuzun kısa mesaj kısmına büyük harflerle KAYITEVET yazarak 3850’ye göndermeniz gerekir. Bu işlemi 24 saat içerisinde yapmanız gerekir. Aksi halde süre dolacak ve kaydınız silinecektir.

2 Saat İçerisinde Başvurunuz Onaylandı Mesajı Alırsınız

Yukarıda belirtilen onay işlemini yapmanız ile birlikte maksimum 2 saat içerisinde yeni bir mesaj daha alacaksınız. Bu mesajda başvurunuzun onaylandığı bilgisi verilmektedir. Aynı zamanda o mesaj içeriğinde birçok yerde ihtiyaç duyacağınız 8 haneli temsilci numaranız yer almaktadır. Mesajı silmeden önce temsilci numaranızı bir yere not etmeyi unutmayın.

İlk Kataloğunuz Ücretsiz Olarak Gönderilecektir

Satış yapabilmek ya da kendinize ürün alabilmek için haliyle kataloğa ihtiyacınız olacaktır. Başvurunuzun onaylanması ile birlikte ihtiyacınız olan ilk katalog, panorama dergisi, fırsat broşürü ile varsa hediye kataloğu size ücretsiz kargo ile gönderilecektir. PTT kargo ile gönderileceği için köyde yaşasanız bile kolaylıkla ulaşmaktadır.

Temsilci Şifrenizi Oluşturarak Sipariş Girmeye Başlayın

Başvurunuzun onaylanıp, temsilci numarasının gelmesi ile birlikte geriye bir tek şifre almak kalıyor. Birçok arkadaşımız şifrenin gönderilmesini beklemektedir. Bu bekleyiş hiçbir zaman sonlanmayacaktır. Çünkü şifreyi temsilcinin kendisi oluşturması gerekir. Nasıl yapacağınıza dair detaylı bilgiye aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi

 

Ödemenizi 15 Gün Sonra Dilediğiniz Yöntemle Yaparsınız

Dilerseniz birazda Online başvurunun avantajlarından bahsedelim. Öncelikle bu yöntemle başvuru yaptığınızda hiçbir kısıtlama olmadığını belirtmek istiyorum. Başlıkta da belirtildiği gibi ödemelerinizi 15 gün içerisinde dilediğiniz yöntemle yapabilirsiniz. Kredi kartı, banka kartı ya da banka şubeleri ve ATM’lerden kartsız ödeme yanı sıra PTT şubelerinden temsilci numaranızı belirterek kolayca ödeme yapabilirsiniz.

SATIŞ LİDERİ İLE BİR ARAYA GELEREK FORM DOLDURMA ŞEKLİ

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi 3 farklı başvuru yöntemi olduğunu biliyorsunuz. Hızlı ve pratik olan, bizim de önerdiğimiz Online kayıt sistemi ile ilgili bilgileri yukarıda gördük, şimdi ise en eski kayıt sistemlerinden olan satış lideri ile bir araya gelerek yapılan kayıt sistemini ele almak istiyorum.

Size Yakın Noktada Satış Lideri Bulmalısınız: Online başvuru sistemin çıkması ile birlikte artık çok fazla kullanılmayan bir yöntem diyebilirim. Bu yöntemle kayıt olmak için size en yakın noktada eski adıyla takım öncüsü (satış lideri) bulmanız gerekir. Türkiye’de sayıları 10 Bin ve üzeri olan satış lideri bulmak o kadar da zor değildir. Zaten yaşadığınız yerde satış lideri bulamıyorsanız bence o boşluğu siz doldurun. Önce temsilci, sonrasında SL olarak hem satış hem de kayıtlardan kazanma fırsatını elde edin.

Satış lideri ile size en yakın noktada genelde cafe, pastane vs gibi herkese açık ortamlarda buluşarak kağıt form doldurmanız ve imzalamanız gerekir. Tahminen 30-60 dakika içinde form doldurulması ve sizin bilgilendirme işleminiz yapılacaktır. Doldurduğunuz formu SL AVON’A iletecek olup, başvurunun incelenmesi ve onaylanması derken 3-7 gün arasında bir zaman geçmektedir. Tüm imkânlar açık olmasına karşın başvurunun onaylanması zaman almaktadır. Bu nedenle daha hızlı olan Online kayıt sistemini kullanmanızı öneriyoruz.

E-POSTA ONAYLI BAŞVURU (İmkânlar Çok Kısıtlı)

Yukarıda bahsi geçen her iki yöntemde de kaydınızın tamamlanabilmesi için sizden T.C. Kimlik numarası bilginiz istenmektedir. Bu AVON’UN zorunlu olarak alınmasını istediği bir bilgidir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece T.C. kimlik numarası değil, aynı zamanda nüfus cüzdanı fotokopisi ve hatta elektrik, su, doğalgaz gibi adresi gösteren faturalardan biri istenirdi. Tabii ki bu sıkıcı uygulamalar geride kaldı. Şuan için istenen tek bilgi T.C. Kimlik numarasıdır. Bunun istenme nedeni ise borcunu ödemeyen temsilci sayısının çok fazla oluşu ile alakalıdır. Ama yine de T.C. Kimlik numarası vermek zorunda değilsiniz.

Tabii ki bu durumda kısıtlı imkânlarla temsilci olursunuz. AVON vatandaşlık numarasını vermek istemeyenler için E-POSTA onaylı kayıt sistemini hayata geçirdi. E-Posta adresinize gelen onay linkine tıklayarak başvurunuzu onaylıyorsunuz. Ama bundan sonrası imkânlar maalesef çok kısıtlıdır.

Ödemeyi Sipariş Esnasında Kredi Kartı ile Yapmanız Gerekir

E-Posta onaylı başvuru yaptığınızda size 15 gün ödeme süresi tanınmaz. Çünkü ödeme yapmadığınızda size ulaşmayı sağlayacak olan bilgileri paylaşmadınız. Bu nedenle AVON sipariş etmek istediğiniz ürünlerin ödemesini peşinen yapmanızı istemektedir. Siparişlerinizi onaylayacağınız ekrana geldiğinde sizden kredi kartı ile ödeme yapmanız istenir. Ödeme yapmamanız halinde sipariş işleme alınmaz ve gönderilmez. Yani normal müşteri gibi bir şey olursunuz.

Her Ay Sipariş Vermek Zorunda mıyım?

Temsilci olmanız sizi hiçbir zaman bir takım zorunluluk altına sokmaz. Onlardan biri de sipariş verme zorunluluğunun olmamasıdır. Hiç bir şekilde sipariş vermek, paket almak zorunda değilsiniz. Tabii ki bu durumda herhangi bir kazanç ya da hediye sahibi olamayacağınızı biliyorsunuzdur. Ayrıca 3 kampanya sipariş vermediğinizde temsilciliğiniz pasif hale getirilir. Sipariş verebilmek için yeniden başvuru yapmanız gerekir.

Temsilcilik İptali Yapılabilir mi?

Tabii ki kolayca temsilci olduğunuz gibi yine kolaylıkla temsilcilik iptali yapabilirsiniz. Bunun için 2 farklı yol bulunmaktadır. 0212 473 12 12 numaralı hatta FAX çekebilir ya da 3 kampanya boyunca sipariş vermeyerek sistemin sizi iptal etmesini bekleyebilirsiniz.

Üye olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler

 

Daha Fazla Bilgi İçin Arayın WhatsApp Destek Hattımızı Kullanın
Bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, aklınıza takılan soruları aşağıda yer alan soru ve yorum formu yanı sıra 0534 468 17 43 numaralı telefonun WhatsApp hattına yazarak da bilgi alabilirsiniz.

Merhaba, ben AVON kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN, sizlerinde temsilci ve satış lideri olarak başarmasını ve kazanmasını hedefliyorum. Tek sorum şu: Sen bunu istiyor musun?

HEMEN BAŞVUR

4 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba,
  Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden yazıyorum. Ben satiş temcilsicisi olmak istiyorum. Ama burda Türkiye fiyatlariyla satıs yapmak istiyorum. Boyle birsey mümkün mü?
  Tesekkur ederim

  1. Deniz: Maalesef efendim AVON KKTC ile çalışmanız gerekiyor. Ya da Türkiye’den bir yakınınız adına kayıt olabilirsiniz.

 2. Merhaba,
  Satış temsilcisi olmamız durumunda kargo ücretini biz mi karşılıyoruz, kargo ücreti ödüyor muyuz.
  Teşekkürler.

  1. Ceylan: 100 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. İkinci ve sonraki siparişlerde ücretsiz kargo limiti 40 TL’ye düşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir