Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?

Merhaba arkadaşlar ben Avon kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN bu yazımda sizlerle AVON temsilcisi nasıl olunur? Hususunu inceleyeceğiz Temsilci olmak isteyen arkadaşların nelere dikkat etmesi gerektiğini ele alacağız.

Online Başvuru Yap, Hızlı ve Kolay

Temsilci olmak için yapılması gereken ilk işlem kayıttır. Bu işlemi İnternet üzerinden Online ya da size en yakın satış lideri ile yüz yüze görüşerek yapabilirsiniz. Tabii ki zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız Online başvuru tam size göredir. Çünkü 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır. Aşağıda yer alan formu doldurmak yeterlidir.

1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Peki, başvuru formunu doldurduktan sonra nasıl bir süreç bizi bekliyor? Hemen bu sürece hızlıca bakalım

Avon Satış Lideri Sizi Arayacak

Sitemizde yer alan ya da diğer satış liderlerine ait sitelerde görmüş olduğunuz başvuru formlarını doldurmak kesin kayıt anlamına gelmez. Bu sadece sizin bize temsilci olmak istediğinizi belirtmek amaçlıdır. Önemli bir hatırlatma yapalım. Form ile paylaşmış olduğunuz bilgiler hiçbir zaman üçüncü taraflarla paylaşılmaz, reklam ve tanıtım amaçlı kullanılmaz.

Sizden gelen formları inceleyen SL (satış lideri) arkadaşlarımız belirtmiş olduğunuz telefon numarasından size ulaşarak adınıza başvuru yapıldığını belirtir. Başvuruyu yapan siz iseniz ve başvurunun tamamlanması için devam etmek istiyorsanız sizden eksik bilgileri isteyecektir.

T.C. Kimlik Numarası Neden İstenir?

Yukarıda görmüş olduğunuz formda adı, soyadı, telefon, adres gibi standart bilgiler yer almaktadır. Avon temsilci kayıt sisteminde ise bunlara ek olarak kişinin Türkiye Cumhuriyet vatandaşlık numarası (T.C Kimlik Numarası da) istenmektedir. Bu bilgiyi sizi arayan satış lideri arkadaşımıza iletmeniz gerekir.

T.C. Kimlik Numarasını Paylaşmak Tehlikeli mi?

Temsilci başvurusu yapan bazı arkadaşlar kendilerinden T.C. kimlik numarası istendiğinde telaşlanmaktadır. Bazen temsilci olmaktan bu nedenle vazgeçmektedir. Bundan 5 yıl öncesine dönüp baktığımızda temsilci olmak isteyenlerden kimlik fotokopisi + fatura istendiğini biliyor muydunuz? Şuan istenen en önemli bilgi sadece kişinin T.C. kimlik numarasıdır.

Bu bilgiyi vermek size herhangi bir zarar vermez. Bunu için asla korku ve endişeye kapılmamalısınız. Zarar verecek olsa seçim zamanı muhtarlar askıya asmaz, okullarda sayfa sayfa açıkta paylaşılmazdı. Öyle ki milyonlarca memur tüm vatandaşların kimlik numaralarını görüyor. Birçok örnek verilebilir.

Bilgilerinizi Sisteme Girecek

Satış lideri sizden aldığı bilgileri sisteme girecek ve başvurunuz gerçekleşmiş olacaktır. Tabii ki henüz her şey bitmiş olmuyor. Çünkü başvuruyu onaylamak gerekiyor. Avon’dan gelecek kısa mesajda da belirtildiği gibi başvurunuzu onaylamak için telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harflerle KAYITEVET yazarak 3850’ye göndermeniz gerekir. Bu işlemi 48 saat içerisinde yapmamanız halinde başvurunuz iptal edilir. Yeniden başvuru yapmanız gerekir. Onay mesajını gönderdikten sonra en geç 24 saat içerisinde başvurunuz onaylanır ve size 8 haneli temsilci numarası gönderilir. Bu noktadan sonra temsilci şifresi oluşturarak sipariş vermeye başlayabilirsiniz.

İlk AVON Kataloğu Ücretsiz Gönderecektir

Temsilci olduğunuzda güncel kampanyanın kataloğuna ihtiyaç duyacaksınız. İşte bu gereksinimi sizi kayıt yapan SL sağlayacaktır. Başvurunuz onaylanması ile birlikte Avon’a bilgi vererek size ilk kataloğun gönderilmesini isteyecektir. Tabii ki lideriniz bunun için Avon’a 2,50 TL ödemektir. Kataloğunuz başvurunuz onaylanmasına müteakip 3-4 gün içerisinde adresinize ulaşması gerekir.

14 Yorum

 1. Ben avona bir kişi sayesinde üye oldum ama temsilci olup üye yapmak istiyorum başkalarını nasıl yapabilirim

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Hilal: Temsilci kaydı yapmak için satış lideri başvurusu yapmanız gerekir. Bu şekilde kayıt yaparak ek kazanç sağlarsınız.

 2. Senanur Caliskan

  Ben şimdi satış lideriyim yanls ben avon web sayfası açtım orda linkimi paylaşmak istyrm üyeler direk o formu doldurup bana bilgi gelmesini istyrm ama linkim yok nasıl yapicam

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Senanur: Öncelikle İnternet sitesi açma, içerik oluşturma konusunda araştırma yapmalısınız.

 3. Merhaba Benim Sorum Şu
  Online Olarak Yani Facebook Group Sayfamdan 3000 Bayan Üyem Var Hızla Büyüyor Sayfam Üzerinden Satış Yapıp Kar Ortaklığı % Almak İstiyorum Böyle Bir İmkanınız Varsa Nasıl Olduğunu Açıklarmısınız. Mail Yolu İle Açıklanırsa Sevinirim Teşekkür Ederim..!

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Erkan: Size önerim temsilci ya da satış lideri olarak girişimde bulunmanız yönünde olacaktır. Bu şekilde tüm imkanlardan yararlanmış olursunuz.

 4. merhaba ınternet uzerınden satıs temsılcılıgı basvurusu yaptım. şimdi satıs yamaya basladıgımda urunlerın ucretını sıparısler elıme ulasmadan mı oduyorum yoksa urınlerı aldıktan sonra belırlı bır zaman verıyorumusunuz

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Ceyda: Başvuru esnasında T.C. kimlik numarası vermediyseniz, ödemeleri peşin yapmanız gerekir. Kayıt esnasında T.C. kimlik numarası vererek kayıt olduysanız ise ödemeyi 15 gün içerisinde yapabilirsiniz.

 5. Ben avon satıyorum ve üye yapmak istiyorum nasıl yaparım?

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Öznur: Temsilci kaydı yapabilmek için öncelikle satış lideri başvurusu yapmanız gerekir.

 6. Merhaba,
  Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden yazıyorum. Ben satiş temcilsicisi olmak istiyorum. Ama burda Türkiye fiyatlariyla satıs yapmak istiyorum. Boyle birsey mümkün mü?
  Tesekkur ederim

  • Deniz: Maalesef efendim AVON KKTC ile çalışmanız gerekiyor. Ya da Türkiye’den bir yakınınız adına kayıt olabilirsiniz.

 7. Merhaba,
  Satış temsilcisi olmamız durumunda kargo ücretini biz mi karşılıyoruz, kargo ücreti ödüyor muyuz.
  Teşekkürler.

  • Ceylan: 100 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. İkinci ve sonraki siparişlerde ücretsiz kargo limiti 40 TL’ye düşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir