Avon Satış Lideri Modeli Yenilendi

AVON satış liderliği uygulaması yenilendi. Yeni sistemin tanıtımı AVON Türkiye satış direktörü Gökçen Faiz tarafından yapıldı. Güzelliğe+ eğlenceye+ kazanca+ sloganı ile duyurulan yeni sistemde liderlerin daha fazla kazanması hedefleniyor.

Öncelikle liderlik seviyeleri ve komisyon oranlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığını belirtmek istiyorum. Mevcut kazanç oranları olduğu gibi devam ediyor. Yapılan değişiklikler ise süper komisyon kaldırılarak yerine 2 farklı bonus getirilmesidir.

Avon satış lideri

Süper Komisyon Kaldırıldı! Yerine Bonus Uygulaması Getirildi.

Hızlı başlangıç primi süresini doldurup, prim almaya başlayan liderlerin ilgi ile takip ettiği süper komisyon uygulaması kaldırıldı. Bilmeyenler için süper komisyon nedir? önce onu kısaca özetleyelim.

Süper komisyon Avon tarafından belirtilen aktif hedefine ulaşmanız halinde devreye giren ek kazanç uygulamasıdır. Örnek: Direktör satış lideri, normalde %6 prim alırken, süper komisyon hedefini tutturması halinde, %8 prim alıyor.

Yeni uygulamada süper komisyon tüm liderler için kaldırıldı. Yerine başlıkta da belirtildiği gibi 2 farklı bonus uygulaması getirildi. Bonus uygulaması ile süper komisyonda kazandığınızdan daha fazlasını kazanacağınız belirtiliyor. Bonusların ne olduğuna bakalım mı?

Temsilcine Fırsat 1 Hediyesini Kazandır Sende 25 TL Kazan

Bonus uygulamasının ilki, temsilcilerinize hediye kazandırmaktan geçiyor. LOA 0-6 yani ilk 6 kampanyasını yaşayan temsilcilerinize fırsat 1 hediyesini kazandırmanız halinde 25 TL kazanırsınız. Bu şekilde 10 temsilciniz olsa 250 TL sadece buradan gelir elde edersiniz. Kazanç fırsatları bununla sınırlı kalmıyor.

Temsilci geliştirme ödülü

Fırsat 1 hediyesi nedir? Avon temsilcileri için kazanç yanı sıra hediyelerde kazanıyor. Bu hediyeler satış oranlarına göre fırsat 1,2,3 şeklinde ayrılmaktadır. Fırsat 1 hediyesi 275 TL’lik satışa ulaşılması halinde elde ediliyor. Bu kampanyanın hediyelerini Avon temsilci hediyeleri sayfasından görebilirsiniz.

Fırsat 1 Hediyesi Olmadı mı? Üzülme Yine Kazanıyorsun

Temsilcin 275 TL satış yapamadı ve 25 TL’yi kazanamadın mı? Bu durumda teselli hediyesi olarak 10 TL kazanma fırsatı bulunuyor. Temsilcin LOA 0-3 yani 3 kampanyasını yaşıyorsa Avon inci hediyelerini kazanması yeterlidir. Bu durumda 10 TL kazanırsınız. Tabii ki bu uygulama ilk 3 kampanyasını yaşayan temsilcilerin içindir.

Direkt Bağlı Ekibinle 5000 TL Satış Yap 100 TL Kazan (Katlamalı)

İkinci bonus uygulaması ise direkt bağlı dediğimiz (1. nesil) temsilcilerin yapacağı toplam satış tutarıdır. 5000 TL’ye ulaştığınızda 100 TL, 10.000 TL’ye ulaştığınızda 200 TL bonus kazanırsınız. Yani her 5000 TL’de 100 TL kazanç elde edersiniz.

Satış ödülü

Bu fırsatlardan yararlanabilmek için her kampanya 2 kayıt yapma koşulu bulunmaktadır. 2 Kayıt yapılmaması halinde maalesef hediyeleri kazansanız bile alamazsınız.

Avon Satış Lideri Nedir, Nasıl Olunur?

Doğrudan satış sektöründe daha fazla kazanç sağlamak için mutlaka satış lideri olmalısınız. Çünkü hem satışlar hem de temsilci kaydı yaparak kazanırsınız. Avon temsilci kaydı yapabilmek için satış lideri olmalısınız.

Avon satış lideri olabilmek için öncelikle temsilci başvurusu yapmış ve onay almış olmanız gerekir. Direkt olarak lider olma imkanı yoktur. Henüz Avon temsilcisi değilseniz, sitemizden Avon temsilci başvurusu yapabilirsiniz.

Avon satış lideri olmak için temsilci numarası ve şifrenizle giriş yaparak, online başvuru yapabilirsiniz. Dilerseniz BSS (bölge satış sorumlusuna) satış lideri olmak istediğinizi belirterek de başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak satış lideri olmak anlamına gelmez. Bu size aday satış lideri unvanı kazandırır. SL (satış lideri) olabilmek için 3 kampanya içerisinde en az 5 aktif temsilci ile yine en az 1250 TL satışa ulaşmanız gerekir. Böylece satış liderliği sürecine katılmış olursunuz.

Satış Lideri Seviyeleri Ne Anlama Geliyor?

Daha fazla kazanç elde etmek için satış lideri seviyenizi yükseltmeniz gerekir. Satış lideri seviyeleri olarak: satış lideri, uzman, bronz; gümüş, altın, platin; direktör, kıdemli direktör, grup direktörü ve koordinatör, kıdemli koordinatör, grup koordinatörü şeklinde 12 seviye bulunmaktadır.

Her atladığınız seviye size kazanç artışı sağlayacaktır. Çünkü her atladığınız seviye ile prim oranları artmaktadır. Satış lideri 1. nesil temsilcilerden %2 prim alırken, grup koordinatörü %8 prim almaktadır. Tabii ki seviye atlayabilmek için aşağıda yer alan listedeki aktif temsilci sayısı ve satış oranlarına ulaşmanız gerekir.

Satış lideri komisyon oranları

Aktif temsilci nedir? Lider oldunuz ve temsilci kaydı yapmaya başladınız. Bu size herhangi bir katkı sağlamaz. Çünkü kayıt yaptığınız kişi p kayıt olarak ele alınır. 125 TL ve üzeri sipariş vermesi halinde o kişi aktif temsilci olarak kabul edilir. Lider olabilmek için bu şekilde en az 5 temsilciye ihtiyacınız olacaktır.

3 Kampanya içerisinde en az 5 aktif temsilci ile 1250 TL satışa ulaşılmaması halinde maalesef liderlik süreciniz sona ermektedir. Temsilci olarak kazanmaya devam edersiniz. Tabii ki kendinizi hazır hissettiğiniz anda yeniden liderlik başvurusu yapabilirsiniz.

Avon Satış Liderleri Ne Kadar Kazanır?

Satış lideri olduğunuzda, her ay binlerce TL kazanabilirsiniz. Tabii ki bunun için daha fazla plan yapmak ve daha fazla çalışmanız gerekir. 5 Aktif temsilci ile lider olmak sizi hayal ettiğiniz kazanca ulaşmanızı sağlamayabilir! Bunun için ekibimizi büyütmek gerekir. Şimdi dilerseniz satış lideri olduğunuzda ne kadar ve nasıl kazanacağınıza bakalım.

Satış lideri olduğunuzda birçok açıdan gelir elde edeceksiniz. Örnek: seviye atlama, seviye koruma; hızlı başlangıç primi ve tabii ki ekibinizin yaptığı satışlardan prim alacaksınız. Şimdi bu kazançların nasıl ve ne şekilde hesaplandığına bakalım.

Seviye Atlama Ödülü

12 Farklı satış lideri seviyesi bulunuyor. Bu seviyelere yükseldikçe ve o seviyede kaldıkça (gerilemeden) 1 defaya mahsus seviye atlama ve seviye koruma ücreti alırsınız. Bu ücretler seviyelere göre değişmektedir. Uzman olduğunuzda 250 TL alırken, grup koordinatörü olduğunuzda 3600 TL alırsınız. Aşağıda yer alan görselden seviyeler ve alacağınız ücretleri görebilirsiniz.

Liderlik seviye kazançları

Satış Lideri Ol, 125 TL Kazan (Kaldırıldı) Son yapılan değişikliklerden biri de seviye atlama hususunda oldu. 5 Aktif temsilci ile lider olduğunuzda eskiden bir defaya mahsus 125 TL alınıyordu. O ücret kaldırılarak, seviye atlama ücreti alabilmek için uzman ve üst seviyelere ulaşmanız gerekir.

Satış Lideri Destek Ödülü

Liderlerin kazanç sağladığı bir diğer komisyon türü ise kısa adı HBP olan (hızlı başlangıç primi) yeni liderlik modelinde bu sistem üzerinde de değişikliğe gidildi. 13 Olan kampanya sayısı 6’ya düşürüldü. 1250 – 6000 Olan limit ise 1250-3500 yapılarak daha kolay ulaşılması hedeflendi. Yeni adı satış lideri destek ödülü olan uygulamanın detayları aşağıdadır.

Satış lideri destek ödülü

Satış lideri destek ödülünü biraz yakından tanıyalım mı? 5 Aktif temsilci, 1250 TL ile satış lideri olduğunuzda 125 TL kazanırsınız. Bir sonraki kampanya yani LKS 2’de ise hedefiniz 5 aktif temsilci ile 1500 TL yapmaktır. Bu şekilde 150 TL satış destek ödülü kazanırsınız. Bu süreç sadece 6 kampanya devam etmekte, sonrasında prim ile devam ediyorsunuz.

Avon Satış Lideri Hediyeleri Nelerdir?

Daha fazla para ve hediye kazanmak için satış lideri en ideal yöntemdir. Çünkü satış lideri olduğunuzda hem kampanyaya özel hem de yıl sonuna özel hediyeler kazanırsınız. Yıl sonuna özel hediyeler için mutlaka direktör ve üzeri seviyeye ulaşmalısınız.

Direktör olmanız halinde iş geliştirme paketi: İçerisinde avon ürünleri ve satış yapmanızı kolaylaştıracak ürünler yer alıyor. Aynı şekilde Vodafone paketi: 3GB İnternet yanı sıra 500dk konuşma hakkı sağlıyor. Hem de 1 yıl boyunca yararlanıyorsunuz.

Yılı kıdemli direktör olarak bitirmeniz halinde Vodafone paketi + iş geliştirme paketine ek olarak telefon kazanırsınız. Geçtiğimiz yıl Vestel Venüs, ondan önceki yıl ise Samsung telefon gönderildi.

Grup direktörü olman halinde ise yukarıda belirttiğim hediyelere ek olarak 2500 TL değerinde eğitim bursu kazanırsın. İster yabancı dil öğren ister sürücü kursuna katılarak ehliyet sahibi ol.

Koordinatörler için ailenizle 7500 TL değerinde tatil ve son model araç kullanım hakkı kazanırsınız. 1 Yıl boyunca o gördüğünüz araçlar sizin oluyor. O araçlardan birini 3 yıl üst üste kazanmanız halinde ise araç size verilmektedir. Böylede güzel yönleri bulunmaktadır. Bu hediyelerin dışında birde kampanyaya özel hediyeler bulunmaktadır.

Avon Satış Lideri Maaşı Ne Kadar?

Değerli arkadaşlar, Avon satış liderlerine herhangi bir maaş vermemektedir. Kazanacağınız ücret sizin liderlik seviyenize göre değişmektedir. Direktör satış lideri arkadaşlarımız 1500 ile 5000 TL arasında kazanmaktadır.

Koordinatör lider olanlar ise aylık 7000 ile 20.000 TL arasında aylık kazanç elde etmektedir. Kazanılan komisyonlar her ay QNB Finansbank hesabına yatırılmaktadır.

Avon Satış Lideri Değiştirmek İstiyorum

Maalesef arkadaşlar, satış liderinizi değiştirme imkanı yoktur. Bazen satış lideriniz ile uyumlu çalışmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda temsilciler, satış liderlerini değiştirmek istemektedir. Fakat, böyle bir uygulama maalesef yoktur. Mevcut lideriniz ile ortak çalışma imkanı kalmaması halinde iptal ederek yeniden kayıt olabilir ya da aile bireylerinden birinin adına üye olabilirsiniz.

Avon Satış Lideri İptali Nasıl Yapılır?

Liderliği bırakmak istemeniz halinde anında bırakabilirsiniz. Bunun için boş bir kağıda ad, soyad, temsilci numaranızı yazarak aşağıda yer alan metni yazınız. “Avon kozmetik yönetimine, çeşitli nedenlerden dolayı avon satış lideri unvanımın iptal edilmesini rica ediyorum.” Şeklinde yazarak görüntüsünü çekerek, BSS (bölge satış sorumlusu) arkadaşımıza whatsApp ile iletebilirsiniz.

Avon Satış Lideri Olmanın Avantajları Nelerdir?

En önemli avantajı sınırsız kazanç sağlamasıdır. Aylık binlerce TL kazanabilirsiniz. Tabii ki bunun için sıkı bir çalışma gerekmektedir. Düzenli bir iş olarak görebilirsiniz. Çünkü 15-20 yıldır geçimini bu işten sağlayan insanlar bulunmaktadır.

Tabii ki daha fazla hediye kazabilirsiniz. Yukarıda yer alan görselde de olduğu gibi her yıl telefon, konuşma, İnternet paketi, iş geliştirme paketi, tatil ve hatta son model araçların kullanım hakkı ve sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir