Avon Satış Lideri Ol, Kendi Ekibini Oluştur

Türkiye’de milyonlarca insan her gün en az 8 saat olmak üzere asgari ücretle çalışmaktadır. Peki, AVON’DA serbest çalışma yöntemi ile çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek, daha fazla gelir elde etmek ister misiniz? Cevabınız evet ise sizlere önereceğimiz bir diğer çalışma yöntemi AVON satış liderliği olacaktır.

Satış Lideri Nedir?

Geçtiğimiz yıllara kadar takım öncüsü olarak bilinen bu yöntem temsilciliğe göre daha avantajlı ve kazançlıdır. Örnek vermek gerekirse her ay binlerce TL + çok değerli hediyeler kazanabilirsiniz. Hediyelere örnek vermek gerekirse Audi ve Mercedes otomobil bile yer almaktadır. Temsilciler yaptıkları ürün satışlarından kazanırken, satış liderleri ise temsilci kaydı yaparak, ekiplerini oluşturarak kazanırlar. Tabii ki dilerseniz her iki çalışma yöntemini aynı anda yürütebilirsiniz. Böylece daha fazla gelir imkânınız olacaktır.

Satış lideri fırsatlarını gördün mü?

Nasıl Olunur?

Satış lideri (SL) olabilmek için öncelikle hali hazırda temsilci olmanız ya da değilseniz başvuru yapmanız gerekir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak temsilci başvurusu yapabilirsiniz. Sonrasında ise birde satış liderliği için ayrıca başvuru yapmak gerekir. Yine Online (çevrimiçi) olarak yapılan bu başvuru en geç 1 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

Satış Lideri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temsilci olduğunuzu kabul ederek işlemlere devam etmek istiyorum. SL başvurusu yapmak için 2 farklı yöntemden birini kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu yöntemleri birlikte görelim.

BSS Ya da Liderinizden Yardım Alın: SL olmayı düşünüyorsanız bu isteğinizi satış lideriniz ya da onunda üstü olan bölge satış sorumlusu BSS’ye iletebilirsiniz. Bu arkadaşların iletişim bilgileri fatura ve temsilci panelinden görebilirsiniz. Dilerseniz Online başvuru yöntemini de kullanabilirsiniz.

Online Başvuru Yapın: Ya da kimseye gerek duymadan başvurunuzu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Avon.com.tr’den temsilci girişi yapmanız gerekir. Menüden Temsilciye Özel kısmına ulaşınız. Orada satış lideri başvuru formu şeklinde bir bağlantı göreceksiniz. Oraya tıklayarak açılan formu doldurmanız gerekir. Dilerseniz başvuru sayfasına aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Ama önce siteye giriş yapmayı unutmayınız. http://www.avon.com.tr/REPSuite/selfSLAppt.page

ADAY SATIŞ LİDERİ OLARAK İŞE KOYULURSUNUZ

SL başvurusu yaptığınızda AVON sizi hemen lider yapmaz. Lider olabilmek için en alt düzey koşulları yerine getirmeniz gerekir. Şimdi dilerseniz bu koşullar nelerdir, lider olabilmek ve kazanmaya başlamak için ne yapmalı? Hemen bu hususları yakından görelim.

5 Aktif Temsilci + Ekibinizle Birlikte 1250 TL Satış Rakamına Ulaşmanız Gerekli

Öncelikle aktif temsilci nedir? Onu anlamaya çalışalım. Üye kaydı yaptınız. Burada size henüz bir kazanç fırsatı doğmadı, çünkü kaydını yaptığınız temsilci sipariş vermesi gerekiyor. Yani her kaydını yaptığınız insan size avantaj sağlamaz. Böyle olsa eminim liderler aile bireylerinde 18 yaşını dolduran herkesi kayıt yapardı. Maalesef kayıt yaptığınız temsilci aktif sayılabilmesi için en az 100 TL’lik satış, sipariş yapması gerekir.

Bu şekilde en az 5 temsilciniz olması gerekir. Ayrıca sizin de lider olabilmek ve lider kalabilmek için her kampanya en az 150 TL’lik satış, sipariş yapmanız gerekir. Bu 150 TL’lik siparişin içerisinde liderlik seviyenize göre 5-10 ya da 20 katalog satın alınması gerekir. Gerekli katalog limitlerini yazının devamında ele alacağız.

Temsilcileriniz + sizin satışlarınız toplamda buna grup ödül satışı diyoruz. Toplamda 1250 TL’ye ulaşmanız gerekir. Tabii ki daha fazlasını yaparsanız daha üst seviyelerden başlarsınız.

LİDER OLDUNUZ, ŞİMDİ SEVİYENİZİ YÜKSELTME ZAMANI

Evet, arkadaşlar minimum 5 aktif temsilci ile birlikte minimum 1250 TL satış yaptığınızda adaylıktan çıkarak lider olmaya ve kazanç elde etmeye başlarsınız. Tabii ki liderlik kendi içerisinde seviyeleri olan bir sistemdir. Ne kadar kazanacağınızı yer aldığınız seviyeler belirlemektedir. Tabii ki seviyeleri aşmakta sizin elinizde aktif temsilci + satış oranınızı artırarak seviye atlayabilir ve haliyle daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi dilerseniz SL seviyeleri ve bu seviyelere yükselebilmek için gerekli koşullara göz atalım.

SATIŞ LİDERİ SEVİYELERİ 4 ANA GRUPTA TOPLANIYOR

Evet, arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi 4 ana grup bunlar Girişimci, Yönetici, Direktör ve Koordinatör olarak gruplara ayrılmıştır. Her grupta 3 seviye olmak üzere toplamda 12 seviye bulunuyor. En düşük seviye 5 aktif temsilci + 1250 TL ile SL olup, en yüksek seviye ise 50 aktif temsilci + 400 Bin TL grup ödül satışı ile grup koordinatörü olarak görülmektedir. Şimdi dilerseniz bu seviyeleri daha yakından görelim. Aşağıda yer alan görselde Avon tarafından yayınlanmış liste yer almaktadır. Hemen altında ise ben daha anlaşılır hale getireceğim.

12 Farklı Seviye ve farkları

GİRİŞİMCİ

Satış Lideri: Değerli arkadaşlar yukarıda detaylıca aktardığım bu seviyeyi geçiyorum.

Uzman: 7 aktif temsilci + ekibinizle birlikte 2500 TL yapmanız gerekir.

Bronz: 10 aktif temsilci + tüm ekibinizle birlikte 5000 TL grup ödül satış rakamına ulaşmanız gerekir.

YÖNETİCİ

Gümüş: Seviyeler ilerledikçe işimiz biraz daha zorlaşıyor diyebiliriz. Burada 13 aktif temsilciye ek olarak bir de SL’ye ihtiyacınız olacaktır. Yazının giriş kısmında işler zorlaşıyor dedik, çoğu zaman tam tersi de olabilir. Ekibinize dâhil ettiğiniz SL sizin yükünüzü hafifletebilir. Çünkü SL’niz + onun temsilcileri de size katkı ve kazanç sağlamaktadır. Gümüş seviyeye yükselmek için gerekli koşullar 13 aktif temsilci + 1 uzman satış lideri + 9000 TL’lik satış rakamına ulaşmanız gerekir.

Altın: Size bağlı uzman SL sayısını 2’ye yükseltir ve grup satış ödül tutarını 16.000 yapmanız halinde altın SL olarak yolunuza devam edersiniz. Tabii ki aktif temsilci sayınız 17’den az olmaması gerekir.

Platin: Yöneticilik grubunun son seviyesi olan platin SL olmak için 3 uzman satış lideri + 21 aktif temsilci + tüm ekibinizle birlikte toplamda 25.000 TL’lik satış yapmanız gerekir.

DİREKTÖR

Direktör SL: Evet, arkadaşlar artık en kazançlı seviyelere gelmiş bulunuyoruz. Direktör olduğunuzda aylık kazancınız asgari ücretli bir çalışanın maaşından az olmayacak diye düşünüyorum. Bu seviyeye gelmek için aynı zamanda size bağlı satış liderlerinin de kendilerini geliştirmesi gerekir. Gümüş, altın, platin seviyelerinde liderlerinizin seviyesi uzman olması yeterliydi, ama direktör olduğunuzda liderlerinizde birisi en az gümüş seviyesinde olması gerekir. Tabii ki sadece kendinizi değil, başarılı olmak için ekibinizde bulunan temsilci ve liderleri de geliştirmeniz gerekir. Direktör olabilmek için 25 aktif temsilci + 3 uzman + 1 gümüş satış liderine ihtiyacınız olacaktır. Tüm bu ekip ile birlikte 36.000 TL’lik satış rakamına da ulaşmanız gerekir.

Kıdemli Direktör: Daha fazla kazanmak ve avantaja kavuşmak için üst seviyelere tırmanmak gerekir. 30 Aktif temsilci + 3 tanesi uzman 2 tanesi gümüş satış lideriniz olması halinde kıdemli direktör olursunuz. Bunun için grup ödül satış tutarı 50.000 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

Grup Direktörü: Evet, arkadaşlar direktör seviyesinin son aşaması ise grup direktörü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seviyede yer almak için ihtiyacınız olan 35 aktif temsilci + 3 uzman + 3 gümüş satış lideri ile tüm bu ekiple birlikte satış oranınız 80.000 TL ve üzeri olması gerekir.

KOORDİNATÖR

Koordinatör SL: Bu seviyeye gelmek size çok güzel kazanç fırsatları sağlayacaktır. Tabii ki yorulacaksınız ama yorgunluğunuzu 5 yıldızlı otelde ücretsiz tatil yaparak atabilirsiniz. Avon koordinatör liderler için 6000 TL değerinde tatil hediye etmektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi SL hediye sayfasında bulabilirsiniz. Bu grupta yer alabilmek için minimum 40 aktif temsilci + 3 gümüş ile 1 direktör satış liderine ihtiyacınız olacaktır. Ulaşmanız gereken grup ödül satış tutarı ise 140.000 TL olarak görülmektedir.

Kıdemli Koordinatör: Biliyorsunuz ki birçok şirket sahada çalışan personeline araç tahsis etmektedir. Peki, AVON’DA liderlerine böyle bir şey yapsa nasıl olur? Çok iyi olur dediğinizi duyar gibiyim. Evet, arkadaşlar AVON kıdemli direktörler için son model AUDI araç tahsis etmektedir. 1 Yıl boyunca işinizi son model aracınızla yaparsınız. Bu aracı 3 yıl üst üste kazanmanız halinde ise araç sizin oluyor. Süper bir şey değil mi? Aynen bence de süper bir fırsat diyebilirim. Peki, bu fırsatı elde etmek için ne yapmalı? İlk olarak bu seviyeye gelmeliyiz. Kıdemli direktör olabilmek için 45 aktif temsilciye ek olarak 3 gümüş + 2 direktör satış liderimiz olması gerekir. Yapmamız gereken grup ödül satış oranı ise 225.000 TL olarak planlanmıştır.

Grup Koordinatörü: Evet, arkadaşlar satış liderliğinin son seviyesi olan grup koordinatörü ile seviyeleri bitirmiş olacağız. Şirketler personellerine araç tahsis ederler ama son model Mercedes tahsis edeni zor bulursunuz. Bunu AVON siz değerli liderleri için yapıyor. Grup koordinatörü olduğunuzda çalışmalarınızı son model Mercedes ile yaparsınız. Hem de yukarıda belirttiğim gibi 3 yıl üst üste kazandığınıza bu araç sizin oluyor. Mükemmel bir şey demeden geçemeyeceğim. Bu seviyeye gelmek için direkt bağlığınızda en az 50 aktif temsilci olması gerekir. Bunun dışında 3 gümüş + 3 tanede direktör SL olması gerekir. Ekibinizle birlikte kampanya döneminde en az 400.000 TL’lik satış yapmanız gerekir. Böylece en başarılı liderler arasında yerini alır her ay on binlerce TL kazanırsınız.

SATIŞ LİDERLERİ NE KADAR KAZANIR?

En çok merak edilen hususların başında haliyle ne kadar kazanacağımız sorusu gelmektedir. E tabii ki kimse babasının hayrına ya da hobi olarak bu işi yapmaz. Amacımız gelir elde etmek hatta birikim yapmaktır. Avon size bu fırsatı ve hatta daha fazlasını sağlamaktadır. Öncelikle sınırsız kazanç fırsatı olduğunu belirtmeliyim. Çalışma şekli ve performansınıza göre her ay binlerce TL kazanmak sizin elinizdedir. Kazanç oranları liderlik seviyeniz, temsilci sayınız, ödül satış tutarına göre değişmektedir. Ne kadar kazanacağınıza dair bilgiye hazırladığımız sayfadan ulaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/satis-liderleri-ne-kadar-kazanir

 

SATIŞ LİDERİ HEDİYELERİNİ GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ!

Liderler sadece kazanç sağlamakla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda çok özel hediyelerinde sahibi oluyor. Kampanya ve yıl sonunda tamamladığınız seviyeye göre hediyeler bulunuyor. Hediyeler arasında son model AUDI ve Mercedes otomobil olduğunu da belirtmek istiyorum. Dilerseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak liderlere özel hediyeleri yakından görebilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Sorularınızı Buradan da Sorulabilirsiniz

Değerli arkadaşlar benim bu konuda aktaracaklarım şimdilik bu kadar olup, sormak ve öğrenmek istediğiniz farklı hususlar varsa onları da sayfanın alt kısmında yer alan formu kullanarak bize iletebilirsiniz. En kısa sürede yanıt vermeye çalışacağız. Şimdiden başarılar ve bol kazançlar dileriz.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 21 Mart 2019 — 16:05
128 Yorum Yorum yap
  1. bende avondan temsilci olarak 700 tllik alis veriş yaptim ama arkadaşımın onermesiyle temsilci oldum şimdi sadece kendi üzerime olmasını istiyorum nasil olacak

    1. Gül: Siz şuan temsilci değil misiniz? Arkadaşınız üzerinden mi siparişlerinizi giriyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir