Avon Online Mağaza Nasıl Açılır?

AVON Online mağazasını oluşturan temsilcilerin daha fazla sipariş aldığını ve daha fazla kazanç elde ettiğini biliyor muydunuz? Türkiye’nin her yerinden sipariş alma imkanı sağlayan Avon online mağaza ile kazançlarınız da %60’a varan artış göze çarpacaktır.

AVON Online Mağaza Nedir?

Temsilcilerin satışlarına katkı sağlamak amacıyla geliştirilen Avon online mağaza uygulaması, Avon temsilcileri ve müşterilerini İnternet ortamında buluşturma vazifesi görüyor. Avon müşterileri kendilerine yakın noktada temsilci aradıklarında Avon temsilci bul sayfasından yaşadığı il, ilçe ve mahalleyi seçerek kendisine yakın noktada bulunan temsilcileri görebilir.

Avon müşterisi listede yer alan temsilciler arasından tercih ettiği isim ile iletişim kurabilir ya da almak istediği ürünleri o temsilciye sipariş olarak iletebilir. Böylece tanıdığınız müşterilere ek olarak ilk defa tanışacağınız, belkide büyük kazançlar elde edeceğiniz yeni müşteriler kazanırsınız.

Aynı şekilde Avon online mağaza adresinizi örnek: https://kozmetik.avon.com.tr/magaza/siparisgirisi paylaşarak müşterilerin siparişlerini size iletmesini sağlayabilirsiniz.

AVON Online Mağaza Nasıl Açılır?

Temsilci ve satış liderlerine ısrarla önerdiğimiz Avon online mağaza uygulamasını hayata geçirmek için sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanınızı ayırmanız yeterlidir. Yazının devamında Avon online mağaza oluşturma, özelleştirme ve paylaşma aşamasını görsellerle destekleyerek anlatacağız. Avon online mağazanızı açabilmek için öncelikle Avon temsilci numarası ve şifremiz olması gerekiyor. Çünkü tüm işlemleri Avon.com.tr üzerinden gerçekleştireceğiz.

Avon Temsilci Girişi Yapıyoruz

Temsilci numarası ve şifremiz hazır olduğuna göre mağazamızı oluşturmaya başlayabiliriz. İlk olarak Avon temsilci girişi yapacağız. Bunun için https://kozmetik.avon.com.tr/ adresine tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada bilgisayardan giriş yapanlar için TEMSİLCİ GİRİŞİ telefondan giriş yapanlar için Giriş yap / Temsilci Girişi şeklinde yer alan butonlardan giriş ekranına ulaşabilirsiniz. Temsilci numarası ve şifrenizi girerek Avon temsilci girişi yapmış olursunuz. Bu noktadan sonra 2. aşamaya geçiyoruz.

Online Mağazanı Aç Butonuna Tıklıyoruz

Avon Online Mağaza

Avon temsilci girişi yaparken genelde işini yönet butonuna tıklıyoruz. Avon mağaza oluşturma ve yönetme işleminde ise işini yönet yerine online mağazanı aç ya da daha önce mağazanızı oluşturduysanız Online mağazana git şeklinde butona tıklıyoruz. Açılan sayfada tekrardan Avon online mağazanı oluştur butonuna tıklıyoruz.

1 – Online Mağazanın Adını Belirle

Mağaza adını belirle

Evet, arkadaşlar mağazamızı oluşturmak için gerekli sayfaya ulaşmış bulunuyoruz. İlk yapmamız gereken mağazanın adını belirlemektir. Unutmamanız gereken isim içerisinde Avon kelimesi geçmeyeceğidir. Bir diğer husus ise sonradan değiştirme imkanı olmayacağıdır. O nedenle ismini dikkatli bir şekilde belirlemelisiniz. Mağaza adresiniz kozmetik.avon.com.tr/magaza/sececeğiniz-isim şeklinde olacaktır. Ben mesela mesela siparisgirisi şeklinde bir isim belirledim. Benim mağaza adresim https://kozmetik.avon.com.tr/magaza/siparisgirisi şeklindedir.

2 – İletişim Bilgilerini Doldur

Mağaza İletişim bilgileri

Mağaza isminden sonra mağazamız için iletişim bilgileri gireceğiz. Burada sistem bizden telefon numarası ve E-posta adresi bilgilerini istemektedir. Kullanacağınız numara ve E-posta adresine müşterilerinizden gelen mesajlar ve sipariş bilgileri iletilmektedir. Bu nedenle aktif şekilde kullandığınız iletişim bilgilerini girmelisiniz. Hemen alt kısmında yer alan kutucuğa ise insanların size hangi gün ve saat aralığında ulaşmaları gerektiğini belirtebilirsiniz.

3 – Teslimat Bölgeni Belirle

Teslimat bölgesinin belirlenmesi

İletişim bilgilerini de girdikten sonra en önemli kısımlardan birine daha gelmiş bulunuyoruz. Teslimat bölgesi kısmından yaşadığınız il, ilçe ve mahalle seçiniz. Ya da okuduğunuz, çalıştığınız bir il, ilçe ve mahallede olabilir. Bu detayı dilediğiniz zaman ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz. Seçtiğiniz il, ilçe ve mahallede temsilci arandığında sizin isminizde görünecektir. Ben mesela İstanbul’un Avcılar ilçesinde yaşamama rağmen çalıştığım yer olan Bakırköy ilçesini belirledim. Çünkü haftanın 6 günü Bakırköy’de bulunuyorum. Bilgileri girince devamında teslimat bilgisi seçimi yapmalısınız. Siparişleri kaç günde teslim edebileceğinizi belirtebilirsiniz.

4 – Kişisel Bilgilerini Ekle

 Kişisel bilgiler

Şimdi ise müşterilerin bizi yakından tanımasını sağlayacak kişisel bilgiler kısmına geçiyoruz. Bu kısımdan gülümseyen bir resminizi ekleyebilirsiniz. Böylece müşteriler güler yüzlü bir temsilciyi tercih edecektir. Resme ek olarak birde mesaj paylaşabilirsiniz. İnsanların sizi neden seçmesi gerektiğini belirten kısa ve akıcı bir mesaj vermelisiniz.

Avon Online Mağaza Ayarlarını Yap

Son olarak ayarlar (kendinize özel tercihler) kısmını yapmalısınız. Ben olması gerektiği gibi aşağıda bir seçim yaptım. Tabii ki siz istediğinize göre seçeneklere işaret koyabilir ya da kaldırabilirsiniz.

Avon online mağaza  ayarları

5 – Kullanım Koşullarını Kabul Et

Ayarları da yaptıktan sonra sayfanın alt kısmında yer alan kullanım koşullarını kabul ederek, mağazamı aç butonuna tıklayabilirsiniz.

6 – Mağazanı Paylaş
Sayfanızı oluşturunca artık onu tanıtmak ve müşteriler ile buluşturmak gerekiyor. Bunun için üst kısımda yer alan MAĞAZANI PAYLAŞ butonuna tıklıyoruz. Bu sayfada mağaza adresimizi görebiliriz. Dilersek facebook, twitter gibi sosyal medya sayfalarımızda bir tıkla paylaşabiliriz. Dilerseniz adresi kopyalayıp, İnternet sitelerinde vs paylaşabilirsiniz.

Sipariş Yönetim Paneli (Siparişleri Gör)

AVON Online mağazamızı oluşturduk, şimdi ise müşterilerden gelecek mesaj ve siparişlere odaklanmalısınız. Sipariş geldikçe Avon kısa mesaj ve E-posta ile size bilgi verecektir. Aynı şekilde sizde online mağaza yönetimine girerek siparişleri görebilir ve uygun bulmanız halinde kabul edebilir ya da ret edebilirsiniz. Bu bölümü düzenli olarak takip etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir