AVON Kapıda Ödeme İle Ürün Tesliminde Ödeme Yapın.

Satın aldığınız Avon ürünleri ödemesi için birçok alternatif yöntem bulunuyor. İşte onlardan biri AVON kapıda ödeme, kredi kartı, banka kartı ya da banka hesabına gerek kalmadan ödemenizi ürün tesliminde kargo görevlisine yaparsınız. Tabii ki avantajları kadar bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bunların ne olduğunu yazının devamında görelim.

Temsilci ve Satış Liderleri Yararlanabilir.

Kapıda ödeme uygulamasından sadece Avon temsilcileri ve satış liderleri yararlanabilir. İster kendi kullandığınız ürünleri %33’e varan indirimlerle satın almak için, isterseniz %33’e varan oranda gelir elde etmek ve para kazanmak için temsilci olabilirsiniz. Böylece kapıda ödeme imkanından yararlanırsınız. Ücretsiz ve koşulsuz Avon temsilcisi olmak isterseniz aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

KİŞİSEL BİLGİLER

ADRES BİLGİLERİ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

AVON Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır?

Standart olarak Avon sipariş giriş işleminizi yaparak son aşamaya gidiyoruz. Son aşamada sayfanın alt kısmında teslimat bilgisi ve ödeme şekli kısmında kapıda nakit ödeme seçeneği göreceksiniz. Kutucuğu işaretleyerek Avon kapıda ödeme yöntemi ile ödeme yapmak istediğimizi belirtiyoruz. Aşağıda yer alan görselde belirtmek istediğim hususu daha net anlayacaksınız.

Avon Kapıda Ödeme
Avon sipariş giriş kısmı son aşaması

500 TL’ye Kadar Olan Siparişlerde Geçerlidir

Avon kapıda ödeme uygulamasından yararlanabilmek için siparişiniz 500 TL’yi geçmemesi gerekir. 500 TL’den fazla olan siparişleri tek parça yerine 2-3 parça halinde giriş yapabilirsiniz. Aksi halde tek seferde 500 TL ve üzeri siparişlerde kapıda ödeme imkanı verilemez.

2,50 TL İşlem Ücreti Alınır

Avon kapıda ödeme yöntemini seçtiğinizde sistem faturanıza 2,50 TL işlem ücreti eklemektedir. Türkiye’de bu ücret birçok sektörde bulunmaktadır. Bazı satıcılar bu ücreti daha yüksek tutmaktadır.

Avantajları, Dezavantajları Nelerdir?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi Avon kapıda ödeme yönteminin birçok olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Bu yönüyle tüm temsilciler için uygun olduğu söylenemez. Dilerseniz ilk olarak olumlu yönleri ile başlayalım.

Türkiye’deki 400 bin temsilcinin büyük bir bölümü kendi kullandığı Avon ürünlerini indirimli almak için kayıt olmaktadır. Bu arkadaşlar için kapıda ödeme oldukça avantajlıdır. Çünkü ürün geldiğinde ödemesini yaparak sonrasında ödemek için uğraşmazlar.

Kredi Kartına Gerek Yok: Aynı şekilde kredi kartı, banka kartı ya da banka ile uğraşmak istemeyenler içinde yine oldukça avantajlı bir yöntemdir. Bu arkadaşlarımızda ürün tesliminde ödemesini nakit olarak yapabilir.

Müşterilerinize Kapıda Ödemeleri Ürün Gönderebilirsiniz: Avon temsilcileri gelişen teknoloji ile birlikte Türkiye’nin her yerinden kendilerine müşteri bulabiliyor. Müşteriniz ödemeyi kapıda ürün tesliminde yapmak istemesi halinde Avon kapıda ödeme yöntemi yine işinize yaramaktadır. Geçici adres kısmından müşterinizin adresini girerek kargonun size değilde müşterinize gitmesini sağlarsınız. Tabii burada şöyle bir dezavantaj ortaya çıkıyor. Müşteriniz ödemeyi temsilci fiyatı üzerinden yapacaktır.

15 Günlük Vade Ortadan Kalkıyor: Avon ürünlerini sipariş verdiğinizde normalde ödemeyi 15 gün sonra yaparsınız. Burada amaç şu, ürünler size gelir, müşterinize teslim edersiniz. Müşterinizden ödemeyi alarak, kendi kazancınızı düşerek 15 gün içerisinde ödeme yaparsınız. Avon kapıda ödeme yönteminde 15 günlük süreç ortadan kalkıyor. Kargo geldiğinde ödeme yapmanız gerekir. Özellikle satış yapan temsilciler için bu dezavantaj demektir. Çünkü sattığı ürünlerin parasını almadan kargoya ödeme yapması gerekir.

Yalnızca Nakit Olarak Ödeme Yapmanız Gerekir: Avon kapıda ödeme uygulamasında ödemeler sadece nakit olarak yapılmaktadır. Kargo görevlisi kredi kartı ya da banka kartı kabul etmez. Üzerinizde nakit olmaması halinde maalesef ürünleriniz teslim edilmez.

Diğer Avon Ödeme Yöntemlerini Görün

Avon kapıda ödeme dışında daha birçok yöntem bulunuyor. Ben Avon satış lideri olarak henüz kapıda ödeme yöntemini hiç kullanmadım. Çünkü benim açımdan çok verimli görünmüyor. Aldığım ürünlerin ödemesini hemen yapmak yerine müşterilerime teslim ederek onlardan ödemeyi aldıktan sonra yapmaya gerek duyuyorum. Zaten bunun içinde bana 15 günlük bir süre tanınıyor.

Kapıda ödeme seçtiğimde ise hem 2,50 TL ek masraf hemde ürünlerin ödemesini cebimden yapmam gerekir. Bu nedenle benim tercihim genelde kredi kartı ile Avon ödemesi şeklinde olmaktadır. 7 Gün 24 saat kullanabildiğim bu yöntemde herhangi bir masrafta ödemiyorum.

Tabii ki kredi kartım yok ya da kullanmak istemiyorum diyenler içinde önerim ATM’lerden kartlı kartsız ödeme ya da PTT şubelerini tercih etmeleri olacaktır. Avon ödeme yöntemleri ile ilgili hazırladığımız yazıya göz atarak size uygun yöntemi bulabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir