Avon Kapıda Ödeme Uygulaması Başladı

Merhaba arkadaşlar, AVON ödeme yöntemlerine bir yenisini daha eklediğini belirtmek istiyorum. Kapıda ödeme, uygulaması ile artık kredi kartı, banka kartı ya da banka hesabı olması gerekmez. Aynı şekilde PTT şubelerine gitmeye de gerek kalmıyor. Bundan böyle ürünleri teslim alırken, ücretinizi kargo görevlisine nakit olarak yapabilirsiniz

[su_quote]Diğer Ödeme Yöntemleri Devam Edecek; Kapıda ödeme yöntemi sadece bir alternatiftir. Diğer yöntemler yine aynı şekilde devam etmektedir.[/su_quote]

[su_quote]Sadece Temsilci ve Satış Liderlerine Özeldir; Bir diğer uyarım ise uygulamanın sadece temsilci ve satış lideri arkadaşlara özel olduğunu belirtmek istiyorum. Avon.com.tr Üzerinden müşteri olarak yapılan alışverişlerde tek seçenek kredi kartı olmaktadır.[/su_quote]

Kapıda Ödeme Yöntemi Nasıl Seçilir?

Evet, arkadaşlar uyarılarımızı yaptıktan sonra şimdi nasıl kullanacağımıza bakalım. Öncelikle her zaman olduğu gibi siparişlerimizi normal bir şekilde giriyor ve siparişi tamamlamak üzere aşamaları geçiyoruz. Çünkü yapmamız gereken işlem son aşamalarda olacaktır.

Koli Teslimatında Nakit Ödeme İşaretleyin

Son aşamaya geldiğimizde sayfanın alt kısmında bizi teslimat bilgisi ve ödeme şekli karşılıyor. Burada kolinin teslime edileceği adres ve ödeme yöntemi seçilebiliyor. Teslimat bilgileri kısmında 2 seçenek sizi karşılıyor

Adrese Teslimat: Standart olarak bu seçilidir. Sisteme kayıtlı adresiniz görülür. Aksi belirtilmedikçe bu adrese gönderilir.

Şubeden Teslimat: Burayı seçtiğinizde ise siparişiniz belirteceğiniz PTT şubesine bırakılır. Sizin buradan 10 gün içerisinde teslim almanız gerekir.

Ödeme Şekli: Kısmında ise kapıda ödeme tercih etmek isteyenler için koli teslimatında nakit ödeme şeklinde seçenek bulunmaktadır. O seçeneği tıklamanız yeterli olacaktır. Aşağıda yer alan görselde anlatmak istediğimi göreceksiniz.

Avon Kapıda Ödeme

2,50 TL İşlem Ücreti Alınır
Bu yöntemi seçtiğinizde hemen alt kısımda kırmızı olarak ek ücret uyarısı çıkacaktır. 2,50 TL işlem ücreti kargo görevlisi tarafından faturaya eklenir. Yani ürünlerin ücreti 100₺ ise kargo görevlisi sizden 102,50₺ talep edecektir.

Avantajları, Dezavantajları Nelerdir?
Hem avantajlı hem de dezavantajlı yönleri bulunmaktadır. Dilerseniz bu yönde aklıma gelen önemli uyarıları sizlerle paylaşayım. İlk olarak avantajları ile başlayalım.

Kendi kullandığı ürünleri indirimli almak için kayıt olan arkadaşları sevindirdi diyebilirim. Temsilci ile uğraşmadan kullandığı ürünleri kendisi sipariş verebilir, ücretini ise ürün tesliminde kargo görevlisine yapar.

Aynı şekilde kredi kartı, banka kartı, banka hesabı olmayanlar içinde oldukça güzel bir uygulamadır.

15 Gün vadeyi ortadan kaldırmaktadır. Normalde ürünler size gelir, ücretini 15 gün içerisinde ödersiniz. Bu uygulamada vade ortadan kalkıyor. Ürün geldiğinde kargo görevlisine ürünlerin ücretini vermek zorundasınız. Ürünlerin ücretini müşterilerden almadığınızda cebinizden vermeniz gerekir. Bu önemli dezavantajlar arasında yer alıyor.

2,50₺ Daha az kazanırsınız. Bu yöntemi seçtiğinizde ek olarak 2,50₺ masraf çıkacaktır. Bu da kazancınızda 2,50₺ azalma demektir.

Evde olmadığınızda kargoyu teslim alacak komşu bulamayabilirsiniz. Çünkü komşunuzda istenen ücret olmayabilir, vermeyebilir. Bu nedenle kargo teslim edilmeden geri gidebilir.

Banka Ya da Kredi Kartı Kullanmanızı Öneririm
Ben yıllardır kredi kartı kullanıyorum. Günümüzde kredi kartı ya da banka hesap kartı olmayan neredeyse yoktur. Herhangi bir ek masraf çıkmıyor. İnternet bağlantısı olan her yerden 7 gün 24 saat ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. En geç 30 dakika içerisinde sisteme yansımaktadır. Böylece gecikme durumu asla yaşanmaz.

Kullanan Arkadaşlar Görüşlerini Belirtirse Sevinirim
Kapıda ödeme yöntemini tercih eden arkadaşlarımız bu konuda deneyimlerini aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanarak iletirse sevinirim. Merak eden arkadaşlar içinde bilgilendirici olacaktır.

12 Kasım 2018 tarihinde Satış Lideri Mustafa GÖVERCİN tarafından güncellenmiştir.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 28 Ocak 2019 — 20:29
20 Yorum Yorum yap
  1. Bulunuyor. Biz yapiyoruz. Sosyal medya hesaplarimizdan siparis toplayip musterimize direk kapida odemeli gonderiyoruz. Hemde katalog fiyatindan cikis saglayabiliyoruz. Iyi gunler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir