Türkiye’nin en çok kazandıran kozmetik markası Avon ürünlerini takım öncüsü ile kayıt olanlara 15 ile 30 gün vadeli göndermektedir. Yani ürünleri alıyor, müşterinize teslim edip, ücretinizi aldıktan sonra size geliş fiyatından ödemenizi 15 ile 30 gün içinde yapıyorsunuz. Bir önceki konumuzda takım öncüsü ile form doldurarak temsilci olan arkadaşlarımızın ödemelerini Banka Havale EFT, Şubede, ATM’de ve aynı zamanda Türkiye’nin her yerinde bulunan PTT şubeleri yanı sıra Kredi Kartı ile kolayca yapabileceklerini aktarmıştık, bu sayfada Kredi Kartı ile nasıl yapılacağına dair bilgilere yer verilecektir. Diğer ödeme yöntemleri ve önemli hususları görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-odeme

Taksitli Ödeme

Kredi Kartı İle Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?
Öncelikle ihtiyacımız olan internet bağlantısı olan bir bilgisayar, işlem yapacağımız temsilci numarası (başvurunuz onaylanınca gönderilir) ve temsilci şifresi olacaktır. Avon temsilci numarası ve şifresi ile ilgili detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Bu konuda iki farklı seçenek olup, ister kredi kartınızı sisteme tanımlayıp, ödeme zamanlarında fatura miktarı kartınızdan çekilir, isterseniz her defasında kart bilgilerini girerek ödersiniz. Aslında yoğun, unutkan olan insanlara önerimiz kartını sisteme tanımlamaları olacaktır. Limit problemi olmadığı sürece ödemeniz kartınızdan otomatik çekilerek size bilgi verilmektedir. Çünkü tarihi geçmesi halinde 2,90 TL’den az olmamak üzere gecikme faizi uygulanmaktadır.

Temsilci Paneline Giriş Yapıyoruz
Sipariş girişi, takibi, Avon para, cari hesap bilgilerini incelemek, bilgilerinizi güncellemek için mutlaka temsilci numarası ve şifreye gerek duyulmaktadır. Bunlar hazırsa aşağıdaki kırmızı renkteki adresi kopyalayarak Chrome yada Firefox türü bir tarayıcıda sayfayı açıyoruz. Gireceğiniz site SSL güvenlikli olup, herhangi bir bilgi kaybı yaşanmaz. https://www.avon.com.tr/REPSuite/loginMain.page?CURR_URL=%2FREPSuite%2FloginMain.page&langCode=tr_TR&
Açılan sayfada temsilci numaranız ve şifrenizi girdikten sonra GİRİŞ butonuna tıklıyoruz.

Temsilci Ödeme Ekranı
Resmi daha büyük boyutta görmek için üzerine tıklayınız.

Temsilciye Özel Kısmına Geliyoruz
Panele girdiğinizde karşınıza benzer bir ekran gelecektir. Üst kısımdaki menüde ihtiyacınız olan linkleri bulacaksınız. İşlem yapmak için TEMSİLCİYE ÖZEL linki üzerine geliyoruz. Üzerine geldiğinizde açılır menü size seçenekleri sunacaktır. Yer alan seçenekler arasında Ödeme Sayfası tıklanır.

Bilgilendirme Sayfası Karşılayacaktır
Tıkladığınızda sizi bilgilendirme amaçlı bir sayfa karşılayacaktır. Anlaşmalı kredi kartları ve yapılan taksit sayılarını göreceğiniz bu sayfanın alt kısmında yer alan Ödeme Sayfasına Git butonuna tıkladığınızda yönlenir.

Faatura Seçimi

Fatura ve Ödeme Metodu Seçiyoruz
Avon ödeme konusunda esnek olup 15-30 gün süre vermektedir. Bu kapsamda başarılı temsilcilerin birden fazla ödenecek faturaları olabilir. O nedenle ilk yapmamız gereken ücretini faturayı işaretleyip, hemen yanından metodu seçmektir. Seçenekler arasında Kredi Kartı, Kredi Kartı 3D (Telefonunuza şifre gönderilir) ve kredi kartı yerine bankaların para kartları ile de ödeme yapabileceğinizi görüyoruz. Seçimi yaptıktan sonra aşağıda kredi kartı bilgileri girilmektedir.

Taksit Seçeneğini İşaretlemeyi Unutmayın
150 TL ve üzeri alışveriş yaptığınızda 7 gün içerisinde vadesiz olarak 8 taksite kadar taksitlendirme yapabilirsiniz. Kredi kartınız tanımlı olması halinde sistem 24 saat içerisinde otomatik olarak taksitlendirme yapmaktadır. Tabii ki taksit için anlaşmalı bankadan alınmış olması gerekir

Vadeli Taksit İmkanından Yararlanabilirsiniz
Daha önceleri sadece 150 TL ve üzeri alışverişlere 7 gün içerisinde ödenmesi halinde taksit yapan Avon yeni yapılan uygulama ile tüm ödemelere taksit yapmaktadır. Ödenecek ücret ne kadar olursa olsun, aşağıda yer alan taksit kutucuğunu seçmeniz halinde size ne kadar komisyon, işlem ücreti vs uygulanacağını toplamda ne kadar ücret alınacağını gösteren bir sayfa çıkmaktadır. Uygun bulmanız halinde taksit yaptırabilirsiniz.

Ödemeler Hafta İçi Mesai Saatlerinde
Genelde bir çoğumuz çalışan olduğu için bu tür işlemleri akşamları ve hafta sonları yapmayı planlarız. Maalesef bu konuda sizlere çok fazla yardımcı olamıyoruz. Çünkü kredi kartı ile ödemeler sadece hafta içi ve mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. O nedenle hafta sonu ve mesai saatleri dışında sayfa hata verebilir.

3D Secure Kullanın
Günümüzde dolandırıcılıklar artık teknoloji, bilgisayar ve İnternet üzerinden yapılmakta olup, insanların zaaflarından yararlanılmaktadır. Kredi kartı ile işlem yaptığınız yerlerde mutlaka 3D Secure kullanın telefonunuza şifre gelmesi daha güvenli hale gelecektir. Bir diğer güvenlik sistemi ise kart bilgilerinizi girerken sanal klavye kullanmanız bilgisayarınızda bulunan virüs ve casus yazılımların kart bilgilerinizi ele geçirmesini önleyecektir.

Sanal Kart Kullanın
İnternet üzerinden alışverişlerin artması ile birlikte bankalar ek önlemler almaya başladılar, onların başında ise Sanal Kart uygulaması gelmektedir. Size farklı bir kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilmekte olup, istediğiniz zaman limit belirleyip, istediğiniz zaman limiti sıfırlayabilirsiniz. Yani ödeme yapacağınız zaman yapacağınız ücret kadar limit belirleyip, ödeme yapıldığında limiti sıfırlarsınız.

62 Yorum Bulunuyor

Soru Sor, Yorum Yap
  1. merhaba 2 seferdir ödeme yapıyorum ürünleri teslim alıyorum. daha sonra ödememin kredi kartına iade edildiğini görüyorum. bu sebeple sisteme borçlu görünüyorum. iade neden acaba?

    1. Dilek: Bu durum için müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekir. Büyük ihtimalle bankanız ile alakalıdır.

  2. Benim katalog fiyatına göre 48 tllik siparişim vardı daha önceden siparişim olduğu için kargo zaten ücretsiz olacaktı. Ama avon benden katalog fiyatına göre ücret aldı bana geliş fiyatı olmadı yani elime hiç para geçmedi sebebi nedir?

    1. Yaren: Almış olduğun ürünler panorama dergisi ya da meme kanseri ile mücadele ürünleri ile bunlarda temsilci fiyatı yoktur. Yazdığı fiyata gelmektedir. Daha fazla bilgi için 0850 250 28 66 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini aramalısınız.

  3. Avon temsilcisi olmak istiyorum ama tereddutlerim var aydinlatirsaniz sevinirim

    1. Gülten: Tabii ki üye olmadan önce kafanızdaki sorular yanıt bulması gerekir. Ben direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN aklınıza takılan soruları belirtirseniz içtenlikle yanıt vereceğime emin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017