Kredi Kartı İle Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile Avon ödemesi en kolay, pratik ve avantajlı yöntemlerden biridir. 7 Gün 24 saat dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden banka ya da kredi kartınızla ödeme imkânı sunmaktadır. Ücretsiz oluşu yanı sıra kredi kartı bilgilerinizi sisteme kayıt etmeniz halinde 150 TL ve üzeri siparişlerde ödemeyi 15 gün değil de 30 gün sonra yaparsınız.

Kredi kartı olmayan ya da kullanmak istemeyen temsilciler için kart ya da banka hesabına gerek bırakmayan ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Diğer Avon ödeme yöntemleri ve nasıl yapıldıklarını görmek için sitemizden yararlanabilirsiniz. Şimdi dilerseniz kredi kartı ile Avon ödemesinin nasıl yapıldığına bakalım.

AVON Ödeme Sayfası İçin Tıkla

Kredi kartı ile ödeme yapabilmek için 2 farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bunlar Avon ödeme sayfası (avon.com.tr) ve Avon müşteri hizmetleri merkezidir. İlk olarak Avon ödeme sayfasından nasıl yapılacağını göreceğiz.

Avon Temsilci Girişi Yap

Temsilciler için hazırlanan panelden sipariş girişi, takibi yanı sıra ödeme yapmanızda mümkündür. Bunun için olarak temsilci girişi yapmak gerekiyor. Tabii ki aktif bir Avon üyeliğiniz ve temsilci numarası ile temsilci şifreniz oluşturulmuş olması gerekir. Bu bilgilerin hazır olduğunu kabul ederek, avon.com.tr sitesini açıyoruz. Temsilci girişi linkine tıklayarak giriş yapıyoruz.

Avon Temsilci Girişinin Nasıl Yapıldığını Görmek İçin Tıkla

Avon ödeme yap
Avon menü görünümü

Ödeme Yap Butonuna Tıklayın

Avon temsilci girişi yaptıktan sonra gerek bilgisayar, gerekse mobil cihazlardan aynı menüyü göreceksiniz. Bilgisayarlardan girdiğinizde ekran büyük olduğu için yatay menüde ödeme yap butonu göreceksiniz. Mobil cihazlarda ise menüyü açarak ödeme yap kısmını görebilirsiniz. Hangi cihazı kullanırsanız kullanın, ödeme yap butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Bilgilendirme Ekranı İle Karşılaşacaksınız

Avon ödeme yöntemleri

Ödeme yap butonuna tıkladığınızda yukarıda yer alan görsele benzer bir ekran ile karşılaşacaksınız. Ödeme sayfasına geçmeden önce ücretsiz ödeme yöntemleri ve bazı koşulları size belirtmek için hazırlanmıştır. Bilgilere göz attıktan sonra sayfanın alt kısmında yer alan ÖDEME SAYFASINA GİT butonuna tıklayabilir ya da bir süre beklerseniz kendisi otomatik olarak yönlenecektir.

Ödenecek Fatura ve Ödeme Yöntemi Seçin

Avon Fatura Ödeme

Evet, arkadaşlar ödeme sayfasına ulaştık ve karşımızda faturalar görünüyor. Benim sayfamda şuan 3 farklı fatura görülüyor. Fatura numaraları ve ödeme tarihleri güvenlik amacıyla silinmiştir. İlk sırada yer alan faturanın ödemesini yapmak istiyorum. Bu nedenle en sağ kısımda yer alan seç kutucuğunu işaretleyerek hangi faturayı ödemek istediğimi seçiyorum. Hemen yanında yer alan Bir Ödeme Yöntemi Seçiniz kısmından ise Kredi Kartı/Banka Kartı seçeneğini seçmek gerekir. Bu iki işlemi yaptıktan sonra aşağıda yer alan Ödeme butonuna tıklamanız gerekir.

Banka Ya da Kredi Kartı Bilgilerini Girin

Kredi kartı ile ödeme sayfası

Ödemenin son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Burada bizden ödeme yapmak istediğimiz banka ya da kredi kartı bilgileri istenmektedir. Kart sahibinin adı soyadı, kart numarası, son kullanma tarihi ve CVC kısmında ise kartın arkasında yer alan 3 haneli güvenlik kodunu giriyoruz. Bu noktadan sonda Öde butonuna tıklıyoruz. 3D Secure seçtiyseniz telefonunuza gelen şifreyi girmek için banka sayfası açılacaktır.

3D Secure: Ödeme esnasında 3D doğrulama amaçlıdır. Kart sahibinin telefon numarasına doğrulama kodu gelerek daha güvenli ödeme yapmış olursunuz. Seçmenizi öneririz.

Kartımı iyzico güvencesiyle sakla: Avon kredi kartı ile yapılan ödemeleri iyzico alt yapısı ile yapmaktadır. Bu nedenle kredi kartı bilgileri istenen sayfa Avon değilde iyzico.com sitesidir. Kredi kartı tahsilat şirketi olan iyzico Avon gibi birçok şirketin ödeme alt yapısını oluşturmaktadır. Bu seçeneği işaretlerseniz kart bilgileriniz kayıt edilir. Sonraki ödemelerde sizden tekrardan kart bilgisi istenmez. Ödeme günü gelen faturalar kartınızdan otomatik olarak çekilir.

Kart Bilgilerinizi Kayıt Edin, 30 Gün Sonra Ödeyin

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi kredi kartı bilgilerinizi Avon bilgilerim sistemine eklerseniz 150 TL ve üzeri faturalar 15 gün değilde 30 gün sonra ödenecek şekilde ayarlanır. Böylece ödemenizi 30 gün sonra rahatça yaparsınız.

Ödemeniz 10-15 Dakika İçinde İşleme Alınır

Evet, arkadaşlar kredi kartı ile Avon ödemesinin nasıl yapılacağını aktarmaya çalıştım. Yaptığınız ödemenin işleme alınması 10-15 dakik sürebilir. Fatura kısmından ödediğiniz fatura silinecek olup, cari hesap özeti kısmına yansıması ise başlıkta da belirttiğim gibi 10-15 dakika sonra mümkün olacaktır.

Evet, arkadaşlar kredi kartı ile Avon ödemesi hakkında aktaracaklarım bu kadar olup, sormak istediğiniz hususlar varsa aşağıda soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir