Satıştan Kalkacak Ürünler

Yılda 13 farklı kampanya ile müşterilerine benzersiz fırsatları sunan Avon her kampanya mutlaka yeni ürünler, yeni markalar ile sevenlerinin karşısına çıkmaktadır. Bu durumun birde tersi bulunmaktadır. Bir anlamda her kampanya yenileri çıkarken diğer tarafta ise her kampanya en azından bir kaç çeşit satıştan kalkmaktadır. Bu bazen severek kullandığınız ürünler olabilmektedir. Temsilcilere her kampanya gönderilen Panorama dergisi ile satıştan kalkacak ürünler duyurulmaktadır. Fakat müşteriler genelde bu durumdan habersiz oldukları için maalesef sorun yaşayabiliyorlar. Bu nedenle böyle bir sayfayı açmaya karar verdik ve sizlere 1 ay içerisinde satışına son verilecek ürünleri belirteceğiz. Bu şekilde sevdiğiniz ürünlerin satıştan kalkmadan fazlaca alarak stok yapmanızı öneririm.

Avon Ürünleri

Avon Ocak Kataloğu Sonrası (Satıştan Kalkacak Ürünler)
Yılın ilk kampanyası ile birlikte yine bir çok ürün satıştan kalkıyor yada yenileniyor. Özellikle 2 parfüm markası dikkat çekmekle birlikte cilt bakımının vazgeçilmez markası Avon Care çeşitlerinde ciddi bir değişim yaşanacağa benziyor.

TTA Amour EDP
Bundan 2 yıl önce gelin adaylarına yönelik bir parfü olarak satışa çılan TTA Amour EDP yine satıştan kalkmasına karar verilen ürünler arasında yer alıp, alternatif bir koku belirtilmemiştir.

True Life Kadın / Erkek Parfüm
Özellikle ekonomik kokulardan biride True Life EDT olup, kadın ve erkekler için ferahlatıcı kokusu ile yaklaşık 1 yıl satışta kalmıştır. Yerine benzeri olan Simply markası önerilmektedir.

Only Imagine EDP
Geçtiğimiz yıllarda satışa çıkan ve bir birinden eşsiz çiçek kokuları ile kadınların kendine hayran bırakan koku Only Imagine bayan parfüm Avon 2016 kataloglarında artık olmayacaktır. Benzerliği ile bilinen Far Away Bella tercih edebileceğiniz benzer kokulardandır.

Winscape Kadın / Erkek PArfüm
Uzun yıllar en ekonomik parfümler arasında yer alan Windscape Kadın ve Windscape Erkek EDT artık göremeyeceğimiz ürünler arasında yer alacaktır.

Signature
Özellikle olgun erkeklerin kullandığı kokular arasında yer alan Signature Erkek Parfüm markası 2016 yılında katalogda olmayacak ürünler arasında yer almaktadır. Yerine yine olgun erkeklerin sıkça tercih ettiği bir koku olan Black Suede önerilmektedir.

Urban Edge
Yine ileri yaş erkeklerin tercihi olan bir marka Urban Edge Erkek Parfüm 5 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak satışı devam ediyordu.

Perceive Soleil EDP
Hem kadın, hemde erkeklere yönelik kokular üreten Perceive geçtiğiğimiz yıl yoğun çiçek aromaları ile satışa sunduğu Perceive Soleil markası bundan böyle kataloglarda olmayacaktır.

Instinct Kadın / Erkek Parfüm
2 Yıl önce çok iddialı bir şekilde hayatımıza giren Instinct Kadın EDP ve Instinct Erkek EDT son zamanlarda düşen satış performansı nedeniyle çok fazla ilgi görmüyordu. Bunun yerine kadınlar için Avon Femme EDP erkekler içinde Luck EDT önerilmektedir.

Just Move
Genç ve hareketli, sportmen erkeklerin enerji veren kokusu Just Move Erkek Parfüm yine bize veda edecek kokular arasında yer almaktadır. Bundan sonra genç müşteriler için 015 EDT önerilmektedir.

Aqua Kadın / Erkek Parfüm
Yaz aylarında satışa çıkmış Aqua markası özellikle ferahlatıcı özelliği ile çok beğeni topladı, fakat kış mevsimind yeterli ilgiyi görmemesi nedeniyle gözden düşen ürünler arasında yer almıştır. Aqua Kadın ve Aqua Erkek EDT seven biriyseniz mutlaka fazla fazla alın.

Our Story Kadın / Erkek Parfüm
Yine ekonomik parfüm çeşitleri arasında yer alan Our Story sevenlerini üzecek gibi görünüyor.

Viva By Fergie EDP
Dünyaca ünlü model adına üretilen ve yaklaşık 4 yıldır satışı yapılan Viva by Fergie Bayan Parfüm 2016 kataloglarında göremeyeceğiniz ürünler içinde yer almaktadır. Onun yerine ise yine aynı markadan olan Outspoken by Fergie önerilmektedir. Her iki kokuda premium kategoride bulunuyor

Christian Lacroix Nuit Kadın / Erkek Parfümler
Avon’da her bütçeye göre ürünler bulunmaktadır. Dünyaca ünlü isimlere ait markalardan biride Christian Lacroix olup, 100 TL’ye yaklaşan fiyatı ile dikkat çekmektedir. O ürünlerden biri olan Christian Lacroix Nuit EDT kalkacak olup, yerine bu kampanya satışa çıkan Christian Lacroix Bijou önerilmektedir.

Maskara Çeşitleri
Makyaj malzemelerinin vazgeçilmezi haline gelen maskara çeşitlerinde de satıştan kalkma görülüyor. İnfinite Maskara, Uzun Gösteren Maskara, Winget Out, Aerovolume ve Big & Daring maskara satıştan kalkacak Avon ürünleri olarak görülüyor

Göz Kalemi
Chopstix göz kalemi ve çift taraflı sürme göz kalemi çeşidi satışına son verilecektir.

Deodorant
Avon Care Fresh, Dry ve Invisible isimli roll-on deodorant çeşitleri artık olmayacaktır.

Satıştan Kalkan Ürünleri Satın Alabilir miyim?
Yukarıda belirtilen ürünler resmi olarak Avon kataloglarında satışı son bulmuş olup, temsilciler arasında devam edebilir. Örnek satıştan kalkmadan önce 50-100 tane alıp stok yapmış olabilir. Bunu elden yada İnternet ortamında satışına devam edebilir. Fakat dikkatli olmalısınız sahte olma olasılığı bulunuyor.

52 Comments

Add a Comment
 1. Mrb yeşil mekik aleti vardı bulamıyorum bir türlü nerden temin edebilirim tekrar katologa düşme gibi bir durum varmi

  1. Suna: Spor aletleri ve moda ürünleri her zaman katalogda olmayabilir. Ama belirli zaman aralıklarında tekrar satışa sunulur. Katalogları takip etmelisiniz.

 2. Windscape bayan kullanıyordum uzun bir zaman önce kalktı. Alternatif ne olabilir acaba hafif?

  1. Burcu: Evet özellikle yaz aylarının ferahlatıcı kokusu idi hemde ekonomik bir parfümdü.Yerine turunçgil aromaları içeren bir parfüm deneyebilirsin. Summer White Kadın EDT mutlaka dene derim

 3. Mrb percevie soleil tekrar katalogta yer alacak mı acaba

  1. Selver: Bu tür bilgilere ulaşmamız maalesef mümkün değildir.

 4. Avonda sensuelle ve sureendere yakın hangi kokular vardır acaba satıştan kaldırıldı temsilci olarak bir çok parfüm denemedim henüz onlar gibi azda olsa onlara benzeyene denk gelmedim bunlara alternatif olarak üretilmiş koku varmı ?

  1. Ebru: Şöyle yapman lazım Sensuelle ya da Surrender içeriğini iyice öğrenerek diğer parfüm içeriklerine göz atman gerekir. Tam olmasa bile aynı kokuya yakın bir çeşit bulursun. Her iki markada yıllar önce satıştan kalktığı için sana alternatif söylemem zor gibi görünüyor.

 5. Aromadisias bayan parfümü yeniden üretilir mi? Yerine hangisini önerirsiniz?

  1. Nergis: Ürün planlaması şirketin ana merkezinde yapılmaktadır. Bu nedenle size ne desem hatalı olur.

 6. Blue rush bayan parfümünün tekrar satışa sunulma ihtimali yok mudur acaba ? Ya da ona benzeyen alternatif bir koku var mı??

  1. Aslıhan: Maalesef satışa tekrar çıkması ile ilgili önceden bilgi sahibi olmamız imkansızdır. Ama alternatif koku olarak Individual Blue deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir