Avon Temsilci Başvurusu Yap

AVON Temsilcisi olarak %33’e varan oranda gelir elde etmek ya da kendi kullandığınız ürünleri indirimli satın almak için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan başvuru formunu doldurmaktır. Kayıt ücreti, satış yapma ve her ay sipariş girme zorunluluğu yok

[]
1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Formu Doldurup, Gönderdiğimde Nasıl Bir Süreç İşleyecek?

Yukarıda yer alan başvuru formu sadece ön kayıt niteliğindedir. Yani AVON temsilcisi olmak istediğinizi belirtmek içindir. Form elemanlarında belirtmiş olduğunuz telefon numarasından satış lideri arkadaşlarımız sizi arayarak başvurunun size ait olup, olmadığını, halen kararınızın geçerli olup, olmadığını soracaktır. Aynı şekilde görüşme esnasında eksik bilgiler arasında yer alan (Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası TCKN) isteyecek ve tüm bilgileri AVON’UN kayıt sistemine girecektir.

Başvurunuzu Onaylamanız Gerekiyor

Satış lideri bilgilerinizi sisteme girmesi temsilci olmak için yine de yeterli değildir. Son bir işlem daha yapılması gerekir. AVON tarafından gönderilecek olan bilgilendirme mesajında da belirtildiği gibi telefonun mesaj kısmına büyük harflerle KAYITEVET yazarak 3850’ye kısa mesaj göndermeniz gerekir. Bu işlemi 48 saat içerisinde yapmanız gerekir. Yapılmaması halinde başvurunuz yarım kalarak, iptal edilmektedir. Tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Avon Temsilcisi Nedir?
Avon 1886 yılında David H. McConnell tarafından ABD’de kurulmuş olup, geçtiğimiz aylarda 130. kuruluş yıldönümü büyük bir coşku ile kutlanmıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren ürünlerini temsilciler aracılığı ile müşterilerine ulaştırmış olup, halen aynı şekilde devam etmektedir. Doğrudan satış dediğimiz bu uygulamada gönüllü temsilciler görev almaktadır. Türkiye dahil 100 ülkede hizmet Avon temsilcilerinin sayısı 6 milyonu aşmış durumdadır. Türkiye pazarına 1993 yılında Eczacıbaşı ortaklığı ile girmiş olup, 20 yılı aşkın bir süredir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için güzellik yanı sıra gelir elde etme imkanı sunmaktadır.

Kimler Temsilci Olabilir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaş üzerinde olmak bu muhteşem işi denemek için yeterlidir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, çalışanlar, okuyan öğrenciler, ev hanımları durumunuz ne olursa olsun bu fırsatı denemenizi öneririm. Hazırsanız yukarıda yer alan formu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Satış Lideri Sizi Arayarak Bilgi Verecektir
Yukarıda yer alan form sadece ön kayıt niteliğinde olup, size ulaşmamızı istediğiniz saat aralığında Avon’da görevli arkadaşlarımız belirtmiş olduğunuz telefon numarasından size ulaşarak kesin kayıt işlemi gerçekleştirecektir.

2 Saat İçerisinde Başvurunuz Aktif Edilir
Size ulaşan arkadaşlarımıza aktardığınız bilgiler sonrası başvurunuz işleme alınır ve 2 saat gibi kısa bir sürede temsilciliğiniz aktif hale gelmektedir. Bu noktadan sonra siparişlerinizi girmeye başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Katalog ve Panorama Gönderimi Yapılır
Arkadaşlarımız başvurunuzu aktif etmekle kalmayıp, aynı zamanda belirtmiş olduğunuz teslimat adresine ilk katalog ve panorama dergisini gönderecektir. Bunun için sizden herhangi bir ücret alınmaz.

Avon Sipariş Girişi Nasıl Yapılır?
Hepinizin bildiği gibi Avon ürünleri sadece katalog üzerinden satılmaktadır. 3 ile 4 Haftada bir yenilenen katalogda yer alan ürünlerin aynı zamanda 5 haneli ürün kodları bulunmaktadır. Sipariş esnasında almak istediğimiz ürün kısmına bu kodları girmek gerekir. Sipariş girişi için bir çok seçenek sunulmuş olup, size önerim temsilci panelinizi kullanarak İnternet üzerinden girmektir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda sipariş girişlerinin nasıl yapıldığı görseller eşliğinde görebilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-siparis-girisi

Temsilci Şifresi Nasıl Alınır?
Avon’un size sağladığı temsilci panelini kullanabilmek için temsilci numarası ve şifre almak gerekmektedir. Temsilci numarası başvurunuz aktif olduğu anda size gönderilmektedir. Şifrenizi ise sizin kendiniz yada size kayıt esnasında yardımcı olan arkadaşlarımız alabilir. Şifre almak oldukça kolay olup, sadece 2 dakika içinde yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıda bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi

Siparişim Ne Zaman Gelir?
Avon’a ilettiğiniz siparişler 2 gün içerisinde teslim edilmektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gerekmektedir. Siparişlerinizi mutlaka hafta içi ve 15:00’a kadar giriş yapmalısınız. Hafta sonu verilen siparişler Avon’un hafta sonu çalışmaması nedeniyle Pazartesi günü işleme alınıp, kargoya verilmektedir.

Ödemeyi Nasıl ve Nereye Yapacağım?
Avon burada çok güzel bir fırsat sunmakta ve 15 gün vade tanımaktadır. Yani siz ürünleri alıyor, ödemenizi 15 gün sonra yapıyorsunuz. Burada amaç siparişini verdiğiniz ürünleri müşterilerinize teslim etmeniz, onlardan ödemeyi alarak 15 gün içerisinde kendi kazancınızı ayırarak Avon’a ödemeniz gerekir. Ödemek için bir çok alternatif bulunuyor. Kredi kartı, Banka Havale, ATM ve Şubeleri ile size en yakın PTT şubesine giderek temsilci numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. Ödemelerinizi sadece belirttiğim şekilde yapacaksınız. Kargo yada herhangi biri sizden ücret talep ederse sakın ona itimat etmeyin.

Ne Kadar Kazanacağım?
Avon temsilci kazançları tamamen temsilcinin performansına bağlı olup, aylık binlerce TL ve daha fazlasını kazanmanız mümkündür. Ben burada size gelir oranlarını aktarmak istiyorum. Satışını yaptığınız ürünlerden %15 ile %33 arasında gelir elde edersiniz. Yani bir müşteriniz katalogdan 100 TL’lik ürün aldığında sizin geliriniz 33 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu şekilde hesaplama yapabilirsiniz.

Nasıl Kazanacağım?
Satış yapacağınız katalogda yer alan fiyatlar müşterilere yönelik olup, ürünleri alış esnasında size özel fiyatları görürsünüz. Örnek 100 TL’lik ürün aldığınızda bu size 67-75 TL arası bir fiyata gelecektir. Siz ise ürünleri teslim ederken müşterinizden 100 TL alacaksınız. Belirtilen temsilci fiyatı ile Avon’a 15 gün içinde ödeme yaparak geri kalan kısım sizin kazancınız olacaktır.

Her Kampanya Farklı Bir Hediye
Avon temsilcileri satış yaptıkları ürünlerden sadece kazanç elde etmiyor aynı zamanda hediye ve AvonPara kazanıyor. Temsilci hediyeleri her kampanya değişmekte olup, güncel hediye bilgisini Panorama dergisi yada aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. Hediye dışında temsilci seviyenize göre AvonPara toplayarak Türkiye’nin en büyük E-Ticaret sitesi Hepsiburada.com’da kullanabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Aldığım Ürünü İade Edebilir miyim?
Avon’un güzel yönlerinden biride iade konusunda olup, aldığınız ürünü siz yada müşteriniz beğenmemesi, memnun kalmaması halinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Ürünü açın, deneyin sizi memnun etmediyse iade edebilirsiniz. Bunun için 40 günlük uzun bir süreniz olduğunu unutmayın. İade ve değişim için faturanızda yer alan iade formunu doldurarak kargo firması yada görevlisini teslim etmeniz yeterlidir.

Satış Yapmazsam, Yapamazsam Ne Olur?
Avon ürünleri satışı en kolay kozmetik ürünler arasında yer almaktadır. Öyle ki Türkiye’de her 8 saniyede bir Avon ruj satışı yapılmaktadır. Kadın, erkek ve çocuklara yönelik yer alan ürünleri insanlar yakından tanımakta ve sizin özel bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Yeni çıkan ürünleri ise TV reklamları ile duyurmaktadır. Satış yapmamanız halinde herhangi bir borcunuz olmayacaktır. Fakat 3 kampanya boyunca bu 2,5-3 aylık bir sürece tekabül etmekte olup, bu süreçte hiç sipariş vermemeniz halinde sistem temsilci unvanınızı iptal etmektedir. Yeniden başvuru yapmanız gerekir.

Temsilcilik İptali Yapabilir miyim?
Gönüllü yapılan bu işe başvurmakta çıkmakta çok kolaydır. Dilediğiniz zaman müşteri hizmetlerini arayarak temsilcilik iptali yapabilirsiniz.

Başarılı Temsilci Olmanın Sırları Nelerdir?
Temsilci olmayı düşünen arkadaşların en çok merak ettiği hususlarda bilgi vermeye çalıştım. Şimdi ise bu işte nasıl başarılı olacağınıza dair bazı önemli ipuçları vereceğim. İlk önerim işe küçük bir mecra ile başlamanız olacaktır. Bunun dışında mutlaka güler yüzlü, diksiyonu düzgün, konuştuğumuzda tüm insanların sıkılmadan dinleyecek şekilde etkili ve ikna edici konuşma düzenine ulaşmanız gerekir. Gerek duyarsanız ücretsiz kurslarda 60 saat sürecek olan diksiyon kurslarına katılabilirsiniz.

İnternet ve Sosyal Medyada Aktif Olun
Günümüzde insanlara ulaşmanın, onlara mesajlarınızı iletmenin en kolay yolu İnternet ve sosyal medya kanalları olmaktadır. Facebook, Twitter, İnstagram vs için Webmaster olmak yada kodlama bilmek gerekmez. Örnek ben Konya’nın 5. büyük ilçesi olan Beyşehir’de yaşayan biri olarak kabul edin. Burada 70 bin insan yaşamaktadır. Bunlardan 20-30 bin civarı 18 yaş üzeri kız ve kadın olmaktadır. Yani başarılı bir çalışma ile bizim burada minimum 1500-2000 düzenli müşteri bulmamız mümkündür. Ama ilk etapta hedefimiz 100 müşteri olsun. Bizim buradaki kadınlara ulaşmamızı sağlayacak en kolay mecra İnternet ve sosyal medya olacaktır. İlk iş olarak Beyşehir’de Avon satışı, temsilci kaydı vs yaptığınızı gösteren bir Facebook sayfası ile başlayın. Buradan sürekli insanlara güncel kampanya bilgilerini bunalmayacak şekilde paylaşın. Örnek günde 3-4 paylaşımdan fazla olmasın.

Müşterilerin Katalog İsteğini Ücretsiz Karşılayın
Kullandığınız sosyal medya sayfalarında sürekli aktif olarak gelen sorulara kısa sürede cevap vererek, katalog isteyenlerin ihtiyacını karşılayın. Zaten küçük bir ilçe olması nedeniyle her yerine yürüyerek gidebilirim.

Müşterilerinizin Ne İstediğini Bilin, Profillerini Çıkarın
İlk sipariş müşteri devamlılığı için önemlidir. İlk siparişi veren müşteri sizin hizmetinizden memnun kalması halinde sürekli size sipariş verecektir. Müşterilerin ilgi alanları ve tercihlerine dair profil hazırlayın. Örnek Ahmet bey Perceive Erkek Parfüm’den hoşlanıyor ve sürekli onu alıyorsa bunu bir yere not edin. Ahmet bey bu ürünü en son ne zaman aldığını not ederek Ahmet beyin o ürünü bitme aşamasına doğru ilgilendiği parfümde kampanya varsa onu mutlaka bilgilendirerek ilgisini çekebilirsiniz. Parfümlerde çoğu zaman Deodorant 1 TL şeklinde satılır. Temsilciye geliş fiyatı ise 75 kuruş olmaktadır. Ahmet beye parfüm aldığında deodorant hediye ederseniz çok etkili olacaktır.

iade Konusunda Yardımcı Olun, Zorlaştırmayın
Bir çok insan yapısı gereği kararsız ve kolay kolay memnun olmayabilir. Aldıkları ürünü almak yada değiştirmek isteyebilir. Onlara bu konuda sakın zorluk çıkarmayın. Bu şekilde yapan temsilciler müşteri kaybetmektedir. Öyle ki sürekli müşteri şikayetleri geliyor. İade etmek isterse yine güler yüzle karşılayın ve iade ederek ücretinin geri verileceği yada farklı ürün alabileceğini kendisine iletin. Sizin bu iyi niyetli tavrınız karşısında memnun kalacak ve iyi niyetli adımlar atacaktır.temsilci kayıt

Sorularınızı Cevaplıyoruz.
Avon temsilcisi olmak isteyen değerli arkadaşlar sizlere aktaracaklarım şimdilik bu kadar olup, hale aklınıza takılan soru yada sorular varsa aşağıda yer alan soru ve yorum formundan bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en geç 24 saat içerisinde yanıt verilecektir. Sizlere hayatınızın her alanında başarılar diliyorum.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Sayfada yer alan bilgiler faydalı oldu mu? Çok KötüKötüİdare EderİyiÇok İyi (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...[/box]

88 Comments

Add a Comment
 1. Merhabalar. Ben k13 katalogunda 150 liralık sipariş artı 4 lü katalog girdim. pur blanca hediyesi gelmesi gerekiyordu ama bir sonraki kampanyada geleceğini ögrendim. Şimdi tekrar sipariş topluyorum ve bana Black suede night parfüm ve anew krem yazıyor ek olarak ama pur blanca gözükmüyor neden acaba? Birde k1 ilk sipariş paketi ne oluyor oda yazıyor?

  1. Tuğba: konuyla ilgili inceleme yaparak bilgi vereceğiz.

 2. Katolog bize ulastiktan sonra siparisi en son ne zamana kadar verebilirim. Odeme 15 gun icinde evet ama siparis verme suresi nedir

  1. Serap: Her kataloğun 25-30 gün gibi süresi bulunmaktadır. Bu tarihler kataloğun ilk sayfasında belirtilir. Bu süre içerisinde dilediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz.

 3. Ben temsilci olark uye oldum bugun ama giris yaparken sürekli hata veriyor yanlis sifre filan diyo ne yapmaliyim

  1. Zeliş: Şifre hatası alıyorsanız girişinizi aşağıda yer alan adresten yapınız. https://www.avon.com.tr/REPSuite/loginMain.page

 4. Meraba ben avona kayit olmak istiyorum aklima takilan bisey var uye oldgumda siparis verdgim zaman internet uzerinden mi vermem gerekiyo

  1. Seda: Temsilciler sipariş girişlerini bilgisayardan avon.com.tr ve akıllı telefonlara yükleyecekleri Avon mobil uygulama ile girebilirler. Dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak da telefonla sipariş girişi yapabilir.

 5. 5-6 yıl önce surender diye bir parfümünüz vardı çok güzeldi neden kaldırdınız anlamıyorum. aynı kokuyu arıyorum ama bulamıyorum. onu tekrar kataloğunuza eklermisiniz lütfen.

 6. Merhaba ben yeni kayit yaptım geri dönüş olacakmış ama ben tc vermek istemiyorum böyle olurmu acaba bana geri dönüş yapabilirmisiniz?

  1. Merve: Tabii ki T.C. kimlik numarası vermeden de kayıt olabilirsiniz. Fakat size sunulan imkanlar kısıtlı olur. Ödemeyi sipariş girişi esnasında yapmanız gerekir. 15 Gün vade imkanı sağlanmaz. Çünkü ödeme yapmadığınızda AVON’UN kayıtlarında size dair bilgi olmamaktadır.

 7. Eğer TC vermeden üye olunursa ödemenin sadece nakit ve kredi kartı ile yapıldığını söylemişsiniz. Acaba banka kartı da geçerli olur mu?

  1. Derin: Avon ödemelerinde sadece kredi kartı geçerli değildir. Aynı zamanda bakiyenizde ödemeye yeterli miktar olması halinde hesap kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

 8. İyi akşmlar siparişim geldi fakat bir ürünüm noksan ve bir sonraki sipariş ile gelecek diye bir ibare var faturada fakat benim ne zaman sipariş vereceğim belli değil ve ürünleri arkadaşına eksiz teslim etmen gerekiyor lütfen bana yardımcı olun arkadaşıma mahcup olmak istemiyorum

  1. Yağmur: Bazı ürünler stok problemi nedeniyle gecikme olabiliyor. Buna benim bir çözüm getirmem imkansızdır.

 9. merhaba bende avon ailesine katilmak istiyorum.Fakat bir tanidigim erkek oldugum icin,bu ise sadece bayanlari kabul ediyorlar dedi.Dogrumu acaba bende uye olabilirmiyim.ilginiz icin tesekkurler.

  1. Ali: Bende erkeğim ve bu işi yıllardır yapıyorum. Önce temsilci oldum sonra satış lideri olarak daha fazla kazanmaya başladım. Avon’da cinsiyet ayrımı yok, kadın ya da erkek herkes katılabilir. Sitemizden başvuru yapın size yardımcı oluruz.

 10. Merhaba müşterim urun istedi hediyeli ürünü urun geldi heediyesi gelmedi. Müşterim hediyesini de istiyorm bana yardmcı olursanz sevinirm.

  1. Hülya: Müşteriniz hangi ürünü satın aldı ürün kodu ya da sayfa numarası belirtir misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir