Serbest çalışarak, yada ek iş yaparak kazanç sağlamak isteyenlerin ilk tercihi doğrudan satış yapan kozmetik markaları olmaktadır. Bu kapsamda ilk karşımıza çıkan Avon Kozmetik dünya genelinde 1886 Türkiye’de ise 1993 yılından beri gelir elde etme imkanı sunuyor. Bu işi yapmak isteyenlerin en çok ihtiyaç duyacağı iki unsur bulunmaktadır. Bunlardan birisi ürünleri tanıtacağı katalog diğeri ise hemen hemen her yerde ihtiyaç duyacağı temsilci numarasıdır. 8 Haneli olan Avon Temsilci Numarası nedir, ne işe yarar ve nasıl temin edilir, unutulması halinde ne yapmak gerekir, bu sayfada bu sorulara yanıt bulacağız.

Temsilci Bilgisi

Avon Temsilci Numarası Nedir, Nasıl Alınır?
Öncelikle oldukça önemli olduğunu ve mutlaka bir yere kayıt edilmesi yada ezberlemeniz önerilir. Çok fazla gizlilik hususu olmayıp, 8 haneli rakamdan oluşmaktadır. Başvuru yapan ve başvurusu olumlu şekilde onaylanan herkese bu numara verilmektedir. Peki bu numara size nasıl ulaşıyor, hemen onuda görelim.

İnternet Üzerinden Başvuru Yapanlar
Biliyorsunuz ki artık Avon temsilcisi olmak oldukça kolay ve İnternet üzerinden yapılmaktadır. Bu kapsamda Avon.com.tr üzerinden başvuru yaptığınızda 5 dakika gibi bir sürede işlemleriniz tamamlanmakta ve temsilci numaranız dahil size kısa mesaj ve email ile gönderilmektedir.

Takım Öncüsü İle Başvuru Yapanlar (3-7 Gün Sürebilir)
Klasik fakat avantajlı başvuru yöntemi sizi bir takım öncüsü yada yeni adıyla takım liderinin kayıt etmesidir. Bunun için bir yer belirlenir ve takım öncüsü yada bölge satış sorumlusu ile orada buluşarak başvuru formu doldurulur ve imzalanır. Görevli arkadaş size katalog, panorama vs gibi yardımcı malzemeleri teslim eder ve başvuru formunu incelenmek ve onaylanmak üzere firmaya gönderir. Bu şekilde yapılan başvuruların cevaplanması 3-7 gün sürmektedir. Başvurunuz olumlu sonuçlanması halinde başvuru esnasında belirttiğiniz telefon numarasına bilgileriniz kısa mesaj ile gönderilmektedir.

Temsilci Numarası Neden Gereklidir?
Öncelikle o numara sizin Avon ile aranızdaki iletişim aracı olup, bir çok yerde kullanacaksınız. Öyle ki müşteri hizmetleri merkezini aradığınızda sistem sizi tanımak için numaranızı istemektedir. Bununla sınırlı kalmayıp, şimdi dilerseniz temsilci numarasının gerekli olduğu işlemleri aşağıda görelim.

Sipariş Girişi Bir temsilcinin en çok yapacağı işlemlerden biri kendisi yada müşterilerinin istedikleri ürünleri sipariş etmektir. Bunun için kullanabileceği kanallar Avon.com.tr sipariş giriş paneli yada telefon olmaktadır. Sesli arama, kısa mesaj yada mobil yazılımı kullanabilirsiniz. Siparişinizi nasıl vermek isterseniz isteyenin, her aşamada sizden numaranız ve bazı uygulamalarda ekstra olarak temsilci şifresi istenmektedir. Temsilci şifresi ile ilgili detayları ayrıca ele alacağız.

Ödeme İşlemlerinde
Takım öncüsü ile başvuru yapanlarda ödeme seçenekleri oldukça gelişmiş olup, kredi kartı (tek çekim yada taksit) Havale-EFT, ATM, yada PTT şubelerinden ödeme yapabilirsiniz. Bunların hangisini kullanırsanız kullanın yine hepsinde temsilci numarası gerekli olup, kredi kartı ile ödeme yapmak için ayrıca şifre gereklidir.

Müşteri Hizmetleri Merkezi Aramalarında
Bu işe başlayan insanların %98 gibi önemli bir bölümü herhangi bir bilgi ve deneyimi olmadan başlamaktadır. O nedenle çok yerde bilgi ve yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bunun kapsamda hafta içi her gün destek alabileceğiniz müşteri hizmetleri merkezi birimi olup, numaralarına ulaşmak için tıklayınız. http://www.satistemsilcileri.com/avon-musteri-hizmetleri Size uygun numarayı aradığınızda sistem sizden temsilci numaranızı girmenizi isteyecektir. Bu nedenle mutlaka ezberlemeniz önemlidir.

Avon Temsilci Numaramı Unuttum & Gelmedi
Bir çok arkadaşımız bu numaranın tam olarak ne işe yaradığını bilmediği için ilk başlarda çok fazla önemsemiyor. Bir yere kayıt etme yada ezberlemesi halinde gerekli olan bu numarayı kayıp etmiş oluyor. Yada başvuru esnasında hatalı yada bilerek telefon numaranızın yanlış olması size gönderilen numaranın ulaşmamasına neden olmaktadır. Temsilci numarasını bilmeyen, unutan arkadaşlarımızın ne yapmaları gerektiğine dair açılama aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır. http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-numarami-unuttum

Daha Önce Bu İşi Yaptım Numaram Geçerli mi?
Bazı arkadaşlar daha önce, geçen yıl, 2 sene önce gibi bir zaman sürecinde bu işi yaptığını, numaramı unuttum vs diyorlar. Sizin için hiç bir sorun yok, çünkü temsilciliğiniz iptal olmuştur. Evet değerli arkadaşlar Avon 3 kampanya boyunca hiç bir sipariş vermeyen görevliler sistematik olarak iptal etmektedir. Yani 3 kampanya ve daha fazla sipariş vermediğinizde başvurunuzda, numaranızda iptal edilir. Böylesi durumlarda numaranızı hatırlamak için boşa çabalamayın. Yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu durumda size yeni bir numara gönderilmektedir.

Temsilci Numarası Nedir, Nasıl Alınır? için 33 yorum yapılmış


raziye

Temsilci numaram oldugu halde sifre alinmiyp

Yönetici

Songül: Yaşadığınız sorun nedir?

songül Kartal

temsilci numaramı olduğunu halde şifreyi alamıyorum

ebru gümren

ben üye olalı bir haftayı geçti hala temsilci numaramı ve şifremi bilmiyorum. sipariş verecem lütfen yardımcı olun

AYKAN SEYFETTİN AYDIN

öncelikle bölge sorumlum Azercan ELER bölge satış sorumlusu)yla görüşmek istiyorum. kişisel bilgilerim ve satışlar için acilen kendisiyle konuşmam lazım. bilginize

huriye kaya

üyelige kabul edildim cuma günü bana geri dönülecekti ama geri dönülmedi dergi gelecekti ama oda gelmedi lütfen İLGİLİ MAKAMA

seval eryolu

5 gündür cep telefonuma temsilci numaramı bekliyoum ama gelmiyor sisteminiz cok mu yavaş işliyor sipariş vermeye zamanım kalmayacak lütfen bir an önce temsilci numaramı istiyorum mağdurum:(

umman

çorumda avon ürünleri satan biri lazım sürekli ( perceive erkek ) parfumü kulanıyorum vede satan biyer bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Yönetici

Esra: Temsilci numaran 1 hafta içinde gelir. Kampanya süreleri aylık değildir. Bazı kampanyalar 3 bazıları 4 hafta sürmektedir.

esra

Ben dun takim oncusuyle görüştüm bana katolog verdi ocak 2014
Formu doldurdu. Yalniz temsilci numaramin cep telefonuna geleceğini belirtti
Kaç gün içinde gelir ayrıca 1 hafta suren var dedi sipariş vermek için
Bu ayin sonuna kadar dglmi sipariş suresi normal olarak.

*