Avon Kargo İle Merak Ettiğiniz Her Şey

Temsilciler için, Avon kargo ücretleri ve ücretsiz kargo limitlerinde değişiklik yapıldı. 2021 Nisan ayı ile birlikte geçerli olan güncel tarifeleri yazının devamında görebilirsiniz.

Avon Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz yıllarda PTT kargo ile çalışmaya başlayan Avon kargo takibi için 3 farklı seçenek sunmakta: İlk seçenek herkese açık olan PTT kargo takip sayfası olacaktır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilir ve gönderi kodu ile sorgulama yapabilirsiniz. https://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Temsilci ve satış liderlerine özel hazırlanan Avon kargo takibi sayfasına ise aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. https://pttws.ptt.gov.tr/BarkodHareket/faces/home.xhtml?islem_tip=2&musteri_no=602200518&parametre=temsilci%20numaran%C4%B1%20gir Açılan sayfada temsilci numaranızı girerek son ve daha önceki kargolarınızın detaylarını görebilirsiniz.

Avon kargo takip

Üçüncü seçenek ise Avon temsilci girişi yaptığınızda, sipariş takibi kısmına tıklamak olacaktır. Sipariş takibi kısmında, kargo takibi seçeneği de yer almaktadır.

Avon Kargo Ücreti Ne Kadar?

85 TL ve altında kalan siparişler için 11,99 TL, 85 TL ile 300 TL arasındaki siparişlerden ise 2,99 TL alınmaktadır. 300 TL ve üzeri siparişlerde herhangi bir ücret alınmaz. Elite Club üyesi olmanız halinde ise 85 TL ve üzeri siparişlerde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Avon Elite Club üyeliği nedir, nasıl olunur? Gibi soruların yanıtı için hazırladığımız sayfada göz atınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-seviyeleri

NOT: Bazı kampanyalarda ücretsiz kargo limiti, geçici olarak aşağı çekilmektedir. Bu tür duyurular, temsilcilere SMS ile duyurulmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

Avon kargo işlemleri ile ilgili sizlerin merak ettiği sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Aşağıda yer alan başlıklara göz atabilir, sorunuz yanıt bulmadı ise soru ve yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Avon Hangi Kargo İle Çalışıyor?

2017 Yılında PTT Kargo ile çalışmaya başlandı. 4500’den Fazla şubesi bulunan PTT kargo Türkiye’nin her yerine dağıtım imkanı sunmaktadır. Haftanın 1 günü köylere de dağıtım yapmaktadır.

Avon Kargo Ne Zaman Gelir?

Sipariş girdiğiniz gün ve saate göre değişmektedir. Hafta içi 15.00’a kadar gireceğiniz siparişler aynı gün kargoya verilme olasılığı bulunmaktadır. Cuma günü 15.00 sonrası ve hafta sonu verilen siparişlerin kargoya verilmesi Pazartesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle sipariş girdiğiniz güne, saatine dikkat etmelisiniz. Gönderileler Avon’un Kocaeli deposundan yapılmaktadır. İstanbul ve yakın illerde yaşayanlar için 24 saat içerisinde teslim imkanı bulunmaktadır.

Siparişiniz kargoya verilmesi ve dağıtıma çıkması halinde PTT tarafından kayıtlı telefon numaranıza bilgilendirme amaçlı SMS gönderilmektedir.

NOT: Kampanya başlangıcında (her ay başı) yoğunluk oluşması nedeniyle kargoya verilme süreci 1-2 gün uzayabilmektedir.

Avon Kargoyu Almazsam Ne Olur?

Temsilciler siparişlerini teslim almaları gerekmektedir. Almamaları halinde ise 11,99 TL’lik kargo ücreti yansımaktadır. Yansıyan bu ücret, bir sonraki siparişinize eklenmektedir.

PTT Kargo Şikayetleri Nereye Yapılır?

Hiç arzu etmesek de maalesef bazı kargo şubeleri dağıtımda aksaklığa neden olmaktadır. Bu durum çoğu zaman kurumdan çok çalışanlardan kaynaklanmaktadır. PTT kargo ile ilgili şikayetlerinizi ilk olarak size hizmet veren şube müdürüne iletmelisiniz.

Çözüm bulunmaması halinde Avon müşteri hizmetleri 0850 250 28 66 ve aynı şekilde PTT kargo müşteri hizmetleri numarası olan 444 17 88 numaralı hattı aramaya çekinmeyin.