Avon Kargo Takibi, Ücretleri ve Daha Fazlası Yazımız da

Avon temsilci gönderileri 2017 yılından beri PTT kargo tarafından yapılmaktadır. Geniş dağıtım ağı yanı sıra kapıda ödeme desteği ile de hayatımıza birçok yenilik kattı. 

Ülkemiz genelinde 4500’den fazla şubesi ile hizmet vererek diğer kargo şirketlerine göre birçok üstünlüğü bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse haftanın belirli günlerinde olsa bile, köylere dahi dağıtım yapmaktadır.

Avon kargo

Kısa adı PTT olan (Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü) bir devlet kurumudur. 2013 yılında adı Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değiştirildi. 2017 yılında ise Türkiye varlık fonuna devredildi. 

Avon Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT kargo takibi sayfasını merak edenler için gerekli bağlantıyı paylaşalım. https://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Fakat Avon temsilcileri için gönderi takibi daha kolay bir şekilde aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak yapılmaktadır. Temsilci ve satış lideri arkadaşlarımız PTT kargo takibi için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirler. https://pttws.ptt.gov.tr/BarkodHareket/faces/home.xhtml?islem_tip=2&musteri_no=602200518&parametre=

Avon kargo takibi
Açılan sayfada Temsilci/Danışman No: kısmına 8 haneli temsilci numaranız ve alt kısımda yer alan güvenlik kodunu girmeniz yeterli olacaktır.

Dilerseniz kargo takibi işlemini Avon temsilci paneli üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için temsilci girişi yaparak Avon sipariş takibi kısmına ulaşmanız gerekir. Oradan da ilgili siparişin kargo takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Avon Kargo Ücretleri Ne Kadar?

Temsilci ve satış liderleri için kargo ücretleri belirli kriterlere ve çoğu zamanda kampanya bazlı değişiklik göstermektedir. Öncelikle kargo ücretinin 10 TL olduğunu belirterek başlamalıyım. Bu ücreti ödememek için her kampanya ücretsiz kargo limiti belirlenmektedir. Çoğu zaman bu limit kampanya içerisinde düşürülebilmektedir.

Örnek vermek gerekirse bu kampanya ücretsiz kargo limiti 50 TL olarak belirlendi. Temsilci fiyatı ile 50 TL ve üzeri siparişlerde 10 TL kargo ücreti alınmaz. Fakat 1,75 TL gibi bir hizmet bedeli şeklinde ücret eklenir. Bu ücreti de ödememek için minimum 300 TL sipariş vermeniz gerekir. Ya da temsilci seviyeniz elite club olması gerekir.

Elite club üyesi olduğunuzda hizmet bedeli ödemezsiniz. Aynı zamanda müşteri hizmetlerinde öncelikli iletişim yanı sıra yıl sonunda binlerce TL değerinde hediye otomobil kulanım hakkı ve yurt dışı gezilerine katılabilirsiniz. Avon elite club ayrıcalıklarını görmek için tıklayınız.

Avon Kargom Ne Zaman Gelir?

PTT kargo Avon gönderilerini mümkün olan en kısa zamanda teslim etmektedir. Örnek vermek gerekirse ben İstanbul Bakırköy’de yaşayan biri olarak siparişim her zaman 24 saat içerisinde teslim edilmektedir. Aynı şekilde düzenli ürün gönderdiğim Gaziantep’te yaşayan bir müşterim ise 48 saat içerisinde gönderisi teslim edilmektedir.

Burada en önemli husus siparişi girdiğiniz gün ve saati önemlidir. Siparişlerinizi hafta içi ve mümkünse 15.00’a kadar girmelisiniz. Faturalanma saati uzatılmaması halinde 15.30 sonrası girilen siparişlerin işleme alınması bir sonraki güne kalacaktır. Siparişiniz işleme alınması ile birlikte kargoya verilir.

Cuma günü belirttiğim saatten sonra ve Cumartesi, Pazar günleri gireceğiniz siparişlerin işleme alınması Pazartesi ve mümkün olacaktır. Bu nedenle kargoların gecikmesi söz konusu olabilir.

PTT’den Kargo Mesajları Alırsınız

Avon siparişiniz kargoya verildiğinde ………… takip nolu AVON siparişiniz PTT Kargoya teslim edilmiştir. Şeklinde mesaj alırsınız. Gönderiniz dağıtıma çıkması halinde ise ……… takip nolu AVON kargonuz mesai saatleri içerisinde teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılmıştır. Şeklinde bilgilendirme mesajı alırsınız.

Kargo görevlisi sizi adresinizde bulamaması halinde haber kağıdı bırakarak bilgilendirme yapmaktadır. Kağıtta yazan iletişim bilgilerden ulaşarak kargonun tekrardan dağıtıma çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Gönderiniz 2 defa dağıtıma çıkmaktadır. Her iki dağıtımda da size ulaşılamaması halinde gönderiniz size en yakın PTT ya da PTT kargo şubesine bırakılmaktadır. Gönderiniz burada 10 gün sizin bizzat almanız için bekletilecektir. Almamanız halinde şirkete geri dönecektir.

Avon Kargomu Almazsam Ne Olur?

Temsilciler kargolarını almamaları, kabul etmemeleri, adresinde bulunmamaları sonucunda kargo Avon’a geri dönmektedir. Kargo geri dönmesi ile birlikte ödenmesi gereken fatura iptal edilir. Fakat burada sizin 10 TL’lik ödemeniz gerekiyor.

Kabul edilmeyen koliler ya da kabul edilip sonrasında ürünlerin tümü iade edilmesi halinde temsilcinin bir sonraki siparişine 10 TL kargo ücreti eklenmektedir. Bir sonraki siparişte ürün dışı bedeller kısmında 10 TL yazdığını görürsünüz.

PTT Kargo’nun Üstünlükleri Nelerdir?

Avon PTT kargodan önce diğer lojistik firmaları ile de çalıştı. Şimdi dilerseniz PTT kargo ve diğer firmalar arasındaki farklara bakalım mı? Ben PTT’nin birçok üstünlüğü olduğunu düşünüyorum.

PTT Kargo Köylere Bile Dağıtım Yapıyor

Çok geniş bir dağıtım ağı bulunan PTT kargo başlıkta da belirtildiği gibi il ve ilçeler ile sınırlı kalmadan köylere bile dağıtım yapan sanırım tek kargo şirketidir. Tabii ki köylere her gün dağıtım yapılmıyor. Haftanın belirli gün ve günlerinde köylere dağıtım yapılmaktadır.

PTT Şubelerinde Avon Fatura Ödemesi Yapılabiliyor

Sadece kargo ile sınırlı olmayan PTT ve Avon anlaşması aynı zamanda temsilcilerin fatura ödemelerini de kapsıyor. Temsilciler kendilerine en yakın PTT şubesine giderek Avon fatura ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Buradan yapılan ödemelerde küçük bir işlem ücreti alındığını belirtmeliyim.

Fatura ödemelerini hiç bir işlem ücreti ödemeden yapmak isterseniz kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yöntemini kullanmanızı öneririm. Avon Türkiye resmi İnternet sitesinden 7/24 gerçekleştirebileceğiniz bu işlem hem ücretsiz hem de en hızlı ödeme yöntemidir. Diğer Avon ödeme yöntemlerini görmek için tıklayınız.

Avon Kapıda Ödeme Uygulamasını Başlattı

PTT kargo ile çalışmaya başlanması ile birlikte Avon temsilcilerinin hayatında bir ilk gerçekleşti ve kapıda ürün tesliminde ödeme uygulaması hayata geçti. Birçok temsilci siparişlerini kapıda ödeme şeklinde seçmektedir. PTT kargo görevlisi koliyi teslimi esnasında ödemeyi nakit olarak almaktadır. Avon kapıda ödeme ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Avon Kargonuzu PTT Şubesine İsteyebilirsiniz

PTT ile gelen bir diğer yenilik ise arzu eden temsilcilerimiz gönderilerini adresleri yerine kendilerine en yakın PTT şubesine isteyebilmektedir. Kargonuz PTT şubesine geldiğinde 10 günlük süre içerisinde gelip almanız beklenir. Koliyi alır arzu ederseniz orada ödemenizi de kolayca yapabilirsiniz.

PTT Kargo Cumartesi Günleri de Dağıtım Yapıyor

İstanbul’da yaşayan biri olarak PTT kargonun Cumartesi günleri de gün boyu dağıtım yaptığını görüyoruz. Tabii ki bu Türkiye’nin her yerinde böyle mi? bilmiyorum. Yani PTT şubeleri ile PTT kargoyu birbirine karıştırmamak gerekir.

Avon Satış Liderlerine PTT Kargo’da İndirim

Başarılı olduğunuzda her açıdan kazanırsınız. Avon satış lideri olmak daha fazla kazanç, hediye ve ayrıcalık demektir. Direktör ve üstü seviyelere ulaştığınızda muhteşem hediyelere ek olarak PTT’den yapacağınız kargo gönderileri %80 indirimli olmaktadır. Yani 10 TL’lik kargoyu siz sadece 2 TL’ye gönderebilirsiniz.

PTT Kargo Şikayeti Nereye Yapılır?

Hiç arzu etmesek de maalesef bazı kargo şubeleri dağıtımda aksaklığa neden olmaktadır. Bu durum çoğu zaman kurumdan çok çalışanlardan kaynaklanmaktadır. PTT kargo ile ilgili şikayetlerinizi ilk olarak size hizmet veren şube müdürüne iletmelisiniz.

Çözüm bulunmaması halinde Avon müşteri hizmetleri 0850 250 28 66 ve aynı şekilde PTT kargo müşteri hizmetleri numarası olan 444 17 88 numaralı hattı aramaya çekinmeyin.

299 Yorum

 1. merhaba benim siparişim yanlış girildi almadım ama diğer ayda sipariş vermek istemiyorum 10″ ödemek zorunda mıyım borç olur mu faiz yazar mı

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Duygu: Siparişi kabul etmeme ya da tüm ürünleri iade etmeniz halinde bir sonraki siparişte 10 TL eklenir. Sipariş vermeyecek ve temsilciliğiniz iptal olmasını isterseniz bu 10 TL sorun teşkil etmez. Fakat yeniden temsilci olmak istediğinizde belki bu ücret karşınıza çıkabilir. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerini aramalısınız.

 2. M peyker işler

  Merhaba önceden avon kargon öylene kadar geliyordu güzeldi şimdi ise işim olmasına rağmen tüm gün bekliyorum hala gelmedi bütün gün beklemek zorunda değilim hiç ptt kargodan memnun değilim bilgilerinize

 3. Ben sipariş verdim ancak mecburi acil bir durum nedeni ile şehit dışına çıktım siparişim geldi ve geri döndü bu durumda nasıl bir işlem uygulanır

  • Avon Satış Lideri: Mustafa Gövercin

   Lale: Kabul edilmeyen ya da teslim alınmayan siparişlerde size kargo ücreti yansır. Bir sonraki siparişte faturaya kargo ücreti eklenir.

 4. PTT kargo olması inanılmaz mantıklı olmuş digerleri ne kadar saçma kargolar biktirilar bizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir