Avon Temsilci Seviyeleri Nelerdir? Elite Club Nasıl Olunur?

Avon temsilcisi olduğunuz andan itibaren her kampanya para ve hediye kazanmaya başlarsınız. Fırsatlar sadece bununla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda her kampanya yaptığınız satış rakamları toplanarak yıl sonunda da binlerce TL değerinde hediye kazanabilirsiniz. Peki, nasıl olacak? Diyenler için hemen açıklayalım.

Her yıl 13 farklı kampanya ile sevenlerinin karşısına çıkan Avon temsilcilerine her kampanya hem para hem de muhteşem hediyeler kazandırıyor. Kampanya odaklı fırsatlara ek olarak yıllık satış toplam rakamına göre temsilci seviyeniz oluyor.

Avon temsilci seviyeleri

Özellikle elite club seviyeye ulaşmanız halinde yıl sonunda da binlerce TL değerinde hediye yanı sıra birçok avantaj elde edebilirsiniz. Bu avantajların neler olduğunu aktarmadan önce Avon temsilci seviyelerinin neler olduğunu görelim.

Avon Temsilci Seviyeleri Neledir?

Temsilci olduğunuz ilk anda ilk seviyeniz Avon inci olarak otomatik tanımlanır. Sağladığı tek avantaj; 3 kampanya boyunca sembolik bir satış rakamına ulaşmanız halinde bile hediye kazandırmasıdır. Bunun dışında çok bir avantajı yok denebilir.

Geriye kalan diğer seviyelelr ise “classic plus” yıllık satış rakamı 1400₺ olmalıdır. Bir üst grup olarak karşımıza çıkan “Avon club” içinde yıllık satış rakamı 3500₺ olması yeterlidir. Açık konuşmak gerekirse “inci, classic plus ve Avon club” gruplarında sizleri mutlu edecek bir avantaj yoktur.

Asıl avantaj yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi “Avon elite club” seviyesine ulaşmanız halinde elde edersiniz. Şimdi biraz da “Avon elite club” ilgili detayları görelim.

Avon Elite Club Nedir?

Yıllardır var olan bir uygulama “elite club üyeliği” geçmiş yıllarda “yıldızlar kulübü” ismi ile uygulanıyordu. Yıllık toplam satış rakamı 10.000 TL ve üzeri olan her temsilci bu grupta yer alabilir.

10.000 TL yıllık satış rakamına ulaşmak sizi sadece elite club üyesi yapacaktır. Fakat henüz bir grubunuz olmaz. 2020 Yılı limitlerine baktığımızda bir gruba dahil olabilmek için 17,500 TL’lik satışa ulaşmanız gerekir.

Avon Elite Club Üyesi Nasıl Olunur?

Bu grupta yer alabilmek için yapmanız gereken tek şey belirlenen yıllık satış rakamına ulaşmaktır. Bunun dışında herhangi bir başvuru vs gerekmez. Yıllık satış rakamları her yıl değişmektedir. Yazının devamında güncel rakamları görebilirsiniz.

Toplam Satışım Ne Kadar Oldu, Nasıl Görebilirim?

Yıl boyu sürecek bir yarışta eminim sizde kazananlar arasında yer alabilirsiniz. Peki, yıllık satış oranım ne aşamada ne kadar eksiğim kaldı? Bunu nasıl ve nereden göreceğim? Diyenler için de hemen bilgi vereyim.

En basit yöntem siparişiniz ile gelen faturadan bakmak olacaktır. Faturanız minimum 2 sayfa olarak gelecektir. İlk sayfada temsilci mektubu bölümü olarak hazırlanmaktadır. Bu sayfada satış liderin, bölge satış sorumlun ve iletişim bilgileri yanı sıra orta kısımlarda şuana kadar toplam satış rakamın, temsilci seviyen ve bir üst seviye için kalan rakamı görebilirsin. Aşağıda yer alan görselde bir örneği yer almaktadır.

Belirtilen Satış Rakamına Ulaştığınız An Fırsatlardan Yararlanmaya Başlarsınız

Elite club olabilmek için bizden istenen satış rakamı minimum 10,000 TL siz bu rakama ister 1 yıl içinde ulaşın (kampanya 1’den kampanya 13 sonuna kadar) İsterseniz 1-2 kampanyada ulaşın. Belirtilen rakama ulaştığınız an sizin için ayrıcalıklar başlayacaktır. Aynı zamanda ayrıcalıklar bir sonraki yıl boyunca devam edecektir. Siz daha erken ulaşmanız halinde ayrıcalıklardan daha uzun süre yararlanırsınız.

Avon Elite Club Seviyeleri Hangileri?

Kendi içerisinde “bronz, gümüş, altın, platin” gibi gruplara ayrılan elite club üyeleri yıllık satış rakamı yüksekliğine göre bu gruplardan birinde yer alıyor. Her grubun kendine özgü avantajları bulunmaktadır. Şimdi grupları ve limitlerini yakından görelim.

Bronz 17,500 TL

Yıllık satış rakamınız 17,500 TL olması halinde elite club üyeliğinin ilk seviyesi olan bronz seviyeye yükselmiş olursunuz. Satış başarınız arttıkça üst gruplara da ulaşabilirsiniz.

Gümüş 25,000 TL

Daha değerli hediyelerin sahibi olmak ve daha fazla avantaj sağlamak için üst seviyelere ulaşmaya çalışmalısınız. Yıllık satış rakamınız 25,000 TL olması halinde ise gümüş seviyeye ulaşırsınız.

Altın 35,000 TL

Rakamlar yükseldikçe kazanacağınız hediyenin değeri de artmaktadır. Aynı zamanda size sunulan avantajlar da artmaktadır. Örnek vermek gerekirse örnek ürün hediyesi bronz gruplarda 2-3 kampanyada bir gönderilirken üst gruplara yükseldikçe bu hediye kampanya bazlı gönderilmektedir.

Platin 70,000 TL

Evet, arkadaşlar elite club üyeliğinin en üst kademesi platin olarak karşımıza çıkmaktadır. Yıllık satış rakamı 70,000 TL ve üzeri olan her temsilci, satış lideri elite club platin olarak çok değerli hediyeler ve avantajlardan yararlanmaktadır.

Avon Elite Club Hediyeleri Nelerdir?

Elite club üyeleri yıl sonunda binlerce TL değerinde hediye kazandıklarını belirttim. Bu hediyelerin ne olduğu her yıl değişmektedir. 2020 Yılı hediyelerinin neler olduğu henüz açıklanmadı. Dilerseniz eski yıllara dönerek hangi hediyeler verilmiş bakalım mı?

2019 yılında başarılı olan Avon temsilcileri binlerce TL değerinde altın takı kazandılar. Aşağıda yer alan görsellerde hangi seviyenin hangi takı modelini kazandığını görebilirsiniz.

Bir önceki yıl (2018) hediyeleri ise evlerimizin ihtiyacı olan beyaz eşyalar yanı sıra platinler için seçenek sunuldu. Seçenekler arasında 20 gram altın, tatil ve son model akıllı telefon yer aldı. Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi de yine çok beğenilen hediyeler arasında yer aldı.

Daha da geriye gidecek olursak bir Avon Türkiye satış direktörlüğünü Gülay Başaran’ın yaptığı dönemde puan toplama imkanı yer alıyordu. Her seviye belirli puan kazandırıyordu. Puanlarınız ile dilediğiniz hediyeyi seçme hakkı sunuluyordu.

Avon Elite Club Üyelerine Sağlanan Avantajları Görelim mi?

Evet, arkadaşlar hediyeleri geçmiş yıllara da dönerek görme imkanı bulduk. Şimdi de biraz diğer avantajlarına göz atalım mı?

Ücretsiz Kargo İmkanından Yararlanırsınız

İlk avantaj olarak ücretsiz kargo uygulamasına bakalım. Avon temsilcileri için ücretsiz kargo limiti 2 aşamalı olarak uygulanmaktadır. Bu limitler her kampanya değişmekte ve duyurulmaktadır. Örnek ücretsiz kargo limiti 100 TL dediğinde bu tamamen ücretsiz olduğu anlamına gelmez.

100 TL ve üzeri siparişlerde bile şuan 1,70 TL alınır. Elite Club üyesi olduğunuzda ise belirtilen limite ulaştığınızda o 1,70 TL ücreti ödemezsiniz. Elite Club üyesi olmayanlar ise bu ücreti ödememek için en az 300 TL sipariş vermeleri gerekir.

Örnek Ürün ve Numune Hediyelerinden Yararlanırsınız

Elite club olmanın bir diğer avantajı ise grubunuza göre belirli zaman aralıklarında ücretsiz gönderilen örnek ürünler ve numuneler, katalog hediyeleri olmaktadır.

Örnek ürün ne diye? düşünebilirsiniz. Değerli arkadaşlar temsilci olduğunuzda satış malzemesi olarak katalog ve panorama dergisi gönderilir. Panorama dergisi tamamen temsilciye özel olup, içerisinde temsilciyi yakından ilgilendiren detaylar yer almaktadır.

Panoramanın son sayfalarında ise bir sonraki kampanya satışa başlanacak olan ürünler yani örnek ürünlere yer verilir. Bu ürünlerden elite club üyelerine seviyelerine göre belirli zaman aralıklarında gönderilmektedir.

Aynı şekilde ürünlerin tester dediğimiz numuneleri ve yine ücretsiz katalog gönderimleri de yapılmaktadır.

Otomobil ve Yurt Seyahati Kazanabilirsiniz

Elite club üyeleri arasında en iyisi olabilir misiniz? Tabii ki olabilirsiniz. İşte bunu başarmanız halinde yukarıda saydığım hediye ve avantajlardan daha fazlasını elde edebilirsiniz. En başarılı 15 elite club üyesi olmanız halinde 1 yıllık otomobil kullanım hakkı ve yurt dışı seyahati hakkı da kazanırsınız.

Avon Müşteri Hizmetleri Aramalarınızda Öncelikli İletişim Hakkı

Avon elite club üyelerinin başarına destek olmak için onlara öncelikli iletişim desteği sağlamaktadır. Avon müşteri hizmetleri numarası 0850 250 28 66 numaralı hattı aradığınızda diğer temsilcilere göre öncelikli olursunuz. Aynı zamanda size özel müşteri hizmetleri yetkilisi bağlanmaktadır.

2000 TL’ye Varan AvonPara Kazanabilirsiniz

Bir diğer avantajımız ise yine elite club seeviyenize göre 200 ile 2000 TL Avonpara kazanma fırsatı sunulmasıdır. Kazandığınız bu Avon paraları 1 yıl boyunca Avon güzellik pazarında harcayabilirsiniz.

%33 Kazanç Fırsatından Yararlanırsınız

Avon temsilcileri katalogda yer alan ürünlerin satışından kazanç elde ederler. Kazanç oranları ürün gruplarına göre %15 ile %25 arasında değişmektedir. Bu oran elite club üyelerinde %33’e kadar çıkmaktadır. Farklı bir örnek vermek gerekirse: normal temsilciler süper teklif ürünlerinden gelir elde etmezken, elite club üyeleri süper teklif ürünlerinden de kazanç sağlarlar.

Avon Seviyeleri İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Şimdi biraz da seviyeler ile ilgili merak edilen diğer konulara yanıt vermek istiyorum. İlk olarak Avon inaktif temsilci ne demek? sorusuna yanıt vererek başlayalım.

Aktif ve inaktifin ne anlama geldiğine bakalım. Bir temsilci kayıt oldu ama henüz sipariş vermedi. Bu arkadaşımız henüz aktif olmadı. Aynı şekilde mevcut bir temsilci geçtiğimiz kampanya sipariş verdi bu kampanya henüz sipariş vermedi. Bu arkadaşımız inaktif demektir. Çünkü bu kampanya siparişini henüz vermedi.

Avon beauty club üyelik nedir? Son zamanlarda en çok sorulan sorulardan biri haline geldi. Sosyal medyayı iyi kullanan, takipçi sayısı iyi olan sosyal medya yöneticilerine Avon bazı avantajlar sağlayarak işbirliği teklif etmektedir. Bu konuda detayları ayrı bir yazıda yer vereceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir