Temsilci Seviyeleri ve Avantajları

Geçtiğimiz yıl adı Avon Ailemiz olarak değiştirilen (Yıldızlar Kulübü) daha fazla kazanmak ve hediyenin sahibi olmak isteyenler için gruplandırma yapmaktadır. İlk 3 kampanya sonrası yıllık satışınıza göre Classic, Classic Plus, Avon Club ve Elite Club gibi gruplardan birinde yer alırsınız. 2016 Yılında geçerli olan yeni uygulama ile Classic Plus grubu eklenmiş olup, aynı zamanda tüm seviyelerde limit düzenlemesi yapılmıştır.

Üye Grupları

İnci
Aramıza yeni katılan arkadaşların ilk 3 kampanya boyunca kalacağı seviye olup, avantajları 125 TL gibi düşük bir satış oranına bile bir birinden özel hoşgeldin hediyelerinden yararlanabilmeleridir. Kendilerini test ettikleri bu grup sonrası devam edenler için fırsatlar katlanarak devam etmektedir.

Classic
Yeni yapılan uygulama ile yıllık satışı 1000 TL ve üzeri olan temsilciler Classic olacaktır. Avantajları belirli kampanyalarda size özel hediyelerin olmasıdır.

Classic Plus (Yeni Eklendi)
İlk defa 2016 yılında uygulanmaya başlanacak gruplardan biri Classic Plus olup, bu grupta yer alabilmek için yıllık satışınız 1000 ile 2500 TL arasında olmalıdır. Avantajları yine aynı şekilde sadece belirli kampanyalarda size özel hediyelerin yer almasıdır. Panorama sayfalarında yer alan duyuruları incelemelisiniz.

Avon Club
Geçtiğimiz yıllarda en önemli gruplardan biri olan Avon Club 2015 yılında değeri ve özelliğini büyük ölçüde kaybetmiştir. 2016 Yılında geçerli olmak üzere limiti 2500 TL olarak belirlenmiştir. Avantajları ise her kampanya yenilenen hediyeler yada AvonPara kazanma fırsatıdır. Bunun için siparişinizi İnternet üzerinden girmeli ilk siparişiniz esnasında AvonPara yada Hediye şeklinde seçim yapmalısınız. Siparişini İnternet üzerinden girmeyenler için tek seçenek Hediye olarak belirlenmektedir.

Elite Club
İşte bu işin en muhteşem noktasına gelmiş bulunuyoruz. Daha fazla kazanç, imkan ve hediyeye erişmek için mutlaka Elite Club üyesi olmalısınız. Gerçi yeni yapılan uygulama ile EC Üyesi olmak biraz daha zorlaştırıldı. Daha önce 5000 TL olan limit 7000 TL’ye yükseltilmiştir. Bir çok insan için bu rakama ulaşmaz zor olabilir. Asıl önemli olan Elit Club içerisinde yer alan gruplardan birine girebilmektir. Bunun ilk basamağı Bronz olup, yeni yapılandırma kapsamında bunlarında limitleri yükseltilmiş olup, 12500 TL olmuştur. En üst seviye Platin içinde yıllık 50000 TL ve üzeri satışa ulaşmanız gerekir. Grupları ve yeni limitleri aşağıda görelim.

Ulaşmanız Gereken Limitler

 • Bronz (12,500)
 • Gümüş (18.000)
 • Altın (25.000)
 • Platin (50.000)

Ücretsiz Kargo
Evet arkadaşlar Elite Club üyesi olmanız için gerekli limitleri gördük şimdi ise bu gruplarda yer aldığınızda size özel avantajların neler olduğunu görelim. İlk karşımıza çıkan ücretsiz kargo avantajıdır. Fakat bu 100 TL ve üzeri siparişlerde geçerli olup, diğer temsilciler için ücretsiz kargo limiti 300 TL’dir.

Örnek Ürün, Numune, Katalog Hediye
Bulunduğunuz seviyeye göre her kampanya yeni satışa çıkacak örnek ürünler, satışınızı artırmaya yönelik numune ürünler ve temsilcinin en önemli satış aracı olan katalog ücretsiz gönderilir. Normal temsilcilere her kampanya 1 katalog gönderilir, daha fazla ihtiyaç duymaları halinde tanesi 1,90 TL olarak almaları gerekir.

2000 TL’ye Varan AvonPara
Yıl sonunda üyelik seviyenize göre 2000 TL’ye varan AvonPara kazanırsınız. Yıllık satışı 50000 TL ve üzeri olan Platin üyeler için yıllık 2000 TL değerinde AvonPara kazanırsınız. En alt grup Bronz ise 200 TL değerinde AvonPara kazanmaktadır. Kazandığınız AvonParaları Türkiye’nin en büyük online satış sitesi hepsiburada.com sitesinde alışveriş yaparak harcarsınız.

Tatil, Araba Daha Fazlası
Başarılı insan sürekli kazanır. Avon en başarılı temsilcileri için ayrıca her yıl tatil ve 1 yıllık araba kullanım imkanı sağlamaktadır. Siz başardıkça sizi destekleyen, teşvik eden bir markanız olacaktır. Bu imkanlardan yararlanabilmek için en başarılı 15 temsilci arasına girmelisiniz.

EC üyeliği ve sağladığı imkanları yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. Temennim tüm temsilci arkadaşların bu grupta yer almasıdır. https://www.satistemsilcileri.com/avon-elite-club


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 29 Ocak 2019 — 08:02
67 Yorum Yorum yap
 1. 2019 K13 de Elite Club Bronz olmuştum.2020 K4 den sipariş girdiğimde ücretsiz ürünler bölümünde hediyeler hariç “K4 Elite Club Bronz Set” yazıyor.K4 Elite Club Bronz Set ne demek?

  1. Yusuf: 2019 Yılında elite club üyesi olduğunuz için 2020 yılı boyunca ayrıcalıklardan yararlanacaksınız. Belirtilen paket içerisinde hediyeler yer almaktadır. Yıl boyunca belirli periyotlarda gönderilecektir.

 2. Bende elite clup grubuyum ama ne kazanç nede bisi geliyor. Ayrıcalıklarımin ne olması gerekiyor bu grupta?

  1. Hülya: Elite Club olanlar yıl sonunda seviyelerine göre muhteşem altın takı seti kazanıyorlar bu ayrıcalıklardan sadece birisidir.

 3. Elite bronz olacağım bu ayın sonuna acaba Ocak ayında sıfırdan mi baslayacam çok merak ettim

  1. Ferrah: Elite Club Bronz olarak bitirdiğinizde 2020 yılını o seviyenin ayrıcalıkları ile geçirirsiniz. 2020’de Yeniden olmanız halinde bu sefer 2021’i ayrıcalıklarla geçirirsiniz.

 4. Merhaba bende avona üyeyim ve her ay gayet iyi satışlar yapıyorum ama üye bulamıyorum yani kimse olmak istemiyor olanlarda 1-2 ay sonra bırakıyor yardımcı olurmusunuz bu konuda rica etsem

  1. İlke: Başarı basamak şeklindedir. Bir zamanlar hiç bir bilginiz olmadan başladığınız bu işte başarılı satışlara ulaştınız. Şimdi liderlik vasfı ekleyerek daha fazla kazanmak istiyorsunuz. Kayıt (üye) bulmak için İnternet ortamının gücünü kullanmalısınız. Özellikle ilk etapta sosyal medya sayfaları ile başlayın. Başaracağınıza olan ümidim tamdır.

 5. Alt grubum ve bana kazandırdıkları hakkında bilgi almak istiyorum nereden öğrenebilirim. Satış liderliği hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Çiğdem: satış liderliği ile ilgili hazırladığımız yazıya aşağıda yer alan bağlantıdan göz atabilirsiniz. Sormak istediğiniz hususlar olursa oradan yine sorun lütfen https://www.satistemsilcileri.com/avon-satis-lideri-nedir-nasil-olunur

 6. Peki inaktif temsilci ne demek avantajları nedir

  1. Fatma: İnaktif temsilci hiç bir sipariş vermemiş demektir. Yani temsilci olduğundan beri hiç bir ürün almayanlardır.

 7. Ürünler kolilenirken çok özensiz ve dikkatsiz konuluyo ayrica ödeme süresi çok kısa daha uzun olmasi gerekli eminim bu konudan rahatsiz bi çok insan vardır bu konularda bişeyler yapsanız

  1. Sümeyye: Evet, koli konusunda maalesef biraz özensiz davranılıyor. Bu şikayetinizi ileteceğim.

 8. CRM aksiyon u ne oluyor hangi temsilciler bundan faydalanıyor

  1. Ayşe: CRM her yıl en başarılı 20 temsilci ya da satış liderini yurt dışı gezisi diyebilirim. Satış oranı biraz yüksek olması gerekiyor.

 9. Ben avon inci grubundayim ilk ayim yeni uye oldum 215 tl siparis girdim fakat hic kar yapamadim kar yapmam icin ne kadar daha beklemem gerek.

  1. Fatma: Yaklaşık 50-60 TL kâr yapmış olmanız gerekir. Çünkü aldığınız ya da sattığınız ürünler size %33’e varan indirimlerle geliyor.

 10. Ben Avon elite club olmama az kaldı Merak ettiğim şu yılın ilk ayı tekrar clubler baştanmi baslicak şuan elite club olucam ama ocak ayında tekrar inci club mu olucam

  1. Esma Nur: 2018’de Elit Club olduğunda 2019 yılını sana sağlanan avantajlarla geçiriyorsun. 2019 Yılında da elite club olman halinde ise 2020 yılını yine özel fırsatlarla yaşarsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir