Avon Para Nedir, Nasıl Kullanılır?

18-19 Şubat’ta yapılan toplantıda 2 yıldır uygulanmaya devam eden ve en çok şikâyet edilen konuların başında yer alan AVONPara uygulaması son bulacağı açıklandı.

Yerine Çok Seveceğiniz Hediyeler Geliyor

Bu haber özellikle Elite Club üyelerini yakından ilgilendirmektedir. Çünkü AvonPara’yı en çok onlar kazanıyordu. Bundan böyle AVONPARA yerine elite club seviyesine göre hediyeler verilecektir. İlk seviye olan bronz olduğunuzda Arçelik Semaver, gümüş olduğunuzda buhar kazanlı ütü, altın olduğunuzda çamaşır makinesi, platin olduğunuzda ise no frost buzdolabı kazanacaksınız. Zaten platin olduğunuzda tüm hediyeleri kazanmış olursunuz.

Elite Club Üyeliği Nedir, Nasıl Olunur?

AVON başarılı temsilci ya da satış liderlerini her zaman ödüllendirmektedir. Başarıyı elde etmeleri için belirli satış seviyeleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Elite Club üyeliğinin ilk seviyesi olan Bronz olmak için yıllık satışınız 12,500 TL olması gerekir. Bu limite ulaştığınızda sizde ayrıcalıkları yaşamaya başlarsınız. Yıllık satış oranı arttıkça seviyeniz ve avantajlarınız da artmaktadır.

Avon Para Uygulaması

Avon Para Nedir?
Daha önce sadece Avon Club ve Elite Club üyeleri için geçerli olan puan toplama uygulaması kaldırılarak yerine Avon Para uygulaması getirilmiştir. K6 kampanyası ile birlikte başlamış olup, sadece internetten verilen siparişler için geçerlidir. Telefonla arayarak yada kısa mesajla iletilen siparişlerde sadece hediye kazanırsınız.

Nasıl Kazanılır?
Öncelikle ilk şart siparişlerinizi Avon resmi siteden girmeniz gerekir. Bunun için Avon Temsilci Numarası ve Avon Temsilci Şifresi gerekmekte hatta zorunlu diyebiliriz. Bu konularda gerekli bilgiye ulaşmak için linklleri kullanınız.
Temsilci Numarası Bilgileri: https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-numarasi
Temsilci Şifresi Bilgileri: https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi

Avon Paramı Hediyemi Seçmeniz Gerekir?
Avon Mayıs Kataloğu 2015 ile başlayacak olan bu uygulama sadece internetten sipariş verenler için geçerlidir. Çünkü her kampanya ilk siparişinizde hediye yada para şeklinde seçim yapmanız gerekir. Temsilciler Avon.com.tr sitesinden temsilci numarası ve şifresi ile ilk siparişinizi Avon resmi sitesinden girmeniz gerekir. Her kampanya bir defaya mahsus olmak üzere aşağıdaki görüntü ile karşılaşıp, seçim yapmanız gerekir. Bu seçim kampanya boyunca vereceğiniz tüm siparişler için geçerlidir. İnternet üzerinden vermediğinizde hediye geçerli olacaktır.

Seçim Ekranı

Seçim Yapılmadığında Ne Olur?
Öncelikle Avon Para seçimi yapabilmek için siparişinizi mutlaka internet üzerinden vermeniz gerekir. Diğer yöntemlerle verilen siparişlerde böyle bir imkan olmayıp, onlar için hediye seçilmiş kabul edilecektir. Eskiden olduğu gibi Avon Panorama dergisinde 2 farrklı hediye ve satış limiti olup, limite ulaşılması ve belirlenen sayıda katalog alınması halinde bu hediyeler gönderilmektedir. Avon Temsilci Hediyeleri ve her kampanya kazanacağınız Avon Para miktarını görmek için tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Avon Para Nerede, Nasıl Kullanılır?
Topladığınız Avon Paraları Türkiye’nin en büyük online satış sitesi hepsiburada.com sitesinde kulanabileceksiniz. 1 Avon Para 1 TL olup, satış başarınıza göre sınırsız Avon Para kazanma şansınız bulunmaktadır. Avon Paralarınızı kullanabilmek için Avon’da kayıt olan Email adresiniz ile Hepsiburada.com hesabınızdaki email adresi aynı olmalıdır. Değilsede Avon temsilci paneline girerek email adresinizi değiştirebilirsiniz.

Avon Club Puan Toplama Uygulaması Bitti (Avon Para Başladı)
K6 Kampanyası ile hayata geçen Avon Para dönemi aynı zamanda uzun zamandır en çok ilgi çeken uygulamalardan biri olan Avon Club ve sanal mağaza döneminide bitirmiştir. Önceki uygulamada Avon Club ve Elite Club üyeleri puan toplayıp, topladıkları puanlar için Avon Sanal Mağaza’dan puanların yettiği hediyeleri alabiliyordu. Tamamen son bulmuş olan bu uygulama yerini Avon Para uygulamasına bırakmıştır. Hesabında Avon Para bulunanlar 21 Mayıs’a kadar kullanmamaları halinde Avon Para olarak dönüştürülecektir.

Kazandığım Avon Paraları Nasıl Görebilirim?
Gelişen teknolojiye mutlaka ayak uydurmalı ve işlemlerini Avon Temsilci Sitesi üzerinden yapmalısınız. Bunun için bir dakikanızı ayırarak temsilci şifresi oluşturmalısınız. Çünkü kazandığınız Avon Para bilgilerini görmek için temsilci panelini kullanmanız gerekecektir. Temsilci panelinize girdiğinizde Temsilciye Özel / Ödül Puanlarınız sayfasından görebilirsiniz. Kazandığınız puanları Avon Haziran Kataloğu 2015 itibari ile hepsiburada.com sitesinde harcamaya başlayacaksınız.

Hepsiburada.com’dan İstediğim ürünü Alabilir miyim?
Kazandığınız paraları hepsiburada.com sitesinde kullanabileceksiniz. Fakat her istediğiniz ürünü alma imkanı olmayıp, Avon tarafından bazı ürünler ve yasaklı ürün kategorileri bulunmaktadır. Aşağıda yer alan pembe kısımda topladığınız puanları kullanma imkanı olmayan ürün ve ürün kategorileri göreceksiniz. Bu kategorilerdeki ürünleri alma imkanınız yoktur.

avon-yasakli-urunler

Avon Para Almak İstediğim Ürüne Yetmiyor Ne Yapmalıyım
Örnek 80 TL avon paranız birikte ve kullanmak istiyorsunuz. Fakat almak istediğiniz ürün 100 TL olduğunu kabul edelim. Eksik kalan kısmı kredi kartınızdan ödeyerek böylece hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

Tanıtım Videosunu İzleyin
Aşağıda yer alan video’da Avon Para hakkında tanıtım filmi olup, daha fazla bilgi edinmek için kısa süreli tanıtım filmini izlemenizi öneriyor ve hazırlı kazançlar diliyoruz.

Hepsi Burada Nedir?
Ülkemizde internet’in yaygınlaşmaya başladığı 1998 yılında kurulan hepsiburada.com Türkiye’nin en büyük online satış sitelerinden biridir. 30 Kategoride 600 binden fazla ürünü bulacağınız Hepsi Burada sitesinde ihtiyacınız olan her ürünü bulabilirsiniz. Kredi kartına vade farksız dilediğiniz ürünü alabilirsiniz. 2011-2012-2013 Yıllarında üst üste yılın en gelişmiş E-ticaret sitesi ödülünü almıştır.

Avon’da Yeni Bir Duyuru
Hepsiburada.com’un başlattığı yeni uygulamaya bağlı olarak tedarikçiler bireysel olarak iş ortağı olabilmekte ve hepsiburada.com sitesi üzerinden bu yolla satış yapabilmektedirler. Hepsiburada.com sitesinde tedarikçi (3.şahıs firmalar) tarafından gönderilen ürün yada ürünlerin satın alımları, ürünün garanti kapsamı ve güvenilirliği konusundaki zaafiyetler nedeniyle Avonpara ile yapılamamaktadır.


Yazar: Avon Satış Lideri Mustafa Gövercin
Güncelleme tarihi: 29 Ocak 2019 — 08:02
85 Yorum Yorum yap
 1. Hepsiburadadan Avon paramı nasıl harcarım aynı epostayla da giriş yaptım ama olmuyor nasıl yapabilirim

  1. Dilek: AvonPara uygulaması şuan sadece Avon güzellik pazarında geçerlidir. Bu sebeple hepsiburada da kullanman mümkün değildir. Avonpara uygulaması ilk çıktığı zamanlarda hepsiburada.com’da kullanılıyordu. Şuan maalesef öyle bir imkan bulunmuyor.

 2. hediye bölümünü seçince bizim istediğimiz birşey mi geliyor yoksa siz bize satşa göre mi hediye gönderiyorsunuz?

  1. Gökçe: Avon para uygulaması neredeyse bitti gibi bir şey diyebilirim. Yazıyı en kısa sürede güncelleyeceğiz.

 3. Sipariş verdim dün gece fakat sipariş durumunda “ Kredi Kontrol – Sipariş Limiti “ diyor bu ne demek

  1. Seçil: Büyük ihtimalle yeni temsilci olmalısın. Ya da büyük ölçekli sipariş vermiş olmalısın. Yeni temsilciler ilk etapta 350 ile 450 TL arasında limitleri bulunmaktadır. Bu limiti artırmak için daha önce aldığın ürünlerin ödemesini yapabilirsin. 150-200 TL ödeme yapman yeterlidir.

 4. Siteye ilk giriş yaparken avonparayi secersem limitine ulassa bile hediyeler gelmiyor mu yani ya hediye yada avonpara mi kazanabiliyoruz

  1. Yasemin: Evet hediye ya da AvonPara şeklinde seçim yapmak gerekir. Online mağazadan satış yaparak da AvonPara kazanabilirsin.

 5. Bende ikinci siparisimi verdim ama para puan sıfır gösteriyor

  1. Emel: Puan kazanmak için belirli bir temsilci seviyesine ulaşmanız gerekir.

 6. Avon param sıfırlandı.Nedenini araştırıyorum ama herhangi bir bilgiye henüz ulaşamadım. Gecikmiş borcum vardı ama çok geçmeden ödedim.Gecikmiş borçlarda avon paralar sıfırlanıyor muydu? Bu konuda bilgi almak istiyorum. Teşekkürler

  1. Seray: 2017 Yılı sonu AVONPARA sıfırlanacağı duyurulmuştu. Kullanılmayan tüm puanlar silindi.

 7. avon para hakkında bilgim yok 2 gündür direktörume ulatım ama musaıt oladıgını ve benı sonra arıyacagını söyledi ve tabı kı bana dönmediği için avon param yandı maalesef daha sonra mesaj attım tlf ettim ama maalesef

  1. Leyla: Burada hata Avon’un değil siz ve satış liderinizin diyebilirim. Ayrıca sitemizde 1 yıldır Avon para ile ilgili yazı yayınlanıyor.

 8. hiç bir şekilde hiç bir ürünü alamadım cünkü avonpara görünmüyor ve kullanılmıyor.alişveriş yapanlarda çok zor yaptım diyor. benim olmadı heryıl boşa giden avonparalarım var bu senede zaman kaybı ve sinirlendiğimle kaldım. Ama reklam yaparken güzel uygulamaya gelince yok .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir