Tüm temsilcilerin en büyük arzusu müşteri siparişlerinin kısa sürede kendisine ulaşıp, müşteriye hızlı bir şekilde teslim edilmesidir. Bazı konularda yaptığımız hatalar nedeniyle siparişlerin bazen 4-5 gün gibi geç ulaşmasına neden olmaktadır. Aşağıda yer alan bilgileri detaylıca incelediğinizde 2 gün içerisinde siparişinizi teslim alma yöntemini göreceksiniz.

Sipariş Teslim Süreci

Avon siparişleri kaç günde gelir?
Firma yaptığı yazılı açıklamada verilen siparişlerin faturalandığı andan itibaren 2 iş günü içerisinde teslim edileceğini belirtmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken iki husus bulunmaktadır. Bunlardan birisi faturalanma diğeri ise 2 iş günü içerisinde teslim edileceğidir. Değerli arkadaşlar 2 gün değil 2 iş günü ibaresi dikkate alınmalıdır. Aynı şekilde bu iki günlük süreç siparişiniz işleme alınıp, stok kontrolü yapılıp, onaylanması ve faturalanması ile başlamaktadır. Basit ama ömemli hususlar canınızı sıkmasına izin vermeyin

Siparişinizi hafta içi 15:30’a kadar girin
En önemli hususlardan biri sipariş giriş saatleri olup, internetten sipariş girişi yapan temsilciler en geç 15:30’a kadar siparişlerini girmelerini öneriyoruz. Çünkü bu saatten sonra girilen siparişlerin işleme alınması üzgünüm ama bir sonraki güne kalacak ve teslim süresi uzayacaktır. Aynı şekilde cuma günü 15:30’dan sonra vereceğiniz sipariş maalesef işleme alınması pazartesiye kalacaktır.

Hafta sonu verilen siparişler gecikir
Avon çalışanları hafta sonu çalışmadıkları için Cuma günü 15:30’dan sonra vereceğiniz siparişlerin işleme alınması en erken Pazartesi mümkün olacaktır. Bu siparişin size ulaşması en erken Salı yada Çarşamba olacaktır. Bu şekilde teslim süresi size göre 5-6 gün olacaktır. Genelde kampanyalar Cuma günü 18:00 itibari ile değişmekte o saatten sonra yada haftaiçi sipariş vermeniz çok birşey ifade etmeyecek, sadece çok önemli fırsatların stokları tükenmeden alıcı sırasına girmiş olacaksınız.

Resmi Tatillerde Sipariş Girmeyin
Kanunen herkese resmi olarak tatil olmasına karşın çalışanların büyük bölümü ücretli yada ücretsiz olarak çalışmaya devam etmektedir. Fakat Avon dini ve resmi bayramlarda çalışmıyor. Örnek 23 nisan, 1 mayıs, 19 mayıs, 30 ağustos ve Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı tatilleri içinde hep hizmet vermemektedir. Bu nedenle mutlaka dikkatli olmalı ve önlem almalısınız. Yoksa siparişin size ulaşması 7-10 gün sürebilir.

Yoğunluk Nedeniyle Gecikebiliyor
Yılda 14 farklı kampanya ile sevenlerinin karşısına çıkan Avon kampanya dönemlerinde büyük bir yoğunluk oluşmaktadır. Bazen girdiğiniz siparişin işleme alınması bile bir sonraki gün yada günlere kalmaktadır. Avon müşteri hizmetlerini arayıp, 2 iş günü kuralını hatırlattığınızda yapacak bir şey olmadığı yönünde bir cevap alırsınız. Özellikle yıl sonuna doğru iyice hareketlenen kampanyalar maalesef temsilciler için sıkıntılı hale gelebilmektedir.

Örnek pazartesi giriş yaptığınız sipariş size en erken Cuma, Cumartesi teslim edilebilir. Bu durumun mutlaka farkında olmalı ve temkinli olmalısınız. Özellikle yıl sonuna doğru teslimat günlerinde biraz daha ileri tarihlere vermelisiniz. Aksi halde müşterilerinize karşı zor durumda kalırsınız. Hoş ödeme günü 1 gün bile geçse 2,90 TL’den az olmamak üzere faiz eklenmektedir. Fakat 2 iş günü içerisinde kargo uygulamasına uymayan firma insanlara yapacak bir şey olmadığını belirtmekten başka bir şey yapmıyor.

Yoğunluk olması gayet doğal bir durumdur. Yoğunluk varsa, çalışanlar yetişmiyorsa burada demek ki eleman ihtiyacı vardır. Eleman alarak, fazla mesai yaparak bu sıkıntı aşılması gerekir. Yoksa 3-4 günde teslim edilmesi gereken bir siparişi temsilci 8-10 günde teslim edeceği için zararı emin olan temsilci görecektir. Oysaki onun herhangi bir suçu kusuru olmadığı halde Avon bu konuda biraz daha hassas olmalıdır.

Kargo Kaynaklı Gecikme Olabilir
Özellikle kış mevsiminde en sık yaşanan gecikme sorunları kargo kaynaklı olmaktadır. Bazen şubeye geç ulaşması ile dağıtıma çıkmama gibi sorunlar olabiliyor. Yapmanız gereken siparişinizi ve sonrasında kargonuzu takip ederek, olumsuz bir durum karşısında gerekli müdahaleyi etmektedir.

Avon Sipariş Takibini Elden Bırakmayın
Devir internet ve teknoloji devri olduğunu sürekli vurguluyor ve internet’in avantajlarını işinizde en iyi şekilde kullanmanızı öneriyoruz. Avon temsilcileri sipariş girişleri ve takibini internet üzerinden bir tıkla yapabilir. Bunun için 2 dakikanızı ayırarak Avon Temsilci Şifresi almaktır. Gerekli bilgiyi elde ettikten sonra avon.com.tr temsilci panelinden sipariş girişi ve takibi yapabilirsiniz. Çünkü girdiğiniz siparişte stok problemi olabilir, limit problemi yaşayabilirsiniz. Bir çok nedenle siparişiniz işleme alınmayabilir, yada işleme alınması gecikebilir. Avon Sipariş Takibi sayfasında siparişinizin durumunu aşama aşama görebilirsiniz. Aynı şekilde kargolanma süreci ve Avon Kargo Takibi gibi işlemleri buradan yapabilirsiniz.

Avon Müşterilerine Kaç Günde Ulaşır?
Doğrudan satış imkanı gerçekleştiren Avon Temsilcileri ile Türkiye’nin her yerinde ürünleri müşterilerine ulaştırmaktadır. Bir müşteri sipariş verdiğinde bunun kendisine ulaşması iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Öncelikle temsilciniz siparişlerinizi Avon’a iletip, onun kendisine kargo ile gönderilmesini bekler. 2-3 Gün içinde temsilciye ulaşan ürün size yakınsa elden değilse kargo ile gönderim yapacaktır. Temsiilciniz ve siz farklı şehirlerde olmanız halinde ürünün size ulaşması 5 gün sürebilmektedir. Örnek www.kozmetiksiparisleri.com müşterilerinin isteklerini Avon’a iletir. Bu sitenin satış uzmanları İstanbul’da olmaları nedeniyle İstanbul’da yaşayanlara elden yada hızlı kargo ile gönderir. İstanbul dışında yaşayanlara ise 5 gün içinde teslim etmektedir. Avon siparişi vermeden önce müşteriler bu süreci bilmeleri gerekir.

Siparişleriniz ve gönderiler ile sorun yaşıyorsanız burada yapmanız gereken tek şey haftaiçi 08:00 ile 20:00 saatleri arasında nolu 0850 250 28 66 telefondan Avon Müşteri Hizmetlerini aramaktır.

88 Yorum Bulunuyor

Soru Sor, Yorum Yap
 1. Iyi gunler k4 ten siparisi yarin girsem ne zaman urunler elime gelir

  1. Şafak: Perşembe sipariş girdiğinizde Cuma ya da Cumartesi teslim edilmesi gerekir. En kötü ihtimal Pazartesi teslim edilir.

 2. İşlenen ürün ne zaman gelir

  1. Zynp: İşleme alınan yani faturalanan ürün 2 gün içerisinde size ulaşır.

 3. Cumartesi sipariş verilen ürünler ne zaman gelir acaba

  1. Avon Cumartesi ve pazar günü çalışmadığı için siparişiniz Pazartesi işleme alınır. Size gelmesi Salı, Çarşamba mümkün olacaktır.

 4. Cuma günü sipariş edilen ürün be zaman gelir ?

  1. Mrym: Cuma günü 15:00 öncesi verilen siparişler Cumartesi ya da en geç Pazartesi gelir. 15:00 Sonrası verilenlerin gelmesi ise Çarşamba mümkün olur.

 5. kargo takibimi yapamiuorum barkod numarasi istiyor ama elimde barkod numarasi yok

  1. Hakan: kargo takibi kolayca yapabilmek için sipariş takibi kısmından incelemelisin. Oradan direkt olarak kargo detaylarını görebilirsiniz.

   1. kargo takip numaram yazıo orda ama pttden takip yapmak için barkod numarası istiyor

    1. Hakan: Sipariş takibi kısmında kargo takibi kısmına tıkla buradan baktığına herhangi bir bilgi istemez. Otomatik olarak tüm kargoları gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017