Avon Temsilci Numarası Nedir, Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük kozmetik markalarından biri haline gelen AVON’UN Türkiye’de 300 bin dünya genelinde ise (100’den fazla ülkede) yaklaşık 6 milyon temsilci ile hizmet verdiğini daha önce belirtmiştim. Başvurusu onaylanan her arkadaşımıza benzersiz temsilci numarası verilmektedir.  Telefonunuza SMS olarak gönderilen bu numara oldukça önemli ve üyeliğiniz aktif olarak devam ettiğiniz sürece gerekmektedir.

Yapmak İstediğiniz İşlemi Aşağıdan Seçin, Zaman Kaybetmeyin!

Hazırladığımız yazı geniş kapsamlı ve birazda uzun olacağı için sizi direkt olarak ilgilendiğiniz kısma yönlendirmek istiyorum. Aşağıda yer alan başlıklardan size hangisi uygunsa ona tıklayarak, yazının sizi ilgilendiren kısmına ulaşabilirsiniz.

Avon Temsilci Numarası Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.

Nerede ve Hangi İşlemlerde Kullanacağımı Görmek İstiyorum.

Temsilci Numaramı Unuttum, Geri Almak İstiyorum.

AVON TEMSİLCİ NUMARASI NEDİR?

Aktaracağım bilgilerin sadece Türkiye için geçerli olduğunu lütfen unutmayın. 1993 Yılından beri ülkemizde hizmet veren AVON yukarıda da belirtildiği gibi 300 bin ve üzeri üyeye sahiptir. Üyelerimizin işlemlerinin takibini kolaylaştırmak için onlara 8 haneli numara verilmektedir.

8 Haneli Rakamlardan Oluşur: Yeni başvuru yapan arkadaşlarımızda bu numara 8 haneli olup, uzun yıllardan beri temsilcilik yapanlarda ise 7 hanelidir. Tabii ki bu arkadaşlarımız numaralarının başına 0 ekleyerek kullanmaktadır.

Nasıl Alınır?

Temsilci olmak için başvuru yaptığınızda 2-3 saat içerisinde inceleme yapılır herhangi bir engel yoksa onay verilir. Başvurunuzun onaylanması ile birlikte size numaranız kısa mesajla gönderilir. Aşağıda yer alan görselde belirtmiş olduğum SMS’in bir örneğini görebilirsin. Görselde yer alan numara temsili olarak, sizleri bilgilendirmek için eklenmiştir.

Başvuru Onaylandığında Gelen SMS Kaç Günde Gelir? Google aramalarına baktığımızda şöyle bir arama dikkat çekiyor. “avon temsilci numarası kaç günde gelir” yukarıda da belirttiğim gibi başvuru yaptınız ve KAYITEVET yazarak 3850’ye göndererek başvuruyu onaylamak gerekir. Bu noktadan sonra 2-3 saat içerisinde başvurunuz onaylanır ve ihtiyacınız olan numara size gönderilir. Yani günler sürmeden, sadece birkaç saat içerisinde hazır olur.

NEREDE KULLANILIR?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi oldukça önemli ve AVON ile ilgili hemen hemen tüm işlemlerde kullanmanız gerekecektir. Dilerseniz en çok kullanacağımız hususları başlıklar halinde görelim.

Temsilci Şifresinin Oluşturulmasında: İlk kullanacağınız alan şifrenizi almak için olacaktır. Çünkü yine birçok işlemde üye numaranız kadar şifreye de ihtiyacımız olacaktır. Şifremizi oluşturmak istediğimizde sistem bizden doğum tarihi bilgileri yanı sıra 8 haneli temsilci numaramızı da girmemizi isteyecektir.

Temsilci Girişi Yaparken: Günümüzde teknoloji ile iç içe olmayan insan neredeyse yok diyebiliriz. Gerek bilgisayar, gerekse akıllı telefonlar ile işinizi yönetebilirsiniz. Temsilci numarası ve şifrenizi elde ettiğinizde ilk yapacağınız AVON’UN size özel hazırladığı panele girmek olacaktır. Bunun için avon.com.tr ya da akıllı telefonlar için özel hazırlanan AVON Mobil olabilir. Her ikisinde de giriş için sistem sizden üyelik numaranız ve şifrenizi isteyecektir.

Fatura Ödemelerinde: Ürünlerinizi aldınız ve 15 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekiyor. Hangi yöntemle yaparsanız yapın mutlaka temsilci numarasına ihtiyacınız olacaktır. Avon sitesi üzerinden, bankadan ya da PTT şubelerinden nereden yaparsanız yapın mutlaka gerekecektir.

Müşteri Hizmetleri Aramalarında: Numaranızı unuttuğunuzda ilk olarak müşteri hizmetlerini ararsınız. Hatta orada bile sizden temsilci numaranız istenmektedir. Çünkü sizi tanımak, bilgilerinize ulaşabilmek için bu olmazsa olmaz detaylardan biridir.

TEMSİLCİ NUMARAMI UNUTTUM, NASIL GERİ ALABİLİRİM?

Bu sayfayı ziyaret eden arkadaşlarımızın büyük bir bölümü temsilci numaralarını unuttukları ya da kaybettikleri için buradalar. Olabilir hiç sorun değil, yazının devamında unuttuğunuz numaraya tekrar kavuşmanın yollarını aktaracağız.

Daha Önce Hiç Sipariş Verdiniz mi?

İlk olarak bu soruya yanıt vererek başlayın. Üyelik numaranızı unutmadan önce herhangi bir sipariş verdiniz mi? Cevabınız evet ise aradığınız bilgiye size gönderilen sipariş kolisi ve faturadan ulaşabilirsiniz. Bunların her ikisi de yoksa E-posta adresinize E-Fatura gönderilmektedir. Oradan da aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Satış Lideri ya da Bölge Satış Sorumlusunu Tanıyor musun?

Henüz sipariş vermediyseniz de sorun yok, ikinci yöntem ise sizi kayıt yapan satış liderinden yardım almak olacaktır. Satış lideriniz ya da onunda üstü olan BSS (Bölge Satış Sorumlusunun) sizde iletişim bilgileri varsa çekinmeden arayabilir ya da kendisine mesaj atabilirsiniz. Çünkü SL (Satış Liderleri) ve bölge satış sorumluları kendilerine bağlı üyelerin detaylarına ulaşabilmektedir. Bu arkadaşlardan birine ulaşarak merak ettiğin bilgiyi alabilirsin.

Müşteri Hizmetlerini Arayabilirsin

Henüz sipariş vermedin, satış liderin ya da bölge satış sorumlunu tanımıyor ve onların iletişim bilgileri sende yoksa geriye tek seçenek olarak müşteri hizmetlerini aramak kalıyor.

0850 250 28 66 Numaralı Telefonu Arayınız: Temsilci ve satış liderlerine özel olan bu hattı arayarak ihtiyacın olan bilgiye ulaşabilirsin. Sizlerin istekleri doğrultusunda sürekli geliştirilen müşteri iletişim merkezine yeni bir özellik getirildi. Kayıtlı telefondan aradığında seni tanıyacaktır. Evet, arkadaşlar AVON’A kayıtlı telefon numaranızdan aradığınızda sistem sizi tanıyacak ve temsilci numarası istemeyecektir. Bu şekilde bağlandığınızda görevli arkadaşlara numaranızı öğrenmek istediğinizi belirtin.

Hafta içi 08:00 ile 20:00 arayınız: Müşteri temsilcisi ile görüşebilmek için dikkat etmeniz gereken zaman aralığı bulunmaktadır. Bunun için aramalarınızı sadece hafta içi ve sabah 08:00 ile akşam 20:00 arasında yapmaya dikkat edin. Aksi halde muhatap olacağınız görevli bulamazsınız. Tabii ki yapacağınız işlem herhangi biri ile konuşmayı gerektirmiyorsa sesli yanıt sisteminden yapılabiliyorsa dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Temsilci Numarası Geçersiz Hatası Alıyorum, Neden Olabilir

Ben numaramı biliyorum. Doğruluğunda da eminim ama giriş esnasında hata alıyorum. Bunun en önemli nedeni temsilciliğiniz pasif ya da iptal edilmesi ile alakalıdır.

En Son Ne Zaman Sipariş Verdiniz Ona Bakmak Gerekir

Bu işi yapmak isteyen arkadaşların en çok merak ettiği hususların başında “her ay sipariş vermek zorunda mıyım?” Sorusu gelmektedir. Bu soruyu cevaplarken herhangi bir zorunluluk olmadığı fakat 3 kampanya yani yaklaşık 3 ay boyunca hiçbir sipariş girmediğinizde de sistem sizi otomatik olarak pasif konuma almaktadır. Bu durumda temsilci girişi ya da diğer işlemleri yapmanız imkânsız hale gelir. Bu durumda tekrardan başvuru yapmanız gerekir.  Son 3 kampanya içerisinde sipariş vermediyseniz aşağıda yer alan formu doldurarak yeniden başvuru yapabilirsiniz. (Lütfen formu temsilci numaranızı öğrenek için kullanmayınız)

Temsilci Numaram Gelmedi, Ne Yapabilirim?

Geçmişte bu sorunlar sık yaşanırdı. Ama şimdi yok denecek düzeye geldi. Nasıl düzeldi derseniz hemen aktarayım. Şimdi sadece başvuru yapmak yetmez. Aynı zamanda telefonunuza gelen mesajdan sonra başvurunuzu onaylamanız gerekir. Onaylamak için telefonlarınızın mesaj kısmına büyük harflerle KAYITEVET yazarak 3850’ye göndermeniz gerekir. Yani AVON’UN göndermiş olduğu mesajlar size ulaşmaktadır. Bu nedenle temsilci numarasının gelmeme gibi olasılık kalmıyor. Eskiden böyle bir onay işlemi yapılmıyordu. Başvuru yapan arkadaşın verdiği telefon numarası eksik ya da hatalı olabiliyordu. Haliyle gönderilen mesajlar ulaşmıyordu. Ama şuan bu tür sıkıntılar yaşanmıyor.

[]
1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Evet, arkadaşlar temsilci numarası ile ilgili merak edilen hususlarda sizlere bilgi vermeye çalıştım, eksik ve hatalarım için özür dilerim. Fakat sizlere mutlaka yardımcı olabilmek adına sorunuzu aşağıdaki soru ve yorum formundan iletebilirsiniz. En kısa sürede sorunuza yine bu sayfada yanıt vermeye çalışacağım.

122 Comments

Add a Comment
 1. Ben temsilci numarami unutum hic biyerden ulasamiyorum hep hata gosteriyo musteri temsilcilerine ulasamiyorum aryip dakikalrca bekleyip baglanmiyorum yardim edicek birini aryorum

  1. Burcu: En son ne zaman sipariş verdiniz? Çünkü 3 kampanya içerisinde sipariş verilmemesi halinde iptal olur.

 2. Ptt kargo benim adıma ürünlerim teslim ettiğine dair mesaj gönderdi ancak bana ürünlerim geldi. Bu konu ile alakalı çözümistiyorum. İlk siparişimdi ve ürünlerim başka birine teslim edilmiş!!

  1. Büşra: Belki komşularınızdan birine teslim edilmiş olabilir.

 3. Temsilci numaramı unuttum telefonumu değiştirdim üyeliğim annem adına idi o dönemler az miktarda bi borç kalmıştı ama hiç bi sekile öğrenemiyoruz ödemek istiyoruz ama ödeme yapamıyoruz yardımcı olur musunuz

  1. Nevriye: Avon müşteri hizmetlerine hafta içi 08:00 ile 20:00 saatleri arasında ulaşarak bilgi almalısınız.

 4. yaklaşık 2 3 saat önce 3850 ye KAYITEVET yazıp göndermeme rağmen temsilci numaram gelmedi

  1. Nesibe: bazen inceleme işlemi uzun sürebilmektedir. O nedenle gerekli bilginin ulaşması için lütfen bekleyiniz.

 5. Avon temsilcisi olmadım daha önce hiç ama numara kayıtlı oluyor o nasıl oluyor

  1. Çiğdem: Kullandığınız numara daha önce bir temsilci tarafından kullanılıyor olabilir. Ya da sizi tanıyan biri numaranızı girmiş olabilir. Müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirebilirsiniz.

 6. Merabalar önceden avonculuk yapıyordum .ama suan temsilci numaramı unuttum.nasıl alabilirim.

  1. Zeliha: 9-10 Ay gibi uzun süredir yapmıyorsanız temsilciliğiniz ve numaranız iptal edilmiştir. O nedenle sitemizden tekrar başvuru yapabilirsiniz.

 7. dun aona uye oldu lakın suanda temsilci numaram yanlış galiba iki kere yeni sifre aldım ama olmuyor cıldırıcam ilgilenırsenız

  1. İlknur: Şifrenin başında Büyük A harfi bulunmaktadır. Buna dikkat ettiğiniz halde hata alıyorsanız giriş denemesini bilgisayardan ve Chrome ile yapınız. Sorun böylece ortadan kalkabiliyor.

 8. Bir ara temsilcilik yaptım sonra bıraktım ama şuan bana icra açılmış nerden öğrenebilirim borc bilgiside numaram değiştiğinden babama. Gitmiş

  1. Ebru: 0850 221 10 10 numaralı Avon müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

 9. Merhaba temsilci numaramı kaybettim eskinden üyeydim sonra bıraktım yeniden üyelik yaptım yollanmıştı fakat mesajı silmişim

  1. Şebnem: Satış lideriniz ile iletişim kurmalı ya da müşteri hizmetlerini aramalısınız.

 10. Merhaba Temsilci numaramı unuttum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir