İsmek Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Sitemizin yayın alanı kozmetik ürünleri satışı ve Avon temsilciliği olmasına karşın siz değerli temsilci, satış lideri ya da böyle bir işi yapmak isteyenlerin gelişimine olumlu yönde etki edeceğini düşündüğümüz bilgilere de yer veriyoruz. Bu yazımızda kişisel gelişim ve satış başarınızı artıracak ücretsiz kurslardan bahsedeceğiz. Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz ücretsiz kurslar İstanbul’da İsmek markası ile daha geniş kitlelere ulaşıyor

İsmek Nedir?

Açılımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi olan İSMEK 12 yaş ve üzeri herkese (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunda değilsiniz) ücretsiz kültür sanat, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vermek üzere planlanmış önemli bir kurumdur. Dünya’nın her yerinden projeyi incelemek üzere heyetler gelmektedir.

1996 Yılında Hayata Geçti: Başlıkta da belirtildiği gibi 1996 yılında dönemin büyükşehir belediye başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından kurulan İsmek aradan geçen 20 yıllık süreçte her geçen gün yenilendi, gelişti ve dünya standartlarının üzerinde bir kurum haline geldi. İlk başlarda 3 branş sayısı 500’ün üzerine çıkmış olup, aynı şekilde kurs merkezi sayısı da 250’ye yaklaşmıştır.

Kimler Yararlanabilir?

Öncelikle İsmek kursları sadece İstanbul genelinde olması nedeniyle ilk olarak bu şehirde yaşayanlar ya da eğitim süreci boyunca İstanbul’da olacaklar yararlanabilir. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi İsmek kurslarından yararlanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunda değildir. Metropol kent İstanbul’da her milletten misafirimiz bulunmaktadır. Bu nedenle yabancı ülke vatandaşları da kendilerinden istenen belgeleri sunmaları halinde İsmek kurslarından ücretsiz olarak yararlanabilir. Bunun dışında alt yaş sınırlaması bulunmakta olup, onunla ilgili detayları yazının devamında bulacaksınız.

12 Yaş Üzeri Olmalısınız: 2016-2017 eğitim öğretim dönemine birçok yenilik ile gören İSMEK alt yaş sınırlamasında da önemli bir değişikliğe imza atmış olup, bundan böyle 12 yaş üzeri herkesin eğitim almasını sağlamıştır. Tabii ki bir takım istisnalar olup, 12-16 yaş arası çocuklar ve gençler yaz tatilinde tam zamanlı olup, örgün eğitimlerin başlaması halinde ise sadece hafta sonu eğitimlerinden yararlanabilecekler. 16 Yaş üzeri bireyler için herhangi bir kısıtlama yoktur.

Kreş Desteği Var mı? Özellikle çocuk sahibi annelerin en çok merak ettiği detaylardan biri bu olup, çocuklarını bırakacakları kimse olmadığında eğitimlerden mahrum kalabilmektedir. Cevabım maalesef hayır olacaktır. İsmek kurslarında şuan çocuklu anneler için kreş desteği bulunmuyor.

Eğitimlerden Nasıl Yararlanabilirim?

İsmek kurslarından istifade etmek için ilk olarak kayıt olmak gerekir. Kurs merkezi ve dâhil olmak istediğimiz eğitimi seçerek kayıt olmak gerekir.

İsmek Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Evet, arkadaşlar üst satırda da belirtildiği gibi birçok köklü değişikliğe imza atılmış olup, onlardan biride 20 yıldır aynı olan başvuru tarihleri ile alakalıdır. Kurulduğu ilk günden beri Eylül ayında başlayan kayıtları bundan böyle Temmuz ayında başlayacak olup, kesin kayıt tarihleri için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.istanbulkurslari.com/ismek-kayit-tarihleri/

Başvurular İnternet Üzerinden Online Yapılıyor
Evet, arkadaşlar kayıt tarihlerinden sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise başvuruların sadece İnternet üzerinden online olarak yapılacağıdır. Daha önceleri kurs merkezlerinden yapılan başvurular yerini online sisteme bırakmıştır. Bunun için kursiyer.ismek.org sitesine girerek başvurumuzu yapmak gerekiyor. Siteye girdiğinizde karşınıza T.C. Kimlik Numarası, Doğum Tarihi isteyen bir form çıkacaktır. Bu gereksinimleri doldurduğunuzda sistem sizi tanıyacak ve girişinizi otomatik yapacaktır. Kayıt sitesini ilk defa kullanıyorsanız girişte eksik bilgilerin tamamlanması için bir karşınıza açılır pencerede bir form çıkacaktır. Onu doldurmadan diğer işlemlere geçmeniz mümkün olmayacaktır.

Hangi Eğitimler Veriliyor?

İlk başladığında sadece 3 branş ile eğitimlere başlayan İsmek günümüzde 500’den fazla eğitim seçeneği ile en geniş kapsamlı eğitim kurumlarından biridir. Bu nedenle Branş listesinin hangi birisini sayalım. Ama aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda PDF formatı ile hazırlanan listeye ulaşabilirsiniz.

https://www.ismekkurs.com/ismek-branslar

Size Önerdiğimiz Eğitimleri İncelemeden Karar Vermeyin!

Satistemsilcileri.com olarak sizlerin daha fazla satış yaparak mutlu ve başarılı olmasıdır. Bunun özellikle önereceğimiz eğitimler olacaktır. Bunların en başında kozmetik satış danışmanlığı gelecektir. Yaptığımız işle %100 alakalı olan bu eğitim sonunda daha donanımlı olduğunuzu fark edeceksiniz. Editörün sizlere önerdiği eğitimlere başlıklar halinde bakalım.

Kozmetik Satış Danışmanı: Sitemizde bulunan ziyaretçilerin büyük bir bölümü başta Avon olmak üzere kozmetik ürünleri tanıtım ve satışı yaptığı için bu eğitim ilk önerimiz arasında yer almaktadır. 64 Saat sürecek eğitimlerde kozmetik ürünlerini yakından tanıma ve uygulanışına dair teorik ve uygulamalı eğitimler alacaksınız. Vücut, cilt, saç ile ağız ve diş kozmetiklerine dair geniş kapsamlı bilgilere ulaşmak için bu kursu mutlaka düşünmelisiniz.

Diksiyon: Avon 1886 yılından beri ürünlerini sadece gönüllü temsilciler vasıtası ile katalog üzerinden doğrudan satış yöntemi ile yapmaktadır. Bu işi yapanların başarılı olması için gerekli olan özelliklerden biri başarılı diksiyon yapısına sahip olmaktadır. Çünkü insanları konuşmalarınız ve ses tonunuzla ikna etmeniz gerekebilir. Tüm bu gereksinimleri yine İsmek’in diksiyon kurslarında bulacaksınız.  Yine aynı şekilde 64 saat sürecek kurslarda ses, kelime, anlatım, jest ve mimikleri kullanarak güzel ve etkili konuşma sanatını elde edeceğiz.

Cilt Bakımı: Avon kataloglarında satışı yapılan binlerce ürünün büyük bir bölümünü cilt bakımı ürünleri olduğunu görürsünüz. Sizlere ciddi anlamda kazanç imkânı sağlayan bu kategoride etkili ve başarılı olmak için eğitim önerisinde bulunacağım. İsmek güzellik ve saç bakımı hizmetleri alanında bulunan eğitimlerden 2 tanesi cilt bakımı üzerine temel ve uzmanlık düzeyinde eğitim vermektedir. Cilt bakımı, cilt bakımı teknikleri ile kısa ve uzun süreli eğitim alarak müşterilerinize daha bilgili, donanımlı ve etkili bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Vereceğiniz bilgiler ile müşterileri etkileyebilir, müşterinizin cildine uygun ürünler önererek onu mutlu edebilirsin.

Makyaj: En çok satılan ürünlerin başında haliyle makyaj ürünleri gelmektedir. Özellikle hanımların vazgeçilmez uygulaması haline gelen makyaj eğitim alınmadan yapıldığı için her zaman istenen, beklenen etkiyi göstermemektedir. Bu nedenle sizler makyaj konusunda eğitim alırsanız müşterilerinizin ihtiyaç duyacağı ürünler ve renk tonlarını belirlemesi ve uygulaması konusunda yardımcı olabilirsiniz. Bu şekilde emin olun müşterileriniz sizin bilgi ve deneyimlerinizden, satışlarınızdan çok memnun olacaktır.

Liderlik Eğitimi: Avon’dan gelir elde etmek için temsilci olmak ve ürün satmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz temsilci (üye) kaydı yaparak da gelir elde edebilirsiniz. Bunun için satış lideri olmanız gerekmektedir. Kaydını yaptığınız temsilcilerden geniş bir takım oluşturarak sizde o takımın lideri olabilirsiniz. Bu şekilde her ay binlerce TL kazanabilirsiniz. Satış liderler içinde birçok eğitimin bulunduğunu belirtmek isterim. Özellikle liderlik eğitimi ile ekinizi en iyi şekilde motive edebilir, satışlarına destek olabilir ve tabii ki sizde kazanırsınız.

Sosyal Medya Yönetimi: Avon satışı ve temsilci kaydı daha önceleri sahada yapılırken günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte İnternet ortamında yapılmaktadır. Türkiye genelinde temsilci kaydına izin verilmesi ile birlikte daha avantajlı hale gelen İnternet siteleri ve günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen sosyal medyayı işinizi geliştirmek ve daha fazla gelir elde etmek için kullanabilirsiniz. Bunun içinde size önerim etkili sosyal medya yönetimi olacaktır.

Web Tasarım: Daha etkili ve başarılı olmak için sürekli yeni hedefler belirlemelisiniz. Sosyal medyada var olan etkinliğinizi artırdıktan sonra artık bir sonraki hedefiniz İnternet sitesi olmalıdır. Günümüzde web tasarım işi yapan yüzlerce, binlerce birey ya da firma olmasına karşın size önerim her aşamasında kendiniz olmanızdır. Bunun için İsmek web tasarım kurslarına katılarak kendi sitenizi yapmayı ve yönetmeyi öğrenebilirsiniz. WordPress ile İnternet sitesi yapmak oldukça kolay olup, bu konuda aklınıza takılanları sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

Spor Eğitimleri: Hayat sadece çalışmaktan ibaret değildir. Sağlığımıza da gereken özeni göstermeli ve bol bol egzersizler yanı sıra spor yapmalıyız. Spor alışkanlığı edinmek isteyenler içinde aerobik, pilates ve fitness gibi kurslar yer almaktadır. Böylece daha sağlıklı ve mutlu olacaksınız. Çünkü spor yapan insanlarda mutluluk hormonları daha yüksek seviyede salgılamaktadır.

Eğitimler MEB Onaylı Sertifikalıdır

İsmek kurslarında ücretsiz katılacağınız eğitimlerin büyük bölümü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalıdır. Henüz modülü olmayan eğitimlerde ise katılım belgesi verilmektedir.

İsmek Yaz Kurslarını Gördünüz mü?


Okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte öğrencileri yaz kursu heyecanı sarmaktadır. İSMEK yaz kursu uygulaması 3 yıl önce başlamış olup, hemen hemen her yıl uygulamada farklılıklar yapılmıştır. Yeni dönemde yine uygulama esaslarında farklılıklar olup, yeni yönetmeliğe göre eğitimlerden 12-16 yaş arası çocuklar ve gençler yararlanabilecektir. Kursiyerler sadece yaz kursları ile sınırlı kalmadan aynı zamanda yeni dönemde hafta sonu eğitimlerine dâhil olabilecekler. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanmanızı öneririz. http://www.ismekkurs.com/ismek-yaz-kurslari

Evet, arkadaşlar görüldüğü üzere İsmek hem sizler hemde çocuklar için bir birinden özel eğitimleri içeriyor. Bunun için mutlaka Branş listesine göz atarak severek katılacağınız eğitimi tespit etmelisiniz. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir