Avon Haberleri, Güncel Duyurular

Bu sayfada Avon ile ilgili haber ve duyurulara yer verilmektedir. AVON Türkiye tarafından yapılan güncel duyurular, yenilikler ve kazanç fırsatlarını sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyoruz.

Avon Kampüs Uygulaması Başlıyor!

04.09.2019

Kampanya 11 panorama dergisi (12. sayfada) hem temsilciler hem de müşterileri yakından ilgilendiren bir habere yer verildi. Avon kampüs adı verilen yeni uygulama ile temsilcilere işini daha iyi yönetme olanakları sağlanıyor. ,

Avon akademi benzeri bir yapıda olması planlanan, Avon kampüs’ün güzel bir yönü ürün bilgisi ve videolarım müşterilerinizle paylaşma imkanı sunuyor. Bilgi alabileceğin ve paylaşım yapabileceğin Avon grupları ile bir arada olmanızı sağlıyor. Avon kampüsü kullandıkça puan toplayacak ve topladığın puanlarla dilediğin hediyeyi alabileceksin.


Satış Lideri Uygulamasında Birçok Değişiklik Yapıldı

02.09.2019

Avon satış lideri

Satış liderlerinin merakla beklediği sistem değişikliği kampanya 10 ile birlikte uygulanmaya başladı. Avon global tarafından yapılması beklenen değişiklik ise 2021 yılına ertelendiği duyuruldu. Yeni sistemde öne çıkan hususları Avon Türkiye satış direktörü Gökçen Faiz, düzenlediği webcast ile duyurdu.

Yenilikler arasında süper komisyonun kaldırıldığı ve yerine 1. nesil satış ödülü ile yeni temsilci geliştirme ödülü şeklinde 2 farklı bonus geldiği açıklandı. Aynı şekilde hızlı başlangıç pirimi HPB ile ilgilide değişiklik açıklandı. Yeni satış lideri destek ödülü olarak değiştirilen sistem 13 kampanya yerine 6 kampanya 6000 TL yerine 3500 TL gerektiriyor.


Meme Kanseri İle Mücadeleye Devam Ediyoruz.

27.09.2019

Avon Meme Kanseri İle Mücadele

Meme kanseri kadınlar arasında en sık görülen kanser türleri arasında yer almaktadır. [1] Öyle ki yapılan bilimsel araştırmalarda her 8 kadından birinin meme kanseri olduğunu göstermektedir. Fakat, erken teşhis ile kanserin önüne geçilebilmektedir. Bu kapsamda Avon olarak meme kanseri ile mücadeleye destek oluyoruz. 1996 Yılında başladığımız bu sosyal sorumluluk projesine temsilcilerimiz de destek olmaktadır.

Peki 1996 yılından günümüze kadar ne yaptık? En önemli konulardan biri erken teşhis olduğu için kadınlara kendi kendine meme muayenesinin önemli ve nasıl yapılacağını öğrettik. Sizde bu konuda detaylı bilgi için Zeliha Koç ve Zeynep Sağlam’ın yazısına göz atmalısınız. [2]

Meme kanserinde en güvenilir teşhis mamografi ile sağlanmaktadır. [3] Bu konuda en az 10.000 kadına mamografi desteği sağladık, bununla da yetinmeyerek 5 hastaneye mamografi cihazı bağışladık, bunları temsilcilerimiz ile birlikte yapıyoruz. Satışını yaptığımız bazı ürünlerin geliri meme kanseri ile mücadele fonuna aktarılmaktadır.

Bu yıl yine boş durmuyor ve Ekim ayında binlerce kadının hayatını kurtarmak için hayata geçiyoruz. Işığım Pembe sloganı ile daha önce hiç olmadığı kadar büyük organizasyonlara adım atmaya hazırlanıyoruz. Bu konuda gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


AVON Ürünleri Yurtdışına Satışı Yasak Olduğunu Biliyor musunuz?

04.09.2019

Temsilci ve satış liderleri için dikkat çekici bir hatırlatmaya yapıldı. Panorama dergisinde yer alan hatırlatmada temsilcilerin imzaladıkları sözleşme gereği Avon ürünlerini sadece Türkiye’de satabilecekleri belirtildi. Yapılan duyurunun orjinal halini aşağıda paylaşıyoruz.

Bunları biliyor musunuz?

Temsilcilerimiz imzaladıkları sözleşme gereği yalnızca Türkiye’de satış yapabilirler. Temsilcilerimizin yurtdışına satış yapması sözleşmeye aykırı ve yasaktır. Yurtdışına satış yapan temsilcilerimiz tespit edildiğinde gerekli hukuki yaptırımlar uygulanmaktadır.

Avon 2019 – Kampanya 11 panorama dergisi (sayfa 11)

Pierre Cardin İç Çamaşırları Şimdi Avon’da

30.08.2019

Kampanya 10 panorama dergisi ile duyurusunu yaptığımız Pierre Cardin iç çamaşırı çeşitleri Avon kataloğundaki yerini aldı. Yüksek kalitesi ve çekici tasarımları ile tüm kadınların beğenisini toplayan, orjinal Pierre Cardin ürünleri, ister çeyiz takımı olarak ister günlük kullanılabilecek takımlardan oluşuyor.

Sütyen ölçüsü nasıl alınır

Panorama dergisi aynı zamanda doğru sütyen bedenini bulmanız için ipuçları ve ölçü tablosu içeriyor. Sütyen modellerini yakından tanıma imkanı da bulacağınız bu sayfada hem kendi kullandığınız ürünler hem de satışını yaparken daha bilgili olmanız amaçlanıyor.


Natura&Co ve Avon Güçlerini Birleştiriyor

05.07.2019

Avon haberleri

Dünya’nın en büyük iki kozmetik markası Avon ve Natura&Co (Natura Cosméticos) güçlerini birleştireceğini açıkladı. Bu şekilde dünyanın en büyük 4. güzellik grubu olacağı belirtildi. Brezilya’lı şirketin bünyesinde Aesop ve The Body Shop gibi yine ünlü markalar bulunmaktadır.

Bu birleşme Avon satıldı mı? Şeklindeki soruları da beraberinde getirdi. Konu ile ilgili Avon Türkiye tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Milliyet Gazetesi haberi: “https://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/dev-sirket-satildi/93000/93297/” şeklinde okuyucularına duyurdu.


Avon Global Burs Sonuçları 2019 (Kazananlar Açıklandı)

02.08.2019

Avon Global Burs Sonuçları
Görseli büyük boyutta görmek için üzerine tıklayınız

Güzellikte olduğu gibi eğitim hayatına da değer katmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda temsilcilerimizin çocukları ve torunlarını eğitim hayatında verdiğimiz 2100$ değerindeki burslarla destekliyoruz. Kadınlar için Avon vakfı tarafından bu yıl 7. düzenlenen global burs sonuçları belli oldu ve kazananlar panorama dergisinde yayınlandı.

Dünya genelinde 200 kişiye verilen Avon global bursları ile yüksek okul (ön lisans) lisans ve yüksek lisans öğrencileri desteklenmektedir. 2019 Yılında burs ücreti 2100$ olarak belirlendi. Başvuru yapan temsilciler ve kazananları yukarıda yer alan listede açıklandı. 2020 Yılında sizde başvuru yaparak bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.


Avon Biotin İçerikli Şampuan ve Saç Kremini Satışa Sundu

Sağlıklı saçlar için gerekli maddelerden biride Biotin (B7 vitamini) şimdi Avon’un şampuan ve saç kremlerinde yer alıyor. Türkiye’de Sawpoo ile başlayan Biotin içeren şampuan dönemi şimdi Avon ile devam ediyor. Saç dökülmesi (kırılarak dökülmelerde) etkinliği kanıtlanmış olan Biotin aynı zamanda saçları güçlendirir, kalite artışı sağlar.

Biyotin’in saç dökülmesi üzerine etkilerini kanıtlayan birçok bilimsel yayın bulunmaktadır. [4] Tabii ki buna ek olarak biotin içeren ürünler sadece biotin eksikliği olan insanlarda etki etmektedir. Sizde biotin eksikliği yoksa çok fazla bir yararı olmayacaktır. Biotin eksikliği nasıl anlaşılır? Erhan Ayhan ve arkadaşlarının hazırladığı yazıda bulabilirsiniz. [5]


Avon Türkiye Satış Direktörlüğüne Gökçen Faiz Atandı

12.04.2019

Gökçen Faiz
Gökçen Faiz (sol üst köşede yer alıyor)

Şirketin önemli yönetim mercilerinden biri olan satış direktörlüğünde değişim yaşandı. Avon Türkiye’nin yeni satış direktörü Gökçen Faiz oldu. 8 Yıl boyunca farklı görevlerde bulunan Gökçen Faiz Mahmuthan Yeker’den sonra satış direktörlüğüne atanan isim oldu. 2014’ün sonunda Gülay Başaran’ın istifa etmesi ile birlikte Mahmuthan Yeker bu göreve getirilmişti.

Gökçen Faiz kimdir? Sorusuna maalesef çok fazla yanıt veremeyeceğim. Çünkü ne Avon’da ne de diğer kaynaklarda çok fazla bilgi bulunmuyor. Elde ettiğim tek bilgi linkedin.com sayfasında yer alan profilidir. Oradan göz atmanızı ve gerek görürseniz bağlantı kurmanızı öneririm.


Bilimsel Çalışmalar, Referanslar

1. Sun, Y. S., Zhao, Z., Yang, Z. N., Xu, F., Lu, H. J., Zhu, Z. Y., … & Zhu, H. P. (2017). Risk factors and preventions of breast cancer. International journal of biological sciences, 13(11), 1387.

2. Koç, Z., & Sağlam, Z. (2009). KADINLARIN MEME KANSERİ, KORUYUCU ÖNLEMLER VE KENDİ KENDİNE MEME MUAYENESİ İLE İLGİLİ BİLGİ VE UYGULAMALARININ BELİRLENMESİ VE EĞİTİMİN ETKİNLİğİ. Meme Sagligi Dergisi/Journal of Breast Health, 5(1).

3. Kozan, R., & Tokgöz, V. Y. (2016). Türkiye’de Meme Kanseri Farkındalığı ve Tarama Programı.

4. Patel, D. P., Swink, S. M., & Castelo-Soccio, L. (2017). A review of the use of biotin for hair loss. Skin appendage disorders, 3(3), 166-169.

5. Ayhan, E., Kivrak, A., & Aytekin, S. (2011). Saç Degisiklikleri ve Periorifisyal Lezyonlarla Seyreden Biotinidaz Eksikligi: Olgu Sunumu/Biotinidase Deficiency Accompanying Hair Changes and Periorificial Lesions: A Case Report. Turk Dermatoloji Dergisi, 5(3), 79.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir