Ana Sayfa / Avon Temsilci İşlemleri / Kredi Kartı İle Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı İle Avon Ödemesi Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en çok kazandıran kozmetik markası Avon ürünlerini takım öncüsü ile kayıt olanlara 15 ile 30 gün vadeli göndermektedir. Yani ürünleri alıyor, müşterinize teslim edip, ücretinizi aldıktan sonra size geliş fiyatından ödemenizi 15 ile 30 gün içinde yapıyorsunuz. Bir önceki konumuzda takım öncüsü ile form doldurarak temsilci olan arkadaşlarımızın ödemelerini Banka Havale EFT, Şubede, ATM’de ve aynı zamanda Türkiye’nin her yerinde bulunan PTT şubeleri yanı sıra Kredi Kartı ile kolayca yapabileceklerini aktarmıştık, bu sayfada nasıl yapılacağına dair bilgilere yer verilecektir. Diğer ödeme yöntemleri ve önemli hususları görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-odemesi-nasil-yapilir

Taksitli Ödeme

Nasıl Yapıldığını Görelim mi?
Öncelikle ihtiyacımız olan internet bağlantısı olan bir bilgisayar, işlem yapacağımız temsilci numarası (başvurunuz onaylanınca gönderilir) ve temsilci şifresi olacaktır. Avon temsilci numarası ve şifresi ile ilgili detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Bu konuda iki farklı seçenek olup, ister kredi kartınızı sisteme tanımlayıp, ödeme zamanlarında fatura miktarı kartınızdan çekilir, isterseniz her defasında kart bilgilerini girerek ödersiniz. Aslında yoğun, unutkan olan insanlara önerimiz kartını sisteme tanımlamaları olacaktır. Limit problemi olmadığı sürece ödemeniz kartınızdan otomatik çekilerek size bilgi verilmektedir. Çünkü tarihi geçmesi halinde 2,90 TL’den az olmamak üzere gecikme faizi uygulanmaktadır.

Temsilci Paneline Giriş Yapıyoruz
Sipariş girişi, takibi, Avon para, cari hesap bilgilerini incelemek, bilgilerinizi güncellemek için mutlaka temsilci numarası ve şifreye gerek duyulmaktadır. Bunlar hazırsa aşağıdaki kırmızı renkteki adresi kopyalayarak Chrome yada Firefox türü bir tarayıcıda sayfayı açıyoruz. Gireceğiniz site SSL güvenlikli olup, herhangi bir bilgi kaybı yaşanmaz. https://www.avon.com.tr/REPSuite/loginMain.page?CURR_URL=%2FREPSuite%2FloginMain.page&langCode=tr_TR&
Açılan sayfada temsilci numaranız ve şifrenizi girdikten sonra GİRİŞ butonuna tıklıyoruz.

Resmi daha büyük boyutta görmek için üzerine tıklayınız.

Temsilciye Özel Kısmına Geliyoruz
Panele girdiğinizde karşınıza benzer bir ekran gelecektir. Üst kısımdaki menüde ihtiyacınız olan linkleri bulacaksınız. İşlem yapmak için TEMSİLCİYE ÖZEL linki üzerine geliyoruz. Üzerine geldiğinizde açılır menü size seçenekleri sunacaktır. Yer alan seçenekler arasında Ödeme Sayfası tıklanır.

Bilgilendirme Sayfası Karşılayacaktır
Tıkladığınızda sizi bilgilendirme amaçlı bir sayfa karşılayacaktır. Anlaşmalı kredi kartları ve yapılan taksit sayılarını göreceğiniz bu sayfanın alt kısmında yer alan Ödeme Sayfasına Git butonuna tıkladığınızda yönlenir.

Faatura Seçimi

Fatura ve Ödeme Metodu Seçiyoruz
Avon ödeme konusunda esnek olup 15-30 gün süre vermektedir. Bu kapsamda başarılı temsilcilerin birden fazla ödenecek faturaları olabilir. O nedenle ilk yapmamız gereken ücretini faturayı işaretleyip, hemen yanından metodu seçmektir. Seçenekler arasında Kredi Kartı, Kredi Kartı 3D (Telefonunuza şifre gönderilir) ve kredi kartı yerine bankaların para kartları ile de ödeme yapabileceğinizi görüyoruz. Seçimi yaptıktan sonra aşağıda kart bilgileri girilmektedir.

Taksit Seçeneğini İşaretlemeyi Unutmayın
150 TL ve üzeri alışveriş yaptığınızda 7 gün içerisinde vadesiz olarak 8 taksite kadar taksitlendirme yapabilirsiniz. Kredi kartınız tanımlı olması halinde sistem 24 saat içerisinde otomatik olarak taksitlendirme yapmaktadır. Tabii ki taksit için anlaşmalı bankadan alınmış olması gerekir

Vadeli Taksit İmkanından Yararlanabilirsiniz
Daha önceleri sadece 150 TL ve üzeri alışverişlere 7 gün içerisinde ödenmesi halinde taksit yapan Avon yeni yapılan uygulama ile tüm ödemelere taksit yapmaktadır. Ödenecek ücret ne kadar olursa olsun, aşağıda yer alan taksit kutucuğunu seçmeniz halinde size ne kadar komisyon, işlem ücreti vs uygulanacağını toplamda ne kadar ücret alınacağını gösteren bir sayfa çıkmaktadır. Uygun bulmanız halinde taksit yaptırabilirsiniz.

Ödemeler Hafta İçi Mesai Saatlerinde
Genelde bir çoğumuz çalışan olduğu için bu tür işlemleri akşamları ve hafta sonları yapmayı planlarız. Maalesef bu konuda sizlere çok fazla yardımcı olamıyoruz. Çünkü kredi kartı ile ödemeler sadece hafta içi ve mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. O nedenle hafta sonu ve mesai saatleri dışında sayfa hata verebilir.

3D Secure Kullanın
Günümüzde dolandırıcılıklar artık teknoloji, bilgisayar ve İnternet üzerinden yapılmakta olup, insanların zaaflarından yararlanılmaktadır. İşlem yaptığınız yerlerde mutlaka 3D Secure kullanın telefonunuza şifre gelmesi daha güvenli hale gelecektir. Bir diğer güvenlik sistemi ise kart bilgilerinizi girerken sanal klavye kullanmanız bilgisayarınızda bulunan virüs ve casus yazılımların kart bilgilerinizi ele geçirmesini önleyecektir.

Sanal Kart Kullanın
İnternet üzerinden alışverişlerin artması ile birlikte bankalar ek önlemler almaya başladılar, onların başında ise Sanal Kart uygulaması gelmektedir. Size farklı bir kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilmekte olup, istediğiniz zaman limit belirleyip, istediğiniz zaman limiti sıfırlayabilirsiniz. Yani ödeme yapacağınız zaman yapacağınız ücret kadar limit belirleyip, ödeme yapıldığında limiti sıfırlarsınız.

About Satış Lideri Mustafa Gövercin

Merhaba, ben AVON kıdemli direktör satış lideri Mustafa GÖVERCİN, sizlerinde temsilci ve satış lideri olarak başarmasını ve kazanmasını hedefliyorum. Tek sorum şu: Sen bunu istiyor musun? HEMEN BAŞVUR

68 Yorum

 1. Kart ile odeme hangi siteden oluyor

  • Efkan: Kredi kartı ile ödemeler Avon’un resmi İnternet sitesi (avon.com.tr) üzerinden temsilci numarası ve şifreniz ile giriş yaparak gerçekleştirilmektedir.

 2. 130 TL olan faturamı kredi kartı ile ödeyemiyor olmam çok can sıkıcı neden ödeyemiyoruz 150 TL altında olanları

  • Melek: Öyle bir limit yok, isterse 5 TL olsun kredi kartın ile ödeyebilirsin. Eskiden 150 TL ve üzerine taksit yapılıyordu. Tabii ki kozmetik sektörüne taksit uygulaması kalkınca o da geçersiz hale geldi.

 3. İninal kart ile õdeme yapïlabliliyor mu?

 4. ben 21 nisan yani bugün kredi kartimdan ödeme yaptım ödeme
  biz başarılı bir şekilde alınmıştır dedi hangi bankadan olduğunu
  bilmeden nasıl oluyor bu bir terslik olmasın nasıl ödendiğini bilicem

  • Murat: Kredi kartı ile yapılan ödemelerde banka bilgisi gerekmez. Kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası yeterlidir.

 5. Ya biri bana temsilci sayfasindan odeme nasil yapiliyor asama asama anlatabilirmi

 6. siparişi aldıktan sonra mı ödemeyi yapacağız yoksa sipariş verdikten sonra mı?

 7. kredi kartı ile ödeme yapacağım kısmi ödeme kısmı nedir ne yazmam gerekir acaba?

  • Miray: Kısmi ödeme örnek 100 TL ödemen gerekiyor ama şuan sen 50 TL ödemek istiyorsun. Bu şekilde bir kısmını ödeyip, bir kısmını sonraki bir tarihe ödemek üzere bırakabilirsin.

 8. kredi kartı ile ödeme yapıyorum sürekli. şimdide yapıcam amalütfen kart seçiniz diyor ilk defa karşılaştım yardımcı olur musunuz?

 9. Katalogm nezamn gelicek

 10. Ben 4 gun dur size ulasmaya calismiyor umu ama bir turlu olmuyor ben kart la odeme yapmak istiyorum ama servisimiz uygun deyil diyor lutfen odem surem gecti bana ulasa bilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir