Avon Müşteri Hizmetleri Merkezi

Dünya’nın en büyük kozmetik markası AVON’a ulaşmak bir alo kadar yakın olup, müşteriler ve satış temsilcileri için 2 ayrı ücretsiz hat bulunmaktadır.

Avon Telefon Numaraları

Telefon Numaraları Değişti!
Özellikle temsilcilerin kullanmış olduğu 0212 473 11 11 numaralı telefon yerine ücretsiz hat olan 0850 250 28 66 kullanılmaya başlamış olup, temsilciler, satış liderleri, bölge satış sorumluları bundan sonraki aramalarında bu numarayı kullanması gerekir.

Müşteri Hizmetlerini Ne İçin Arayacaksınız?

Bazı işlemler için müşteri hizmetlerini aramaya gerek kalmadan AVON İnternet sitesinden de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine akşam 20:00’dan sonra ve hafta sonları ulaşma imkânınız olmayacağı için bunu değerlendirmelisiniz.

AVON Temsilci, Satış Lideri Başvurusu Yapmak İstiyorum.

Serbest çalışma yöntemi ile gelir elde etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği iş türü AVON temsilciliği, Türkiye’de yaklaşık 250 bin dünya genelinde ise yaklaşık 7 milyon insanın kazanç kaynağı haline geldiği görülüyor. Siz de bu işi denemek ve gelir elde etmeye başlamak için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmez Aşağıda yer alan temsilci başvuru formunu doldurduğunuzda AVON satış liderleri en kısa sürede size ulaşacak ve bilgilendirecektir.

[]
1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

 

Temsilci İptal İşlemi Yapmak İstiyorum
Kolayca başvuru yapıp, AVON ailesine katıldığınız gibi, yine kolayca dilediğiniz zaman temsilci ya da satış liderliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Bunun için yazılı başvurunuz olması gerekiyor. 0212 473 12 12FAX numarasına Adınız, Soyadınız ve Temsilci Numaranızı yazdıktan sonra 1-2 satıra temsilcilik iptal isteğinizi belirtin. Dilerseniz ayrılma nedenini de belirtin. Belki yaşadığınız sorun temsilcilik iptaline gerek kalmadan çözüme kavuşur. FAX imkanı olmayan arkadaşlar BSS (Bölge Satış Sorumlusuna) ulaşarak iptal konusunda yardım alabilirler.

Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri (Hafta içi) 08:00 – 20:00 Arası
Birçok insan müşteri hizmetleri yetkilisine ulaşamamaktan şikâyetçidir. Evet, kısmen haklı olabilirsiniz. Fakat AVON müşteri hizmetleri personeli 7 gün 24 saat esasına göre çalışmıyor. Sadece hafta içi ve belirli saatlerde sabah 08:00’dan akşam 20:00’a kadar hizmet vermektedir. Hafta sonu ve resmi tatillerde müşteri hizmetleri personeli görev yapmadığı için ulaşmanız mümkün değildir. Tabii ki bazı işlemler tele sekreter ile de yapılabilmektedir.

Müşteri Hizmetleri Yetkilisine Bağlanmak İçin (0) Tuşlayın
Arayanların çoğu genelde bir muhatap bulmak ve sorununu ona konuşarak aktarmak ister, yukarıda da belirttiğim gibi mesai saatleri içerisinde aradığınızda bu mümkün olmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri tele sekreter konuşmaya başladığı anda hemen 0 tuşuna basmayın. Çünkü bu şekilde yaptığınızda hatalı tuş uyarısı ile karşı karşıya kalırsınız. Bu hatayı almamak için tele sekreterin söylediği tüm seçenekleri dinleyin ve en sonunda 0 tuşlayın. Bu şekilde Avon Müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanırsınız. Şimdi dilerseniz hangi tuş ile hangi işlem yapılır, yazının devamında birlikte görelim.

Sipariş Girişi ve Stok Bilgisi İçin (1)
Evet, arkadaşlar temsilcilerin AVON sipariş girişi için birçok alternatifi bulunmaktadır. Onlardan biride müşteri hizmetlerini arayarak sipariş girmektir. Bunu yapmak için bağlandığınızda 1’i tuşlamanız yeterli olacaktır. Sipariş girişinde benim size asıl önerim temsilci panelinden yapmanız yönünde olacaktır. İnternet bağlantısı olan her yerden gerek bilgisayar, gerekse mobil cihazlardan (telefon, tablet vs) ile kolayca sipariş girebilirsiniz. Stok bilgisi yanı sıra size geliş fiyatı, size özel fırsatlar ve o sipariş ile kazandığınız, kazanmaya yaklaştığınız hediyeleri de görebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.satistemsilcileri.com/avon-siparis-girisi

Fatura, Ödeme, Bakiye ve İade Bilgisi (2)
Temsilci ve satış liderleri için bir diğer önemli husus aldıkları ürünlerin fatura, ödeme ve iade işlemleridir. Fatura ödemesi yapmak için yine birçok seçenek sunulmaktadır. Kredi kartı,  banka kartı, havale, eft, ATM’den kartsız ödeme yanı sıra PTT şubelerinden ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz ödemenizi kredi kartı ya da banka kartınız ile müşteri hizmetlerini arayarak da yapabilirsiniz. Bunun için 2’yi tuşlamanız gerekir. Ödenmesi gereken faturalar, borç ve limit bilgisi ile iade ettiğiniz ürünlerin durumunu öğrenmek içinde 2’yi tuşlayın ve alt seçeneklerden size uygun tuşu dinleyin.

Kredi Kartı İşlemleri ve Diğer Ödeme Yöntemleri (3)
3 Numaralı tuş ise daha çok ödeme işlemleri ile alakalıdır. Ödemenizi kredi kartı ile yapmak için İnternet sitesi + müşteri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 3’ü Tuşladığınız da ilk seçenek sistemde tanımlı kredi kartınız ile ödeme yapabilir, kredi kartınızla düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz. Aynı şekilde ödeme talimatı iptali, kredi kartı bilgilerinin güncellenmesi, ya da kredi kartını ödemeye kapatmak için ilgili menüler mevcuttur. Aynı şekilde banka hesabından ödeme ve diğer ödemeler ile ilgili bilgiler yanı sıra Avon banka hesap numaralarını öğrenebilirsiniz.

Sipariş Takibi – Sevkiyat Bilgisi (4)
Sipariş girdiğinizde onun işleme alınması, faturalanması muhtemelen birkaç saat içerisinde gerçekleşecektir. Tabii ki bunun için siparişinizi hafta içi ve 16:00’dan önce girmiş olmanız gerekir. Çünkü hafta içi 16:00’dan sonra verilen siparişler bir sonraki güne Cuma günü 16:00’dan sonra ve hafta sonu verilen siparişlerin işleme alınıp, faturalanması ise Pazartesi gününe kalacaktır. Bu detayları mutlaka aklınızda bulundurmalı ve müşterinizle paylaşmalısınız. Girmiş olduğunuz siparişin durumunu takip etmek, kargoya verilip, verilmediğini öğrenmek içinde 4’ü tuşlamanız gerekir. Ya da temsilci panelinden sipariş takibi linkine tıklayarak 30 saniye içinde gelişmeleri anlık olarak görebilirsiniz.

Avon Ailemiz Programları Bilgisi (5)

AVON’da başarı her zaman ödüllendirilir ve başarılı temsilci ve satış liderleri teşvik edilir. Bunun için AVON ailemiz uygulaması hayata geçirilmiştir. Daha önce de yıldızlar kulübü olarak uygulanıyordu. Fakat yeni sistemde avantajlar artırıldı. AVON ailemiz uygulamasında temsilci ya da satış liderinin yıllık satış oranına göre temsilci seviyesi alıyor. İlk başladığınızda ve yıllık 1000 TL’ye kadar olan satışlarınızda AVON İnce olarak anılıyorsunuz. Satışlar arttıkça, belirlenen limitlere ulaştıkça Clasic, Clasic Plus, AVON Club ve Elite Club gibi seviyelere ulaşıyorsunuz. Ulaştığınız her seviyede sizi bir birinden özel fırsatlar bekliyor. Bu nedenle daha fazla satış demek daha fazla kazanç, daha fazla hediye ve 2000 TL’ye varan AVONPara demektir. Seviyenizi öğrenmek için temsilci paneli yanı sıra müşteri hizmetlerini de arayarak öğrenebilirsiniz. Bunun içinde 5’i tuşlayın.

Ürün Danışma Hattı (6)
AVON’da binlerce ürün mevcut olup, her kampanya onlarca yeni ürün satışa çıkıyor. 6’yı tuşladığınızda ise AVON ürünleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Neden, ne için ve nasıl kullanılır. Merak ettiğiniz soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Temsilci Şifre İşlemleri (7)
En çok kullanılan alanlardan biride 7 numaralı tuş olup, buradan şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifre değiştirmek için 1, şifrenizi unuttuysanız şifrenizi hatırlatması için 2’yi tuşlayınız. İlk defa şifre alacaksanız bunu Avon resmi İnternet sitesi üzerinden yapmanız gerekir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda şifre oluşturma aşamasını anlatan yazımıza ulaşabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-sifresi

Avon Danışma Hattı (Müşteriler İçin) 0850 221 10 10
Yukarıda da belirttiğimiz gibi temsilci, satış liderleri, bölge satış sorumluları yanı sıra birde sadece AVON müşterilerine özel bir hat bulunmaktadır. Bunun için 0850 221 10 10 numarayı aramak gerekir. AVON ürünleri, kampanyalar ve merak ettiğiniz diğer detayları bulabilirsiniz.

Avon Fax Numarası 0212 473 12 12
Bu bölümde ise Avon’a evrak göndermek için kullanacağınız belge geçer numarası bulunmaktadır. Genelde bu işlemi temsilci ve takım öncüleri kullanmaktadır. Aynı şekilde temsilcilik iptali yapmak istediğinizde sizden bu numaraya iptal dilekçesi göndermeniz istenir.

 

289 Comments

Add a Comment
 1. Bu surrender sorununu ne yapmayı düşünüyorsunuz? Yalvarttınız yemin ederim .!

 2. Meraba 2 aydir avona uyeyim giris sifremi unuttum bloke oldu yaziyor lider whatsaptan ilgilenmedgi ic8n bilgi alamiyorum ve suan siparis giremiyorum

  1. Burcu: Şifremi unuttum butonundan yeni şifre alarak dener misin? Olmazsa bilgi ver size farklı bir giriş adresi ileteceğim. Şifre hatası alanlar için çözüm oluyor.

 3. Mrb bn yeni uye oldm fakat bu katalogda hediye cherish parfumle ruj gelecekti ruj geldi ama parfum purbianca smile geldi cherish bi snraki siparisimdemi gelecek acaba?

  1. Eda: Aynen bir sonraki kampanya belirlenen siparişe ulaşmanız halinde cherish kazanırsınız.

 4. Uzun süreden beri avon müşterisiyim erkek parfümlerin uç kısmın dekibasıp parfüm sıkan pompa kısmı basıp parfüm sıktıktan sonra basılı kalmaktadır tekrar basmak için sibobunu elimizle yukarı doğru çektiğimizde pompalama sistemi devam ediyor bütün avon şişe cam parfümlerinde ayni sorun yaşamaktayım kesinlikle imalat hatası var iyileştirilmesi için gerekli işlemin yapılmasını rica ederim. saygılarımla ayrıca telefonla da görüşebiliriz. Cep:0532 2297154

 5. Arkadaşlar benim yorumum ben bundan 4 ay öncesine kadar avon ürünlerinden kullanmadım ama şampuanını kullandım berbere gittiğimde devamlı saç traşı olduğum berberim bana dökülen saçların geri gelmiş ne kullandın dedi avon şampuan

 6. Benim elime avon siparişim geçmedi pttden avona iade edilmiştir diye düşünüyorum 10 günü geçti sonuçta bana gelmeyen ürünün faturasını ben neden ödiyim bununla ilgili ne yapmam gerekiyo

  1. Tuğba: 10 Gün geçmesine karşın siz siparişinizi takip etmiyorsunuz. Elbette geri dönecek ve iade kabul edilecektir. Fakat bir sonraki siparişte size 10 TL kargo ücreti eklenecektir.

 7. Avon üyeliğim vardı fakat uzun süredir sipariş vermiyorum tekrar katolog istiyorum ve temsilci numaramı da unuttum yardımcı olursanız

  1. Şerife: Hiç sipariş vermediğinizde 3 kampanya sonra temsilciliğiniz + temsilci numaranız iptal olunur. O nedenle yeniden temsilci başvurusu yapmanız gerekir. Sitemizden 1 dakika içerisinde online başvuru yapabilirsiniz.

 8. avona uye olmustum 3 ay odeme yapamadim bi sıkıntı olurmu

  1. Tuba: 3 Aydan sonra ödenmeyen borçlar için yasal süreç başlamaktadır. En geç 10-15 gün içerisinde mutlaka ödemelisiniz.

 9. Ben 2014 yılından beri temsilciyim.Bağlı olduğum takım öncüsünü değiştirmek istiyorum.Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

  1. S.SABA: Öncelikle ilginiz için teşekkür eder başarılar dileriz. Maalesef satış lideri değiştirmek gibi bir uygulama olmadığını üzülerek belirtmeliyim. Çözüm olarak insanlar aile bireylerinden biri adına yeni kayıt açmaktadır.

 10. Avon temsilcisiyim satis liderim bilgim olmadan benim adima siparis vermis ve koliyi teslim almis kendisinin ulasabilicegim telefon numarasi yok yardimci olabilir misiniz ne yapmaliyim

  1. Tuğçe: Bu yasal olmadığı gibi etik kurallara aykırıdır. Bu durumda yapman gereken 0850 250 28 66 numaralı telefondan müşteri hizmetleri aramak ve liderinizin yaptığı sorumsuzluğu bildirmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir